Téma: X-Faktor

Ezüstliliom 2012 nov. 19. - 00:56:28
(1913/3153)
Bereczki nem írja y-nal a nevét...
Ezüstliliom 2012 nov. 19. - 00:47:47
(1912/3153)
Úgy érzem, Veled sem ugyanazt a mûsort néztük.:) Szerintem voltak TImi dalában hamis hangok, bár kétségtelen, hogy a végét bravúrosan oldotta meg, bár én egy leheletnyit még tovább tartottam volna az utolsó hangot.

A Like pedig ritkán volt hamis az egész verseny alatt, ami nagy bravúr a vokálozásban. Talán most nem voltak annyira csúcs formában, de élvezhetõ volt mindkét produkciójuk. A párbajdalukon nyilván érezni lehetett a drukkot, de ez talán ugyanannyira tett jót is nekik, mint sem.
Ezüstliliom 2012 nov. 19. - 00:19:46 Előzmény Tamáss11
(1911/3153)
Szerinted van itt olyan elmebeteg, aki beveszi ezt a szöveget?:D
Ezüstliliom 2012 nov. 19. - 00:18:34 Előzmény danton-b
(1910/3153)
Gyerekek! Azzal vitatkoztok, aki a Barátok köztre annyi hozzászólást pazarol, mint õ?:) Érdemes?
Ezüstliliom 2012 nov. 19. - 00:14:39 Előzmény fo.ma
(1909/3153)
Bereczki dalát szerinted jól énekelte? Hm... Azt hiszem, nem egy mûsort néztünk tegnap. Olyan harmatos volt, hogy össze sem lehet hasonlítani az eredetivel.
Ezüstliliom 2012 nov. 19. - 00:10:05 Előzmény csancsy
(1908/3153)
Dávidka nem tudja jobban kiereszteni a magas hangokat, mert ennyi telik tõle. Ezt eddig is lehetett hallani.
Ezüstliliom 2012 nov. 18. - 23:44:14
(1907/3153)
Köszi az összegzést.:)
1/10
danton-b 2012 nov. 18. - 22:10:50 1/10
(1906/3153)
Hát köszi ,de tényleg így volt.Ami a mûsort illeti mint mondám ez már annyira szar, hogy szórakoztató.Az Rtl klub nemcsak kiszolgálja az igénytelenséget ,de még gerjeszti is azt.Mi ne hivatkozzunk az amerikai szemét konzum mûsorokra ,mert ez még ott sem mehetne adásban.Bizonyíték rá az ottani Xfaktor jóval magasabb szinvonala.Ezt mintha direkt minden szempontból kivétel nélkül hoznák egy minõsíthetetlen szintre.Legyen az a zsüri tevékenysége ,vagy adalok választása ,vagy aversenyzõk megítélése és produkciói,de akár a un stylist munkássága,szóval remekmû ez amûsor negatív értelemben.
Smonika 2012 nov. 18. - 20:06:09
(1905/3153)
:)
Kár, hogy itt nem lehet lájkolni a hozzászólásokat :)
:)
olahmiki1959 2012 nov. 18. - 20:00:39
(1904/3153)
Azért valamit a mûsorról is írok, nehogy néhányan idegesen fel-alá járkálva, nem találva a helyüket nyugtalankodjanak, hogy miért nem ír már a Miki is valamit a mûsorról.
Megadom magam.

Ahogy Ördög Nóri mondani szokta, a versenyzõket nem a továbbjutás sorrendjében mondom, hanem úgy, ahogy éppen eszembe jutnak.

