Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 00:50:44
(177/917)
Szerintem senki sem aki egészséges gondolkodású. De nem szabad elnézni affelett, hogy ez már nem az arabizmusról és vallásukról szól. felhasználják mindazon népcsoportokat, akiknek életvitele ill közvetlen környezete, viselkedése erõsen hasonló az övékéhez... itt magyarországon is van egy potencionálisan ennek kitett népcsport, akik túlnyomó részt nem érdeke felvenni a kultúrált és fejlett életvitelt... remélem a sorokközött tudsz olsnai te is.

Lassan nyugovóra térek, mert a laptopom kisméretû betüi igen kezdenek összefolyni elõttem. :S Ma még visszanézek ide, hogy hogyan alakul a topikban az eszmefuttatáss. Örülök, hogy ilyen jól sikerült elbeszélgetnünk és jobban megismerni a másik szemszögét. ;)

Csendes éjt, békés álmokat és szép napot kívánok! :)
5/10
harkalyember 2008 szept. 12. - 00:41:50 5/10
(176/917)
Én többnyire azt kaptam a filmtõl, amit vártam. Kicsit unalmas volt, sok volt benne tényleg a sallangos rész, de tetszett ahogy a rendezõ a témát feldolgozta, hogy a két rendõr és a családjaik szemszögébõl igyekezett mesélni. Errõl is szólt nem másról. Két olyan emberrõl, mint amilyenek emlékére a film készült.
Nem tetszett az a karakter (egy kis SPOILER!), amelyik a végén bosszút akar állni, nekem nem hiányzott volna a filmbõl, ha kimarad.
Cage szerintem nem volt rossz, egyszerûen nem nagyon volt mit játszania.
Egyszer meg lehet nézni, közepes.

Más!
Ez a film fóruma. Mielõtt megnéztem beleolvastam, kiváncsi voltam néhány véleményre róla, de nagyon keresni kellett. Többnyire csak okoskodásokat találtam amerikáról meg terroristákról meg arabokról meg Bush politikájáról stb. Ez a film nem errõl szól. Értem én, h miért írták, amit írtak, van köze hozzá, de pontosan annyi, mintha a Titanic c. film fórumára írnák, h egyre több a jéghegy az óceánon a globális felmelegedés miatt, és hogy ezért ki a felelõs.
Csak azt akarom mondani, h arra kellene használni a fórumot, amire való.
planeta 2008 szept. 12. - 00:41:28
(175/917)
Így van, lassan beköltöznek mindenhová, elvárják, illetve már szinte követelik, hogy ismerjék el a kultúrájukat, - nem is ez lenne a gond, csak közben az európai törvényeket nem akarják betartani - és azt hiszem, azt nem szabadna megvárnunk, hogy azt követeljék, éljünk mi is az õ kultúrájuk szerint... Már most is lehet találkozni itt-ott európai emberekkel, akik arabként élnek és viselkednek, itt, Európában... (és nemcsak arabhoz férjhez ment nõk, hanem férfiak is). Hogy nekik mi járhat a fejükben, azt még annyira se értem, de inkább nem is akarom elképzelni.
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 00:34:22
(174/917)
Elnézést... Riszt=>Rizst... nem találok utólagos szerkesztési lehetõséget, padig ezt is php fórum mint sk privát fórumom...
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 00:32:18
(173/917)
Igen sajnos, mert ama bizonyos pénzemberek gyorsan és sokat akartak/akarnak... és nem volt nekik fontos egy eshetõséget/lehetõséget fenntartani egy esetleges áttérésre. De szerintem közel vagyunk ahhoz, hogy nagyobb gondokkal küzdjön az emberiség, mint hogy kilómétereket leküzdjön hibrid jármûveikkel... elég ha csak a riszt nézzük... kimerülõben vannak a tartalékok és egyre kevesebb a termelés. Ez van a liszt gabonával is. Bár arra még ott van a kukorica mint megoldás... és más hasonló haszonnövény amely pótolhatja a kenyerünk alapját...
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 00:27:39
(172/917)
Ez így van, és ezért ha magukat akarnák védeni ill csak a területüket, akkor ott kellene háborút viselniük...

