Téma: X-Faktor

Ezüstliliom 2012 nov. 04. - 23:47:17
(1333/3153)
Én azt a cirkuszt megspóroltam magamnak. Még Majka elõtt elkapcsoltam, és csak a párbajdalokat hallgattam meg, majd bekukkantottam a végén, hogy ki esett ki. A "mentorok" semmitérõ, semmitmondó, szakmaiatlan és idegtépõ dumáit, Ildi hosszú szenvedését kihagytam.
Ezüstliliom 2012 nov. 04. - 23:43:10 Előzmény Vilora
(1332/3153)
Na álljon már meg a menet! Most akkor kik is itt a fontosak? A mentorok vagy a mentoráltak??? Kik versenyeznek? A mentorok vagy a mentoráltak??? Kiknek a teljesítménye számít? A mentoroké vagy a mentoráltaké??? Visszavágás Ildinek??? Elég baj, hogy a mentorkák kezdik elveszíteni a valódi célt a szemük elõl, nem kellene még lovat is adni alájuk! Csak szavazzanak aszerint, hogy melyik versenyzõ énekel jobban, nem pedig aszerint, hogy melyik mentornak akarnak keresztbetenni!!! Megáll az eszem!!!:///
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 04. - 23:39:34 1/10
(1331/3153)
Egy rém az a nõ külsõre is.
Ráadásul baromi nehéz volt megmondani,hogy õ kit engedne tovább, miután vagy hússzor elhangzott,hogy Beával úgy vannak,mint barátnõk.
Mondjuk Stone "IGEN!" üvöltése kicsit erõs volt :D , türtõztethette volna magát.
Ezüstliliom 2012 nov. 04. - 23:36:38 Előzmény -csengõzoli--
(1330/3153)
Szerintem is embertelen, amit Krisztiánnal tesznek. Az meg csak hab a tortán, mikor Ildi a próbán hisztizett, hogy az õ szakmai presztizse múlik mostmár Krisztián szereplésén. Nem volt eléggé stresszes még ez a szerencsétlen, még õ is pakol rá egy sziklát??? Ráadásul ilyen nevetséges dumát...! Ildivel az a legnagyobb baj, hogy ahelyett, hogy bátorítaná a versenyzõit, csak méginkább szétzilálja az idegeiket a saját terheit is rájukrakva. Párbajozni sem úgy kell elengedni a mentoráltakat, hogy már akkor könnyes a szeme, mert azon jár az esze, hogy ki fognak esni!
Ezüstliliom 2012 nov. 04. - 23:27:36 Előzmény Mermaid.
(1329/3153)
A hozzászólásod egyik részével egyetértek, a másikkal nem. Ugyanígy vagyok Lilalibaláb hozzászólásával.:)

Adél szerintem bájos, szép, szimpatikus teremtés, de az énektehetsége elég behatárolt. Engem csak az taszít, hogy a "drága mentorok" egyre inkább csak a tisztességtelen elõnyöket keresik, vagyis Adélnál a cukiságra hajtanak, Krisztiánnál az apját emlegetik, majd a másik mentor (Geszti) ezt hibájául rója fel nekik, holott õ sem tesz mást, mint hol Gerõ, hol Zoli családját használja szimpátiakeltõként, stb.

