Téma: X-Faktor

Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 22:39:23 Előzmény Bigpapa
(1373/3153)
"de vagy dugnia kéne egy jót,vagy nem tudom,de valahogy lazuljon el kicsit :)))))"

Maradjunk annyiban, hogy nem tudod.:/


Már csak Nóri üvöltözése miatt is le szoktam venni a hangot. Ennek senki sem mondja, hogy nem azon múlik a hangulat, hogy milyen hangosan ordít?:/
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 22:29:19 Előzmény lilalibaláb
(1372/3153)
Most komolyan eltérõ ízlések miatt akartok egymás torkának esni?:D
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 22:25:30 Előzmény Semprini
(1371/3153)
Pedig amúgy a kontraszelekció dolgában egyetértünk. Sajnos. Mármint az sajnos, hogy létezik.:(
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 22:24:07 Előzmény olahmiki1959
(1370/3153)
Erre a viccre célzol?:)

Megkérdi az egyik kanadai favágó a másiktól, miután az levágta a karját:
- Ez szándékos volt vagy viccnek szántad?
- Szándékos volt.
- Akkor jó, mert viccnek kicsit durva lett volna.
offtopic
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 22:18:49 Előzmény olahmiki1959
(1369/3153)
Te szegény! Ilyesmire kényszerültél miattam?:D :)

Köszönöm, én meg a Te írásaidból okulok sokat.:)
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 22:12:18
(1368/3153)
A szenvedély és/vagy pozitív értelemben vett õrültség nem csak vizuálisan érzékelhetõ, hanem hallatszik az elõadó hangjában is. Lásd: Adele híres számának videoklipjét. Csak ül egyhelyben, de a hangja tele van dühvel és fájdalommal.

Bár Norbi hangja rekedtes, de amellett, hogy jó elõadó, szerintem tisztán énekelt. Ez nálam alapvetõ kritérium. Persze az lenne a csúcs, ha a három dolog (képzett, erõs hang, csodás hangszín és tiszta éneklés) egy emberben lenne jelen.

És nem azt írtam, hogy a "pozitív õrültség" sokkal többet jelent nekem, hanem hogy enélkül nem tudom élvezni az énekes produkcióját.

Amúgy pedig pont azért írtam, amit írtam, hogy lásd, más a mércénk, ezért van, hogy Neked Timi tetszik legjobban, nekem meg inkább Gergõ vagy a Like.
1/10
Semprini 2012 nov. 06. - 21:38:46 1/10
(1367/3153)
Ha egyszer a hang számít elsõdlegesen, azt semmiféle mozgáskultúra nem képes ellensúlyozni, mert a kettõ nem ugyanaz: az egyik auditív, a másik vizuális összetevõje a produkciónak.
De amikor azt írtad, h élvezted Király L Norbi produkcióit, akkor azt mondtam magamban: mirõl is vitázunk? Ha te egy ennyire hangtalan embernek elnézted, hogy repedtfazék hangon, minõsíthetetlenül kárál, pusztán azért, mert megvolt benne valamiféle "pozitív õrültség" ami neked sokkal többet számít, akkor itt tényleg nincs értelme tovább vitázni. Norbi sztem az összes tehetségkutatót egybevéve is a legrosszabb hangú (és mindamellett még az egyik legkevésbé színpadra való) ember volt, vokális teljesítményét még a mostani mezõny leggyengébb versenyzõivel sem lehet egy napon emílteni, annyira hiányoztak nála a hangi adottságok.
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 21:28:55 Előzmény Mermaid.
(1366/3153)
Keresztes Ildi csak a többi háromhoz képest tûnik kulturáltabban megnyilatkozónak. Valójában nem tesz mást, csak a tényeket semmibevéve, igazi érvek nélkül védi a versenyzõit. Ez nem gyõzi meg a szavazókat.

De abban egyetértünk, hogy undorító, ahogy Beával és Krisztiánnal viselkedtek.

Rúzsa Magdival hangilag nem lehet egy napon említeni Beát, de talán a drámai elõadásmódban tényleg hasonlítanak.
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 20:46:32
(1365/3153)
Én nem hiszem, hogy általában jellemzõ lenne ez a magyarokra. Van bennünk szenvedély. Viszont úgy érzem, hogy a kevés önbizalom lehet az oka annak, hogy nem merik kiadni magukat a szinpadon. És erre csak ráerõsít a "mentorok" viselkedése, amirõl már írtam, hogy csak szapulni tudják egymás versenyzõit ahelyett, hogy tanácsokkal látnák el õket, amibõl tanulni, fejlõdni tudnának.:(
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 20:41:47 Előzmény Vilora
(1364/3153)
Ettõl a hozzászólásodtól semmit sem változott a véleményem arról, hogy Te a "mentorok" versengését nézed, nem a versenyzõkét.:(
Ezüstliliom 2012 nov. 06. - 20:39:37 Előzmény Semprini
(1363/3153)
Nem ugyanaz, valóban, de azért a néptánc - ha más stílus is - ugyanúgy ad egy mozgáskoordinációs képzettséget, egy magasabb testtudatot. És a legutóbbi adásban láthattuk, hogy a koreográfusnõ foglalkozásán igen jól mozogtt Timi, nem volt gondja a másféle stílussal.

Persze, hogy nincsenek egy szinten éneklésben Timi és Gergõ. Ezt már én is elismertem az elõzõekben. De ami elõnye Timinek a képzettsége miatt van, azt Gergõ a lazaságával, a vérében lévõ szinpadi léttel, mozgással, stílusérzékkel, szenvedéllyel kiegyensúlyozza szerintem.