Sajnos a történteket nem lehet az õ szemszögükbõl sem megmagyrázni, indokoltá tenni, hiszen semmi közük nem volt az egésszhez. Ezt SOHA nem lehet SEMMIVEL jóvátenni és megfelelõ elégtételt sem lehet érte venni... de a hasonló megismétlõdését (akárkinek is akármilyen nehéz elfogadni, megérteni) meg kell akadályozni, a veszélyforrást meg kell szüntetni. Ezt az USA sem tudja anélkül megoldani, hogy mi ne vegyünk részt benne... ez mindenki érdeke és feladata. Figyelni a környezetét, foglakozni egymással és segíteni egymást azért, hogy a mi kultúránkban/életközösségünkben minél nehezebben ültessék el a szélsõségesek a "magot". Mert sajnos egy ilyen, újfajta háború folyik csendben, alattomosan. Bépülnek minden kultúrába és 1x csak azt vesszük észre, hogy valamelyikõnk szomszédja, vagy valamelyik szomszédunk megmagyarázhatatlan okokból felszállt egy vonatra, buszra, metróra vagy repülõre esetleg hajóra és BUMMM...
planeta 2008 szept. 12. - 00:21:11
(171/917)
Így van... valahogy úgy jártunk az olajjal is, mint az elektromos árammal... ha egyszer elkezdjük használni, nehéz átszokni valami másra...
planeta 2008 szept. 12. - 00:19:15
(170/917)
Az öngyilkosságok elbírálása olyasmi lehet, mint a férfiak-nõk kettõs megítélése: a férfinak a vallásuk szerint max. 4 felesége lehet, de ha 200 nõje van, se foglalkoznak vele, a nõnek lehet 1 férje, és agyonverik, ha csak azt gondolják róla, hogy szóbaállt valaki mással... Az öngyilkos merénylõt nem is öngyilkosnak, hanem harcban elesettnek, hõsnek tartják - és sajnos õk az ottani kisgyerekek példaképei. Mert az, hogy ki akarják onnan zavarni az idegen hadseregeket, rendben van, de azért vannak a (felnõtt) katonák.
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 00:14:43
(169/917)
Erre mi mondjuk, hogy békefentartó/békefenttartás... õk rendfentartók... így is értelmezik. Az olajat persze, hogy védeni kell. Sajna igen megbénulna minden ország egy nagyobb olajhiány miatt. Mi is biciklizhetnénk több kilómétereket... és vannak országok, ahol még mindig az ósdi olajerõmûvek termelik az áramot amik korábban egyszerû szénerõmûvek voltak... persze ezek egyre elenyészõbbek már. Ha képesek lennének az autógyárak elérhetõ áron és fõleg gyórsan áttérni hibrid autókra/jármûvekre, akkor nem lenne annyira nagy függõség az olajtól. De még akkor ott vannak az erõgépek/munkagépek. Azokat nem volna elég gázzal vagy hidrogénnel meghajtani úgy, hogy a szükséges teljesítményt érjék el.
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 00:10:00
(168/917)
Igen vannak... de sokkal többen vannak, akik szegénységük miatt eladják magukat a vallásnak és vezetõiknek csupán azért, hogy a hátrahagyottakat cserébe etessék/ellássák... de ezt sem tartják be soxor, ha a páciens sikeres merényletet hajt végre. Van, hogy utánna a családját (saját fajtájukat) kivégzik, vagy szintén hasonló cselekményre veszik rá. Illetve igen vannak azok akik önszántukból követik szüleiket ill azok akiknek kimosták a fejébõl a soxor nem is létezõ egyéniséget, saját akaratot. Viszont ugye ott ha valaki csak úgy öngyílkos lesz, azt el sem temetik ill ha túléli agyonverik stb... és nem is foglalkoznak azzal, hogy már ebben is ellentmondanak maguknak... most vagy elítélik az öngyílkosokat vagy nem tudom... ehhez túl ép az elmém...
planeta 2008 szept. 12. - 00:09:06
(167/917)
Ez a "békefenntartás" valahogy faramuci egy kifejezés... fõleg, ha a tartalmát nézzük... Harcoló alakulatok között, fegyverrel, harcjármûvekkel tartják fenn a békét, ami igazából még nincs is...
planeta 2008 szept. 12. - 00:04:37
(166/917)
Az olajkutak békéjét tartják fenn gõzerõvel... égõ olajkút nem termel.
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 00:04:17
(165/917)
Nem sok közük van hozzá, csupán részben támogatták/támogatják, bujtatják vagy védik azt a bizonyos csoportot eszmét... a többi, ahol RÉSZTVESZ az usa mint békefentartó, azért teszi, mert van mivel, és közös érdek... mondjuk ha maradt volna a monrhia ami késõbb magától megszûnik, és mondjuk netán magyarország tesz szert a térségben jelentõs haderõre, szerinted nem lennének sokan, akik innen is szintén segítségképpen résztvennének hasonló katonai lépésekben? Szerintem igen... mondjuk én annó megkockáztattam a börtönt is azzal, hogy nem vonultam be. Az utolsó sorozásomkor a jövõ az lett volna, hogy visznek engem is élesben anno a jugoszláv szerb háborúba... de errõl ennyit... én sem húznám meg parancsra a ravaszt csak úgy... de nem is mondom azt, hogy nem fognám meg a fegyvert ha más lehetõség nincs, illetve érdekelt lennék benne...
planeta 2008 szept. 12. - 00:01:42
(164/917)
Szerencsére ott is van, aki gondolkodik... Az agymosás ezek szerint nem 100%-ban sikeres. A kislánynak alighanem nagyobb bátorság kellett ehhez, mintha felrobbantotta volna magát - mivel ezzel felülbírálta mindazt, amit belesulykoltak. De talán (biztosan) az arab világban is vannak "átlagemberek", akik nem bigottan vallásosak, fõleg nem a vallásuk elferdített tanaiban hisznek...
C.s.I. 2008 szept. 11. - 23:56:55
(163/917)
Akkor az Egyesül Államokról beszéltél, ha jól értem. Csak ennyi érdekelt. Az az "Amerika" félrevezetõ tud lenni.
Különben meg csak azt írtam mint sokan mások, hogy azoknak nem sok közük volt a WTC-hez, akiket most gõzerõvel békefenntartanak.
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 23:52:54
(162/917)
Arra gondoltál, hogy mint üzleti fogás a film... stb... igazad van, nem az. Sõt be is tiltották/akarták tíltani némelyiket az államokban is...
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 23:49:56
(161/917)
Ne haragudj C.S.I., de nem taltam amit nem akarsz megismételni... Amit beidéztél úgy értem, hogy összekovácsolódott nép/ország közös érdekekkel közös irányítás alatt, stb... nem tudom, hogyan tudnám ezt konkrétabban leírni. Tudom, hogy Egyesült Államok csoportja... ilyen akar lenni az Európai unió is, illetve hasonló...

