3/10
gyuszo07 2008 szept. 11. - 09:35:48 3/10
(97/917)
Én - megmondom õszintén - nagyot csalódtam Oliver Stone-ban és Nicolas Cage-ben. Ebbõl a témából többet ki lehetett volna hozni. Ez egy mûérzelmekkel teli, olyan amerikai zászlót felvonom és amerikai zászlós alsóban végignézem tisztelegve feelinges "alkotás" volt számomra.

Ami a hsz-eket illeti:

Mások tragédiáján mocskolódni nem szép dolog. Nekem azonban jobban fájt, hogy mi Magyarországon élünk és ezzel az országgal sokkal de sokkal több minden történt mint a júeszéj-jel.
Egyrészt nekünk tényleg van történelmünk. Másrészt mi sohasem gyarmatosítottunk. Harmadrészt mi védtük többek között a Nyugat popóját jó ideig hogy mást ne mondjak a törököktõl, vagy éppen szovjet barátainktól.

És mit kaptunk ajándékba?
150 év török, 50 év szovjet uralmat, Haynaut

Borzasztó kemény lelki, szellemi, fizikai terrort. Népünk erkölcsi bázisát szétzúzták. Ott van 1956, ÁVH, sortüzek, mindenki mindenkinek besúgója.

Mérhetetlenül elszomorít, hogy Mo.-on teljesen elhallgatják ezeket a témákat, 56-ról ezt a nevetséges baromságot forgatták csak Vajna-ék. Joggal feltételezhetem, h. sokkal durvább bármilyen "terrorcselekménynél" az, h. ha igazságban akarsz élni akkor bármikor jöhet érted két fekete autó. Bevisznek, szétverik a vesédet, arra kényszerítenek, h. valljál ismerõseid ellen, írjál jelentéseket róluk, különben elintézik a családodat és téged is.
Elbagatelizálják és poénos filmekbe ágyazzák ezeket a sztorikat.
A mi családunkban két embert is agyonvert az ávó, mert nem voltak hajlandóak 2*2-re 5-öt mondani.

Szeretném, h. ha a mai fiatalok nem ezeket a filmeket bámulnák naphosszat, hanem jobban megismernék a hazájukat így nem élnék le életüket elnyomó népek mögött meghúzódva. Foglalkozzunk többet édes hazánkkal.

Végezetül olvassatok el néhány idézetet az aradi 13-aktól. Micsoda jellemek! Õk tényleg "valamiért" haltak meg!

Láhner György: Krisztus keresztje és a bitófa oly rokon. És az isteni áldozat mellett oly törpe az én áldozatom.

Schweidel József: A mai világ a sátán világa, ahol a becsületért bitó, az árulásért hatalom jár. Csak egy igazi forradalom, a világ új forradalmi embersége söpörheti el ezt az átkozott, meghasonlott világot.


Knézich Károly: Milyen különös, hogy Haynau bíró is keresztény és én is az vagyok. Csak az ördög keverhette így össze a kártyákat.

Dessewffy Arisztid: Tegnap hösök kellettek, ma mártírok... Így parancsolja ezt hazám szolgálata.

Damjanich János: Legyöztük a halált, mert bármikor készek voltunk elviselni azt.

Török Ignác: Nemsokára Isten legmagasabb ítélõszéke elé állok. Életem parányi súly csupán, de tudom, hogy mindig csak Öt szolgáltam.