Az meg, hogy Lass Beának van a legjobb hangja, enyhén szólva is barokkos túlzás.:) De tény, hogy nagyon jó elõadó, és ezzel meg tudja fogni a nézõt, de fõleg azt, akinek nincs füle.:) De abban egyetértek Veled, hogy Geszti mértéken felül gyomorforgató mostanában, bár ezt lassan minden "mentorról" el tudnám mondani. Számomra ez ott gond, hogy nehezen választom szét ilyenkor az elõadót az embertõl, és míg régen élvezettel hallgattam Geszti és Keresztes Ildi zenéit is, mostmár ez nem nagyon megy.:( Feróval és Malekkal hálistennek nincs ilyen gondom, mert míg elõbbi zenéit eddig sem nagyon szerettem, utóbbiéit nem is igazán ismerem.
tricia 2012 nov. 04. - 23:14:09
(1328/3153)
Denisam 2012 nov. 04. - 21:27:27 Előzmény Towner
(1327/3153)
Kedves vagy, köszönöm! Egyébként, ha Ördög Nóri nem mondta volna el folyamatosan, hogy most az élet szép keretében énekelnek az énekesek, akkor úgy éreztem volna, hogy egy nagy rakás depis épp tömeges öngyilkot készül elkövetni, leszámítva Stone-t, aki legalább életvidám volt dalában is. Rajta kívül az összes szerelmes, csalódott szerelmes, döglõdõ szerelmes, életunt, valamint gyászos volt. Mókás, de Krisztián dala a minimális angol tudás miatt tetszett, saját emlék kapcsán. Ja, és mert az eleje még elég jó volt. Egyáltalán tudták a mentorok, hogy mi a téma? Esetleg ennyire szûkös a dalkeret?!
Towner 2012 nov. 04. - 20:25:36
(1326/3153)
Jó kis értélelés. (Legtöbb dologban veled értek egyet ezen oldalakon)
Az élet szép, (mottó) a magyarnak persze akkor szép ha szomorú (sírva vigad még mindig, de meddig még). Csupa negatív szám volt (kivételek voltak:Fehér Zoli) amire Bea "szerencsétlen vagyok" párbajdala tette fel a koronát.
Gubik Petrából valódi szépséget faragtak. Jó lenne kicsit többet hallani, mert az õ hangja a kedvencem, Gergõé mellett.
olahmiki1959 2012 nov. 04. - 19:53:03
(1325/3153)
Meglepetést nem okoztál ezzel a válasszal, nagyjából erre számítottam.
A szájbarágás nem volt szándékomban, csak éppen te indítottad azzal a nekem címzett hozzászólásodat, hogy valószínûleg fogalmam sincs sem a rap mûfajról sem az elõadóiról. (Tehát eleve feltételeztél valamit rólam).
Ezt a félreértést akartam csak tisztázni.
Konkrét kifogást nem tudtál mondani Majka produkciójával kapcsolatban, - miközben én a régebbi hsz-emben szinte tételesen felsoroltam azokat a dolgokat, amik miatt ezt gondoltam és továbbra is gondolom errõl a számról, - úgyhogy abban igazad van, hogy felesleges lenne egymás idejét rabolnunk egy vitával.
Szakmai érveket kérek.

"Amilyen lesajnálóan írsz és gondolkozol errõl a mûfajról és annak elõadóiról inkább tûnsz zenei sznobnak, mint zenésznek." - ezt írtad továbbá.
Ez a megjegyzésed pedig azért aranyos, mert ugyanilyen lesajnálóan tudok írni és gondolkozni például a lakodalmas zenérõl, mégsem hiszem, hogy zenei sznob lennék.

Ennyi. Szia!
tompika74 2012 nov. 04. - 19:39:46
(1324/3153)
"Lehet hogy furcsán hangzik, de az idei évadot nagyrészt Zámbó Krisztián viszi a hátán. Kisebb részt meg Csobot Adél. Ha õk nem lennének, nem cikkezne róluk napi szinten minden bulvársajtó, ezt a szériát már a kutya sem nézné.

Ez van. :-)"

Jaj! Ilyeneket ne is mondj! Én is ettõl tartok, csak nem akartam leírni, nehogy tippeket adjak nekik :) Még a végén készítenek egy olyan X-faktort, amiben 12 Zámbó Krisztián képességû énekes lesz. A nézõk hüledezve bámulnák a horrort, a zsûri csinálná a cirkuszt, nézettségi rekordokat döntögetnének vele, az biztos.

Jó lenne, ha valaki meg tudná mondani, hogy melyik esemény miatt veszítene több nézõt a mûsor:
- ha kiesik Krisztián és Adél, vagy
- ha kiesik Gergõ és Timi.
Én magamból indulok ki - Gergõ nélkül nem nézném. Sajnálnám az idõt a "sok hûhó semmiért"-re.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 nov. 04. - 17:49:29 5/10
(1323/3153)
a tegnapi részben lehetett hallani, hogy ezt súgta az egyik ember: "Krisztián jutott tovább!"

