9/10
pelu 2010 aug. 25. - 10:51:38 9/10
(720/860)
A képregényt nem ismerem, de ez a film hatalmas!!!! Két nap alatt kétszer megnéztem! Nagyon jó hangulata van, zseniális a történetvezetés és a karakterek bemutatása, a zenékrõl nem is beszélve! Nagyon összerakta ez a Snyder gyerek.

Rorschach the Best!!!:)
blue_violet 2010 aug. 24. - 17:22:10
(719/860)
10/6
Ne ítéljetek a trailer alapján, mert nincs sok köze a tartalomhoz!
Kicsit SinCitys feelingje van, de a SinCity jobb :)
Nem tipikus szuperhõsös film, ezek a hõsök inkább emberek, mármint az ember minden hitványságával rendelkeznek.
Mindez egy NAGY adag amerikai identitással fûszerezve-> Pl a "hõsök" japánokat ölnek meg a világháborúban. :P
Dius 2010 aug. 21. - 14:47:03
(718/860)
Van ebben a filmben valami plusz, ami a többi képregény adoptációból hiányzik. Nem tudom megfogni, mi ez pontosan, - talán a becsempészett 80-as amerikai hangulat, a zene, az a különös, szomorkás hangulat, és a kitûnõen kitalált szereplõk...mindenesetre egy rendkívül jól filmre vitt sztori, amit akárhányszor meg tudnék nézni.

10/10
ILMET 2010 aug. 14. - 22:10:13
(717/860)
Nagyon jó! 10/10
neo0680 2010 aug. 11. - 09:33:46
(716/860)
nekem nem jött be sokkal jobbra számítottam de végülis egyszer megnézhetõõ!!
10/10
indienemesh 2010 júl. 18. - 16:36:07 10/10
(715/860)
Nagyon jó, valamennyire vissza tudja adni a képregény hangulatát. Önálló filmként is fenomenális. 10/10
duckshoot 2010 júl. 09. - 17:54:53
(714/860)
http://www.xpress.hu/book/prod.asp?FILMAZ=10724&VID=066-645677513-52272530466507364
A cím alatt a Sorozat: Watchmen -Az Õrzõk - 1. kötet szövegre katt és ott a II. ill. III. is
10/10
macsikám 2010 júl. 09. - 17:50:39 10/10 Előzmény wukovsky
(713/860)
"Nem tudom, hogy emlékeztek-e, de rosszcsák mindent naplozott, hogy zárul a film, megkapja az újságíró srác a naplóját, na ami utána jön, hogy azt leadja arra lennék kiváncsi, az abszolút anarchia :P :D"

de az is lehet, hogy semmiféle anarchia nem lesz, mert az újságíró srác belealszik a naplóba a Pagliacci-sztori után :-D
antalfalu 2010 júl. 09. - 17:26:17 Előzmény wukovsky
(712/860)
Nagyon nagy film, en ket napja neztem az ultimate cutot, feliratosan, bluray valtozatban, es valaki veletlenul nem tudja, hogy honnan lehet megszerezni vagy letolteni a kepregeny magyar nyelvu valtozatat?
9/10
offtopic
wukovsky 2010 júl. 01. - 19:48:53 9/10
(711/860)
Legyógyítom én is, de gondolom sem a director, sem az ultimate cut nem szinkronnal jött ki :(

Na majd levadászom, és csiholom az angol nyelvtudásom :$
9/10
sakit felut 2010 jún. 30. - 21:56:51 9/10
(710/860)
augy a napokban keresgéltem, a Watchmen- t meg is találtam, csak azóta újra belekevertem a nem igazán rendszerbe szedett gyüjteményembe ha gondolod wukovsky, fel tudom talán tenni :) ..

viszont az Under the Hood kisfilm nem volt azon a DvDén, emlékszem is hogy azt ott elbasztam, talán felírtam máshova de még nem találtam meg... pedig az nagyon jó volt az egészhez így visszagondolva, lehet hogy az ultimate annyival hosszabb hogy azt az egész félórás történelmi kisfilmet belekeverték a :) Baglyok beszélgetéseibe, mert az öreg az egészet átadja a fiatalnak :D ..
9/10
sakit felut 2010 jún. 30. - 21:52:08 9/10
(709/860)
:D ...

Amugy amit én láttam, most nem keresem elõ, de másfél óra volt... a közepén, erre emlékszem úgy a temetés és flashback- ek végén

... tehát ahogy Seten mondja 3 óra az egész :)

.. viszont 215 perc az szerintem tényleg nagyon ultimate, és még mik vannak benne, többet dugnak a bagolyplánban :D .... vagy voltak még érdekes gondolatok Rohrschach- tól vagy Manhattan- tõl, megérte ? :-`
9/10
offtopic
wukovsky 2010 jún. 30. - 19:43:11 9/10 Előzmény gerhajdu
(708/860)
Egy nagyon nagyon jó filmbõl van erre egy idézet:

A film a hét tenger ördöge, napoleon idejében járunk, és egy francia kaloz kapitányt biznak meg pár katonai feladattal. Természetesen hivatalosan a kormánytól kap kalozkodási engedélyt, hiszen az angol kereskedelmi hajók fosztogatása gyengíti a birodalmat, ami csak jó.


