10/10
bcsaba73 2014 máj. 04. - 18:28:17 10/10 Előzmény Rent25
(50/70)
Második rész az elejétõl a végéig pörgõs. :)
7/10
Rent25 2014 márc. 09. - 20:20:02 7/10
(49/70)
Az elõttem szólók már minden lényegeset elmondtak a filmrõl, amivel mellesleg egyet is értek.
Az elején nagyon nehezen akar beindulni a történet és meglehetõsen unalmas. Majd felgyorsulnak az események (túlságosan is). Az utolsó fél óra tényleg izgalmas, csak az egyik csaj idegesítõ viselkedése az amitõl égnek áll az ember haja. A végét pedig túlságosan gyorsan lezavarják, olyan "siessünk gyerekek, mert kifutunk az idõbõl" érzetet kelt. Alapjában véve nem rossz film, egyszer meg lehet nézni. De ha jobban oda figyeltek volna, sokkal ütõsebb is lehetett volna.

Értékelésem: 7/10
4/10
mehdi 2013 jún. 12. - 01:55:36 4/10 Előzmény jokrfilm
(48/70)
Nyilván a film készítõi szabadjára engedték fantáziájukat és kitalálták a többit, az is lehet, hogy egyszerûen a srác végzett velük amúgy.. nem is elképzelhetetlen hiszen elõször õt gyanúsították, és hát logikus is.
Amúgy meg a film egy kalap fos :-) Ausztrálok elfelejtettek jó filmet csinálni a Mad Max óta.
jokrfilm 2013 máj. 26. - 18:19:57
(47/70)
ez a film állitólag megtörtént eseményen alapul, csak azt nem értem, hogy ha a végén a srác maradt életbe akkor ki volta az aki az összes többi jelenetet látta ??? mert gondolom a srác elmesélése alapján csinálták a filmet, de õ egész idõ alatt fogva volt ejtve.
10/10
Sátán_Követe 2013 jan. 28. - 22:31:10 10/10
(46/70)
VÉGRE egy egyedi jó horror ebben a kategóriájában, nálam abszolúte 10/10 Mindenkinek csak ajánlani tudom! És az összes nõi sikoltozásával együtt valóságos, nem mesterkélt vagy kiszámítható, nagyon is sokkoló és szomorú hogy ilyesmi megtörténhet, és az, hogy ez megtörtént ezerszer hátborzongatóbb bármelyik kitalált horrornál!!
Elolvastam pár elõttem hozzászóló véleményét, de ecséim mégis mit vártatok egy igaz történeten alapuló filmtõl?? Sok vért,ijesztgetést, meg pörgést az elsõ perctõl? Szerintem nagyon is élvezhetõ az elsõ 50 perc,(amit sokan unalmasnak tartanak) teljesen ráhangolja a nézõt egyre sejtelmesebb atmoszférájával, még egy két jó poén is elsül, amolyan valóságszagú az egész, utazgató vidám hétköznapi fiatalokkal.(Nem pedig idegesítõ mûszõke ostobenkó muffokkal mint ált. a legtöbb ilyen horror film.)

**SPOILER gyanús***

Kicsit én se értettem, miért szól ennyire a két lányról a film, mikor elvileg meg se találták a holttestüket, de nyilván a fiú "része" nem volt olyan hosszú, hogy arról szóljon a film java. A film következtetni próbál, rekonstruálni próbálja a történteket, hogy mi történhetett ezekkel a fiatalokkal.Megbotránkoznak azon, hogy a srác csak úgy otthagyta a helyet miután kiszabadult.. de hát ha egyszerûen így történt a valóságban? Nem mindenki születik bátor szuperhõsnek, akit miután kb keresztrefeszítettek és ömlik belõle a vér, körberohanja a helyet a barátaiért...
6/10
Sadenal 2012 jún. 22. - 17:21:39 6/10
(45/70)
Utálom a beteg, sorozatgyilkos embereket és ha emberekkel így bánnak, mint ebben a filmben. Ezért utálom ezt a filmet is, habár az elején én is kicsit untam magam.



