1/10
LuCKee 2009 márc. 09. - 16:21:26 1/10
(120/860)
Sziasztok!

Rengeteg filmet láttam, az is szokott tetszeni ami másoknak nem, de ez rém rosszra sikerült... pedig odvagyok az ilyen maszkos-hõsös filmekért...

Unalmas, hosszú, pár jelenetet leszámítva még csak nem is látványos...

Az egész filmbõl pár "harci jelent" értékelhetõ számomra, a többi könnyedén feledhetõ...

Ez az Én véleményem: NEM MOZIBA NÉZÕS!

LuCKee
majszli 2009 márc. 09. - 15:46:24
(119/860)
Ne nézzétek meg ezt a filmet. nagyon-nagyon rossz! Kezdjük ott, hogy istentelenül unalmas, alig bírtam végig ülni.az egész következetlen, a sztori tök értelmetlen, és tele van klisékkel. még a starwarsból is merít, jó hogy azt nem mondja ki: Luke én vagyok az apád! szánalmas a karakterábrázolás egyszerûen nincs kidolgozott jellemük a hõsöknek (mint pl Batmannek) kiderül hogy a rossz a jó, csodálatos nagy fordulat tényleg, eddig csak 200 filmben lõtték el. a hõsök itt emberek, nincs különleges képességük, ez nem is lenne baj, de akkor hogy élnek túl olyan dolgokat emibe egy elefánt is belehalt volna? és ha tele lett volna akcióval, még nézhetõ lett volna, de nagyon unalmas és szájbarágós volt.több dolog nem volt megmagyarázva. csak h egyet említsek: a kalapos maszkos csávónak mibõl készült a mszkja, olyan volt mintha az árnyék össze vissza folyt volna benne..aztán van egy szuper repcsijük, ami úgy néz ki mint 1 m&m. a szexjelenet röhejes. nincs rá jobb szó. a film egyetlen pozitívuma az az h egész jó zenék voltak benne.mégegyszer: ne nézzétekk meg moziban! nem éri meg pénzt adni ezért a melléfogásért.többen ki is mentek a moziból, mikor néztem, és én is hajlottam erre a megoldásra, de csak kibírtam valahogy. szánalmas, gagyi, moslék, másolás, teljes ötlettelenség jellemzi ezt a filmet. nem csoda, hogy nem hallottam még errõl a képregényrõl soha életemben. 10bõl minusz 700at se kap ez a film.
sipka 2009 márc. 09. - 14:08:13 Előzmény leahmoore
(118/860)
Éppen azért jó a film, mert szembefordul az elvárásokkal, és az idáig megszokott dolgok egészen másképp alakulnak.
Nagyon sok mindent leírtál, amely nincs kellõképpen elmagyarázva....vagyis pontatlan.
Vegyük például a "Komédiás"-t: Õ egy mocsadék állat! (Ezt nyilván Te is láttad :) De néhány cselekedetét igencsak félreértelmezted, mivel a tömegoszlatásnál nem éles lõszert, hanem gumilövedéket használt. Tehát ott egyáltalán nem gyilkolt meg senkit, csak "lecsillapította" a fellázadt embereket (a képregényben is így van, ha jól tudom).
SPOILER
A háborús visszaemlékezésnél pedig nem a barátnõjét lõtte le a "smiley"-s fickó, hanem egy õáltala letepert vietnámi nõt, akit unalomûzés gyanánt vont magához (szóval nem volt szoros a kapcsolatuk, csak szórakozni akart, ameddig a háború tartott). Ebben az idõszakban "Dr. Manhattan" és a "Komédiás" a kormány emberei voltak, akiknek segíteniük kellett a háborúban, a vietnámiak ellen. Tehát az Õ szemszögükbõl a vietnámiak voltak azok akik veszélyt jelentettek Amerikára, így helyesnek vélték az elpusztításukat. Ezért semmi következménye nem volt annak a kegyetlen tettnek, amit ez a "Mosoly" kitûzõs fickó csinált. A történelem során is rengetegszer lehet hallani ilyen esetekrõl, hogy a letámadott ország asszonyait bántalmazták, és kihasználták egy-egy háború folyamán. Ennek lehetünk szemtanúja a film ezen jelenetében, ami tényleg durva.
A Miss Jupiter elleni erõszak pedig szintén bemutatja, hogy egy szuperhõs is lehet negatív jellem, és forrófejû.
SPOILER VÉGE
"Rorschach" figurája, pedig nem mindig brutális. Csak olyanokat gyilkol meg, akik szintén öldökölnek. Van is egy mondat, ami tõle hangzik el, és nagyszerûen példázza személyiségét: "Csak az emberek kerülhetnek börtönbe..." :)
Amúgy nem csoda hogy "Rorschach" narrációja vezeti végig a filmet, mivel az õ karakterével azonosulunk a legjobban. Amit tesz, azt helyesnek véljük.
SPOILER
"Adrian" pedig egy intelligens ember, aki nyilván "végig zongorázta" az eshetõségeket, a világ jobbá tételének érdekében. S arra jutott, amit az alkotás végkifejletében is láthattunk: Szörnyû, emberi áldozatokat követelõ bûncselekmény valósul meg, amely mégis mûködik.
SPOILER VÉGE
Nincs is értelme számon kérni az akciót, amikor egy ilyen elgondolkodtató mû pereg a szemeink elõtt :)

