Téma: X-Faktor

3/10
Semprini 2010 dec. 14. - 10:11:44 3/10
(9430/11330)
"lehet hogy Norbi nem érdemli meg a gyõzelmet, de a másik kettõ sem jobban. És azt se felejtsük el, hogy a két dögunalom azért már profi, és talán nem véletlen, hogy eddig nem lettek nagy sztárok."


Fején találtad a szöget, én se tudtam volna ennél jobban megfogalmazni. Viszont pont mert egyikük sem érdemli meg, nem szurkolok egyiknek sem. A versenyt Wolf Katinak kellett volna megnyernie, akinek van füle az hallja, a többi meg akár be se kapcsolja a tévét ha az X-faktor megy, úgyis teljesen mást lát illetve hall mint a valóság... szimpátiaszavazás az egész, semmi de semmi köze a tényleges színvonalhoz!
Epertorta 2010 dec. 14. - 10:11:01
(9429/11330)
Vastag Tomi cd-t lehet, hogy vettem volna. Ennyi.
Edit27 2010 dec. 14. - 10:08:02
(9428/11330)
bevallom, én is annak szurkolok hogy Norbi nyerje meg az autót, a nyaralást és a pénzt. És annak is szurkolok, hogy legyen mellette valaki, aki a földön tartja, és segít neki átvészelni mikor véget ér ez az egész cirkusz. Meg persze hogy értelmesen költse el a pénzt, tanuljon, vegyen lakást ilyesmi. És azt is bevallom azért szurkolok neki, mert egy szimpatikus srácnak találom, és mert jött ez a nem nagyon vonzó "antisztár", és elvitte szépen az egész x-faktort. Sokszor írják ugye, hogy "ki akarna Norbi CD-t hallgatni?" Most akkor megkérdem: Ki akar Vastag Csaba vagy Takács Nikolás CD-t hallgatni? És erre nem válasz, hogy "hát inkább mint a Norbit, mert egyiket sem muszáj. Szóval lehet hogy Norbi nem érdemli meg a gyõzelmet, de a másik kettõ sem jobban. És azt se felejtsük el, hogy a két dögunalom azért már profi, és talán nem véletlen, hogy eddig nem lettek nagy sztárok.
3/10
Semprini 2010 dec. 14. - 10:02:39 3/10
(9427/11330)
Norbiról kb. az egyetlen pozitívum ami elmondható hogy többnyire nem hamis. Minden más viszont kritkán aluli. Aki ezt nem látja, annak nincs ízlése, vagy elvesztette a józan ítélõképességét. Attól mert sokan vannak ilyenek, még nem lesz Norbi produkciója színvonalas, ez csak a közönség rendkívüli mértékû igénytelenségét mutatja, semmi mást. Pontosabban azt, hogy akik szavaznak rá, azoknak milyen az ízlése, ne hinném hogy több millióan lennének, de sajnos elegen ahhoz, hogy bent tartsák a versenyben,ahonnan már régesrég ki kellett volna hullania normális esetben.
tompika74 2010 dec. 14. - 10:02:33
(9426/11330)
Én Dorka pár dalát tenném a leghamisabb helyre, utána a Tomi Eddáját, aztán jön csak a Csabi :)

Aki nem hallja, hogy hamis, annak nyilván nem is az :D
offtopic
baribarany 2010 dec. 14. - 09:59:17
(9425/11330)
Ekkor viszont az a baj, hogy olyan emberek döntenek, akiknek nem jó a fülük. Ez a demokrácia - demokratikus döntéssel Norbi a Király.
3/10
Semprini 2010 dec. 14. - 09:56:17 3/10
(9424/11330)
"Olyan könnyen kijelentik egyesek, hogy ez vagy az hamisan énekel, szinte mindegyik versenyzõ megkapta már ezt. Én szerencsére nem érzékeltem ezt..."