Ez akkor volt amikor ott ált Ildi 3 versenyzõje. Ezek után elgondolkodom, hogy nincs e megrendezve az egész...
Meg az is elég érdekes, hogy eddig 2-szer párbajozott Fehér Zoli, és most meg nem kell neki. Hogy nyert ennyi szavazót? Pedig most már sokkal kevesebben vannak...
olahmiki1959 2012 nov. 04. - 17:37:19
(1322/3153)
Ebben történetesen tévedsz, ugyanis az, hogy nem kedvelek egy mûfajt, nem jelenti azt, hogy ne ismerném.
Tökéletesen képben vagyok a rap amerikai mûvelõivel, és magával a zenével is, - amit csak nagy jóindulattal nevezhetünk zenének egyébként, kell egy jó alap a ritmushoz, dob és basszusgitár, két-három akkord, vagy még annyi sem, és kész.
Miután zenész vagyok, pontosan tudom, hogy ez a mûfaj abszolút nem a zenérõl szól, mert ehhez gyakorlatilag semmiféle konkrét zenei tudás nem kell, csak egy jó ritmusérzék, egy dobos, aki a megfelelõ ritmusképletet képes órákon keresztül egyenletes tempóban hozni, egy basszusgitáros, aki azt a néhány akkordbontást, ami ide kell, szintén órákig képes játszani, kell egy manus, aki a lenyüstölt hanglemez csúszkáltatásával megadja a rap jellegzetes hangzását, aztán annyi.
Például, hogy mást nem mondjak, gitár, szaxofon, vagy billentyûs szólót még nagyítóval sem találsz ezekben a számokban.
A szöveg a lényeg.
Itt mindenki el akarja mondani az életét, a keserveit, a környezetének a lepusztultságát, a saját szeretetlenségben felnövését, a bûnözés mindent átható és mindenhol jelenlévõségét, a nyomorból való kitörés kilátástalanságát.
Aki jól tudja "lökni a dumát" nyomni a sódert, a szöveget, az karriert tud csinálni ebben a mûfajban.
Más mûfajhoz - nagy valószínûséggel - hozzá sem tudna szólni, ugyanis ahhoz már tanulni, éveken keresztül gyakorolni kellene, ahhoz meg ezeknek a srácoknak nem fûlik a foguk.
Még énekelni sem tudnak, hiszen itt még énektudásra sincs szükség, pontosan ezért sajnáltam kissé, hogy a PJZ idõ elõtt kiesett, ugyanis kíváncsi lettem volna, hogy mi történik, amikor megpróbáltak volna mondjuk egy régi Frank Sinatra, Paul Anka, vagy egy Elvis Presley számot elénekelni.
Ezek a rapsztárok így is kõgazdagok lesznek, lemezek millióit adják el, limuzinokból szállnak ki, kilós aranyak lógnak rajtuk mindenhol, az összes csajt megkaphatják, akit akarnak ésatöbbi.

