Mr. D 2009 aug. 05. - 01:14:04 Előzmény akos015
(360/860)
Nos, had válaszoljak a kérdéseidre! :) SPOILER: (bár szerintem így kb. 5 hónappal a premier után ezt már hanyagolhatnánk) A "gonosz", akit egyébként Ozymandias-nak hívnak azért bérelte fel a bérgyilkost, hogy elterelõdjön róla a gyanú, hiszen miért is lenne õ a dolgok mögött, ha õt is ugyanúgy megpróbálták megölni? A másikra meg: nem a világ robbant fel, csak egyes nagyvárosok, és azoknak is csak egy része. (A képregényben csak a belvárost éri pusztítás), hiszen annak az volt a lényege, hogy mindenki azt higgye, hogy Dr. Manhattan vitte véghez az egészet, így az egymással hadakozó országok szövetséget kötnek, és együttes erõvel harcolnak ellene. Az egész csak a béke miatt volt...ha a világ pusztult volna el, akkor senki sem köthetett volna békét, mert mindenki halott lenne.
liaboo2 2009 aug. 04. - 16:16:48
(359/860)
Én a filmet még nem láttam de a képregényt már olvastam és az király volt.Nagyon egyedi és nagyon durva. :D
8/10
akos015 2009 aug. 04. - 16:04:55 8/10
(358/860)
eggyetértek,habár voltak olyan részek amelyeket nemértettem!!

Spoiler!!pl_:
-az a szõke hajú férfi(gonosz)mér bérelte fel a bérgyilkost,ha mégis õ ölte meg az öreg embert?
-és nem az volt h elpusztul az egész világ?közbe meg a végén ott vannak azok az ½ujságírók½?!
Spiler vége!!!

