Téma: X-Faktor

lilalibaláb 2012 okt. 21. - 09:48:52
(833/3153)
Szegény Oláh Gergõnek csak azért nem szurkolok (pedig amúgy de), hogy ne a Geszti legyen az idén a gyõztes mentor. Tök gáz, hogy pont õ kapta ki. :-(
lilalibaláb 2012 okt. 21. - 09:47:25
(832/3153)
"Stone úgy jött le a lépcsõn, hogy azt hittem, meg akar verni valakit a nézõtéren,"

:-DD
olahmiki1959 2012 okt. 21. - 03:14:19
(831/3153)
Megpróbálom realtime-ban írni a hsz-t, hogy ne az emlékeimbõl kelljen merítenem, aztán küldöm el.

Ördögh Nóra szkafanderes bevonulása a stúdióba kedves dolog volt, én reméltem, hogy mindenki szeme láttára fogja levetni, és alatta lesz a fellépõ ruhája, de ennyire azért még nem vagány az RTL klub.

Lass Bea sajnos, a zsûri akármennyire is dicséri, - ma megint gyenge volt.
Pinknek talán a klipekbõl legjobban ismer, legnépszerûbb számát adta elõ, tele hamis, bizonytalan hangokkal, ráadásul a mindenki által leginkább várt, legprovokatívabb sort, ami az egésznek valami aromát adott volna, - "Kissing my ass" - szemérmesen kihagyták a szövegbõl.
Beához nem illik ez a mûfaj, - sem, - egy ráerõltetett, számára idegen külsõvel próbálja meg Keresztes Ildikó ideig-óráig valahogy még a versenyben tartani a lányt.

A Spiritben, most már teljesen egyértelmû, hogy a két srác nem egy súlycsoport a lánnyal, sokkal erõtlenebb, és sajnos, hamis a hangjuk, pláne az alsó regiszterekben, amikor elkezdték a számot, mindketten nagyon gyengén énekeltek. Hosszú távon biztosan nem maradnak együtt, a lány egyedül is helyt fog állni mint énekesnõ.

Antal Timi megint nagyon jó volt, profi produkciót nyújtott ebben a lendületesebb számban, bár szerintem, neki a lassúbb, líraibb, nagyobb ívû, "hangkiengedõsebb" dalok jobban fekszenek. De ezt is jól megoldotta.
A nóta egyébként nem volt egy nagy szám, ma este is tökéletesen bebizonyosodott, hogy a számokat nagyon rosszul válogatják ki.

Szabó Dávid valóban, ahogyan mások már észrevették, Bereczky Zoltánt próbálja meg utánozni, több-kevesebb sikerrel, a nóta sem volt igazán ütõs, viszont a vége felé a trikó letépése, és a kisportolt felsõtestének a megmutatása zseniális ötlet volt, biztosan sok lány sms szavazatát köszönheti majd ennek a mozdulatnak.
Ez is egyfajta tehetség, jól ki kell tudni használni az adottságokat, és a színpadi lehetõségeket.

A PJZ érdekes volt, mint mindig.
Azt szokták mondani bizonyos dolgokra, hogy ez annyira rossz, hogy már jó.
Én is mondhatnám a mai produkciójukra ezt, csak nem lenne igaz.
Azt hiszem, életemben nem hallottam még ilyen fost, mint amilyen ez volt.
Az "éneklõ gyerek", - ezután az éneklõ és beszélõ jelzõket mindig idézõjelbe fogom tenni ezekkel a srácokkal kapcsolatban, - szóval, aki énekelt, mindig majdnem egy fél hanggal fölé ment, mint kellett volna, ráadásul az ütemre való beszállással is voltak gondjai.
A másik gyerek, a "beszélõ", nála nem kell csodálkozni, hogy érthetetlen, amit reppel, amikor az élõ beszédben sem nagyon artikulál rendesen.
Színvonalasabb, börtönök által megrendezett "Ki mit tud"-okon jobb reppereket lehet látni és hallani.

Stone úgy jött le a lépcsõn, hogy azt hittem, meg akar verni valakit a nézõtéren, de egyébként ma egész jó volt, tisztán énekelt, a szöveg is illett hozzá, egyedül a nótával volt bajom, megint egy meglehetõsen unalmas, egyhangú, lagymatag számot kapott a mentorától, abból viszont ki tudta hozni azt a keveset, ami benne volt.