Oláh Gergõnél letettem a kistáskát.
Ez a gyerek már most bármelyik amerikai lemeztársaságnál megállná a helyét, és egy profi társulat bármikor olyan klipet tudna készíteni vele, amit éjjel-nappal játszhatnának világszerte a különbözõ zenei tv csatornák.
Nem is az éneklése fogott meg elsõsorban, - azt már ismerjük, - hanem az a fergeteges tánc, amit lazán, könnyedén, szinte a kisujjából kirázva mutatott be, eszméletlen jó volt.
Olyan magyar férfiénekes tehetséget, akiben ennyire összejött volna az ének és a tánctudás, nem is nagyon tudok mondani, mert a mostani mezõnyben, aki énekelni tud, - mondjuk Tabáni István, Gáspár Laci, Caramel, Kocsis Tibor, vagy Takács Nikolas, - az viszont nem tud táncolni.
Oláh Gergõ feje valóban érdekes, de egyrészt nem tehet róla, másrészt ha egyszer látod, nem felejted el.
A mai világban ez is egy lényeges szempont.

Stone-nal kapcsolatban az jutott eszembe, hogy Keresztes Ildikónak nagyon komoly identitásproblémái lehetnek.
Létezik az, hogy annak idején annyira beleesett Vastag Csabába, hogy egy tök ismeretlen, harmatgyenge számát is képes volt ráerõltetni Stone-ra, aki gondolom, nem mer szólni, örül, hogy egyáltalán még itt lehet?...
Õ hiába énekel elfogadhatóan, ez a szám abszolút nem illett hozzá, unalmas volt, semmiféle éneklési feladatot nem jelentett neki, nem volt benne egy nagyívû dallam, katasztrófa volt az egész.
Stone-nak - ha más annyira oda vannak a rekedtes hangjáéért, - Deák Bill Gyulától, vagy Joe Cockertõl kéne számokat énekelnie, - jellemzõ módon, miután nem vagyok ott, hogy segíthessek, ez még senkinek sem jutott eszébe, ezért van ez az állandó szerencsétlenkedés...
Én biztos voltam abban, hogy Stone lesz az egyik párbajozó, de ma még megúszta.

Antal Timi kétségtelenül hatalmasat énekelt, talán ma volt a legjobb.
Csak egy problémám volt ezzel az énekszámmal.
Hogy bemondták a címét.
Ha nem mondják be, akkor nyugodtan hátradõlök, és megállapítom, hogy az X Faktor történetének egyik legnagyobb, legjobban odatett éneklési teljesítményét hallottam.
Így is ez történt, de a régi, nagy, klasszikus örökzöldnek, ami a "Somewhere Over the Rainbow" címmel lett világhírû, - az Oz, a csodák csodája c. film betétdalaként, - kis túlzással, egyetlen hangjára sem ismertem rá.
Mondom ezt úgy, hogy kb. 15-féle változatban hallottam már dzsesszzenészektõl eljátszani ezt a számot, mindenféle variációban, kitekert dallammal, úgy szétimprovizálva, hogy "az anyja sem ismert volna rá", sõt, jómagam is többszázszor eljátszottam már gitáron, egy nehéz akkordokból álló, bonyolult harmóniamenete van, tehát tökéletesen ismerem ezt a dalt, ennek ellenére, tátott szájjal hallgattam, mert Timi - gondolom, nem magától, hanem a mentorának köszönhetõen, és egy világsztártól "levéve" és betanulva a felvételt, - úgy adta elõ, hogy egyetlen hang nem egyezett meg az eredetivel.
Az ilyen számoknál, - ha már mindenképpen meg akarjuk variálni, és hajlítgatásokkal akarjuk díszíteni a dallamot, - legalább egyszer el kellene énekelni az eredeti változatot, hogy a nézõk legalább tudják, hogy mirõl van szó.
Mert erre a kutya sem ismert rá.
De maga az éneklés óriási volt, megérintett, hatott rám, és Timi valóban páratlan teljesítményt nyújtott.

