8/10
dukyka 2008 júl. 24. - 20:55:03 8/10
(92/412)
Egyébként én sem vittem volna bele a kisfiús-szálat vagy jobb lett volna, ha nincs ennyire központban. De mostmár kiváncsi lennék, hogy sikerült-e megmenteni és hogy új életet kezdtek-e. :)
csincsilla72 2008 júl. 24. - 19:55:00
(91/412)
Gillian 40, David 48. Hogy nézzenek ki? Pont koruknak megfelelõen. Érdekes, én a kisfiú-szálat sem feleslegesnek, sem erõltetettnek nem éreztem. Könyörgöm, csak a lüke nem látja, hogy Scully William miatt akarja megmenteni. Nyilván nem heverte ki az elvesztését. Ahogy ezt Mulder szépen meg is fogalmazza. (Ama bizonyos ágyjelenetben.)
8/10
dukyka 2008 júl. 24. - 19:45:17 8/10
(90/412)
At tény, hogy látszik, hogy kettõjük közül David az öregebb. Gillian-en is a közeliken látszódott, hogy ráncos, viszont David fejét meg sokat látom, és most jobban néz ki, mint pár éve, lehet ezért gondolom így.
8/10
dukyka 2008 júl. 24. - 19:32:53 8/10 Előzmény csincsilla72
(89/412)
Akkor jó. :)
Érdekes, de Gillian mintha jobban öregedett volna az elmúlt 6 évben, mint David.
csincsilla72 2008 júl. 24. - 19:04:09
(88/412)
Nekem tetszett. Old-fashioned Xakták. Sem nyálas, sem unalmas nem volt. A szakállt is nagyon bírtam:-)
JACKAL89 2008 júl. 24. - 17:21:33
(87/412)
Köszi a választ!
3/10
Kósa András 2008 júl. 24. - 17:04:38 3/10
(86/412)
Skinnernek most Rosta Sándor a szinkronhangja ,szemben a sorozatbeli Varga T. Józseffel.
1/10
bozerg 2008 júl. 24. - 13:51:11 1/10
(85/412)
Khm. Amit az Indiana Jones-ba nem kelett volna berakni, az pont ebbõl a filmbõl maradt ki. Helyette kaptunk töménytelen nyálat, eröltetett kliséket. Én már hiszek. Hiszek abban, hogy X-aktákból nem lehet jó filmet csinálni...
JACKAL89 2008 júl. 24. - 13:05:29
(84/412)
Megtudnád mondani hogy Skinnernek ki volt a magyarhangja?? Köszi a választ!
sh.nassau 2008 júl. 24. - 12:22:14
(83/412)
Nem értek veled egyet. Amit pozitívnak értrékelsz - az eröltetett.
Igen, kreáltak logikai kapcsolatot a kisfiú története és fõszál között (Scully interneten keresgél a kiscsákó gyógyítása érdekében, amikor ráakad a ruszki frankenstein publikációira), de az egész szál csak egy újabb sztereotípia a lelketlen katolikus pap kliséjére. Aki ismeri a csendes amerikai vallásháborút, annak egybõl kilóg a lóláb, hogy itt a vélhetõen protestáns vagy antiklerikális forgatókönyvíró a katolikusokat ostorozza.
Ahogy meg rámosolyog a végén a gyerekre a kezelés elött, na az kábé a joviális hóhér mosolya a halálra-ítéltre.
Ezer izgalmasabb módot lehetett volna találni a régi dolgok beleszövésére, mint, hogy fájdalmas, szenvedõ arccal nézünk egymásra és közben vontatott dialógust folytatunk homályos utalásokkal egy isten háta mögötti tanyán.
Szóval, jitalálhattak volna valami jobb sztorit is amihez tényleg nekik kettõjüknek kellett volna újra összeállni , mert ebben a filmben minden összefüggés eröltetett volt.
gyik 2008 júl. 24. - 01:38:10 Előzmény sh.nassau
(82/412)
hát.. Most láttam, forgalmazói különvetítés egy nappal hamarabb..

Sokmindenben igaza van az elõttem (2vel) szólónak.