Egyébként milyen közhelyeket találtál a produktumban? Érdekelne a válaszod :P
10/10
Zyppho 2009 márc. 09. - 13:37:53 10/10
(117/860)
pontosan... emlékszem még egy ismerõsöm mondta jajj de rég, hogy a kiváló filmnek csak utálói és imádói vannak NOS... akkor ez a film is ilyen :D (Cumi! XD azzal csak ezt igazoljátok ha ieneket írtok )Megjegyzem halkan az illetõ az egyik legintelligensebb ember akivel valaha találkoztam. emberek Ébresztõ.. Olvassatok utána a filmnek / képregénynek mielõtt nyilatkoztok . Nem hiába van a legjobbak közt. Egy kis mûvelõdés senkinek sem árt. Arról nem beszélve h ált. nem csak ülünk a moziban és nézünk ki a fejünkbõl melyet oly sokan is tesznek manapság.. Tessék felfogni a történetet és értelmezni. Respect a rendezõknek.
9/10
Leonidas 2009 márc. 09. - 13:37:20 9/10
(116/860)
ohh szegény leahmoore...megszokta, hogy a szuperhõsöknek pókhálókon kell lengnie, röntgenlátással kell rendelkezniük valamint nem ölnek meg egy embert sem, mert mindegyik tisztalelkû...
szegény leahmoore...és már mindjárt kiakar menni a moziból.
Ilyen indokokat felhozni? nevetséges.
Ennél százszor jobb filmek is mennek a moziban...igen igen Szállító 3 vagy Rózsaszín Párduc 2 például...igen azok színvonalban felülmúlják a Watchment, persze.(Remélem érezhetõ az irónia)
10/10
Kitty22 2009 márc. 09. - 13:13:31 10/10
(115/860)
Én tegnap néztem meg moziban! Isszonyatosan jó film, csak ajánlani tudom! Fel se tûnt, hogy majdnem 3 órás volt! Nem ismerem a képregényt, de sztem anélkül is érthetõ a sztori, egyáltalán nem zavaros! Ez tipikusan olyan film, ami vkinek vagy nagyon tetzsik, vagy utálja:) Mint ahogy ez látszik a fórum hozzászólásokból is:)
k00001 2009 márc. 09. - 10:59:41
(114/860)
Hogy jobb legyen a hangulat a fórumon:

http://www.youtube.com/watch?v=YDDHHrt6l4w
k00001 2009 márc. 09. - 10:34:20
(113/860)
SPOILER SPOILER SPOILER






A képregényben egy megrendezett földönkívüli támadás során pusztítják el New Yorkot
1/10
leahmoore 2009 márc. 09. - 10:16:50 1/10
(112/860)
Azt hiszem ez volt a második olyan film, aminél már a film közepénél ki akartam menni a moziból. Én nem ismertem a képregényt, lehet hiba volt, de a fejemben mindig az a kép élt, hogy a szuperhõsök a jóért, az igazságért harcolnak a rosszal/gonosszal szemben (Batman, Iron Man), esetleg van valami különleges képességük is (Superman, Spiderman). Hát itt egyik sem állja meg a helyét. Nézzük az Õrzõket. Van a Komédiás, vagy ki, akit már az elején megölnek. A filmben mutatják, hogy õ passióból is gyilkol, amikor oszlatják a népet, lelövi a terhes vietnámi barátnõjét, majd megpróbálja megerõszakolni Miss Jupitert. Tényleg ilyen lenne egy hõs?! Vagy Rorschach, aki szintén nem veti meg a gyilkolást, de mellette legyen szólva, õt azért nyírja ki a végén Õrzõ társa, mert el akarja mondani az igazságot. Vagy Adrian, aki saját társait öli meg és használja fel, hogy elhozza a világbékét. ÉS a hab a tortán Mr. Manhattan, aki inkább istenként van ábrázolva, mint emberként, teremt, pusztít és teleportál (és van neki farka). Érdekes... Az, hogy a sztori iszonyat lapos és kesze-kusza, még hagyján. Az elején még Rorschach szemszögébõl mutatja rendezõ a filmet, a végén már inkább Jon, alias Mr. Manhattan szemszögébõl, hiszen a világbékéért elpusztítja társát, mintegy igazolván Adrian alattomos tervét. Ennyi lenne?! Ha valami mûködik, akkor nem számít milyen eszközzel érték el?! Hát elég érdekes. Szóval a film közel 3 óra tömény unalom, mert nem sok akció van benne (de lehet, hogy a bemutató alapján én számítottam másra), ellenben sok a közhely, gagyi szexjelenet, és a katarzis, amikor Mr. Manhattan végül meglátja az emberi faj szépségét, ahhhhhh...