Szabó Dávidnál szerintem tegnap szakadt el a cérna, talán megunhatta, hogy állandóan arra célozgattak sokan, hogy õ mennyire Bereczky Zoltán klónja, hogy tulajdonképpen õt utánozza, olyan stílusban próbál énekelni és táncolni mint Zoli, és gondolhatta, véget vet a szóbeszédeknek.
Tehát, felvállalva ezt a dolgot, egy olyan számot hozott, aminek a sikere Bereczky Zoli nevéhez fûzõdik nálunk.
Na, ezt a hibát nem kellett volna elkövetnie szegénykémnek...
A két elõadó között olyan különbség van, hangban, ének-és tánctudásban, színpadi jelenlétben, - Bereczky Zoli javára, - hogy még az összehasonlítás is nevetséges.
Azt el kell ismerni, hogy a párbajban Szabó Dávid kitett magáért, úgy énekelt, mintha az életéért küzdene, és valóban nagyon jó volt.
Egy-két héten belül kiesik, mert mindennel együtt, semmi egyénisége nincs, a tinilányok rajongását leszámítva abszolút felejthetõ amit csinál, õ is azok közé tartozik, aki a mentoroknak köszönheti, hogy egyáltalán itt lehet.

A Like énektrió nagyon kedves, aranyos társaság, idõnként a három különbözõ énekhangot, és a három szólamban rejlõ lehetõségeket kihasználva, nagyon jól felépített számokat énekeltek, de körülbelül "ennyi volt bennük".
A tegnapi versenyprodukciójuk nem haladta meg egy gimnáziumi, a hétvégi bulira összeálló lánycsapat énekes teljesítményét, szórakoztató volt és bájos, de szakmailag jó közepesnek volt mondható.
Én a múlt héten azt írtam róluk, hogy "ketyeg az óra", hát, a vekker most megszólalt, a lányok pedig csomagolhattak.
Biztosan hallani fogunk még róluk, mert annál sokkal jobbak, hogy elkallódjanak.

Csobot Adélra nem lehet haragudni, valljuk be.
Kicsit olyan, mint egy égetnivalóan rossz kislány, aki amikor ártatlan arccal rámosolyog a szüleire, azoknak egyszeriben elpárolog minden dühük, elfelejtik az összes bosszúságot, és felkapva a gyereket, megölelik, és össze-vissza csókolják.
Azt hiszem, Adél lesz az egyik olyan résztvevõje a mostani szériának, akinek a pályafutását érdemes lesz nyomon követnünk akkor is, miután véget ér a mûsor, mert nagyon érdekes és tanulságos lesz, hogy mit tudnak kezdeni majd vele, hogyan alakul a pályája, meg tudják-e neki találni azt a területét a szórakoztatóiparnak, ahol otthon érezheti magát, és ahol kiteljesedhet.
A tegnapi produkciója megint nagyon jó lett, lubickolt az egész szám alatt, élvezte, ahogy a tánckar körülrajongta, a kisebb hangi problémák szerintem már senkit sem érdekeltek, Adél külsejére viszont nyugodtan használhatjuk a bombázó jelzõt, olyan alakja és olyan formás lábai vannak, hogy ihaj, az arca pedig kifejezetten bájos.
Szerintem ennek a felével is megelégedhetne sok mostanában felkapott sztárocska...

Zámbó Krisztián a nála fényévekkel tehetségesebb Gáspár Laci baromi jó számát próbálta meg valahogy elõadni, ami megfelelõen képzett énekhang, és Laci ösztönbõl jövõ, zseniális ritmusérzéke híján eleve kudarcra ítélt kísérletnek bizonyult.
Ezt csak szakmailag jegyeztem meg, egyébként ez a szempont senkit sem érdekelt azok közül, akik a mai napig változatlan intenzitással nyomják az sms-eket Krisztiánra.
Az elõzõ hsz-emben már leírtam, amit az egész "Krisztián jelenség"-rõl gondolok, nem akarok ismételni.
(Keresztes Ildikó és a zsûri felelõssége megkerülhetetlen.)

