10/10
iso-kicsibruce 2009 márc. 07. - 03:30:50 10/10
(80/860)
Végre egy olyan képregényadaptáció, amiben nagyjából minden megvan: értelmes sztori, gusztusosan koreografált akciók, markáns, mégsem egydimenziós karakterek, és gondosan válogatott soundtrack. A sztori különösen meglepett, milyen mélységei vannak, hiszen a trailerbõl és a plakátokból maximumum egyetlen lényeges mondanivalóként arra számítottam, ami az X-Menben is volt: hõsök vagy közveszélyes önbíráskodók a maskarás figurák? Ezzel szemben masszív hidegháborús paranoia, istenkomplexus, az amerikai álom és a világ (politikai és gazdasági) vezetõinek erõteljes pellengérre állítása, sorolhatnám.
Nagyon itt volt az ideje, hogy a mûfajt komolyan vegyék, és ne gyerekeknek gyártsanak idióta, szirupos és szájbarágós szarokat, mint amilyen pl. legutóbb a Vasember volt. 10/10 és long live Zack Snyder!
9/10
Leonidas 2009 márc. 07. - 00:31:19 9/10
(79/860)
Nena-99 luftballons

Ha már itt tartunk szerintem tökéletes volt a soundtrack-je is a filmnek.
Fõleg a vietnami jelenetnél a Wagner zene, ami az Apokalipszis most címû filmben ugyanúgy a helikopterek támadásakor hangzott el. Biztos nem véletlen választás.
Egyre jobban tetszik a film :D
7/10
Hörcsögg 2009 márc. 06. - 23:05:29 7/10
(78/860)
10/7 , mert néha unalmas, vontatott, és már nagyon untam a fityegõ pénisz látványát a jon-nál...
Amúgy, nem tudja valaki annak a német számnak a címét ami az elején van? Csaj az énekes.
10/10
wolfmarimba 2009 márc. 06. - 22:42:47 10/10
(77/860)
Amikor kijöttem a moziból, nekem is a "tömény" volt az elsõ jelzõ, ami eszembe jutott a filmmel kapcsolatban...a képregényre is nagyon igaz- én pl egy hétig olvastam, szép lassan- átlagban 1-2 óra alatt ki lehet végezni egy comic kötetet. Mi többen néztük, és a társaságból csak én olvastam, viszont a többiek is értették, úgyhogy szerintem a körülményekhez képest egész követhetõre sikerült. Sõt, minél több idõ telik el, annál inkább érzem úgy, hogy a legtöbbet kihozták, amit ki tudtak hozni úgy, hogy a rajongókat és a "laikusokat" is kiszolgálják.
10/10
fabdaone 2009 márc. 06. - 22:24:59 10/10
(76/860)
Huhh, ezt speciel nem, bevallom még most is dolgozom fel a filmet, pedig már vagy 2 órája kijöttünk a terembõl :D
De amúgy igen, a hazugságra épülõ béke, ahogy mondták is nagyjából a filmben, nem valami valós béke..
9/10
Leonidas 2009 márc. 06. - 22:22:25 9/10
(75/860)
Egyetértek veled abban, hogy csak akkor lenne béke, hogy találnánk egy közös ellenséget.
De...
Ebbõl néhány csoport ismét csak hasznot húzna ami idõvel új konfliktus forrás lehet majd.
Nem tudom, hogy megfigyelted-e a film végén SPOILER hogy a romba dõlt várost a Veidt company építette újrá azaz Ozymandias cége.
Én ebbõl azt szûrtem le, hogy Ozymandias hiába béke ide vagy oda saját malmára hajtotta a vizet ezzel a békével
9/10
Leonidas 2009 márc. 06. - 22:15:36 9/10
(74/860)
SPOILER

Tényleg zseniális jelenet volt amikor a WC ajtó ki-be lengett és mögötte zajlottak az események.

nagyon tetszett az is amikor a "szmájli" kitûzõt eléri a vértócsa...

de rengeteg eredeti ötlet volt a filmben
10/10
fabdaone 2009 márc. 06. - 22:09:43 10/10
(73/860)
Hát én is régóta olvasgatom a hozzászólásokat és én is emiatt a film miatt regisztráltam ide...