Túl sok klisé - de úgy tûnik, amerikaiktól egyszerûen a mozifilmekben ez az alap. Nem tudnak szabadulni tõle. Rossz = orosz. Pont. És az is béna :)

A sztori? hát.. ömm.. nem egy nagy sztori, már ami az fbi-os "ügy" a történetben. Fentebbi okok miatt és mert nem annyira paranormális, mint amennyire csak simán kegyetlen. (De ez csak a történet fele - lentebb kifejtem.)

Az Akták eredetisége mindig a "paranormális.. hihetetlen-lehetetlen.. de tulajdonképpen akár beleférhet a valóságba is"-feelingben + a két (és néhány másik) karakter egyvelegében rejlett. (Ezt már a sorozat második felére, fõleg a végére sikerült elbarmolni, hála nagyrészt a mitológia-vonalnak.)
Most valamit sikerült visszamenteni belõle (=hála az égnek az ufók télleg kimaradtak), de sajnos nem annyira, mint amennyire a pl kegyetlenkedést ábrázolni, meg a kliséket sujkolni.

Scully&Mulder? Talán kicsit sok az "enyelgés".. De õszintén, nem igazán lehetett volna amúgy mást nagyon kezdeni a kapcsolatukkal. (Megintcsak, [sajnos] amcsi film, nyilván tragédia nem lesz belõle. Megjegyzem valahogy nem is klappolna.)

A kritika és a kritikusok mindig egy dolgot felejtenek el: az X-akták éppen annyira szól Scullyról és Mulderrõl, mint amennyire az ügyeikrõl. Személy szerint ezt a kapcsolatot tartom az egyik legszebben felépített és ábrázolt nõ-férfi kapcsolatnak a tévé történetében. Nem elvont tündérmese, ami megfonhatatlan valójában, hanem kapcsolat. Hogy összejöttek? A sorozatban ezt egész szépen megoldották. De egy pár lettek, ezt valahogy folytatni kell. Nem sok más módját látom, bár az ábrázolás valóban lehetett volna árnyaltabb..más egy kicsit hûbb a sorozathoz, ha úgy tetszik.

Na, a sztorihoz visszatérve. A kisfiús látszólag értelmetlen 'mellékszál' egyáltalán nem az szerintem. Én ugyan kicsit egybefontam volna a másik sztorival (a látnokossal), hogy ne tûnjön tényleg ennyire mellékútnak, de ettõl még nem totál felesleges.
Ez Scully. Az fbi-ügy Mulderhez tartozik elsõsorban (ezt kifejtik többször is, pontosan Scully), ez pedig Scullyé.
A film pedig nem csak a "látnok és az oroszok" sztorija, hanem a két fõhõsé is. Legalább annyira. Mulder, és átmeneti visszatérése az fbi-hoz és Scully, és a hivatása, az õ élete, az õ.. nah, õ ugyanúgy, mint Mulder :)
Inkább csak az érzelgõség arányával..sõt inkább "tisztán érzelgõsségével" van gond és a két sztori külön vonaláról. Ezeken lehetett volna még dolgozni, sokkal többet kihozni az egészbõl.
Vannak ugyan közös motívumok, de inkább azok is klisé-szerûek (pl a pap-motívum és megítélése mindkét szálon), és a végén azért egyértelmûbb, hogy a két szálat összetartozóbbank gondolták ("ne add fel"-motívum, a karakterhûség mindkettejük részérõl, stb.), de össze kellett volna fonni.. sõt,akár csomózni a két szálat, hogy egy jó sztori legyen! :)

Pozitívum, hogy más ismerõs is feltûnik (hála az égnek! lehetett volna több is!). Pozitívum, hogy sikerült 1-2 aktás humort összedobni (pl a cerkák, mégha túl tipikus is :), és mulderizmust (de lehetet volna több is!) Pozitívum, hogy a feelinget néhol sikerült megragadni újra, ráismerni régi jelenetekre, amik jellegzetes pillanatok voltak a sorozatban v a másik filmben (pl a cigarettás férfit is eszünkbe jutattják, és így talán nem hiányzik annyira;).

Azt, hogy William is így vagy úgy, de jelen van, nem tudom eldönteni, hogy hogy ítéljem meg.