Fehér Zoli talán ma énekelt eddig a legjobban, egyelõre maradhat, érezhetõ volt a produkcióban a rengeteg munka, sokan talán elengedték a zsebükben hordott nyitott bicskát, amikor hallgatták.

A három lányból álló "Like" nevû énektrió ma hihetetlenül jó volt, gyakorlatilag teljesen hibátlanul, kristálytisztán, csodálatosan magas színvonalon egymásra rakott szólamokkal énekeltek, a vörös hajú lány elképesztõ magasságokba ment fel, tisztán, hiba nélkül, jól érvényesült a középsõ lány mélyebb, az egész hangzást megalapozó hangja, összességében tökéletesnek volt mondható ez a különben is nehéz feladatot jelentõ szám.
Ennyire változnak a dolgok, a múlt héten gyengék voltak, nem tetszettek, ma azonban le a kalappal elõttük, mostanáig az õ produkciójuk volt a legjobb az este folyamán.
A stylistot - nyilvános megszégyenítés után, - azért elküldeném egy kis továbbképzésre, miután a középsõ, telt, szõke lányra egy abszolút elõnytelen, az x lábait tökéletesen kirajzoló testhezálló fekete nadrágot adott, egy bõ szoknya helyett. Egyes fiam, leülhetsz!

Zámbó Krisztián ma egészen jó volt, sokkal jobb, mint a múlt héten, kijöttek a magas hangok is, a beidegzõdések, - igyekezettõl megfeszülõ nyaki erek, megrogyasztott lábak, - azért megmaradtak, a mögéje rakott nõi zenekart nem nagyon értettem, talán a színpadkép miatt kellettek, én a két gitáros csajt figyeltem, a szólógitárt a kezében tartó lány néha legalább úgy tett, mintha akkordokat fogdosna, a basszusgitáros csaj viszont valószínûleg életében elõször akkor fogott a kezébe hangszert, amikor most a függöny mögött a kezébe adták.
Hogy ez miért kell?...
Van elég, a hangszerén valóban játszani tudó lány, és egész nõi zenekarok az országban, miért nem õközülük hívtak valakiket?
Túl sokba kerültek volna?
Krisztiánt a kieséstõl egyelõre még megmenti az édesapja emlékét övezõ szeretet, és az abban kifejezõdõ sms-ek, de hogy az meddig lesz elég, nem tudni. (Szerintem nem túl sokáig.)

Ahogyan a vacsora végén a desszertet, utoljára kell hagyni a csattanót, - gondolhatták a rendkívül leleményes szerkesztõk, - ezért tették Csobot Adélt és Oláh Gergõt a végére.
Az egyiknél bejött a dolog, a másiknál nagyon nem.
Csobot "Hullámvasút" Adél ma megint nagyon gyengécske volt, elsõsorban a mentorának, Malek Miklósnak köszönhetõen, aki bizonyára jó zenész, de a mûsorpolitikához és a megfelelõ dalok kiválasztásához kb. annyit érthet, mint ez a klaviatúra, amin éppen írok.
Szinte semmit.
Ez a dal egy nagy nulla volt, abszolút nem illett Adélhoz, aki a múlt héten baromi jól teljesített, emlékezetes alakítást nyújtott, most azonban ismét felejthetõ volt, a hamis hangjai kifejezetten bántóak voltak, MMM (Malek Mentor Miki) mi a bánattal foglalkozik Adél hangképzése helyett? - ötleteim lennének, - a lány pirosas mûbõr ruhája meg olyan volt, mint amikor a jelmezkölcsönzõben zárás után egyedül marad az eladó kiscsaj, körülnéz, és gyorsan felpróbál egy krampusz jelmezt. A hosszú, bojtos farok hiányzott egyedül a ruháról, azt megúsztuk.

Oláh Gergõ abszolút profi, a Like, és az õ produkciója volt ma a legjobb, gyakorlatilag hibátlan volt az elõadása, nem lehetett belekötni, és ami még egy roma srácnál elismerésre méltó, - aki hetekkel ezelõtt még közmunkás volt vidéken, ez is megérdemelne egy misét...- hogy milyen jó kiejtéssel mondja az angol szöveget.
Az is eszembe jutott, hogyha minden "kisebbségi" honfitársunk ilyen tehetséges, ugyanakkor szerény, nagyképûségtõl mentes, nagyon értékes, szerethetõ ember lenne, biztosan jóval kevesebb lenne a konfliktus az országban... De ez csak egy zárójeles megjegyzés volt.