A Neo együttes vendégként, a maga mûfajában nagyon tisztességes, megfelelõ színvonalú produkciót hozott a mûsorba - tölteléknek, kissé arra emlékeztetve engem, mint amikor a cirkuszban a díszletmunkások felállítják a ketrecet a következõ vadállatszámhoz, és közben a bohócok a földre fektetett rácsokon és drótokon át lépkedve, bukdácsolva, megpróbálják a munkáról elterelni a figyelmet, és szórakoztatni a közönséget.
A Neo korszerû hangzással, jól szólt, viszont a rutintalanságuknál, a csacsi módon való lebukásuknál kissé felszisszentem, amikor szám közben éppen mindegyik zenész a hangszerét elengedve integetett, meg gesztikulált a kezével, a szintetizátor meg közben szólt magában.
Gyerekek!
Én szégyellem magam, hogy ma, Magyarországon senki nem mer élõben játszani egy mûsorban, mindenki play-back-rõl szól. Ez olyan szegénységi bizonyítvány, és annyira elárulja, hogy manapság milyen kutyaütõ zenészek vannak a szakmában, hogy az valami elképesztõ!
Ráadásul, nem valami nagyon nehéz, virtuóz gitár és szintetizátor futamokkal telepakolt számot játszottak, - akkor esetleg még megérteném a playback biztonságát, - hanem egyszerû szólamokat játszottak és még azt se merték élõben vállalni.

Bosszankodás helyett én inkább röhögök a sok bakin, melléfogáson, a mentorok szerencsétlenkedésein, és most már kifejezetten érdekel, hogy ki fogja megnyerni ezt a minõsíthetetlen, katasztrofális színvonalú rettenetet...
tompika74 2012 nov. 18. - 19:35:22
(1903/3153)
Nekem nagyon tetszik az az összeesküvés-elmélet, amit elõttem írt Elisabeth (2072-es hozászólás). El tudom képzelni, hogy a TV2 vezetése pénzt nem kímélve küldi az SMS-eket a Zámbó Krisztiánra, és a hasukat fogják a röhögéstõl. Az RTL Klub felélesztette a Gólemet, és most nem tudják megölni :)
Csak egy bökkenõ van az elmélettel: sokszor maguk az RTL által fizetett "mentorok" hoznak nagyon rossz döntéseket. Lehet, hogy õket is lefizeti a TV2? :D

A mûsorról:
Stone-t azért dícsértem meg múltkor, mert egy igazi kemény rocker. Erre a Keresztes Ildikó egy olyan számot ad neki - ki mástól, mint Vastag Nyál Tamástól -, ami még a Szikora Robinak is túl nyálas lenne.

Antal Timi végre nem volt hamis. Yesss!

Sajnálom, hogy a Like esett ki. Szabó Dávidnál mindenképpen jobbak voltak. De a mentorház óta nem hallottam tõlük olyan produkciót, ami ne lett volna hamis és harmóniátlan.

Nekem is az Ördög Nóri köldöke vonzotta legjobban a tekintetemet :)
szonya1 2012 nov. 18. - 19:15:42
(1902/3153)
Aha, most már sokkal okosabb lettem :)
Seven7Crown 2012 nov. 18. - 18:19:34
(1901/3153)
A Tv, a pénz miatt tartja bent, ahogy a nagy fejû Stone bácsit is.
szonya1 2012 nov. 18. - 18:06:46
(1900/3153)
Akkor most honnan tudjam, hogy melyik elmélet az igaz? Azért van még bent, mert a tévé manipulál, hogy minél többen szavazzanak ellene, vagy azért, mert a Jimmy rajongók valóban bent tartják? Vagy egyszerre igaz mindkét elmélet? Nem tudom, nekem a tegnapi események, elszólások alapján az volt az érzésem, hogy most már kezd vállalhatatlanul kínos lenni ez a szitu a tévének. Valahogy nehezen fér a fejembe, hogy több szavazatot nyernek akkor, ha tele van a mezõny tehetségtelen, futottak még kategóriába tartozó selejttel, mint ha valódi tehetségeket versenyeztetnének.
Smonika 2012 nov. 18. - 18:00:06
(1899/3153)
Minden szavaddal egyet értek, egyvalamit kivéve. A mentorok sem tehetnek róla, nekik muszáj volt beválogatni, aztán továbbjuttatni. Ha akarták, ha nem. De inkább nem. Bár erõsen csodálom, hogy ehhez a nevüket adták!
Én arról sem vagyok meggyõzõdve, hogy Krisztián saját maga jelentkezett. Szerintem az rtl megkereste, és õ elvállalta. Szánalmas manipuláció az egész.
Elénekelte a bukott diákot jól, mert hónapokig gyakorolta (vagy mert retusálták a hangját, mivel nem élõ adást láttunk!!!) De az élõ adásban egybõl kijönnek a hiányosságok. Az rtl-t még ez sem érdekli.
Csak az a rohadt idegesítõ ebben az egészben, hogy nem csak nézõket alázzák meg, hanem az X faktor tulajdonosait is. Ha ezt látnák, szerintem egybõl betiltanák a mûsort, és soha többet nem engednék megszervezni!
olahmiki1959 2012 nov. 18. - 17:45:47
(1898/3153)
Tegnap megsajnáltam Zámbó Krisztiánt...