Valahol egy semleges helyen egy angol helytartóval találkozik, ahol is beszédbe elegyednek. Az angol kijelenti, hogy ez olyan szánalmas. Maguk kalózok csak a pénzért harcolnak. Bezzeg mi angolok a becsületért és a másik nem jut eszembe, de az is valami hasonló volt. Erre a francia kalóz kapitány rá vágja, mindenki azért, amibõl hiányt szenved :P :D

Amerikai hiányt szenved a hõsõkbõl, ezért kénytelen kreálni magának.

Nincs Buvár Kundja, Dugovics Titusza, Botondja, Szent Lászlója, nincs Bem apója sincs, hiszen Robert E Lee negatív hõs, mocskos déli féreg :P :D
9/10
offtopic
wukovsky 2010 jún. 30. - 19:38:20 9/10 Előzmény sakit felut
(707/860)
2,5 órás verziót láttam, akkor mekkora vágatlan ? :D


Hát igen, egy valamire való hõs ereiben tobzodik a tesztoszteron, és az uriember az a vadállat, aki tud várni, nos komédiás nem volt éppen úri ember.

És ahogyan a zsenit és az örültet csupán a siker választja el.

A hõst, és a fõgonoszt semmi, ugyan az mind a kettõ, csak a mi erkölcsiségünkbe a hõs fér bele, és a világnézetünkkel ellenkezik a fõgonosz, ennyi :$
9/10
gerhajdu 2010 jún. 24. - 18:08:37 9/10
(706/860)
Szerintem a film megnézése elõtt érdemes elolvasni, hogy legalább vázlatosan mirõl szól a Watchmen képregény, mert úgy eleve érdekesebb az egész film. Wikipédián nagyon jól le van írva és a csattanó sem derül ki:)
Én amúgy szeretem a legtöbb képregényt csak pont a szuperhõsös-igazságosztós képregényeket nem. Kicsit mesterkéltnek érzem, hogy modern nagyvárosban elhelyeznek egy nagy hõst - mert az Államoknak kellenek a hõsök.
9/10
sakit felut 2010 jún. 20. - 23:29:20 9/10
(705/860)
* -- < S P O I L E R > -

... na és akkor jött az elsõ maszkos hõs aki nem csinált semmit, mint nagyokat verekedet rossz fiúk ellen elsõként egy zsákkal a fején maszkként :) .. amúgy Komédiás így jobban érthetõ, a csaj tényleg nagyon cifrán és hiányosan öltözött, de pont azért, hogy róla kiderüljön milyen agressziv bunkó állat tud lenni egy máskor a rosszakat leverõ nagy hõsünk is ... ez volt a durva ebben a rajzfilmben, semmi sem ideális, de még így is Komédiás mondta ki a legnagyobb szavakat Amerikáról, az Álomról és a Való Életrõl a legrövidebben, Rohrschach meg nagyon durván belsüllyedt ennek a mocsarába a szövegével :)

... még annyi hogy nagyon érdekes az Under the Hood majd talán felteszem neked, de az idõs Bagoly halála nem abban van ...

hanem a nagyfilmben, csak lehet hogy én a vágatlan verziót láttam .. :-`
9/10
offtopic
wukovsky 2010 jún. 20. - 23:17:30 9/10 Előzmény franszoá81
(704/860)
Na már most, a Sin city az pontosan az az összetettségû film, amit elsõre teljes egészében senki nem képes felfogni, megérteni, megfigyelni, abszolválni. Annyi rejtett részlet van benne, hogy hacsak nem vagy párhuzamos gondolkodó, kétszer kell látni min, hogy a legutolsó legapróbb kis részletet is észre vedd, hogy váázzzz tényleg. És ha nekem itt most elkezdesz fellengzeni, hogy én hülye vagyok, és Te elsõre észre vettél mindent, akkor két dolgot fogok gondolni.

A: vagy nem vettél észre egy csomó mindent (ezt elvetném)

B: csak fel akarsz vágni, és mint bárki más Te is többször nézted meg, hogy minden kis apró részletet felfedezz. És most nem arról beszélek, hogy nem értetted azonnal, hogy ki mikor mit miért, hanem az olyan apró részletetek, mint pl itt a Watchmenben az, hogy a komédiás holmijai között egy kép ott van a kicsi selyem kísértetrõl, de azt csak akkor veszed észre, amikor másodszor nézed, és felfigyelsz rá, hogy vázzz, vagy az, hogy rosszcsák áll a temetõ elõtt, stb.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 jún. 20. - 23:13:04 9/10 Előzmény sakit felut
(703/860)
Na igen, így már értem, sajnos az under the hood-ot nem láttam :(


Igen, az elég mókás rész, én kicsit kacagtam rajta, mert valahogy ez a hippi életérzés sosem volt az enyém.