Planéta: Azért ilyenek is akadnak...
http://www.168ora.hu/cikk.php?cikk=23517
offtopic
C.s.I. 2008 szept. 11. - 23:43:39
(160/917)
Nem kapcsolódik szorosan a témához, de ezt nem értem: "amerika mint ország a legnagyobb".
A WTC-vel kapcsolatban meg semmi kedvem magamat ismételgetni.
planeta 2008 szept. 11. - 23:42:21
(159/917)
Tudom... azt is, hogy arrafelé vannak kisgyerekeknek szóló mûsorok, amikben 5-6 éves gyerekek énekelnek arról, hogy ha felnõnek, õk is olyan "hõs" öngyilkos merénylõk lesznek majd, mint a szüleik... Azért is mondom, hogy jó ötlet volt szétzavarni a tálibokat, mert arról is hallottam, hogy õk hogyan gondolkodnak/viselkednek a nõkkel kapcsolatban, és hogy nem ismerik az emberi jogok fogalmát... (Ez ugyan nem csak a tálibokra igaz, de hát Szaúd-Arábia... tudom, az üzlet, és az olaj rengeteg pénzt ér). De abban is biztos vagyok, hogy nem vallási meggyõzõdésbõl éli reneszánszát az iszlám az utóbbi évtizedekben - a vezetõik körében legalábbis - hanem tisztán politikai és pénzügyi megfontolásból. Ti. sokkal jobban hangzik "Isten nevében" háborút indítani, mint a pénz nevében...
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 23:33:21
(158/917)
Ez nem errõl szól. Igaz, hogy amerika mint ország a legnagyobb, így a hadserege is. Most képzeld azt el, Hogy "be akarják venni" pl európát ezek a szélsõséges emberek... ki lép közbe többek között? Igen az USA. Rajta kívül egyetlen 1 ilyen nagy hatalom volt, a szovietunio... az feloszlott. szerinted európát nem érinti az amerikai válság? De érinti... tehát ezek a szélsõségesek úgy vélik, hogy amerika "legyõzésével" uralhatják az egéssz világot. Õk úgy gondolják, hogy aki nem az õ vallásukat veszi fel, az ellenség, kiiktatandó, ellehetetlenítendõ... én mindig azt szoktam magamban felidézni, amit egy barátomtól hallottam. Minden ugyan az, csak másképp. Biztosan közöttünk is meglehet a közös nevezõ, csak globálisan kell nézni a dolgokat. Vannak akiknek ez nehezebb... én (mert vannak) úgy vagyok a személyes problémáimmal, hogy azok kicsiny dolgok, megoldandó feladatok amikbõl tanulok... ha nem tudom én megoldani, megkeresem a megfelelõ embert, aki megtudja... cserébe viszonzom ezt neki. Nem haszon reményében, csupán emberi szeretetbõl...