Tessék, akkor mondd meg konkrétan, hogy mi volt az, ami miatt szerinted Majka produkciója nem volt jó.
Mert önmagában valamire azt mondani, hogy szar, azt bárki meg tudja csinálni. Az nem teljesítmény.
Ha konkrétumot mondasz, akkor elkezdhetünk beszélgetni.
lehet, hogy a végén még meg is tudsz gyõzni.
Addig viszont csak üdvözölni tudlak. Szia.
Denisam 2012 nov. 04. - 17:04:54
(1321/3153)
4 élõadás után eljutottam odáig, hogy merek véleményt nyilvánítani. Nem nézek egyébként tehetségkutatót, a többi hozzászólásban emlegetettek közül senkit nem ismerek, és nem néztem az elõválogatót sem. Az élõshow beválogatásnál sem hallgattam meg a dalokat, szigorúan csak a fejeket néztem meg, hogy nagyjából képben legyek, kik lehettek volna. Maleknél nem volt különösebb gond, legalábbis az élõadások kapcsán:
-Kvaka Andrea egyetlen dala kisebb lidércnyomással ért fel, nem is bántam, hogy ment rögtön a lecsóba.
-Antal Timit mindenki dicséri, biztos tudhat valamit, de számomra eddig két nagy szem, meg egy még nagyobb száj volt, tökéletes énektechnikával, de egyébként múló élmény, ezzel a tudással akár énektanárnak is mehet, popsztárként nehéz elképzelnem.
-Csobot Adél, hát õ a jujj kategória. A 4-bõl kétszer tetszett, amikor mögé képzeltem mondjuk Al Capone mulatóját, az 1920-as évek amerikájával egyetemben. Na ott tökéletes lett volna, operettben simán el tudom képzelni, na de popsztárként?! Egy stílus megy neki, és az biz nem a mostanság trendi.
Geszti:
-Oláh Gergõ tehetségéhez nem fér kétség, fantasztikusan tehetséges, eddig két frenetikusan jó, és két határozottan jó elõadása volt. Max a beszédhangjára férne rá némi logopédiai-beszédtechnikai képzés, de nálam abszolult favorit.
-Fehér Zoli, na most már meg tudom különböztetni a szõkétõl. Õ az aki nyávog, és még sem a fiúkat szereti, pedig elsõ hallásra le mertem volna fogadni. Szép már már szoprán hangja van, képezhetné is, de pocsék dalokat kap rendszeresen.
-Szabó Dávid, egy szép szõke nulla. Tuti vannak elõnyös vonásai is, de a külseje felejthetõ, a hangja a Bond dalosnál borzalmas volt, egyébként meg arra sem emlékszem, hogy egyáltalán hallottam e, egy-egy mûsor végén.
Nagy Ferót emberileg becsülöm, de nagyon:
-P.J.Z. érdekesek voltak, igen, totál kezdõk minden szempontból, mégis megértem, miért választotta õket Feró. Az egyik srác ki is mondja: Nagyobb a szívem, mint az eszem. Mégis hihetetlen méretû tisztelet, és alázat van bennük. Õk azok, akiket ha Feró felkarol, beszédtechnika, stb, és rendesen kimûvel, akkor lehetnek valakik. Amikor az egyik srác levetett sapkával megköszöni, és azt mondta nem fognak csalódást okozni, ezzel mindent el is mond. Bármire képesek érte jó értelemben, tanulni fognak, csak valódi mentor kell nekik.
-Spiritéket nagyon sajnálom. Õk azok, akik fiatalon, tehetségesen, és amatõren kerültek be. A 3 szám, plusz párbajdalból a Bond nagyon jól ment nekik, de a többiben is látszott mennyire összetartoznak, és mennyire jól hangzik a 3 különbözõ hangszín együtt, remélem folytatják. Tény, van hova fejlõdniük.
-Like, na õk számomra az sírva vígadok kategória. Egy szép lány összeáll két randával, és még a stylist is rájátszik erre. Legalább hangban toppon vannak. A szõke mély hangjától a frász jött rám a denevéres dalnál, a vöröskének pedig szép magas hangja van. A barna viszont simán nyomhatná szólóban mélyebb rockosabb számokat is akár.
Keresztes Ildikót már-már sajnálom. A tegnapi húzása óta ezt visszavonom.
-Lass Bea. Mivel nem néztem az elejét, így nem tudtam, hogy eredetileg színésznõ, mégis visszaküldtem volna egy drámaibb szerepbe, mondjuk a Vámpírok báljára, vagy a Dorian Gray-be, ahhoz tökéletes, hogy énekelve meghaljon a színpadon, na de ezt popszámban?! Az egyetlen vidámabb nótát is meggyilkolta, a tegnapi párbajdalnál már szerettem volna becsukni a fülemet, annyira borzalmas volt.
-Zámbó Krisztián, szegény... õ a harmadik, akire azt mondom, színpadra való, csak nem popszínpadra. Gyönyörû tiszta tenor hangja van, amit ha normálisan képez, akkor remek lenne musicalek, operettek énekléséhez, (Vámpírok bálja Alfréd tökéletes) de a popszínpadon egyedül elhalálozik. Egyszerûen olyan, mint aki retteg, és ezen nem igazán sikerül magát túl tennie. A 4 dalból kétszer, a magyar dallal, és a tegnapival bizonyította, hogy van hangja, csak nem erre a mûfajra, mert nem neki való.
-Stone a mély rekedtes rock-metál hangjával borzongató, és volt már olyan dala amivel ezt el is érte, a Zanzibár, és a tegnapi párbajdal fantasztikusan jó volt. Bevallom, az õ esetében sokat számít, hogy imádom a rock-metál nótákat, és a külseje, fõleg Fehér Zoli/Szabó Dávid pároshoz képest férfias, kemény, amolyan végre egy pasi a színpadon érzésem van. Ezt sikerült a stylistnak a piros borzalommal tönkretenni, bár azt elismerem, a mosolya tényleg aranyossá teszi.
A tegnapi rész után úgy vélem, a komplett mentor gárda a dalválasztások miatt, a stylist viszont a 4 adás alatti ámokfutása miatt essen ki, de nagyon.
Egyébiránt, a tegnapi rész legkiemelkedõbb elõadója szerintem is Majka volt, akinek szépen fejlõdik az énektudása is, borzongató mély hangja van, szexis, és a szöveg is jó volt. Mint egy mellesleg magasan verte az összes eddig meghívott elõadót, de most épp a versenyzõket is :D
Vilora 2012 nov. 04. - 17:02:28
(1320/3153)
Ahhoz, hogy módosítsák, nem kell 7 perc szünet, egyszerûen rámondták volna Nórika fülére, és kész. Csak a reklámokból származó bevétel miatt kellett a szünet, hiszen mindenki a tv-re tapadva várta az utolsó továbbjutó nevét, és esze ágában sem volt elkapcsolni, nehogy lemaradjon a nagy bejelentésrõl, ugyanis fele nézõsereg abban reménykedett, hogy megtörténik a csoda, és Krisztián párbajozik, a másik fele pedig neki drukkolván szorította ökölbe a kis kacsóit, hogy kiskedvence továbbjusson, ezt pedig jól tudta az rtl is, és milliókkal gazdagodott ennek a pár percnek köszönhetõen. Ilyen egyszerû, nem kell ebbe többet beleképzeni.
olahmiki1959 2012 nov. 04. - 17:01:58
(1319/3153)
Az száz százalék, hogy ott lesznek a kamerák, a fotósok, a riporterek, az utána következõ napokban meg tele lesz velük a bulvársajtó, a Fókusz, és minden más reggeli meg délutáni magazinmûsor.
Az mondjuk érdekes, hogy pont élõ adásban kellett bejelenteni ezt a dolgot.
Nincs olyan érzésed, hogy a Zoli körüli szóbeszédeknek akarták ezzel elejét venni, hogy éppen most, látványosan jelentették be, hogy mennyire jó férj, komoly családapa, tehát semmi alapja az úgymond "másságáról" szóló mendemondáknak?
Ilyenkor mindig van egy olyan érzésem, hogy kilóg a lóláb.
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 04. - 16:54:48 1/10
(1318/3153)
És mit szólsz,hogy Zoli újra akar nõsülni? :D
Hát mikor ezt meghallottam... az év poénja lesz,ha megszervezi neki az RTL.
9/10
ledi 2012 nov. 04. - 16:37:46 9/10 Előzmény dr.66
(1317/3153)
dr.66:"Melyik reklámról beszélsz? Amikor a Keresztessel összeborultak aztán beszélgettek "titkosan"? Akkor már rég befejezõdött a szavazás.Mitõl változott volna meg akkor sorrend? Nem értelek."

