lekvar15 2009 márc. 12. - 13:01:54
(180/860)
Ki volt az a hülye állat aki a saját hét éves gyerekét behozta egy ilyen filmre.nem tudom ki tette de az apját is jól elküldeném a fenébe meg a jegyszedöt is aki beengette...az a szerencsétlen gyerek persze h nem bírt magával és egész végig csak ordított h "uncsi" meg ilyenek
10/10
sleepwalker77 2009 márc. 12. - 12:47:22 10/10
(179/860)
"Egy mondat: a terhes anya lelövése nálam kiverte a biztosítékot!!!!!!!"

Nekem akkor nem tetszett volna ha nem lövi le.
Pontosan úgy viselkedett ahogyan kellett, õ egy ilyen karakter.
Nem azt mondom, hogy örülök, hogy lelõttek egy terhes nõt benne, de ez a film nem egy romantikus lányregény.
Éppen ezért értem meg azokat akiknek nem tetszik, ez egy rétegfilm, már ha lehet ilyent mondani.
9/10
Leonidas 2009 márc. 12. - 12:44:59 9/10
(178/860)
Én sem akarlak megbántani, de neked az számít rossz filmnek ahol brutális erõszak van?
érdekes álláspont
1/10
katkunder 2009 márc. 12. - 12:41:49 1/10
(177/860)
Nekem tegnap este volt szerencsém megnézni a filmet!Nagy várakozás elõzte meg, mert az elõzetes és a fórum reagálások is ígéretesek voltak.Senki lelkivilágát nem szeretném megbántani a filmmel kapcsolatban de én ennyire rossz filmet régen nem láttam.És hogy miért????Egy mondat: a terhes anya lelövése nálam kiverte a biztosítékot!!!!!!!Ez nem egy piros 16-os karika hanem 18-as!!Próbáltam volna úgy nézni a filmet, mintha egy képregényt néztem volna?Lehet, de akkor megveszem a képregényt.Ja és a 99 Luftballons és Hendrix??Kicsit vicces.De a világbéke nevében mindent lehet.
9/10
Leonidas 2009 márc. 12. - 12:30:00 9/10
(176/860)
Miért is Z kategóriás a szereplõválogatás?
azért mert egyiküket sem ismered?? Hát kérlek, lehet tényleg nem nagy, ismert nevek de Jackie Earle Haley vagy egy Jeff D. Morgan lazán lejátszana a vászonról jó pár mások által sztárként ünnepelt ripacsot...abban biztos lehetsz.
Még a számítógép által animált Dr. Manhatten-nek is több színészi tehetsége volt, mint pár ismert hollywood-inak.
5/10
zee944 2009 márc. 12. - 11:06:15 5/10
(175/860)
Én bármivel összehasonlítom neked. A Belsõ terek pl. sokkal jobb.
10/10
sleepwalker77 2009 márc. 12. - 11:01:28 10/10
(174/860)
Csak erre reagáltam:
"Hogy elgondolkodtató a film, relatív, elgondolkodtatja az embert, ha soha nem nézett meg egy K-pax-et, vagy olvasott egy Solarist, Dünét, de, hogy is lehetne egy Stanislaw Lem-el vagy Asimov-al össze hasonlítani eme filmet."
leopard26 2009 márc. 12. - 10:52:37
(173/860)
Ki a fene hasonlította össze a dûnével?Kezet fognék vele:)
TraceR 2009 márc. 12. - 10:45:27
(172/860)
51000db robbanófejet említenek, utána mondják az 1%-ot.
10/10
Newton 2009 márc. 12. - 09:02:34 10/10
(171/860)
Ez még szintén Mage hozzászólására válasz aminek linkjét azóta már törölték. "Apropó, a 162 két percben annyit sikerült átadni, hogy az emberek szeretnék elkerülni az atomháborút." Már ne is haragudj, de rossz a megfogalmazásod. Nem ennyit sikerült átadnia a filmnek, ennyit voltál képes megérteni.
10/10
Newton 2009 márc. 12. - 08:33:03 10/10
(170/860)
Erre azért én is reagálnék: "Elhangzik egy mondat, mely szerint az orosz robbanófejek egy százaléka képes lenne teljes mértékben elpusztítani a Földön az életet. Ez nem így van." Ez a mondat valóban elhangzik. Viszont azt egyszer sem említik, hogy milyen nagyságrendrõl van szó. Nem egy darabról van szó, egy százalékról. És az oroszokat ismerve (pláne, hogy még ráadásul egy képregényról beszélünk) van annyi robbanófej a birtokukba, hogy bizony a sugárzást kitûnõen bíró maciknak nem ilyesfajta problémával, hanem a szénné égés veszélyével kell szembenézniük. Csak gondoltam, ha már szõrszálat hasogatunk akkor annak is vannak még további rétegei.
10/10
sleepwalker77 2009 márc. 12. - 08:02:25 10/10
(169/860)
Egyébként akiknek annyira nem tetszik azok valójában saját magukkal szabtak ki, nem nézték meg mire ülnek be.
Én nem ismertem a sztorit, annyit tudtam hogy egy képregénybõl készült a film, és pontosan azt kaptam amire számítottam: egy képregény feldolgozást amit semmi értelme a valósággal összehasonlítani, egyszerûen hagyni kell hogy elragadjon a hangulata.
Az ne nézze meg a filmet, aki a szokásos kliséket várja, a szuperhõsök talpig becsületesek, mindenkit megmentenek, legyõzik a fõgonoszt és happy end.
A film egyébként elgondolkodtató, csak nem mindenki tud elvonatkoztatni az eddig megszokottól és nem tudja átvenni a hangulatát.
Aki meg a Dûnével akarja összehasonlítani elgondolkodtatás címén azt végképp nem értem, teljesen külön mûfaj a két film.

