Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 23:25:51
(157/917)
Hmm... iraki... ez viszont valóban egy érdekes csavar...
Tudtad-e, hogy szádékosan telepítettek katonai bázisokat saját népük gyermekeinek iskolái mellé ill iskolábia? Tudtad-e, hogy kiskorban "diáktábor" címén a lánygyermekekeket is a különféle fegyverekkel ismertetik meg? Én begdöbbenve találtam 1-2 olyan oldalt angol nyelven, ahol ezekrõl a "diáktáborokról" írtak ill magyar nyelven is... és hazafiságnak nevezik azt, mikor egy 7-8 évesnek megtanítják, hogyan kell kezelni a gépfegyvert és stb, azokkal hogyan lehet hatékonyan õlni... lõszert spórolva! Afgánok? Trófeként gyûjtik a békefentartók és járörök távcsöves fotóit, amin éppen az van, hogy 2 ember között ülõ3iknak hogyan lövik szét a fejét... és ezzel dicsekednek, sõt itt-ott internetre is töltenek fel videókat... elfelejtettem majdnem, hogy szerintem nálunk a családban öröklõdik ez a gondolkodási "betegség". Egyik testvérem békefentartó...
planeta 2008 szept. 11. - 23:21:53
(156/917)
Úgy látom, nézeteink kezdenek közeledni egymáshoz... abban tökéletesen egyetértünk, hogy aki ilyesmit tesz, az egy roppant ferde gondolkodású egyén. Akit viszont szintén vezetõk irányítanak, és nem sok vallás van ma, amelyik ilyen széleskörûen irányítaná a hívei életét. Eszemben sincs védeni õket, nem is akarom megérteni, hogyan képesek így gondolkodni (vagy inkább nem gondolkodni). Viszont nyilván nem véletlenül választották éppen ezt a célpontot, mert az USA az, aki a világ irányítójának szerepében tetszeleg. És õ azonnal fel is használta ezt a támadást egy tálibok elleni háborúra (amit tulajdonképpen jól tett). De azért elég húzós, ha a többi nemzet jóváhagy ilyen hatalmat egy ország kezében...
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 23:07:15
(155/917)
Nem önreklámot csinál belõle. Hiszik, hogy (és 1etértek vele), hogy ennek az eseménynek az elõidézõi az egéssz világot fenyegetik/fenyegethetik. Csupán szemükben a nagy USA a fej... mert elferdült és saját nézeteikben eltévedt emberek ezek. A mai amerikai állampolgár is elítéli pl Hirosimát és tüntettek is anno a vietnámi háború ellen... emléxel? "Szeretkezz, ne háborúzz..." azokat a történéseket is vezetõk idézték elõ, ahogyan anno magyarországon is. Nem az emberek... ez az undorító és gyáva sunyi merénylet viszont követlenül az embereket célozta meg, és azért, mert tudták, hogy ez nem csak amerikának fog fájni... ez volt a céljuk... "ne csak az USA szenvedjen, hanem az egéssz világ lássa "erejüket"... ahogyan például egy 95kg-os küzdõsportban érmet nyert embert is meg tudna ölni íly módon egy 50kg-os ember is... ezt csak azért írtam, hogy levetítsem egy egyszerû képletre...
planeta 2008 szept. 11. - 22:54:43
(154/917)
Írod, hogy ez az egész világot érinti, még a gyerekeket is, akik (minõ meglepetés, ebben egyetértük!) természetesen nem szolgáltak rá semmi ilyesmire. DE: a vietnami, iraki, stb. gyerekek mivel szolgáltak rá, hogy az USA bombáitól kelljen meghalniuk? Ne azzal indokold, hogy háború volt, mert nem a gyerekek kezdték a háborút! Nem vonom kétségbe, hogy az USA számára ez egy szörnyû dolog volt, és az tényleg szörnyû, hogy emberek haltak meg, de ha egyszer tényleg elolvastad volna, amit írtam, látnád, hogy én azt tartom visszataszítónak, hogy az USA még ebbõl is (ön)reklámot és pénzt csinál.
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 22:54:03
(153/917)
Ja, elnézést... és TE MIT TUDSZ azokról akiket becsmérelsz? ... szerintem nem eleget... nem sértegettelek, csak véleményt alkottam én is ahogyan te is... te vetted sértésnek. Én csupán talán közvetlenebbül látom és érzem a dolgokat. Ezt "nem én választottam, õ választott engem..." nem érdekem pedálozni sem... itt pont az a gond, hogy pedálozni kell/kellene, míg máshol könnyebben értékelik a képességeket. Ezt én is így tettem, mikor munkaadó voltam. Sokan csak munkaHELYET kerestek nálam, én erre mindig azt válaszoltam, hogy én csupán munkát tudok adni... és megnéztem mit tud, nem elkértem a bizonyítványát pl... az édeskevés sok esetben.