Pontosan errõl beszélek. Miután kialakult a végleges sorrend és a Krisztián lehetett az egyik párbajozó, gyorsan módosítani kellett a végeredményt, hogy biztosan jusson tovább. Ha párbajra kellet volna mennie biztos jól leszerepel és a mentorok kénytelenek lettek volna hazaküldeni. Ez pedig nem jó az RTL-nek mivel a Zámbó mûsorba tartása növelheti a szavazatok számát. Legalább is ezért engedték, hogy bekerülhessen. Bár mostanra rá kellett volna jönniük, hogy a Krisztián kész katasztrófa már ami az éneklést illeti.
Denisam 2012 nov. 04. - 16:16:03
(1316/3153)
Gratulálok, elõre jelzésed bejött :) Esetleg a jövõ heti lottószámok és kiesõk?
lilalibaláb 2012 nov. 04. - 16:09:28
(1315/3153)
"Majka.
Kérem tisztelettel, Majkának és zenekarának a produkciója egymaga lenyomta, elfeledtette és jelentéktelenné tette az egész mûsort, az összes elõadóval együtt."

Egyetértek. :-)
Utálom a rap-et, de tegnap azt mondtam, ez baromi jó volt. Így kellene minden rappernek nyomni, ahogy tegnap Majkáék.
lilalibaláb 2012 nov. 04. - 16:05:46
(1314/3153)
"Igazából a Krisztiánnak kellet volna elõbb kiesnie. Illetve be se kellett volna kerülnie. Csak foglalja a helyet a nála sokkal jobbak elõl."

Lehet hogy furcsán hangzik, de az idei évadot nagyrészt Zámbó Krisztián viszi a hátán. Kisebb részt meg Csobot Adél. Ha õk nem lennének, nem cikkezne róluk napi szinten minden bulvársajtó, ezt a szériát már a kutya sem nézné.

Ez van. :-)