amugy jó volt a film,látványos...
rosszabra számítottam!
lacee83 2009 aug. 03. - 23:38:21
(357/860)
Sokkal rosszabbra számítottam. Ebben a filmben volt valami plusz valami egyedi. Nem az atipikus szuperhõsös film. 8 pontot simán ér a 10-bõl
9/10
akáclegény 2009 aug. 03. - 20:20:52 9/10
(356/860)
mit kell fikázni a filmet nincs baj vele sztem.nem kéne b..atni mivel a film a világ legjobb képregényébõl készüét
10/10
Dros 2009 aug. 03. - 16:32:50 10/10
(355/860)
***Spoiler***
Nekem nem tetszik a vége de hát nem lehet mindig happy end.
Anno a legkisebb terembe adták kb olyan 20 ember volt a vetítésen és az egész jobb oldalon csak ketten ültünk. :D
Meg akivel néztem neki elõször a komédiás tetszett nagyon akit már az elején megöltek ugye aztán meg rorschachot kedvelte meg akit meg a végén nyírt ki :D
Tetszik szinte teljesen ugyanolyan mint a képregény :D
Mr. D 2009 aug. 03. - 16:15:26
(354/860)
Hát csak tudod, a negatív véleményedet is meg lehet fogalmazni civilizált ember módján. Pl. az elõbb már majdnem sikerült. Egyszerûen nem értem azokat az embereket akik képesek elküldeni egy hozzászólást, amelynek annyi a tartalma, hogy "Ez egy szar". Ha nem tetszik, akkor fogalmazd meg hogy mi nem tetszik benne, és ne csak két szóban fikázd le azok elõtt, akiknek tetszett. Hidd el, senki nem fog megsértõdni rajta, ha értelmesen elmondod, hogy mi volt vele a bajod...
1/10
11messi87 2009 aug. 03. - 12:30:37 1/10
(353/860)
Nem fogok a neten, egy IP-cím mögé bújva szájkaratézni és osztani az észt. Míg más embert nem ismersz addig ne ítélj, igaz? Szólásszabadság van, és mindenkinek más a véleménye. Nekem ez a film nagyon nem jött be, értelmetlen katyvasz az egész. Harc, vér, gyilkolás, szex..ez kell nektek?
Na hella
Mr. D 2009 aug. 03. - 02:00:51
(352/860)
Gratulálok a 4 általánosodhoz bunkókám.:)
1/10
11messi87 2009 aug. 03. - 00:46:56 1/10
(351/860)
ez egy szar
offtopic
Heathcliff 2009 aug. 02. - 20:57:08
(350/860)
Aki békés célért öl, az békeharcostömeggyilkos. Ez teljesen értelmetlen kifejezés. :)
Mr. D 2009 aug. 02. - 17:11:53
(349/860)
Jézusom, te aztán egy szép példány lehetsz. Elmondjam, miért nem vagy képes élvezni ezt a filmet? Mert túl butuska vagy hozzá, hogy megértsd. Nõjj fel és majd utána próbálkozz meg vele újra.
9/10
akáclegény 2009 aug. 02. - 17:10:43 9/10
(348/860)
láttam a filmet magyar szinkronnal meg is van hááát
rorscah szinkronja:nem volt az a dörmögös.
dr.mannhatan:paszolt az eredetihez
veidt:alapból én azt a szinkront nem szeretem.
dreiberg:a legjobb neki volt .sthol hozta a formáját
blake:hát közepes
összesítve 10/7,5 a film meg 10/8,0 a hiba nekem az a sok túlzás (aki olvasta a képregényt tudja mirö beszélek)
8/10
Obi1 2009 aug. 02. - 16:58:32 8/10
(347/860)
Ezt sajnálattal hallom, ajánlom a hasmenés elleni szereket. Aztán ha jobban leszel nézd meg a Watchment is.
1/10
bikaa80 2009 aug. 02. - 15:43:28 1/10
(346/860)
Ket es fel ora kaka!!!
Heathcliff 2009 aug. 01. - 21:54:52
(345/860)
Dr. Manhattan már akkor teljesen ostobának mutatkozott, amikor igazat adott Adriannek, miszerint igen hasznos és egészséges az emberiség egy részét kiirtani az örök béke érdekében. Nem is értem, hogy lehetett filmet ilyen disznó módon befejezni. Hacsak nem volt benne keserûség, ami pont Rorschach megölésében is megmutatkozott. Hisz egyetlen embert a nézõ jobban sajnál, mint a milliókat, akiket Adrien kinyiffantott. Talán ez a magyarázata.
7/10
jamamura szadakó 2009 aug. 01. - 21:41:40 7/10
(344/860)
SPOILER:

egyrészt elég ha elhinti a kétkedést az emberekben (ezt megteszi majd a naplója, szóval célját talán mégis elérte), másrészt van olyan rámenõs, hogy addig megy elõre, addig gyûjti a bizonyítékokat, míg el nem éri, amit el akar.
2/10
akosd 2009 júl. 26. - 17:52:33 2/10 Előzmény sala1992
(343/860)
SZ@R. A szó legrosszabb értelmében. Nézhetetlen. Én 6 részben szenvedtem végig.
10/10
BartosMatrica 2009 júl. 23. - 13:26:21 10/10
(342/860)
Nekem nagyon tetszett a film végre nem egy olyan filmet láttunk amirõl süt az amerikai minden tökéletes és happy end feeling számomra sokkal életszerûbbek a karakterek mint a többi hasonló szuperhõsös filmben
Egyetértek abban hogy többszöri megnézés után válik igazán érthetõvé és értelmezhetõvé a történet de ez szerintem nem baj sõt kifejezetten tetszett hogy nincs konkrét rossz és jó hõs a történetben hanem minden karakter viaskodik a benne lévõ érzelmekkel és ezáltal akár olyan döntéseket is meghoznak amik nem éppen nevezhetõk hõsiesnek
Nálam a film: 10/10
Zempy 2009 júl. 09. - 12:20:44
(341/860)
Én beültem rá még moziban is, de a hang rendetlenkedett, fél óra után teljesen elment, nézhetetlen lett, és közölték a mozisok, hogy menjünk át másik terembe, ahol majd újrakezdik. Mindezt este 10-kor :) Persze inkább visszakértük a pénzt és azóta sem láttam a filmet. Tegnap este megnéztem.

