9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 31. - 22:03:46 9/10 Előzmény Kroul
(660/860)
Az elsõ magyarázat a korod, fiatal vagy még, habár csak 4 év van közöttünk.

Ennek a filmnek az igazi rajongó bázisa a 25-40 kategória, amibe már majdnem benne jársz, de úgy látszik késõbb érõ típus vagy, ami jó, hiszen késõbb is mindig fiatalosabb leszel a korodnál, ami 50 évesen nagy elõny lesz :)


A film a hidegháborút öleli fel, és az emberi társadalom elfajzottságát, ebbõl fakadóan, akinek nincsenek ilyen irányú érdeklõdési beállítottságai, azoknak ez unalmas, és vontatott lesz.

Én már láttam többször is, de sokadszorra nézve, itt ott kicsit tényleg vontatott, viszont jópárszor pedig pörgünk, mint a búgó csiga :)

Azért nagyra tartom, hogy becsülettel végig nézted a filmet, és csak ez után alkottál véleményt, miután az egészet láttad, és nem jelentetted ki fél óra után kategórikusan, hogy ez szar.

Hiszen ebben az esetben lemaradtál volna Nixon pinokio orráról, ami szintén kritika a watergate botránnyal kapcsolatban :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 31. - 21:54:59 9/10 Előzmény Henci8
(659/860)
Az egyetlen hõs, akivel azonosulni tud alatt a Komédiásra gondoltál ? :D


Mondjuk igazán nem tudnám megmondani, melyikükkel tudtam jobban azonosulni, komédiás, vagy rosszcsák. Mindkettõ átlépi azt a határt, amit a full gagyi pókember életérzés megszab egy hõs számára, vagyis hogy makulátlanul jónak kell lenni, de még a Batman által megszabott jó vagy, de azért nem makulátlanul határt is bõségesen lépik át.

Igazándiból kettõjük között talán csak az a különbség, hogy rosszcsáknak voltak elvei, amikért akár kész is volt meghalni, Komédiás pedig pusztán olyan bûnözõ volt, aki a "jó" oldalon állt.

Nehéz eldönteni.


Amit viszont írtál, az nagyon nagyon igaz volt, az idióta popcorn mozi szintrõl :(
8/10
Obi1 2010 máj. 31. - 20:09:14 8/10 Előzmény zee944
(658/860)
Tudom erõs elsõ hallásra hogy a Watchmen az egy mûvészfilm, de nem is a filmesztétikai bravúrja miatt mondom ezt. Nem nagyon ismerek még egy ilyen filmet ami ennyi problémával foglalkozna, ennyi rejtett motívumot tartalmazna. Ez mûvészet, nem a popcornvilág. Elvontnak elvont, sokak által megnemértett és pocskondiázott, pedig tényleg minden újranézéssel felfedeztem benne valami újat. Ezen kívül a képivilága és a hangulata is telitalálat.
Szóval sokkal inkább mondom a Watchment mûvészfilmnek, mint az annak csúfolt fekete-fehér, melankolikus, unalmas, elvontnak bemutatott különcködéseket. Amikkel nincs is nagyon bajom, de semmivel se tudnak többet felmutatni mint egy Wathcmen, sõt.
10/10
Sandra_Queen 2010 máj. 31. - 19:17:46 10/10
(657/860)
Számomra ez a film 10/10. Jó, lehet, hogy kicsit elfogult vagyok ezzel a filmmel kapcsolatban, mert minden olyan filmet imádok, aminek köze van Frank Miller-höz...
Én akár minden héten 1-szer is megtudnám nézni ezt a filmet.
Abszolút nem találtam unalmasnak. Igaz, hogy tényleg iszonyatosan hosszú, és elnyújtott.
A filmekben szereplõ belsõ monológok viszik nálam a pálmát.:D
Meg amúgy szerintem mindegyik karakter nagyon jól ki van találva.
Kroul 2010 máj. 31. - 17:14:41
(656/860)
Sziasztok!

Én most láttam elöszõr ezt a filmet (az HBO-n), és soha nem is olvastam a képregényt, bár nagyából ismerem a történetét.

A film számomra unalmas volt. Nem tudom, hogy mennyire adta át a képregény hangulatát, mert mint azt már irtam a képregényt nem olvastam. Úgy ültem neki ennek a filmnek, hogy vasárnap este, premier film, az IMDB 7,8 postot kapott 130 ezer zavazótól!!! Szóval voltak igényeim a filmmel szenben.