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 22:48:09
(152/917)
Laptopon könnyen vétek hibákat, örülök, hogy csak ebbe tudsz ismét belekötni. ;)
Nem amerikáról beszéltem, tanulj részletesen olvasni. Bár felmérések szerint az emberek nagy százalékban nem azt fogják fel ami le van írva... írtam, hogy az egéssz világot érintette és érinti a dolog. És igen gyerekeket is, akik igazán még rászolgálni sem tudtak bármi hasonlóra... én csupán az embereket nézem és látom, nem az országokat. De figyelemreméltó, hogy magyarországnál jóval fiatalabb ország elõrébb jutott. De a szomszédunkban is van olyan ország, aki nem csak a sebeit nyalogatja, hanem elõre néz és nem azt keresi, hogy mit miért nem tud megtenni, hanem mit hogyan tud megtenni... Még egy egyszerû regisztrációban megadott adat hogyantja is jellemzi a személyiséget...
planeta 2008 szept. 11. - 22:42:00
(151/917)
Ja, és egyáltalán nem tartom se jó, se izgalmas filmnek. Mitõl lenne az?
planeta 2008 szept. 11. - 22:40:06
(150/917)
Egyszerûen szánalmas vagy. Sértegetsz valakit, akirõl semmit se tudsz. Megmondanám, hová tedd a sajnálatodat, de nem érsz annyit. Tõlem körbeugrálhatod az USA-t, meg hajlonghatsz is elõttük, az én véleményemen az nem fog változni: undorító, hogy az amerikaiak úgy állítják be, mintha egyedül õket érte volna a világon támadás, és ebbõl is azonnal pénzt csinálnak. Tényleg, azért írni tanulj meg, ha már fröcsögni ilyen szépen tudsz, - "kötözködni" a helyes kifejezés.
wader 2008 szept. 11. - 22:32:17
(149/917)
ide még soha nem irtam de nem tudom megállni...
alényeg hogy mikor ez tortént akkor 1 belga cégnek dolgoztam és ott volt a WTC-ben a cég egyik irodája.
a másik pedig hogy ez nem amerikárol szol tobbek kozott hanem a világrol mert leesett a turizmus mert az emberek nem mertek utazni.(tapasztalat ez volt a melom).
már csak annyit hogy azon a négy gépen utaztak gyereke anyák szulok nem csak ameriakaiak és mind meghaltak.ez a lényeg nem az hogy amerikai az egész,és nem háboru volt hanem béke. hát ezt kell figyelembe venni...
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 22:31:05
(148/917)
Planéta... én legalább felvállalom magamat a hibáimmal együtt... mert ugye, mindenkinek vannak... te menekülsz csupán az élet elöl valamiféle torz (álltalad alkotott) álarc mögé bújva.
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 22:24:15
(147/917)
A WTC-ben többek között magyarok is voltak... te valamiféle személyiséghiánnyal és elferdült gõggel küszködve pedig itt gúnyolódsz és kötöszködsz... te csak egy jó filmnek, egy izgalmas történelmi eseménynek tekinted... szerintem a kutyádat is megrugod ha utadban van... õszintén tudlak sajnálni... igen... lesajnállak...
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 22:20:33
(146/917)
Most jöttem rá, hogy nem lehet hozzáírni a hsz-hez ill. szerkeszteni... remélem nem leszek büntetve duplaposztért... amit kicsit furcsának tartok, hogy megannyi országban vetítik/vetítették ezt a filmet ker. adók is... de a filmet egyben játszották le az áldozatokkal való együttérzésbõl.

Nos az országunkról annyit, hogy valóban haldoklik, kérdés mennyire. Én eléggé súlyosnak látom. Anno 2001-ben mi is családommal készültünk ki amerikába NewYork mellé... akkor hunban nálunk nyaralt több ottani barátom is az események idején. Nos egyik barátom édesapja és lánytestvére is ott bérelt irodát. Gondolom nem kell részleteznem. Én is ott dolgoztam volna ill külsõ területen. Ezt az egésszet nem szabad elfelejteni vagy leminõsíteni kicsinyességbõl, irígységbõl vagy tudatlanságból... Sajnos a népünk történelmében is igen jellemzõek voltak ezek, ahogyan ma is azok. Néha elgondolkodom mélyen, hogy a hazafiság valójában csak egy eszköz, egy dózis, valamiféle láthatatlan injekció, amit a felsõbb érdekek adagolnak nekünk "nyájnak". Én inkább vallom magam egyszerû globalistának. És itt jegyezném meg, hogy sajnos ennek a népnek is megvan a fekélye, mint amerikának (is). Ezzel népcsoportokra célzok, akik (szándékos) tudatlanságból és ezzel önszántukból választott nyomorból kiindulva bármire képesek, hiszen az életükön kívül nem sok mást veszíthetnek...
planeta 2008 szept. 11. - 21:59:27
(145/917)
Mondtam, hogy vannak, akik még elhiszik... nyilván teljesen véletlenül, csak néhány többé-kevésbé lerobbant, öregedõ csatahajó és néhány repülõkötelék volt ott éppen... anyahajók, flották sehol... és az USA éppen be akart lépni a háborúba...