Miután kijöttünk a haverommal a moziból, az elsõ kérdésünk az volt egymáshoz szinkronban: "szerinted ezt mennyien értették meg?"
Sajnálatos módon, mi valahogy úgy gondoljuk, hogy nem lesz valami nagy sikere a filmnek, mivel olyan mély filozófiai vonalat képvisel, ami fölött a legtöbben érdektelenül átsiklanak, esetleg fel sem fognak...
A film egyébként 10/10-es nálam is, szinte minden jelenetnek jelentõsége van ahhoz, hogy a filmet egészében egy tökéletesen összerakott alkotássá tegye... közel lehetetlennek tartom, hogy egy nézésre valaki ezt teljesen átlássa...
Lehet az, hogy valakinek nem jön be a stílus, az effektek, vagy kevés az akciójelenet, de ezek véleményem szerint csak az elvárások miatt vannak. Itt -akárcsak a Sötét Lovagnál- nem egy akciófilmrõl van szó, hanem egy olyan filmrõl, aminek mondanivalója van és *emellé* van benne akció is és speciális effektek, stb...

Ha most öncélúan fantáziálásba kezdenék, akkor azt mondanám, hogyha ezt a filmet az emberiség döntõ hányada úgy igazán megértené, akkor tényleg béke lenne a földön...és ha valaki "okos" most rákérdezne arra, hogy arra gondolok, hogy irtsunk ki keveset, hogy a sok rádöbbenjen erre, akkor nem, nem arra gondolok. Inkább arra, hogy az emberiség esélye a -jelenlegi tudatossági szintjén- békére kb. annyi, hogy talál egy rajta kívülálló "fajt" és *ellene* Egységgé kovácsolódik... (Persze lenne egy olyan opció is, hogy ne valaki ellen egységesedjünk, hanem valamiért, de ez már csak a saját véleményem)

Mindent összevetve, a film tényleg érdemes a mozijegyre, akár többször is, van benne minden, ami csak kellhet, a feltételei a megfelelõ nyitottság és az elõzetes elvárások mellõzése, így meglehetõsen újszerû élményt fog mindenkinek nyújtani! Csak ajánlani tudom!

Peace, Fabian
10/10
janka:) 2009 márc. 06. - 21:20:43 10/10
(72/860)
jah és a kamerajelenetek és a vágások is adtak egy hangulatot a filmnek(Spoiler:lengõajtós jelenet), na jó nem ragozom tovább nekem nagyon tetszett:)
10/10
janka:) 2009 márc. 06. - 21:18:31 10/10
(71/860)
tegnap néztem meg és szerintem szuper volt:)
egyáltalán nem volt tipikus sem a szerelmi szál,sem a befejezés. nagyon nagyon tetszett a megoldás a végén,végre nem egy tipikus film.
néha kicsit Sin Citys hangulatot éreztem benne ami nekem még nagyobb élvezetett okozott:) bár azt nem értem miért nem sorolták be 18 karikás kategóriába.
nálam abszolút 10es ez a film:)
gaba007 2009 márc. 06. - 20:50:38
(70/860)
Tegnap néztem meg, mindig el szoktam olvasni, ha érdekel egy film, hogy itt mit írnak róla. eddig nem voltam itt tag, de ezért a film kedvéért regisztráltam, hogy elmondjam a véleményemet!
Borzasztó nagy csalódás volt. Úgy érzem ebbõl a témából sokkal jobb filmet lehetett volna készíteni, túl hosszú volt, de mégsem éreztem kidolgozottnak a jeleneteket, lehet, hogy kevesebb több lett volna. Egyenesen idegesítettek egyes jelenetek, vártam, hogy a végére egy kicsit felpörögnek az események, ugyanis elég lapos volt, ehelyett a végén elkezdenek filozófálni. Az egész filmbõl csak a Komédiást és Rorschach-ot emelném ki!
10/10
Zsütz 2009 márc. 06. - 18:57:43 10/10 Előzmény daveslim
(69/860)
Hát, ha neked EZ nem volt látványos, akkor sztem a Transformerst se nézd meg... XD
7/10
jamamura szadakó 2009 márc. 06. - 14:51:08 7/10
(68/860)
engem especiel jobban zavartak a token akciójelenetek, melyek kizökkentettek a történet élvezetébõl. a legviccesebb a végefelé volt, mikor a szembenálló felek monologizálás közben is lekevertek egymásnak egy-két sallert.
Corwin_ 2009 márc. 06. - 14:11:02
(67/860)
"Egyértelmûen azt hiteti el, hogy ez egy pörgõs film, tele szép, jó effektekkel, akcióval, pörgéssel."
Ember, te még hiszel egy filmtrailer-nek? Nanáhogy azt mutatja, ami viszi a közönséget a moziba.
Ettõl függetlenül tetszett a film. Nálam 10/8. Brutális, õszinte, szarkasztikus ábrázolás. Valami mélyen nyomasztó is volt a filmben, és külön jó pont, hogy sehol sem voltak az abszolút jó-abszolút gonosz karakterek. CSak ettõl mostanában el vagyunk szokva, nemdebár?
Rorschach, Komédiás karaktere telitalálat, és külön jó, hogy NEM szinkronizálták le a filmet. A látványvilág megváltoztatása az belefért (igen, mielõtt kérdezik: Olvastam a képregényt).