Utólag azt tudom mondani, hogy engem nem ragadott meg a történet, a szereplõk. Meg egy kicsit hosszú volt a film (163 perc), és uncsi.

Saját magamban mindig úgy értékelem a filmeket, hogy megtudnám-e nézni õket töbször. Hát a Watchment nem szivesen nézném meg mégegyszer.
5/10
zee944 2010 máj. 31. - 13:52:16 5/10
(655/860)
Mûvészeti alkotás, ahogy pl. az Álmok útján címû Britney Spears-film, de nem mûvészfilm.

Nem tudom, honnan származik a definció, valószínûleg van vagy tízféle meghatározás. De ezt a részét kifejthetnéd:
"...filmnek mint mûvészeti ágnak az ismerete, bizonyos mértékig kialakult filmes látásmód."

Ez pontosan mi a Watchmenben? Mihez kell a Watchmenben a filmnek mint mûvészeti ágnak az ismerete, meg filmes látásmód?
8/10
Obi1 2010 máj. 31. - 13:36:01 8/10 Előzmény fleismandoki
(654/860)
Definiáljuk hogy mi az hogy mûvészfilm:
"Olyan filmalkotás, amely mély társ. egyéni problémákat tár fel, legtöbbször a szokásostól eltérõ alkotói módszerekkel. Maradéktalan megértésükhöz általában szükséges a filmnek mint mûvészeti ágnak az ismerete, bizonyos mértékig kialakult filmes látásmód."
És ennek tökéletesen eleget is tesz ez a film.

Végtelenül leegyszerûsödött és begyöpösödött látásmód az, ha valaki csak azokat tekinti mûvészfilmeknek, amik 20 dollárból készültek és unalmasak mint a dög. A Watchmen az egy mûvészeti alkotás, ne tévesszen meg az hogy képregényadaptáció vagy hogy több száz millió dollárból készült.
9/10
Henci8 2010 máj. 31. - 10:45:04 9/10
(653/860)
Az egyik legjobb képregényadapt. A Sötét Lovaggal egy szinten érdemes emlegetni, holott igen-igen eltér attól.
Olvasgatva a hozzászólásokat régebbrõl is az a gondolat üt szöget a fejemben, hogy mennyire elfajul az emberiség. Az tény, hogy az evolúció egy folyamatos dolog, de azt sztem senki nem gondolta volna, hogy ennyire gyors. Valóban az az érzésem a kritikákat olvasva, hogy az emberek (fõleg ebben az országban) olyannyira elkorcsosulnak, hogy tényleg nincs már értelme, csak agyatlan akciófilmeket és horrorokat gyártani nekik. Döbbenet, hogy az emberek zöme egyszerûen nem lát semmit egy ilyen filmben mint a Watchmen.
Pedig a film remek képileg, nagyszerû zenével (a zenéje kifejezetten tetszett). A mondandója egyértelmû és elgondolkodtató. A karakterek kidolgozottak, a helyükön vannak. Az, hogy nem happy end a vége és hogy sajnos az egyetlen hõs, akivel a nézõ szíve szerint azonosulna meghal nem ront az élvezeti értéken. Sajnos ilyen az élet és aki ezt hibaként említi, az ne nézzen filmet, csak maximum a teletabit, mert ott nem érheti nagy baj.
Összegezve iszonyatosan elszomorít, hogy ez a film ennyire kevés embernek tetszett és nagyon félek tõle, hogy nem sok van már hátra az emberiségnek... Ahogy azt a film is sugalja.

9/10
10/10
fleismandoki 2010 máj. 30. - 17:45:57 10/10
(652/860)
Nem tudom miért lenne ez mûvészfilm,amikor egyszerû képregény adaptáció.Ráadásul jól kivitelezve,igaz hogy kicsit döcögõsen indul,de atom a végén az egész.Nekem kifejezetten tetszik.
offtopic
vitaygeorgina 2010 máj. 25. - 08:30:48
(651/860)
Az a biciklis-nagymamás rajzfilm, amirõl badfear ír, az szerintem is mûvészfilm, nem tudom, mit kellene ezen késõbb átértékelni és megmosolyogni.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 25. - 08:15:29 9/10 Előzmény hErO
(650/860)
A régebbi hsz-ek voltak igen igen jók, ez már csak amolyan levezetés :)
offtopic
hErO 2010 máj. 23. - 20:29:59
(649/860)
Pedig tényleg folytathatnátok, jó ezt olvasni.x)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 20. - 20:40:55 9/10
(648/860)
Talán azért, mert én sem tudom, mirõl folyik a kommunikáció, már az elején elvesztem :)