Szerintem annyi a különbség köztünk, hogy Nálad elsõdleges szempont a képzett, tiszta éneklés, míg én úgy érzem, hogy bár ez is fontos, de semmit sem ér, ha nem párosul sok szenvedéllyel, netán némi pozitív értelemben vett õrültséggel. Ezért nem rajongtam Takács Nikolasért, de még Kocsis Tibiért sem igazán, és ezért tudtam élvezni Király L. Norbi produkcóit annyira.

De abban egyetértünk, hogy a legtöbb szavazónak nemcsak hogy nincs semmilyen zenei mûveltsége, de még csak zenei hallása sem, és ezért szavaznak csupán a versenyzõ iránti szimpátia alapján.
Akosh 2012 nov. 06. - 18:38:25 Előzmény Bigpapa
(1362/3153)
"Jól énekel a kiscsaj,de olyan merev a színpadon,hogy bele lehetne verni a fába,mint egy szöget.Nyerni akar,ez nem vitás,és a mezõnyt kenterbe veri a hangjával,de vagy dugnia kéne egy jót,vagy nem tudom,de valahogy lazuljon el kicsit :)))))"
Ezt tökösen megfogalmaztad. Lehet Gergõnek kéne kezelésbe venni, mert õ aztán ösztönösen tud élni a színpadon.
Seven7Crown 2012 nov. 06. - 17:29:35
(1361/3153)
Csak belegondolsz, és rájössz nélkülem is!:)
1/10
Mr.Cobra 2012 nov. 05. - 21:52:41 1/10
(1360/3153)
Tudnám, hogy az a tehetségtelen, hangtalan Jimmy poronty mi a rossebet keres még a mûsorban?! Szégyen és gyalázat! Ennyi pénzük van, hogy mindenkit meg tudtak venni? Amerikában is válság van?

PFUJ!!!!
Seven7Crown 2012 nov. 05. - 20:35:13
(1359/3153)
Minden produkció mehet a levesbe, de talán Oláh Gerõt nem kellett volna azzal szembesíteni, hogy nem Õ a magyar Ömer, de még Ezel sem.
Viszont X-Faktor még lehet!:-D
Towner 2012 nov. 05. - 19:19:47 Előzmény Semprini
(1358/3153)
Szerintem ezzel mindenki egyetért. A válogatások alatt még azt írtam hogy ez a legerõsebb mezõny eddig. Ebbõl sikerült kihozni eme Top 12 . A versenyzõkkel nincs bajom, mert nem õk juttatták be magukat..
lilalibaláb 2012 nov. 05. - 18:01:43
(1357/3153)
Tévedsz.
Semmit nem jósoltam.
Csupán féket próbáltam tenni a mértéktelen és indokolatlan fröcsögésedre.
Adél pedig továbbra is az egyik kedvencem marad, azt a mûfajt, amiben jó, kiemelkedõen ûzi (ahogy Cserháti is a magáét), akkor is, ha a fejed tetejére állsz.
Az utálkozásoddal pedig kizárólag saját magad minõsíted, nem Adélnak ártasz.

"Oszt" ennyi...
Denisam 2012 nov. 05. - 17:23:50
(1356/3153)
Már megbocs, de egy Rúzsa Magdit összehasonlítani Lass Beával erõs túlzás. Elfogadom, hogy Bea talán jó lehet színésznõnek, talán még zenei darabokba is belefér, de Rúzsa Magdi minden kíséret nélkül, show és egyéb külsõ elemek nélkül úgy énekelt, hogy mindenkinek tátva maradt a szája. Kicsit más kategória, azért a családi kombit ne hasonlítsuk már össze a menõ sportkocsival... :D
Petrapetrus 2012 nov. 05. - 14:46:33
(1355/3153)
Értem, de én már az élõ show-król beszélek és nem a válogatókról és a táborról. Én arról beszélek, ami van és nem arról, ami volt vagy ami lehetett volna. Én is a mezõny fele helyett teljesen másokat válogattam volna be, de "ez van, ezt kell szeretni", ami fut az RTL-en szombat esténként.
Nem értem, miért kérdõjelezel. TERMÉSZETESEN a mentorok FENTRÕL irányítottak. Nem mondom, hogy minden esetben, de tuti, hogy a mezõnybõl páran beépített emberek, akiket kötelezõ volt magukkal vinni, ha tetszik, ha nem. Színjáték az egész X-Faktor, csak halkan mondom, hátha ezt valaki még nem tudja... :)
A mûsort úgyis egy ember nyeri meg, függetlenül attól, hogy X meg Y hány adásig jut el. Emlékszünk a tavalyi szériára? A legelsõ kiesõnek már több klipje és saját lemeze is van... Akkor mirõl beszélünk..? Én ilyen szempontból nem sajnálom õket. Aki tényleg tehetséges, azt úgyis felfedezik. És sajnos azokat is, akik fahangúak. De néhány év múlva a legtöbb úgyis eltûnik a süllyesztõben és csak néhány név lesz képes a piacon maradni.
Petrapetrus 2012 nov. 05. - 14:38:54
(1354/3153)
Teljesen komolyan gondolom. Mindkettõ beépített ember, férfiak, akiket sokan szeretnek innen vagy onnan.

Vastag Csaba is beépített volt, szinte mindig voltak hamis hangok, mégis nyert. Kocsis Tibi is tuti beépített volt, de õ legalább tud énekelni... :)))

Az, hogy szerintem ki nyeri meg a végén és hogy én kiket szeretek, kiknek drukkolok, az nem egy és ugyanaz. Sajnos... Ha rajtam múlna, Antal Timi, Oláh Gergõ, a Like és esetleg Fehér Zoli lenne dobogós + 1 ugye. :)