Nem mindenkinek egyformán érzékeny a füle a hamis hangokra. Akinek nagyon, az már a kis mértékû disztonálást is szinte elviselhetetlennek hallja, akinek kevésbé, annak fel sem tûnik, és ha netán a zsûri szóvá teszi (volt rá példa jócskán!), akkor nem is értik mirõl beszélnek. Az X-faktor legkirívóbb mértékû disztonálását Vastag Csabától hallhattuk a Keserû méz c. dalban, aholis szinte végig csaknem fél hanggal alatta volt, aminek az oka az volt,. hogy túl magas volt neki a szám (ilyenkor segíthet a transzponálás fél- vagy akár egész hanggal.)
velorexescsavo 2010 dec. 14. - 09:18:54
(9423/11330)
Leckét adtál minden fórumozónak. Valahogy így kellene viszonyulni az X-Faktorhoz mindenkinek. A szerencsétlen Norbi tényleg nem odavaló, de ettõl függetlenül nem kellene olyan szenvedélyesen pocskondiázni egymás kedvenceit, hiszen az énekesek szinte mind nagyon tehetségesek, akik mellett sok befutott, sztár elbújhatna.
Olyan könnyen kijelentik egyesek, hogy ez vagy az hamisan énekel, szinte mindegyik versenyzõ megkapta már ezt. Én szerencsére nem érzékeltem ezt és a zsûri sem.
Vagabundusz 2010 dec. 14. - 09:18:44
(9422/11330)
Nikolasnak jobbak a dalválasztásai?? Általában lehet, de a Michael Jackson nagyon gyenge volt, elõször volt kicsit hamis (csak az elején) és baromira nem illik a hangjához! Hallgasd meg a youtube-on Bereczki Zolitól, na az ütõs!
A Keserû méz szerintem jó szám, csak mondjuk ha Pély Barna énekli:) Ráadásul nem is az ütõsségén volt a hangsúly! Annyira hamis volt helyenként, hogy az már fájt! Néhol teljesen kilépett a hangsorból és rohadt disszonánsan szólt az egész!
10/10
Deszpina 2010 dec. 14. - 08:44:45 10/10
(9421/11330)
Nikolasznak sokkal jobbak a dalválasztásai, mint Csabának. Önmagában ez a United szám nem igazán ütõs.
10/10
Deszpina 2010 dec. 14. - 08:42:42 10/10
(9420/11330)
Azt sem hiszem, hogy az lenne az "x faktor", a szórakoztató elem Király produkciójában, hogy kúszik-mászik a földön mikrofonnal a kezében a lányok lába között, majd megmutatja a mellkasát, amire mesefigurát festetett, meg hátul a derekát, amire versikét tetováltatott.
Szánalmas!
10/10
Deszpina 2010 dec. 14. - 08:38:32 10/10
(9419/11330)
Nem értem, min csodálkoztok? Keresztes betette a legjobb 12 közé Norbertet. Ez már akkor minõsítette a hozzáértését. Akkor sem énekelt jobban Király.
Vagabundusz 2010 dec. 14. - 06:51:53
(9418/11330)
Nem rossz a Csaba, de nem Veca színvonal! A keserû méz a legutóbb fülsüketítõen hamis volt. Nem kicsi, de nem is egy Tabáni méretû a hangterjedelme! Norbi meg hangilag 0, akinek tetszik, az süket! Nikolasnak nagyon jó a hangja, de mint már írták mások is rohadt unalmas.
tompika74 2010 dec. 14. - 06:33:34
(9417/11330)
Nagyon jó hangú emberkék estek ki. A döntõre maradt:

- egy nagyon jó hangú fickó, aki nagyon unalmasan énekel
- egy, aki hamisan énekel, unalmas, de jól néz ki
- egy, akinek nincs hangja, nem énekel, de nem unalmas (annyira)

Gratulálok mentorok! Szép döntõnek nézünk elébe!
A Keresztes Ildi nem vállalta fel, hogy egy közepes énekes (Csaba) és egy kitûnõ énekes (Veca) közül válasszon... Én ennél igazságosabbnak gondoltam. Azt hittem, a fülére hallgat. De nem, õ a süket nézõkre bízta (már elnézést, de így van)!