Nem Veled van a baj, mert ebbõl kifolyólag kb össze vissza írkálok :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 20. - 18:26:35 9/10
(647/860)
Nehéz bekategorizálni a mûvészfilmet. Írtam egy jelentést, miszerint, amit nem értesz, az akkor valszín mûvész film :)


A kiragadás azért nem volt szerencsés, mert éppen párhuzam volt a két dolog között, a kihagyás pedig csak azért volt, hogy a két jelentés ugyan hasonlatos, de szerettem volna, ha mégis jól elkülönülnek. Az alkoholista és a mûvész film :)


Ami viszont továbbra is osztatlan tény, hogy ehhez a filmhez egy igen ritka beállítottság kell, ahogyan az a hozzászólok szavaiból kivehetõ, mert nem hagyott senkit hidegen. VAgy nagyon nagyon nem tetszett, vagy új alapfilm.

Viszont azt még hozzá tenném, ha a kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye. Sokan nem tudták megérteni ezt a filmet, de ettõl még a nem a film a sz@r, és nem is mûvész, csak kell hozzá egyfajta történelmi ismeret, ami meglepõ módon hiányzik, a ma emberének 16-32 között kb fogalma sincs a hidegháborúról. A 16 éveseket megértem, mert a legtöbbjének kb semmirõl sincs fogalma, csak a szexi vagy nem-rõl.

De a 30 kategória annak végóráiban élte tini korát :$


Egyébként most mirõl is vitázunk ? :D
9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 20. - 10:15:53 9/10
(646/860)
Igen, átgondoltam, de ez egy gondolat kiragadása, ami így nem veszti értelmét, akár csak az, amint pl Jézus Krisztus kijelenti, hogy márpedig nincs Isten!!!!!!!!

Csak utána hozzá teszi, hogy "gondolja ezt a Balga ember!!!!!!"


Sajnos a mûvészfilmnek már van egy olyan mellékjelentése a köznyelvben, hogy .... elvesztette eredeti jelentését, vagyis:

"A mûvészfilmek érthetetlenek. " Amelyik mûvészfilm érthetõ vagy megérthetõ, az nem mûvészfilm. Egy igazi mûvészfilm jelentése az õt megnézõ emberrel együtt változik.


Ez az igazi jelentés, vagyis amilyen hangulatban vagy, amilyen dolgokat átéltél olyan érzelmek generálodnak benned.

Ilyen szempontból szinte minden film mûvész film, hiszen mást vált ki egy film 15, 30 és 45 éves korodban, teljesen másképp nézed, másképp éled át, hiszen közben Te magad is megváltoztál.

De sajnos a ma popcorn mozi zabáló embere eljutott arra a szintre, hogy amit egy kicsit is nem ért, mert kicsit magasabb agykapacitás kellene hozzá, vagy ami egy kicsit is elvont, de még éppen érthetõ, azt sajnos lemûvész filmezi.


Ott van pl a harcosok klubja, vitatott, hogy mûvész film, vagy sem, de akárhányszor nézem meg, mindig újat és újat mutat, valamint más érzelmeket generál bennem, viszont igazi stílusa behatárolhatatlan :$


U.I.: És ne ragadjunk ki egy egy mondatod, aminek úgy teljesen már az értelme, vagy esetleg eredeti értelmét elvesztette, és csak egy badarság :)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 18. - 22:03:43 9/10
(645/860)
Azt hiszem egyszer már megvitattuk, hogy a mûvész film kijelentés az olyan, mint az, hogy valakit lealkoholistázunk.

Az alkoholista az az ember, aki ugyan annyit iszik, mint mi, csak nem szeretjük.

Mûvész az a film, amit sokan szeretnek, csak nekünk nem tetszik, vagy egyszerûen behatárolhatatlan a stílusa :)

A watchmen stílusa nem behatárolható, hiszen sok mindent érint, sok mindenbe bele megy.

De tény, hogy mûvészfilmnek titulálni nem a legszerencsésebb.

Inkább használnám rá az elvont szót :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 14. - 13:05:22 9/10
(644/860)
Csak azokat oltom le, akik nem az általam elvárt színvonalon nyilvánulnak meg. :(

Pl ez a film egy sz@r. kategóriájú embereket, és Õket sem leoltom, hanem csak elmondom a véleményem.