6/10
arcansas 2012 jún. 18. - 12:37:38
(44/70)
Ausztrália nagyon ritkán lakott kontinens ... semmire sem lehet elég felkészült az ember!
SPOILER
A film mondjuk nem volt rossz,helyenként kicsit vontatott,a végén nagyon hamar lezárták...
tortura 2012 ápr. 12. - 16:09:50 Előzmény olahmiki1959
(43/70)
Valamennyire igazat adok. Igen, a felelõtlenség engem is irritál, az embernek nem árt óvatosnak lenni, pláne egy idegen országban.
Viszont nem tudom 100%-ig elítélni ezeket a fiatalokat. Egyrészt hiába lett volna fegyverük, SPOILER LEHET!!!! - a barom - miután elkábította (elaltatta - nem tudom) õket, nyilván elvette volna tõlük, amikor már védekezésképtelen állapotban voltak. A másik meg az, hogy akármilyen kemény világ van, azért nem készülhetünk mindig bajra, pofonokra, harcra, átverésre, bûncselekményre, stb. Ezzel a saját életünket mérgeznénk meg.
Õszintén szólva, amíg nem volt ennyi csatornák és nem néztem ennyi ismeretterjesztõ mûsort (ID, D. Chanel, D.World., Zone Reality, stb.), álmomban sem gondoltam volna soha, hogy ennyi zavarodott elméjû barom él a világban és áll lesben gyanútlan, ártatlan emberekre várva. Jobb esetben elkapják õket, bár akkor is már számtalan áldozaton túl vannak. Rosszabb esetben meg soha el sem kapják õket. A legborzalmasabb, hogy teljesen normális, hétköznapi embereknek tûnnek, s pont ezért veszélyesek, mert senki nem feltételezni róluk - még sokszor a saját feleségük sem - hogy egy elmebeteggel élnek együtt.
Ahogy zárult ez a film, azt viszont nem értem. MI az, hogy elengedték a pasit? Meg hogy nem tudták rábizonyítani. Ugyan már. Ausztrália ennyire le van maradva a bûnüldözés terén? Nem 100 éve játszódik, úgy tudom 1999-ben. Nem volt az olyan rég. Azt nem hiszem, hogy a pasi minden bizonyítékot el tudott tüntetni, ha tényleg hasonló volt a helyszín, ahogy a srác elmesélte. Meg a helyszínt is meg lehetett volna találni, nem hiszem, hogy nem. A srác olyan állapotban gyalog nyilván nem juthatott messzire, csak pár km-re. Ott felvette egy házaspár, õk is nyilván meg tudták mondani, hogy kb. hol vették fel a srácot. Tehát azon a környéken kellett volna keresni pár mérföldes sugárban. Ilyen nincs, hogy nem találtak semmit. Mese habbal. Az amerikaiak ezer éves bûncselekményeket felderítenek, olyan idõszakból is, amikor még nem lehetett DNS-tesztet csinálni. Talán tõlük kellett volna tanácsot kérni. Rossz arra gondolni, hogy ez a barom szabadlábon van.
10/10
olahmiki1959 2012 febr. 19. - 08:15:16 10/10 Előzmény che83
(42/70)
Az egyik legjobb film ebben a mûfajban. Pont azért ijesztõ, mert tudod, hogy valós történeten alapszik. Az alapszituáció más filmekbõl ismerõs, egy csapat könnyelmû fiatal elindul, bele a nagy ausztrál semmibe, isznak, buliznak, azt hiszik, övék a világ, és amikor valami váratlan dolog történik, akkor marhára meglepõdnek. Könyörgöm, ezekben az országokban, ahol szabad a fegyvertartás, miért nem visznek magukkal legalább néhány pisztolyt, ha másért nem, a vadállatok ellen?! Ha jól tudom, Ausztrália az egyik legveszélyesebb kontinens, például a rengeteg fajta mérges kígyó miatt.
A film nagyon jól ábrázolja a folyamatot, ahogy az ismeretlen, rokonszenves, segítõkész férfi behálózza a bajba került fiatalokat, akik nemsokára egy rémálom közepén találják magukat, egy jópofa, viccelõdõ, de valójában emberi mivoltából kivetkõzött, szadista õrült fogságában. A számomra ismeretlen ausztrál színész kitûnõen ábrázolja a gyilkos figuráját.
Forgács Gábor nevét mindenképpen meg kell említenem. Telitalálat volt az õ hangjával szinkronizálni a fõszereplõt, egyszerre szimpatikus és ijesztõ, a hátadon futkos a hideg, amikor megszólal.
A filmet láttam már néhányszor, mindig ugyanolyan izgalmas és érdekfeszítõ volt, mint elsõ alkalommal. Mindenképpen kiemelkedik a hasonló filmek közül, 8 vagy 9 pontot adok rá, a horror-thriller mûfaj egyik legjobb darabja.
che83 2011 febr. 10. - 01:32:17
(41/70)
Legalábbis engem megfogott:P
che83 2011 febr. 10. - 01:31:05
(40/70)
Amúgy, meg aki az országúton lelõtt csajt játssza, szerintem nagyon szép:Kestie Morassi
che83 2011 febr. 10. - 01:24:40
(39/70)
Szerintem nagyon jó film. Az állítólagos unalmas részek is tetszettek. Amúgy meg itt sokan kritizálják,ki miért csinált úgy a filmben ahogy csinált. Pl. hogy a csajok sikoltoznak, meg a puskával csak a hátát üti, vagy össze-visszarohangálnak. Szerintetek ha valakit meg akarnak erõszakolni és ölni az nem kaphat esetleg sokkot? Nem tudom, hogy ha ti kerülnétek hasonló helyzetbe, akkor úgy reagálnátok-e, mint ahogy a fotelben ülve azt elgondoljátok.
10/10
offtopic
Kendy 2011 febr. 09. - 12:56:32 10/10
(38/70)
Régebben láttam a filmet és nagyon tetszett nekem.