Mivel a végén kerül elõ a napló, elõrevetítik, hogy lehet folytatás, de remélem a rendezõ inkább valami másra fordítja a pénzét és idejét. ;)

Nálam a film max. 2 pontot ért és irigylem azokat, akiknek tetszett. Habára moziban elnézve az arcokat, ennél mindenki többet várt. Szerintem várja meg mindenki, amíg leadja az HBO, ennél sokkal jobb filmek is mennek a moziban. :)
warekocs 2009 márc. 09. - 00:29:19
(111/860)
Balika55: egy "sokan nem átalkodnak filmnek nevezni" kijelentés után én a helyedben magamban keresném a hibát. Köszönjük Emese, leülhet.
Vadrenalin 2009 márc. 09. - 00:01:19 Előzmény Cowface
(110/860)
Itt többen olvastátok az eredeti képregényt, így most már igazán elárulhatnátok, miben különbözött annak a befejezése a filmétõl.

Amúgy szeretném én is leszögezni, hogy minden elõtanulmány nélkül is összeáll a film és azt hiszem, nekem éppen azért volt hatalmas élmény, mert nem az írott-rajzolt eredetihez képest szemléltem, hanem ahhoz viszonyítottam, amit ebben a mûfajban a mozik általában nyújtanak. Ez egy okos film, ami a nyitott szellemiségû nézõt gondolkodásra készteti, de persze érthetõen okoz csalódást annak, aki egyszerû, tiszta fõhõsökre és szüntelen akciókra számít.
sipka 2009 márc. 08. - 23:35:50
(109/860)
Õõõõõ... Oké :) Végülis vélemények milliói keringenek a légtérben, amik folyamatosan eltérnek egymástól. Ez egyáltalán nem baj. Sõt! Ilyen is kell, hisz unalmas lenne mindenkitõl csak a jót hallani. Ám elég furcsának tartom megvetésedet azon emberek iránt, akiknek tetszett az adott képregényfilm. Az "elbutított emberek retardációja" pedig már-már túlzás.
S most nem tervem meggyõzni Téged, hisz van önálló személyiséged, ami képes eldönteni, hogy mit szeret és mit utál. De két olyan dolgot emlegettél fel, ami teljesen felesleges a mû szempontjából. Meg egyébként is: Az épületbõl való kimenekülés nem csak az okozott lángcsóvának volt köszönhetõ. Igazából csak egy pillanatig használta hogy megrémítse a zsarukat, miközben jól irányzott rúgásokkal leterítette õket :) (Amúgy mellesleg még megjegyezném, hogy õ gyufát használt, és nem öngyújtót...)
A "Jon" nevezetû ipse újbóli feltûnésérõl, pedig nincs értelme eszmét cserélnünk, mivel ez a történet egy irreális világban játszódik. Akkor már azon is felháborodhatnánk, hogy: "Miért tud teleportálni a kék színû szereplõ?" :)
Bár megmondom õszintén, szerintem abban a jelenetben se volt semmi különös, hisz "Jon" láthatólag atomjaira hullott szét a szerencsétlen balesetkor. Elméletileg nem tûnt el, csak szétesett. Majd szép lassan újra alakította testét, ami nyilvánvalóan az erekkel kezdõdött. (Legalábbis érdekes lett volna ha rögtön a bõrét kezdi el létrehozni :D) S eme hosszadalmas procedúra után más lényként alakult újjá. (A kék színt pedig betudhatjuk a szintén kék energia nyaláboktól.)
Szóval belelehet kötni akármibe, de nem érdemes :) Ez a film a következõ dolgoktól lesz nagyszerû (sok van, úgyhogy nem sorolnám föl mindet):
-A karakterek nagy része érzõ emberi lény, akikben ott munkál a gyengeség, a düh, a romlottság, és a racionalitás.
-A film vége elképesztõen ellentmondásos, ha a jóságos képregényhõsöket vesszük alapul. Itt szinte mindegyik hõs egyformán jó és rossz... Jó azért, mert békét akarnak a Földön, és rossz azért, mert az erre hajló kivitelezés kegyetlen. Tehát elgondolkodtató, és újszerû a jellemábrázolás.
-Szemet gyönyörködtetõ a látvány, amire még a zene is rátesz egy lapáttal :)