Ebben a topicban sajnos ezt sokszor kellett megtennem, de ha veszed a fáradtságot, és végig nézed mondjuk a TSCC-s hsz-imet, akkor ott láthatod, hogy igen nagy tiszteletben tartok majdnem minden hozzászólót, és oltás helyett elemzõ, és építõ jellegû hsz-kkel bombázom csakis a topicot.


Mindig van valami kénszer cselekvés az életemben, pár hónappal ezelõtt ez a forúmozás volt. Unatkoztam, de nagyon, és éjjel nappal itt lógtam.

Sajnos abban igazad van, hogy természetemnél fogva nagyon arrogáns vagyok, és ez a netezési szokásaimban is kiütközik.

Az általad említett kongresszusokat is két csoportra osztom, az egyik része, amikor a föld felett 3 méterrel lebegõ, elvont idióták ostobaságokról vitatkoznak naphosszakat, és a másik, ami ritkábban fordul elõ, hogy nagyon nagyon élet és tudományos tapasztalattal bíró emberek az élet és a világ nagy kérdéseirõl elmélkednek.

Ilyen szûk kör pl a Római klub, ahol tényleg értelmes emberek ülnek, ellentétben mondjuk egy levegõ munka csoporttal.


Talán kicsit ennek a filmnek is a racionalitás volt a lényege.

Meghalt x millió ember, és megmenekült y milliárd, ez vajon megérte vagy sem. Szerintem megérte, de sokak szeint nem.


Abban az egyben viszont igazad van, hogy a lázas fórum függésem szánalmas volt, de szerencsére kigyógyultam :)
10/10
Toboe 2010 máj. 13. - 19:24:38 10/10 Előzmény wukovsky
(643/860)
Nem internetes életedben valószínûleg nem ismernek el, és nem lehet túl nagy tehetséged se, hogy mást se tudsz, csak mindenkit leoltani. A tudásod vmilyen alapokon nyugszik, de jócskán hiányos lehet. Ha valósi tudással rendelkeznél értelmiség lennél, nem ilyen fórumokon oltanád le az embereket, hanem kongresszusokon doktori címed mögött tárgyalnál hasonló kaliberû emberekkel. Ám mivel idáig nem jutottál el, itt oltod azokat, akik kevésbé tanultaknak tûnnek, vagy csak nincs kedvük hosszabb hozzáfûzést tenni a filmhez. Nem tudod mások véleményét elfogadni. Ha tévedek és doktorival rendelkezel(neeem hiszem:D) ) akkor csak ciki vagy.
Amúgy meg beképzelt bééééééna, hehe:D
9/10
offtopic
wukovsky 2010 máj. 04. - 20:59:27 9/10 Előzmény walterrall
(642/860)
Csak 2,5 órában, tehát még félóra minusz, így valóban lehetetlenség volt mindent úgy megjeleníteni, ahogy.

Viszont vegyünk egy másik példát, Nyomorultak, Victor Hugo talán legjobb mûve:

1934 (135 perc): állítólag az egyik legjobb adaptálás:

http://port.hu/nyomorultak_les_miserables/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=42310&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2

1957 (225 perc): állítólag ez a legjobb, talán Jean Gabbin miatt:

http://port.hu/nyomorultak_les_miserables/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=9915&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2

1998 (129 perc): ebbõl is sok kimaradt a regényt illetõen, de a film maga jó volt:

http://port.hu/nyomorultak_les_miserables/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=4421&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2

2000 (4x90=360 perc): Talán ez követi a legrészletesebben a regényt, de mégsem múlja felül emiatt a többi verziót, hacsak valaki nem tételesen szóról szóra cselekedetrõl cselekedetre a regényt akarja viszont látni.

http://port.hu/nyomorultak_les_miserables/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=42376&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2


A lényeg, hogy egy könyv, vagy képregény teljesen más mûfaj, sokkal részletesebb tud lenni, sokkal aprólékosabb, fõleg a könyv, ahogy leírja a helyszíneket, a szereplõket, ahogy a képzeletünk elé tárja azt a világot.

De talán két epizodba bele fért volna minden, csak tudták, hogy ez olyan dolog, amit egyszer lehet ellõni, mert sokan úgy sem fogják fel :P :D
5/10
kukec 2010 ápr. 22. - 02:24:54 5/10
(641/860)
Hát.. nekem ez nagyon nem tetszett, eleje még jó volt, de onnantól kezdve át ment szarba.