Aulich Lajos: Szolgáltam, szolgáltam, mindig csak szolgáltam. És halálommal is szolgálni fogok. Forrón szeretett magyar népem és hazám, tudom megértik azt a szolgálatot.
cherry baby 2008 szept. 11. - 09:28:30
(96/917)
egy hülyeség volt megcsinálni filmen. ezek az amcsik ezzel a népnevelõ stílusukkal... utálom õket. ki kiváncsi rá????? és még le is adják a zsidó tv-n, hogy jól nézzétek meg, mi is így járhatunk ha...
Babyface 2008 szept. 11. - 08:23:16
(95/917)
Szerintem mindig nagy tragédia, ha emberek halnak meg, pláne olyan okból kifolyólag, amihez nem feltétlenül volt sok közük, és amiket emberek intéznek úgy. Iszonyatosnak tartom az állandó háborúzást, forrongást, terror támadásokat. Ez olyan, mintha valaki engem a falhoz állítana azért, mert az egyik miniszter ilyen meg olyan gusztustalanságokat követett el. Ártatlan emberek bûnhõdnek meg a fentiek szemétségei miatt. Nem Amerikát sajnálom, hanem az embereket, lehetett volna ez akár Timbuktuban is, teljesen mindegy.
Azt én is hülyeségnek tartom, hogy csak ennek a WTC-es dolognak szentelnek ilyen nagy figyelmet az egész világon. Az 1. és 2. VH áldozatai is megérdemelnék az ekkora figyelmet, sõt, bármely mai forrongás áldozatai is.
Mikor veszik már észre, hogy nem ez a megoldás???????
kosi 2008 szept. 11. - 08:22:34
(94/917)
"Terrortámadás" Na igen ez manapság a bûvös szó. Egyébként hogy tényleg az volt-e azzal foglalkoznak filmek (amerikaiak) pl Fahrenheit, Loose change, stb. Mindegy, most fogadjuk el hogy az volt.
De egyébként az a baj amit te is írsz, hogy a világon számos más tragédia történt/történik, sokszor lényegesen több áldozattal, de az összes közt mégis csak ez folyik a csapból, a többirõl meg szinte semmit sem hallani. Hol igazságos ez?
Háború/Usa-Japánnal kapcsolatban még azért annyit hogy Pearl Harbourban 2500 amerikai halt meg, ebbõl 60 volt a civil, a két atombomba eredményeként pedig 300ezer fõ, akik nagy része civil volt..
Backdraft 2008 szept. 11. - 07:51:01
(93/917)
Hm, összekevered/mosod a háborút egy terrortámadással, ember. De ha már amerika + japánok, akkor hamarosan elökerülhet a németek + egyéb nációk vagy az oroszok saját népirtásai.
Ne legyünk már ilyenek...

És itt rohadtul nem arról van szó, hogy mi váltotta ki. Engem az bosszaont iszonyatosan, hogy olyanok fröcsögnek és táncolnak mások sirják, akik a közelében sem voltak ilyen élményeknek. És ha netán a csontrészeg haverját vágom majd ki az autóból, fára felcsavarodva, akkor én is ott ugráljak, hogy "hüü, te szemét, megdegelttél, úgy kell neked, milyen kárt okozhattál volna, ha továbbmész?"

Nem érdekel, ki mit gondol az USA-ról, a politikáról, a mögöttesekröl. De azért mások tragédiáját tartsuk már tiszteletben! Csak tüzoltóból sokszor több halt meg a mentés során, mint MO-on bármilyen balesetben! Pedig ök aztán tényleg nem okolhatók semmiért. Tették a dolgukat, leszartak emberszint, politikát, vallást...
kosi 2008 szept. 11. - 07:38:13
(92/917)
Te jó ég, Magyarországon is ezt tölcsérezik a fejekbe minden évben hogy jajj de rossz most az usának, meg WTC után ki kellett vágni a tornyokat a korábbi filmekbõl, nehogy valakinek sértse a lelkivilágát. Most nem azért hogy érzéketlen legyek de 2000 emberrõl van szó. Tessék mondani és azzal mi van hogy amerika ledobott két atombombát japánra?! Ott hány ember halt meg épp miattuk?
Backdraft 2008 szept. 11. - 07:27:03
(91/917)
Eredményes volt a csapás?! Hogy te mekkora egy sötét idióta vagy. Annak örülsz, ha ezrek halnak meg, ráadásul olyanok, akiknek közük sincs az ország politikájához?!
Éled ugyanúgy az életed, mint azok, akik halála miatt most prédikálsz és viháncolsz, hogy "úgy kell nekik" - ez milyen szánalmas már?!
A te Földedet? Mit teszel te azért, hogy ne igy legyen? Vagy például örülsz mindenki halálának, mert annyival kevesebben kárositják a "te" földedet?