Az Ördögh Nóra által üvöltve bejelentett Carbonfools zenekar az elõzetes beharangozók után elég közepes produkciót nyújtott, "egy átható tekintet" címmel próbálták eladni az énekes srác kissé kifejezéstelen nézését, a banda pedig semmi különöset nem csinált, jó, divatos hangzású tucatzenekar, legalább egy jó gitárszólót elvártam volna tõlük, de még az is kimaradt.

Amikor kiderült, hogy Lass Bea és a két repper srác vívja a mai párbajt, akkor egy hatalmas kõ esett le a szívemrõl, és újból elkezdtem hinni a világ jobbá tételében, és abban, hogy talán a világegyetem végsõ, nagy kérdéseire is választ kaphatunk egyszer.
Lass Bea összeszedte magát, de a hamis hangjai továbbra is megmaradtak, - a verseny és a mentorok szégyene, hogy énektechnikai problémákkal ilyen messzire el lehet ma jutni Magyarországon egy tehetségkutatóban, - a PJZ viszont most sem tagadta meg önmagát, az egyik gyerek nagyon hamisan, gyakorlatilag hangnemen kívül "énekelt", a másik gyereknél viszont ugyanúgy nem értettem a szöveg 90 százalékát mint eddig.
Éppen ideje volt, hogy kiessenek, a búcsú pillanatai persze meghatóak voltak, de mégsem tudták elfeledtetni velem, hogy mekkora baklövés volt õket beválasztani a legjobbak közé, arról nem is beszélve, hogy náluk fényévekkel jobb énekeseket viszont kiejtettek mellõlük.

A mai adás számomra talán a legnagyobb tanulságokkal a mentorokat illetõen szolgált.
Ennyi mellényúlást, katasztrofálisan kiválasztott, unalmas, az elõadó egyéniségéhez és képességeihez abszolút nem illõ dalt talán még soha nem hallottunk, mint most.
Nem tudom, mi a fenével foglalkoznak egy hétig a mentoráltakkal, van-e hangképzés, - mert úgy tûnik, nincs, - megbeszélik-e, hogy kihez milyen stílusú szám passzol igazán, - mert úgy látszik, nem, - és egyáltalán, az elájuláson és a határtalan lelkesedésen kívül mit tesznek még le az asztalra a zsûritagok?
Az is elárulja, hogy milyen nagy "gázok" lehetnek a zsûrin belül, hogy ma gyakorlatilag öt percenként vesztek össze egy-egy versenyzõnél, és egymásnak homlokegyenest ellenkezõ véleményeket kiabáltak egymás arcába, ami csak egy pontig szórakoztató, utána nagyon kínos tud lenni.
Keresztes Ildikó az idén nagyon kifogta a három leggyengébb énekest, ebbõl kifolyólag idõnként frusztrált, nagyon érzi, hogy az emberei a kiesés szélén egyensúlyoznak minden adásban, Ferót ma este többször is csak egy hajszál választotta el attól, hogy indulatában valami trágárság csússzon ki a száján, Malek Miklós idõnként majdnem hisztizett, Geszti volt talán a legnormálisabb, õ meg tudta õrizni az önuralmát.