Egyébként szívesen meghallgatom (vagyis elolvasom), a további érvelésedet (ha van) :P
10/10
Newton 2009 márc. 08. - 23:13:56 10/10
(108/860)
Majd el felejtettem! Egy idézet:"ki ütközne meg a mai filmválasztékban azon, ha egy 170 centis ember egy wc illatosítóval és egy öngyújtóval kiver a házból egy egész kommandót". Szeretném elmondani, hogy ez nem egy dokumentumfilm, továbbá sehol sem volt feltüntetve, hogy a film megtörtént, valós eseményeken alapul. A képregény, melybõl készült a képzelet szüleménye, egy olyan alternatív világról ahol ilyen dolgok bizony megtörténhetnek. Remélem nem okozok senkinek sem túl nagy törést az életében, de Superman, és Spiderman sem létezik! Sõt ennél tovább is megyek. A Mikulás sem... Mégis mindegyikrõl készülnek filmek, de az vajon miért nem ilyen kiakasztó számodra? Nem értem.
10/10
Newton 2009 márc. 08. - 23:05:40 10/10
(107/860)
Jó estét mindenkinek! Azért regisztráltam, mert mélységesen felháborít az, hogy miként veheti valaki a bátorságot,ahhoz hogy MEGVESSEN más embereket pusztán azért mert ez a film tetszett Nekik. Természetesen mindenkinek lehet véleménye, jó és rossz egyaránt. Különbözõek vagyunk, de süljön le a képérõl a bõr annak aki ilyet írt. A film maga véleményem szerint kiváló, és én mindenkinek csak ajánlani tudom, aki képes elvonatkoztatni az akciófilmek világától, és hajlandó egy kicsit gondolkodni is a filmek mondanivalóján. De távolról sem arról van szó, hogy nem zseniális a látványvilág, csak éppen jóval több mint esztelen hang, és fényorgia. Vétek otthon megnézni, vászonra született. Köszönöm a megtisztelõ figyelmet.
Mr. D 2009 márc. 08. - 22:37:08
(106/860)
Na jó, azt hiszem valóban bekövetkezett az, amitõl féltem, ha ez a film a mozikba kerül. Ugyanis ez egy olyan film, amit azt hiszem senki sem fog megérteni a képregény elolvasása nélkül. Egyre inkább azt tapasztalom, hogy aki látatlanba nézi meg a filmet, csak fikázni tudja, hogy milyen röhejes. Nektek mondom, hogy a történet minden idõk legelismertebb alkotása a képregényvilágban. Ez az egyetlen képregény ami IRODALMI MÛKÉNT került fel a Times magazin top tíz listája élére (a pontos évszámot már nem tudom, mikor) megelõzve az olyan regényeket, mint pl. a Legyek ura. Na szóval ezt így nehéz elmagyarázni, de a képregény célja az volt, hogy egyfajta kifordított képregényvilágot teremtsen...na mind1, ahhoz hogy ezt megértsétek, el kell olvasni. Szóval ha ezen bármit is lehet fikázni az csak az, hogy mennyiben rosszabb ez a képregénynél, hiszen a film majdnemhogy képkockáról képkockára másolta le a Nagyszerû képregény összesen megjelent 12 részét....
Botoro 2009 márc. 08. - 22:28:17
(105/860)
Sziasztok,