És ha neked az giccsparádé, ahol 3-5000 ember hal meg, akkor neked is kár volt megszületni/felnöni és ezzel együtt ennyi energiaforrást elpazarolni rád a föld eröforrásaiból...
Csuvatka 2008 szept. 11. - 00:33:51
(90/917)
Persze hogy giccses, mivel eleve maga az esemény, amirõl szól egy nagy giccsparádé. Máshol is történnek katasztrófák...csak nincs ekkora hírverése...eszembe sem jut, h gyászoljak miatta...ezrek és ezrek halnak meg nap, mint nap, pont amerika miatt.. Amerika a legnagyobb környezetszennyezõ ország, amely az ÉN FÖLDEMET is veszélyezteti WTC pl. csak néhány környezetszennyezõvel kevesebb. azaz eredményes volt a csapás...HAJRÁ!!!
1/10
feeco 2008 szept. 10. - 23:50:16 1/10
(89/917)
1etÉrtEk.. ;)
94zsozsi94 2008 szept. 10. - 22:31:48
(88/917)
várom már, muszáj lesz megnéznem! zsófi
trashman 2008 szept. 10. - 22:31:12
(87/917)
csak nicolas cage-nek azt a hulye bajuszt ne ragasztottak volna oda, bocs, de mindig nevetek rajta amikor a bemutatoban latom....
IntiR 2008 aug. 29. - 13:55:18
(86/917)
Meglepett,hogy maga a katasztrófa hamar lezajlott,nem törõdtek túlságosan a katasztrófa hátterével sem azzal ahogy összeomlott az épület.Kicist lárványosabb megoldásokra számítottam.DE ha az ember végignézi rájön,hogy itt nem a látvány a lényeg,hanem azok az emberi tulajdonságok(erkölcsi),amelyek minket embereket a magasba emelnek.Nagyon tetszett és Nicholas Cage ismételten nagyot alakít.
elaci 2008 máj. 16. - 00:37:55
(85/917)
Csurkát hogy leszidták, amikor (miután a részvétét kinyilvánította) az okokat firtatta. Azóta meg pl. elkészült a Fahrenheit 9/11, ami egy amerikai film.
elaci 2008 máj. 15. - 23:10:40
(84/917)
Ja. Tudod a dumát; Newton halott, Einstein halott, és én is elég szarul érzem magam...
C.s.I. 2008 máj. 15. - 23:09:00
(83/917)
Akkor esélyem se lenne kideríteni. No meg aztán ki nem adnám senkinek, majd én learatom a babérokat. Igen, ez van. Amúgy is csak én fogom értékelni. (Mellesleg a meghalásra van esély. Esetleg van valakinél fejfájáscsillapító? Vagy talán mondjuk 5 darab?...)
elaci 2008 máj. 15. - 23:06:37
(82/917)
Sürgõsen írd le, mi a teóriád, mert ha - Isten ne adja - valami történne veled, sosem tudjuk meg, mi volt az!
C.s.I. 2008 máj. 15. - 23:04:15
(81/917)
Még mindig nem azt cáfolom, hogy megtörtént, hanem az okokat és az elkövetõ kilétét. Ennyi.
Eugénia te meg megint nem érted amit írok. Illetve szerintem... áh mindegy, van egy teóriám. Majd kiderül.
eugénia22 2008 máj. 15. - 23:02:08
(80/917)
Mi az,hogy hogy jön ide a halottkém? Ki bírná jobban a halottak látványát,ha nem egy halottkém?
Jó a film. Akkor bérgylkos vagy? Jó, csak vicc!
C.s.I. 2008 máj. 15. - 22:58:34
(79/917)
Egyrészt nem kell rendõrnek lennem ahhoz, hogy lássam, másrészt a halottkém hogy a francba... Na mindegy. maradjunk inkább annyiban, hogy nyitott vagyok.
Azt, hogy borzasztó volt egyszer sem cáfoltam, legalább ezért ne ugorj nekem.
eugénia22 2008 máj. 15. - 22:56:50
(78/917)
Halottkém vagy,vagy rendõr?
Nyílván borzasztó volt,fõleg átélni nem lehetett valami jó.
De szerintem a filmben látni,hogy milyen sok szörnyûség történt...