Attól, hogy egy épületcsoportot "World Trade Center"-nek hívnak, még nem lesz hozzá semmi köze az USA-n kívül senkinek. Irodaépületek voltak, különbözõ cégeknek bérbeadott irodákkal. Ami meg a polgári áldozatokat illeti: Hirosima, Nagaszaki... nem folytatom tovább.
Morpheus RexXx 2008 szept. 11. - 21:52:42
(144/917)
Pearl Harbour-t ne keverd ide, ott valóban váratlan volt és technikailag sem voltak elég fejlettek a támadás elõrejelzéséhez/észleléséhez... olvass... A WTC elleni támadás pedig nem csupán amerika ellen történt... nem véletlenül világkereskedeelmi központ a neve és funkciója...
planeta 2008 szept. 11. - 21:45:18
(143/917)
Az amerikaiak (mármint az USA) úgy viselkednek, mintha soha, egyetlen más épületet sem ért volna támadás sehol a világon... Erre mifelénk pl. 63 éve háború volt, egyáltalán nem volt ritka, hogy az USA légiereje lebombázott egy-két-sok épületet. Ugyanúgy, ahogy pl. Koreában, Vietnamban, Irakban és Afganisztánban. Õszintén szólva, az is enyhén furcsa, hogy az úgynevezett "fantasztikusan hatékony" hírszerzõ ügynökségeik a legapróbb morzsát se szedték össze elõre errõl a támadásról. Hm. Bár, van aki még elhiszi, hogy Pearl Harbour-t is "teljesen váratlanul és megdöbbentõen" érte támadás '41-ben...
Magyar Vandamme 2008 szept. 11. - 21:41:52
(142/917)
A jenky disznókat védik nagyon sokan,de azok az emberek nem gondolnak bele hogy-e nemzet politikai megoldásaihoz mennyi vér tapad...és az oroszokat lehet utálni meg minden bla bla Grúzia-pff a nyugat is pofázza,de valyon miért??! Nekem ne mondja senki hogy amerika jó cselekedetei nem érdekböl vannak....nagy a pofájuk az amcsiknak hogy az amcsibarát-grúzok támadására reagáltak-és területeket szabadítottak föl grúz megszállás alól Pl.-dél oszétia.....Az amerikaiak mit csináltak a dél-szlávoknál???!!!!!!Csak nem bombázták Jugoszláviát??? nem szakítottak szét országokat??!-és ameik majom ezek után védi az amcsi disznókat az egy naív segnyaló néger segglyuk. kb.-ennyi
Dantes 2008 szept. 11. - 21:28:56
(141/917)
Szerintem meg az UFÓK csinálták az egészet...XDXDXDXD
1/10
Hannibal Lecter 2008 szept. 11. - 21:22:34 1/10
(140/917)
Tudjátok nem kell beépítettnek meg 31. szitnû illuminátusnak lenni, ahhoz, hogy az ember lássa, ennek a toronynak a lerombolása casus belliként kellett az USA-nak. Tudták, hogy a gépek oda tartanak, Bush nem tett semmit. A felvételeken látszik, hogy a leomló épületet a füstfüggöny alatt berobbantják. A WTC lerombolása az USA mûve, még akkor is ha csak annyiban vétkes, hogy tudott róla de nem tett semmit. Bár ez a film a kisemberrõl szól, én még sem tudok úgy meghatódni, ahogy az a film célja. Tisztelem azokat akik átérzik a nagy amerikai drámákat, (pl ryan közl. megmentése ilyen) de sajnos nem minden ilyen könnyes mûvészi, hanem mocskos, aljas és politika.
Dantes 2008 szept. 11. - 21:21:21
(139/917)
Miért, szerinted 56 engem mint magyart akinek fontos a történelme nem értint? Még se sírok-rívopk hogy jujj..szemét filmesek...nyerészkedni akarnak rajta...júújjjjj
Dantes 2008 szept. 11. - 21:00:11
(138/917)
Megint csak azt mondom és? Nem halottad hogy kapitalizmus van? Az ilyen, lehet hogy kissé sz*r...de akkor is ez a helyzet.