Nem ismerem a képregényt, így nem tudok teljes véleményt mondani róla. Csak most töltöttem le és kezdtem nézegetni. Ennek alapján nagyon hû adaptációnak tûnik, ami dicséretes. Állandóan azon rinyál mindenki, mennyire pofátlanul megváltoztatják a filmváltozatokat. Most tiszteletben tartva ezt, nem tették, most meg ez az emberek baja. :) Semmi nem jó senkinek?
Több rossz véleményt olvastam, így felkészültem rá. Nekem mégis tetszett, szerintem simán megérdemel egy max. 8-at a 10-bõl. Nem mondom, több helyen picit tényleg untam, de ez a legtöbb filmnél így van. Sokkal több akciót és látványt vártam, e téren picit csalódás. Viszont annyira részletesen kidolgozott minden, hogy csak na. Teljesen magával rántja az embert ez a sötét és borús hangulat. A betétdalok számomra tökéletesnek tûntek. A díszletek és a világítás szintén. Örülök ennek a darkos hangulatnak, a hidegháborúhoz pontosan ez dukál. És jó, hogy nem gyerekeknek készült, hogy minden infantilis poént nélkülöz. Nem úgy mint a hõn szeretett Transformers2, ahol pofátlanul a legigénytelenebb közönséget igyekeztek ócska poénokkal kiszolgálni. Ez itt sokkal jobb.

Sok mindent nem értettem, most sem világos pár dolog. Szerintem ezt nem elég egyszer nézni, ha az ember teljesen érteni akarja. De nem feltétlenül baj, ha egy film kissé bonyolultabb. Nem kell mindent az alacsony IQ-jú közönség szintjére leegyszerûsíteni! Sokaknak tutira ez a baja. Nem szeretnek filmnézés közben figyelni, csak legyen látvány aztán kész. Na persze ez is "csak" képregény, szóval túl komolyan sem kell venni. Én megnézem majd újra, hogy teljesen összeálljon a kép. Amennyire tudták, érthetõvé tették a sztorit, és tényleg jó, hogy ragaszkodtak az eredetihez. Ez egy jó pont.

Tetszettek a hõsök is. Nekem pont a Komédiás nem tûnt egy szerethetõ karakternek, de hát gyarló ember volt. :) Rorsach király, JEH nagyon jó színész, itt is odatett. Patrick Wilsont eddig csak nõket elcsábító kúrógépként láttam minden filmben, itt már megint azt játszotta. Nem volt nagy szám. A csajszi, Selyem Kísértet jó volt, bár itt tényleg csak egy ribinek tûnt... Manhattan nagyon tetszett. Ozy meg kicsit nyálas lett, Matthew G. talán nem a legjobb választás. De igaza van, akinek nem tetszik, kapja be :) Nem vágom, mi szerepe volt az állatkájának, feleslegesnek tûnt.

Szóval én nulla alapismeret után azt mondanám, hogy bátor vállalkozás volt ezt a filmet megcsinálni. Árad belõle a profizmus, részletesség, lelkesedés. Még ha pár karakter nagyon elnagyolt is, és pár mellékszál unalmas. Talán kicsit jobban kellett volna a vágásra figyelni. Mert van ami túl hosszú, más meg kimaradt. És több akciót vártam volna, de ez az én problémám.
Nem mondanám, hogy különösebben nagy filmélmény volt, de nem értek egyet a hõzöngõkkel. Összességében jó film! Inkább rajongóknak szánták, mint arra, hogy mindenkinek tetszen, és ez tiszteletre méltó. Nem bántam meg, hogy megnéztem! Kíváncsi lennék a rendezõi változatra, mik kerültek még bele. Meg hogy miket váloztattak meg a filmváltozatban.

8/10