A lényeg az, hogy aki még nem látta az kicsit olvasson utána mielõtt beül rá a moziba.
Ne a felhasználók hozzászólásait, ne is a rövid leírást itt a port-on, hanem például az imdb-n a film szereplõinek a leírását.
Abból már nagyjából lehet látni, hogy mire számíthat az ember.
TheOriginalP 2009 márc. 12. - 07:58:42
(168/860)
Én egyszerûen nem értem azokat az embereket, akik minden filmben a világmegváltást várják kis lelküknek, és ha nem kapják meg, máris erõs fikázódásba kezdenek.
Van egy egyszerû orvosság. Ha nincs fantáziád, érdeklõdésed, háttérismereted vagy egyszerûen kedved egy filmhez, ne nézd meg. Ennyi.
A Watchmen filmmel sincs különösebben semmi baj. Persze kicsit hosszú, kicsit jobban körüljárhatták volna a sztorit, kicsit ez, kicsit az, de összegészében lássuk be, hogy nincs vele semmi baj, és a fõ szempont: a képregény hangulatvilágát teljesen visszaadja. Innentõl kezdve pedig a film jó.
Én utálom a tinifilmeket meg a musicalaket is, mégse megyek fel pl. a High School Musical topicba, hogy ááá gyerekek, nem jó, mert milyen már, hogy 30 évesek játszák az iskolásokat, stb..
Egy szó, mint száz, akit nem érdekel, egyszerûen ne nézze meg, ha mégis megtette, úgy kell neki, de mások kedvét ne próbálják elvenni a filmtõl.
Nyilván a hozzászólásommal senkit sem szándékoztam sértegetni, megbántani, csak egy hosszú ideje tartó megfigyelésemet írtam le itt (nem csak ebben a topicban folyik amúgy az értelmetlen fikázás). Akinek nem inge, az nyilván ne vegye magára.
Ja és várom a frappáns "visszavágó-válaszokat", mert nyilván úgyis lesz, aki megsértõdik.
10/10
sleepwalker77 2009 márc. 12. - 07:36:38 10/10
(167/860)
Csak egy dologra reagálnék a kritikádban:
"Elhangzik egy mondat, mely szerint az orosz robbanófejek egy százaléka képes lenne teljes mértékben elpusztítani a Földön az életet. Ez nem így van."