Egyébként én simán eltudom képzelni,hogy a valóságban is vannak ilyen esetek

Vagy talán még durvábbak is!
10/10
TrueTelling 2010 szept. 17. - 20:32:35 10/10
(37/70)
Ez egy igaz történet ! Azt vegyétek figyelmbe a film nézésekor, hogy azt akarták bemutatni, hogy hogyan is történt valójában az eset. Nem egy kitalált a valóságban nem látezõ vámpír zombis tükör mögûl elõjövõ, meg kútból elõjövõ, meg x-aktás féreg hibrid hamer ember, hanem a valóságban lejátszódó esemény az alapja. Ez egy igazi vérfagyasztó film, ha tudjuk, hogy a valóság az alapja.

bradley john murdoch volt az elkövetõ, aki nagyjából hasonlít arra színészre aki játszotta, de a valóságban sokkal agresszívabb ember.
9/10
seemur 2010 szept. 16. - 12:36:00 9/10
(36/70)
Igen, klisés sztori nagyon, ennek ellenére tetszett anno.
Argenteum 2010 szept. 15. - 21:13:42
(35/70)
"mindaddig, amíg autójuk egy nap lerobban"

már ennyit elég volt olvasni a témájáról
Wilde 2010 jún. 07. - 21:46:19
(34/70)
A Wolf Creek címû ausztrál movie elõnye, hogy állítólag igaz történetbõl készült. Ez egyszersmind hátránya is, túl sok ilyesmivel ijesztegettek már mostanság(bár a film idestova 5 éves).
Greg McLean rendezésében igen erõs hiba, hogy 50 percig egyszerûen nem történik semmi...szó szerint a nagy büdös semmi. Látunk mondjuk jónéhány gyönyörû képet az országról-ezt amúgy megismétli a Fenevad címû munkájában is-meg bemutatkoznak a helyi tahók, de azért ennyi ideig ez se dob fel minket. Viszont a csajok nem vetkõznek, az érzelmi szálak is finomabban kezeltek, valahogy látni, nem tiniminihorrort akart készíteni.
Aztán belecsapunk a lecsóba, és a film lendületet kap, olykor nem is rosszat. Ami igen erõs a moziban, hogy a brutalitást sikerült a maga célszerûen egyszerû módján ábrázolni, és akirõl esetleg azt hinné az ember, mert talpraetett csaj, életben marad, jó nagyot koppanunk, néha nem is akárhogy. A fiatal színészek nem rosszak-már erre a feladatra-a killer is elmegy, tulajdonképp a mûfaj kedvelõi az utolsó fél órát fogják élvezni, hacsak addig be nem aludtak csendben. Nem hinném amúgy, hogy vállalhatatlan munka lenne, pont a nem kicicomázott durvasága okán.
9/10
pozsizsuzsi 2010 máj. 20. - 08:37:49 9/10 Előzmény TaurusHUN
(33/70)
Ez durva spoiler volt.
offtopic
Pickwick 2010 máj. 19. - 21:26:05
(32/70)
Én pedig összetévesztettem hirtelen a Cry Wolf-al. :DDD
Majd rájöttem én már láttam is ezt a filmet...
:)
Ghanima 2010 máj. 19. - 20:47:05
(31/70)
Franc... :-((( Azt hittem a címére pillantva, hogy talán megint elõvették a sorozatot, amit sosem fejeztek be. De aztán láttam, hogy ausztrál és nem sorozat.
Aztán rájöttem, hogy az a Wolf Lake...

Na, ennyit a mai estérõl :-))