A vége megváltoztatásán sokat gondolkodtam, és nem tudom, hogy mûködne-e az eredetivel. Meg kell nézni mégegyszer:-)
És a film egysorosai megérnének egy külön dicséretet:-)
9/10
Leonidas 2009 márc. 06. - 14:01:44 9/10
(66/860)
Amikor a nagy kék ember elfogadta Nixon felkérését, még a baleset után néhány évvel jártunk. inkább érezte magát embernek, mint a film végén egy felsõbbrendû valakinek.
Szóval mint "normál" ember ki merne ellentmondani az Egyesült Államok elnökének? Meg nyilván a beavatkozása több ezer amerikai katona életét mentette meg, ami biztos nem volt mellékes a számára.
9/10
Leonidas 2009 márc. 06. - 13:55:35 9/10
(65/860)
aminek van mondanivalója és elgondolkodtató az már nem is szórakoztató? logikus...
daveslim 2009 márc. 06. - 13:46:54
(64/860)
Ne haragudj, de én pl. (és még sokan mások) szórakozni járnak a moziba. Azért van. Azért van a nagy vászon és a 200 decibel, hogy élményt nyújtson - szemnek, fülnek.
Ha kulturálódni akarok, akkor elmegyek egy mûvészmoziba, vagy könyvtárba, esetleg beiratkozom valami elvont egyetemre.
Aki lefikázza a másikat azért, mert nem tetszett neki, hogy hûûû, milyen elgondolkodtató, sokatmondó a film és mit merészelte azt hinni, hogy ez akciófilm, az nézze már meg még egyszer a bemutatót!
Egyértelmûen azt hiteti el, hogy ez egy pörgõs film, tele szép, jó effektekkel, akcióval, pörgéssel. Pedig nem.
Legközelebb csak a Transformer2-t nézem meg moziban. Addig netrõl töltöm inkább a filmeket....
Kenéz Barna 2009 márc. 06. - 13:38:13
(63/860)
Pont errõl írtam, hogy emiatt mennyire ellentmondásos!
Egyszer a vicces külsõben keménykedõ - mindenkit leverõ - szuper(nõ)férfiak zúznak és diaporáma nézõkében repkednek a város felett, majd ágyszélén ülök és sírok, ...és késõbb meg vitát folytatnak a jó és rossz felett. A nagy kék ember - a világ lelkiismerete - elvágyódik a világról, de elfogadta Nixon felkérését, és simán kinyírta a sárgákat Vietnámban. Ott miért nem állt ellen?
Ezek teljen ellentmondanak a szereplõk személyiségében.
9/10
Leonidas 2009 márc. 06. - 13:10:37 9/10
(62/860)
A te hosszászólásod nem ellentmondásos? Elöbb azt írod, hogy mély filozofálgatások hangzanak el benne, majd Barátok közt színvonalúakat említesz. Nem érzed?
9/10
Leonidas 2009 márc. 06. - 13:07:29 9/10
(61/860)
látom a legtöbb ember csak az akció és a látvány miatt ült be a filmre. Mindenki azért sírt, hogy a filmeknek(fõleg a képregényfilmeknek) mennyire nincs jelentéstartama, mondanivalója. Most megkapjuk a Watchmen-t melyben aktuálisabb témákról nem is lehetne szó, melyben a hõsök emberibbek mint bármelyik más képregényben (lásd: véres bosszút hajtanak végre, nem az abszurd "majd a bíróságon felelsz a bûneidért" ; káromkodnak, felfedik kilétüket csakhogy anyagi javakhoz jussanak stb stb.) és most ez a baj. Idáig a filmeknek kellett lesüllyedni a mi szintünkre, ehhez a filmhez viszont fel kell nõni.