A valóságban tényleg nem, de ez egy képregény.
Ennyi.
10/10
sleepwalker77 2009 márc. 12. - 07:33:57 10/10 Előzmény Zyppho
(166/860)
Szerintem senki kedvét sem tudja elvenni, mer az írásából kiderül, hogy egyszerûen nem értette a filmet vagy csak simán fogalma sem volt róla, hogy mire ül be és most csalódottságában mindenkit meg akar menteni aki még nem látta, ezért próbál meg mindent fikázni benne. :)
De amúgy sem érdemes a film megnézése elõtt hozzászólásokat olvasni, elronthatják az élményt.
10/10
offtopic
Zyppho 2009 márc. 11. - 21:19:27 10/10
(165/860)
Hátigen látom teis vmi Marvel-**moderálva** vagy várod nagyban a pókember szintû filmet XD õszintén nem értelek. aki egy kicsit is nyitott a fantáziára az tudja élvezni ezt a filmet.. ja és te sem tudsz vmi jó érveket felhozni szóval "ki vagy aszalva" :D ... Szánalom h elveszed más kedvét ettõl a remek filmtõl.
1/10
Robilluma 2009 márc. 11. - 20:03:33 1/10
(164/860)
Ez egy igen primitív és fantáziátlan film majdnem 3 órában. A Hannibál óta nem láttam olyan filmet, ahol a rendezõ célja az, hogy valami igazán gusztustalan és ostoba sztorit alkosson és ezzel ejtse ámulatba a nézõket. Ez egy ilyen film. Gyerekholttestet darabolás után zabáló kutyulik, nyílt kar- és lábtörések, ujjtördelés után karlevágás, forró olajjal arcforrázás, stb. egy kis igénytelen erotikával és fütykösmutogatással megfûszerezve. EZ IGEN!!! A rendezõ aberrált és deviáns jelleme egyértelmû. Belegondolni se merek milyen filmet rendezne, ha nem szuperhõsös lenne a sztori... A szereplõválasztás katasztrófa: Pinokkió az USA elnöke, Xéna-utánzat szupercsaj, Ezüstutazókamu elektromen, a világ legokosabb embere, Batman, minden van itt. A sztori borzasztóan gyenge, a zene szintúgy. Az érthetetlen jelenetek pedig sorra csak jönnek és jönnek... Pár ezekbõl: Terhes nõt agyonlövõ szuperhõs, acélléghajó, nõverés után erõszakpróba, impotens szemüveges lúzer, embergyújtogatás a börtönben, lila ûrtigris, Mars-expedíció, ja és persze a tuti atomkorszak. Csupán annyi kellett volna, hogy valakit bevágjak a vászonba, hogy megjelenjen a film végén fütyköslóbáló fehérszemû kopasz haveunk hupikék himbilimbije óriásváltozatban. Várjatok még mielõtt értékelem bejelentkezem a pszichiáteremhez...
Szóval kap egy 0,5-öt mert William Kovács egyedüliként jó arc és még egyszer 0,5-öt mert bemutatták a film elõtt a Transfrmers 2-t. Ez így lett egy 1-es. ÉS SENKINEK NEM AJÁNLOM!!! (Fõleg nem azoknak akik valami Marveles sztorira és filmre vágynak, mert ez NEM AZ)
10/10
sleepwalker77 2009 márc. 11. - 16:38:38 10/10 Előzmény leahmoore
(163/860)
Hát igen, ízlések és pofonok. :)

"Mivel a végén kerül elõ a napló, elõrevetítik, hogy lehet folytatás, de remélem a rendezõ inkább valami másra fordítja a pénzét és idejét. ;)"
Ezt nem igazán értem hogyan következtetted ki, de szó sincs semmilyen folytatásról. :)

Ez egy különleges film a képregénybõl készült feldolgozások között, kicsit komolyabb mint pókember vagy szupermen.
RobertDowneyJr 2009 márc. 11. - 16:38:09 Előzmény Leonidas
(162/860)
Megnéztem..
Hát õszintén nem nagy szám, de azért jó volt..
Nállam csak egy erõs 8as!!!
De..a zenéje az nagyon jó:)
9/10
Leonidas 2009 márc. 11. - 14:52:11 9/10
(161/860)
Leahmoore!

A fórum lényege, hogy ha valaki véleményt alkot akkor arra lehet reflektálni, arról szintén véleményt alkotni...
Megjegyeztem, hogy milyen "mondvacsinált" indokok alapján próbálod lehúzni a filmet...
ez is csak egy vélemény volt, ha nem bírod a kritikát akkor...sajnállak.