Ha receptet írnék, azt mondanám, hogy pillanatokon belül Lass Bea, Zámbó Krisztián, Szabó Dávid, kicsit késõbb Fehér Zoli és a Spirit mehet a levesbe, és akkor a mûsor olyan lesz, mint a cefre, amelyik szép lassan letisztul, és a végén tényleg csak azok maradnak, akiknek helye van a versenyben.
1/10
Semprini 2012 okt. 21. - 01:32:24 1/10
(830/3153)
Tényleg jobb volt a múltkori adás, de akik a múltkor nagyon alulteljesítettek, azok most némileg javítottak (Like, Stone, Zámbó) Most is Antal Timi és a Spirit tetszettek legjobban de eddig is õk voltak a kedvenceim.
A PJZ kiesésének meg nem lehet elégé örülni, így is sokkal tovább jutottak a kelleténél!
Seven7Crown 2012 okt. 21. - 01:17:21
(829/3153)
Ez az adás talán még rosszabb volt, mint az elsõ élõ show.
Viszont annak örültem, hogy ez a két hülye gyerek, kiesett!
1/10
pillangókisasszony 2012 okt. 21. - 00:16:54 1/10
(828/3153)
Szerintem Fehér Zoli teljesen jó volt,legalábbis a többinél lényegesen jobb.Nekem tetszett a produkciója.Nem értem a fanyalgást.Ráadásul olyan aranyos.Messze lekörözi Stonet,Zámbót,Csobotot,Spiritet,Lasst.Tõlem Lass meg a piros királyék távozhattak volna kézen fogva.De a fél társaság mehetne a levesbe.
Oláh Gergõ a legjobb volt.
Sajnos lúdbõrözés még nem volt,pedig várom.Összességében elég gyenge volt a mûsor.
1/10
Semprini 2012 okt. 20. - 23:39:51 1/10
(827/3153)
" a másik 2 csapat benne lesz a top 6-ban, és az egyik a top 3-ban biztos."
A próféta szóljon belõled, de jó is lenne, a Spirit a TOP3ban és még a Like is az 5.-6. hely környékén! :-)
Towner 2012 okt. 20. - 23:13:40
(826/3153)
Még az After-X mümájere is viseli azt a most örûletes divatnak indult szakálkezdeményt, amit ugye Krisztián, a P.J.Z. és a Spirit fiai nem viseltek, de rajtuk kivül mindenki. (még a Fehér Zoli is) A szõrhossz is mm-re azonos mindenkinél. (Én most le is beretváltam az enyémet. Már nagyon nem egyedi)
Towner 2012 okt. 20. - 22:47:16
(825/3153)
Detto
grace08 2012 okt. 20. - 22:29:25
(824/3153)
Ez így van. A tehetségeket meg kihajigálták. Ez a mûsor gusztustalan. Nem is nézem meg többet, utálatos az egész. Különben is minek akar mindenki énekelni? Menjenek el dolgozni.
szabyy 2012 okt. 20. - 22:28:23
(823/3153)
A színházi mûmájer jól tudna énekelni, ha nem hallgatna Geszti idióta ötleteire és szám választásaira.
szabyy 2012 okt. 20. - 22:26:51
(822/3153)
Tény, hogy Feró részérõl, rossz döntés volt õket bevinni az élõ adásba, de akkor én is úgy döntöttem volna, ahogy õ. Próbált vinni kevés emberséget ebbe a mûanyag adásba. Szerintem azért nem kell õt félteni, a másik 2 csapat benne lesz a top 6-ban, és az egyik a top 3-ban biztos.
1/10
fo.ma 2012 okt. 20. - 22:25:29 1/10
(821/3153)
De most komolyan! Sztón, Beja, a Mûmájer srác (a nevét sem tudom, vmi színházi énekes?), Fehér Joli, Krisztiján, ezek mind kiesõk. Egyik sem ide való, nnnna!
barbi_112 2012 okt. 20. - 22:24:50
(820/3153)
"Jaj valaki vigyen már Keresztesnek egy pohár vizet és egy savanyú cukrot! Leesett a vérnyomása neki. "

Ez jó volt
kis_emese 2012 okt. 20. - 22:23:40
(819/3153)
Azért de kíváncsi lennék a többi fekete bárányra, ahogy szembe köpik Ferót, hogy részt vesz ebben a xarban. Még akkor is, ha ezt a színházat állítólag több millióért vállalta.

De arra is kíváncsi lennék, hogy mit reagált volna a 82-es Nagy Feró, ha megmutatták volna neki ezt a mûsort.
grace08 2012 okt. 20. - 22:23:39
(818/3153)
Igen, fõleg amit most itt utoljára alakítottak, az kritikán aluli volt... Már én szégyelltem magam.
1/10
danton-b 2012 okt. 20. - 22:23:17 1/10
(817/3153)
Most jön azokogás,meg köll a szívnek hasadni!
10/10
merevreszeg 2012 okt. 20. - 22:23:08 10/10
(816/3153)
bõgõmûvész :D
1/10
fo.ma 2012 okt. 20. - 22:21:45 1/10
(815/3153)
Jaj valaki vigyen már Keresztesnek egy pohár vizet és egy savanyú cukrot! Leesett a vérnyomása neki.
Pídzséjzí! Az aluljáróban különb zenészek vannak mint ti. Sajna....
grace08 2012 okt. 20. - 22:21:26
(814/3153)
fujj, fujj de rossz volt mindkettõ. A Lass Bea egy mûvész?:D Hát ezt nem hiszem el, ezek tényleg rosszul vannak bekötve.