Negatívum, hogy laposkás igazából egy kicsit az egész a történetek/béna amcsi sztereotípiák miatt. Negatívum, hogy elég egyszerûen megoldották, és fogták és abbahagyták a menekülést. Negatívum, hogy a sztorik különállónak tûnnek v feleslegesnek. És negatívum, hogy ez mind szép és jó, de 4 év múlva elméletileg itt a világ vége...ezt egyszerûen nem lehet(ne) kivenni az életükbõl !! (Ezt persze a sorozat végén b***ták el, de ha egyszer megtették, akkor megtették.. :S )

Azért én holnap (ma:) megném rendes elõadáson is az eredeti változatban =)

Ja, és aki végig bennmarad a feliratokon is, azt egy kis humorral megajándékozza C.C. Ki tudja, talán mégis itt az utalás erre a világvége-dologra? ;)

ui: ami pedig Gillian Andersont illeti, nincs vele semmi gond. Normális 39 éves nõ, úgy csinos ahogy van. Tökéletesen jó Scully volt mindig is. (esetleg a rövid haj jobb lett volna, de így is elmegy.)
Duchovny pedig pontosan ugyanennyivel szebb vagy rondább..
"Nem csak a 20éveseké a világ"... ;)
csincsilla72 2008 júl. 23. - 21:45:33
(81/412)
Azért alszanak/szeretkeznek az amcsi nõk melltartóban/bodyban,hogy ne kelljen a filmnek 18-as karikát adni:-)
sh.nassau 2008 júl. 23. - 21:08:53
(80/412)
Ezt az egész estés mozifilmet pontosan az különbözteti meg egy epizódtól amit ki kellett volna hagyni belõle.

A film tele van klisékkel, szterotípiákkal és fóbiákkal. Homofóbia (a negatív fõszereplõk melegházasságot kötöttek), xenofóbia (a negatív szereplõk külföldiek). Klisék ill sztereotípiák, mint a pedofil pap vagy a mocsokban dolgozó sötét orosz tudós.

A plakáton Mulder kezében pisztoly van és Scully-val az "élen" haladnak. A filmben végig megtûrt kívülálló akinek pont nincs fegyvere.

Szegény Gillian Anderson sosem volt egy szép nõ, de most már kimondottan ronda. Az enyelgésük Mulderrel súrolta a gusztustalanság határát. Azért megtudhattuk a filmbõl, hogy az amcsi nõk melltartóban és body-ban alszanak, szeretkeznek, stb.

Ennek a haldokló kisfiú vonalnak pontosan annyira volt helye a filmben mint párosunk nyögvenyelõs vergõdésének egymással és a múlttal.

Szóval, szumma szummárum max annyi "X" volt benne, hogy a megszokott páros szerepelt benne.

Ha kivesszük a szükségtelen részeket, akkor kapunk egy közepesen gyenge epizódot, amelyben a látnoki képességeken és az elzárt szovjet tudósvárosokban tevékenykedõ, minden etikai és hygénés normát felrugó orosz tudósok emberkisérletein rágodnak. Jó vágással kb. bele is férne az 50 perces idõkeretbe.
8/10
dukyka 2008 júl. 23. - 19:46:30 8/10
(79/412)
Hát beszélnek róla, de nem részletesen. Azt kidrült eddig is, hogy Scully orvos és csak besegítenek az FBI-nak.
8/10
dukyka 2008 júl. 23. - 19:01:23 8/10
(78/412)
Ezen a vetítésen nem voltak reklámok és elõzetesek sem.
SieGe 2008 júl. 23. - 18:10:05
(77/412)
Meg tudod mondani milyen trailerek voltak a film elõtt?
8/10
dukyka 2008 júl. 23. - 17:09:43 8/10
(76/412)
De holnaptól, de én premier elõtti vetítésen voltam. Pontosan mire gondolsz?
nicebere 2008 júl. 23. - 14:48:45
(75/412)
hell.

nincs meg valakinek az összes évad, normális minõségben? megvenném.
csincsilla72 2008 júl. 23. - 13:49:00
(74/412)
Ha lesz harmadik, akkor az CC szerint a 2012-es megszállásról fog szólni. Tuti lesz benne ufó:-)
8/10
dukyka 2008 júl. 23. - 12:42:58 8/10
(73/412)
Igen, nekem is jobban tetszett, hogy nem folytatás, de most már egy olyat is szeretnék. :) Azért nem örülnék, ha az egésznek X-aktáknak így lenne vége, hogy az emberek fele azt mondja, hogy ez milyen szar.

Nem kövezünk meg szerintem. :) Nekem már sok ez a nagy reklám, amit körülötte csinálnak.