Úgy gondoltam, hogy minden filmben van valami, és vagy "átjön" vagy nem. Na de EZ.... Én nagy sci-fi rajongó vagyok, de EZ... Ehhez tényleg fánk agyúnak kell lenni, hogy az ember élvezhesse. Egy mentsége van ennek a Z kategóriás filmnek részemrõl, az pedig, hogy nem ismerem a KÉPREGÉNYT amibõl készült. De ezek után isten õrizz, hogy valaha is megismerjem. Ennél a gennyes-fejbenragadtpisztolyos, levágottfejjelbeszélõs Sin City is egy mélyértelmû, õrületesen akciódús képregény remake. A mondanivalóról pedig annyit, hogy ha kiejted a kezedbõl a lekváros kenyeret és rájössz, hogy a gravitáció miatt esik mindig a lekvárral lefelé, akkor túl okos vagy ehhez a kultisz..rhoz!
Uff, én beszéltem!
1/10
balika55 2009 márc. 08. - 21:43:40 1/10
(104/860)
Én csak azért regisztráltam erre az oldalra, hogy megpróbáljak minél több embert megóvni ettõl a sorscsapástól, amit sokan nem átalkodnak filmnek nevezni. Azt tartom szégyennek, hogy ez a valami ez valakik által elkészült, valakik által jóváhagyatott és valakik által a moziba is került. Nyomasztó szeretne lenni, de kérdem én: hogy lehet valami nyomasztó, ami sokhelyütt nevetséges. Logikai buktatókkal ugye megkérdõlyelezhetetlenül tele van, de ezeket már megszoktuk mivel sorozatokon és mekikaján felnõtt kedves polgártársak kevés kivétellel olyan egyszerûek, mint a faék, és nem érdekli õket semmi, csak a látvány. Természetesen az akciójelenetek is amilyen látványosak szeretnének lenni, oly abszurdak, de ki ütközne meg a mai filmválasztékban azon, ha egy 170 centis ember egy wc illatosítóval és egy öngyújtóval kiver a házból egy egész kommandót. Drasztikus fordulat a nevetségessé válás felé valamilyen ilyesmi mondat után kezdõdik, hogy "az emberek elõször egy vérkeringést láttak a levegõben". Megjegyzem még az elkóborolt vérkeringés is kék volt ráadásul. :] Kár lenne belemenni szerintem a nevetséges részletekbe. Helyenként az volt az érzésem, hogy önmaga paródiája akar lenni, máskor mégis komolyan veszi magát, így alakul ki a végére a tökéletes szánalom. Egy jó poén van, elismerem. Hangsúlyozom: egy. Gondolkoztam és az ilyen kommentek gazdáit, mint "most az ahogy a bardal csapkodja a csavo fejét aki elötte megetette a kutyakkal a kislanyt.. ez igy brutalis de nem felesleges hanem gyönyörü.." meg tudnám-e gyõzni vajon? Soha. Megvetem azt az embert, akinek ez tetszik. Nem azért, mert rossz az ízlése. Ez nem rossz ízlés. Ez korunk média által elbutított embereinek retardációja. Lényeg a lényeg: ne nézzétek meg ezt az ótvart.
10/10
Zsütz 2009 márc. 08. - 20:09:46 10/10
(103/860)
Tehát a következtetésem a nézõkrõl:
1. vagy nem értették, nem találták elég szépnek, vagy pont túlontúl erõszakosnak és leszavazták
2. nem értették teljesen, de tetszett nekik
3. értették, de pont ezért nem tetszett nekik
4. értették, és imádják
Hm. Szeretek ilyen fórumokra jönni. :D A Watchmen ekete-fehér. Mint a Sötét lovag. Én azt is imádom, és sztem van mondanivalója. Mint ennek is. De ezt már elmondtam. Csak gondoltam idekotyogok még egyet. :D Ami meg a 7 éves kisgyereket illeti, nem tudom, ki mesélte: hát valószínûleg nem mostanában fog olyan filmre menni, amit a szülõk elõzetesen meg nem vizsgáltak alaposan. XD
nyomsziK 2009 márc. 08. - 19:17:45
(102/860)
Én pénteken láttam a filmet és nagyon nem tetszett. Annyira nagyon el van húzva az egész film,volt olyan pillanat amikor már szószerint majdnem bealudtam csak néhol néhol a zene dobott fel meg az a pár kis 'élethübb' akciójelenet (ha nevezhetem így) . nekem egyáltalán nem nyerte el tetszésemet :S 3-ra értékelem
Unyacs 2009 márc. 08. - 12:40:45
(101/860)
Nekem rendkívüli mód tetszett a film. Tegnap néztem. Nem egy hétköznapi alkotás az tuti. Ami nagyon ott volt benne, az a cinizmus nagy "C"-vel. Imádom azokat a filmeket, amik tele vannak jelképekkel, utalásokkal, metafórákkal. Nem olvastam a képregényt, de ezek után elfogom az biztos. Amin kicsit rötyögtem, az az, hogy mellettem ült egy apuka a 7 éves forma gyerekével - 18.30-as vetítés volt. Az biztos, hogy lesz mit otthon magyarázni :-D.