Ami még vicces rész volt szerintem, az komédiás és selyem kísértet. Bazzzz, ha nem akarod, hogy ribancnak vagy kurvának nézzenek, akkor ne öltözz úgy. Hiszen már túl voltunk azon a határon, hogy selyem kísértet enyhén kihívóan öltözik. Egyszerûen olyan ruhákban járt, mint egy útszéli, és akkor még a többi "hõs" volt ki, hogy komédiásnak tûz gyúlt a lágyékában, hát ez csak természetes :P :D
9/10
sakit felut 2010 jún. 19. - 19:27:11 9/10
(702/860)
senki nem gondolja, hogy a hidegháború úgy történt ahogy a Watchmen mutatja de érdekes gondolatokat ad, az amerikai felfogást jól, gúnyosan, ironikusan és õszintén a rosszat is tükrözi, és nem kis ötlet hogy valaki ezt belevitte és még változtatott a történelmen is egy képregénybe nem éppen szokásosan, az amerikaikat se védve és dicsérve... szóval franszoá, ajánlom hogy adj neki majd még idõt is :-`

wukovsky, az alapján ahogy olvasom itt mennyire tetszik és bele vagy mélyedve a Watchmen világába, csodálkozom, már félek hogy én mondtam rosszul ... az idõsebb visszavonult autotelepet barkácsoló Bagoly- t, aki narrálja is az eseményeket valamikor, meg a fiatalabbal összejár esti beszélgetésekre, pár kinai irásjeleket viselõ bunkó paraszt bandatag megöli, mert megtudják hogy õ az és nem kell tõle félni, megbosszulnak egy régi társat vagy ilyesmi ... talán ez csak a leghosszabb vágatlan verzióba van benne, de ne már hogy nem azt láttad :D mert akkor tanácsolom.. én láttam még amugy a nem picit durva rajzfilmet a szellemek kalózhajójáról meg egy ilyen dokumentumfilmes 20 perces kiegészítõt amit tényleg a Bagoly narrál a régi hõsökrõl és azok kialakulásáról, azt hiszem Under the Hood volt a címe és komoly poén benne a Zsákos Fickótól kezdve a Dollarman halálán át a Lepkegyerek diliházba kerüléséig minden amit a nagyon gondolatian kezdõ Bob Dylan szám alá durvajól be is vágtak ugye :)

az mennyire durva amikor egy pillanatra mutatják a hippiket akik ott vannak egy katonai sortûz ezer karabélya elõtt, és egy nagyon természetesen szép lány rakja a virágot a puskacsövébe, de az így is lelövi utána :S .. és megy a szép dal tovább, az egész vagy tiz masodperc ? :)
franszoá81 2010 jún. 18. - 12:21:54
(701/860)
nem nézek utána és azért csalódok benne?

ne haragudj, de ez hülyeség. miért kéne bármilyen film elõtt is utána olvasnom h mirõl szól?

dirket írtam, h mielõtt nekiálltam volna megnézni a filmet, lövésem sem volt arról, h mi az a watchmen. nekem akkor sem testszik mikor egy képregényt üsszemosnak egy valós történelmi eseménnyel.

kicsit faun labirintusa effektus volt az egész. ülsz és most azon gondolkozol, hogy mit nézel. Egy hihetetlenül jó polgárháborús filmet, vagy egy aranyos fantasyt. Sokakat gondolom ott ez az összemosódás fogott meg, nekem épp ez miatt nem tetszik a film.

nem tudom abban mi megmosolygtató, hogy nálam abatman egy külön kategória és végletekig utálom. különbözõek vagyunk. miért muszáj nekem habzó szájjal éljzeni akár a batmant akár a watchment? nekem szarok és kész.

az, hogy a 300-nak nincs mondanivalója és pókember szint + látvány... én nem így vélem, de hát, megint csak azt tudom mondani, hogy mások vagyunk. mea culpa. ne haragudj :)

az, meg hogy a sin city egy átlagos jó vs. rossz képregényhez bonyolult senki nem vitatja. én csupán azt írtam, hogy ha leülök wegy képregény adaptációt nézni, akkor minden bizonnyal elsõre értem, ki, mi, hol, mikor, miért.

ennyi. :)

és bocs ha ezentúl nekem a hidegháborúrúl nem a watchmen, hanem mondjuk a berlini blokád, korea, vietnám, a dominó-effektus, hrucsov, vagy éppen az isteni che jut eszembe