Ez már nem X-faktor, ez már B-faktor! Béna énekesek, béna zsûri.
10/10
Deszpina 2010 dec. 14. - 03:03:41 10/10 Előzmény RDoo
(9416/11330)
Na akkor legalább egyet elad.
10/10
Deszpina 2010 dec. 14. - 02:39:17 10/10
(9415/11330)
Abszolút igazat adok neked.
A karrierjük sorsát pedig nem ez a verseny, hanem az idõ dönti el. Majd meglátjuk, hogy 2-3 év múlva melyikük és milyen mértékben lesz jelen a mai könnyûzenei palettán.
Az mondjuk a legkevésbé sem lepne meg, ha Norbert nevét még felidézni is nehezünkre esne.
csancsy 2010 dec. 14. - 01:37:02
(9414/11330)
Azért nem túlozzunk, ne csináljunk ekkora tragédiát és drámát Veca kiesésébõl. Úgy gondolom mindannyian tehetségesek. Ez ízlés kérdése, valaki a Norbi, valaki a Csaba, valaki meg Nikolasz hangját szereti, mert õ azt a zenei stílust bírja, amit képviselnek, ennyi.
Sztem Veca tehetséges, gyönyörû hangja (én is a döntõben akartam látni) van, sõt meg is kedveltem a személyiségét is. De pl. elõadása nem tetszett, mert nálam nem mindig elég, hogyha valaki kiáll és elénekel végig egy helyen állva egy állandóan lassú dalt (mégha gyönyörû hangja is van). Nekem kicsit unalmas volt ennyi.
Nem értem, miatta miért kell a bent maradtakat bántani. A szavazókon múlik, nem rajtuk, még az Ildit sem tudom hibáztatni. Tudtuk, hogy csak egy nyerhet és az az egy biztos, hogy nem minden egyes ember kedvence lesz.
Speciel nekem a Csabi a kedvenc, elsõsorban hangja miatt (szépen, magasan tudja kiénekelni a hangokat, fõleg lassúknál vehetõ észre), másodrészt elõadása miatt (jó a mozgása, fõleg gyors daloknál látszódik és ott adja igazán önmagát), harmadrészt meg személyisége miatt (sztem aranyos, értelmes, érzékeny, jószívû fickó, interjúkból ez jött le). Nem hiszem, hogy bárkirõl is rosszat mondott volna, és ez a többiekre is tudom mondani. Ezért szerettem meg ezt a mûsort, mert bevallom élõ adás alatt mindegyik szereplõ (bár volt aki elõször nem volt szimpi stb...) szívemhez nõtt, rendesek, tehetségesek és tényleg összetartóak. Nem hiszem, hogy ilyen erõs összetartást bármely más tehetségkutatóban láttam volna. Õk se fikázzák egymást, mi se tegyük ezt, ne legyen már vérre menõ futball meccs:)
6/10
offtopic
szabyy 2010 dec. 14. - 00:32:46 6/10
(9413/11330)
Te jó ég...
1/10
Steve1 2010 dec. 14. - 00:30:09 1/10
(9412/11330)
Hát úgy volt, de már idén terhes lett, így jövõre már meg is születik :)

Janicsák Vecát tényleg sajnálom, biztosan többre vitte volna, mint a kedves papa...

http://www.youtube.com/watch?v=c5Mexuvx6V8
3/10
offtopic
Semprini 2010 dec. 13. - 22:53:03 3/10
(9411/11330)
Hernádi is ugyanúgy elfolyt, Fáy volt a nagy szemét megmondóember, persze többnyire jókat mondott, de Vásáry Andréval még õ is láthatóan elfogult volt (vajon mivel vette meg õt kilóra?), Szirtes volt még a legnormálisabb. (Az elsõ Csillag születiket nem láttam, és a harmadikat se tervezem nézni.)