Nem hülyültem meg, bár lehet, hogy néhányan nem mernék letenni erre a nagyesküt.
Ez a gyerek nem tehet semmirõl.
Sodródik az árral, igyekszik mindent megcsinálni, amit mondanak neki, néha egy-egy pillanatig még megpróbál fellázadni a mentora ellen, aztán megtörik, és hagyja, hogy történjen, aminek történnie kell.
Õ az X Faktor jelenlegi szériájának a jelképévé vált, benne manifesztálódik, testesül meg, amit manapság a média szemére vetünk, amit gyomorforgatónak tartunk, a színvonaltalanság, a háttérbõl irányított manipuláció, amikor bizonyos emberek a külsejüknek, vagy a kapcsolataiknak köszönhetõen, hihetetlenül sokra vihetik ebben a világban, teljesítmény nélkül, tehetség nélkül, valódi emberi értékek nélkül.
Krisztiánnal most éppen az a jelenség történik, mint amikor valaki bekerül ebbe a kegyetlen világba, amit médiavilágnak hívunk, és a dolog elsodorja, bedarálja, lenyeli és szinte biztosan - amikor már nem lesz rá szükség, - kiköpi végül.
Rá most még úgy van szüksége a mûsornak, mint egy falat kenyérre, jönnek az sms-ek, mindennap három bulvárújság címlapján szerepel az RTL klub, - ha csak áttételesen is, - pezseg, forr a levegõ körülötte, "mindig történik" valami.
Lehet, hogy úgy gondolkodnak a rutinos rókák, a menedzserek, producerek, hogy ha már sikerült ennyire agyonvágni a mûsort a rengeteg, kifejezetten gyenge képességû versenyzõ beválogatásával, és nem mellesleg, sikerült nullára leamortizálni a mentorokat szakmailag és erkölcsileg, akkor legalább nézzük meg, hogy hogyan tudunk a legjobban kijönni a dologból.
Anyagi hasznunk biztosan lesz abból, hogy Krisztián a sokak által bálványozott Zámbó Jimmy fia, - ha nem az lenne, már az elsõ 64-be se kerülhetett volna be!, - és a rengeteg Jimmy rajongó sms-ei miatt szépen csörögni fog a kassza, és nõni fog a bevétel.
Ami a legfontosabb szempont egy kereskedelmi tévé életében!
A mentorok idõnként majd szépen összevesznek Krisztiánon, - a mûsor nézettségének ez is jót tesz, a botrányra mindig vevõ a nézõ, - és minél tovább bent tartják a versenyben ezt a szerencsétlent, annál nagyobb lesz a nézettség, hiszen annál többen fogják nézni a mûsort hétrõl hétre, arra várva, hogy mikor esik már ki végre ez a gyerek...
Krisztián igyekszik, mindent megpróbál, szolgai módon elénekli azokat a rosszabbnál rosszabb, vagy éppen nagyon jó, de abszolút nem neki való számokat, amiket Keresztes Ildikó hétrõl-hétre, kapkodva, érezve az egyre nagyobb cikit, ráerõltet.
Arról, hogy Zámbó Krisztián egyáltalán itt van, arról nem õ tehet, hanem ez annak a zsûrinek a jóvátehetetlen bûne, amelyik felelõtlenül benyomta õt ide, - Gesztivel együtt, aki hiába kel ki teátrálisan magából MOST, nem kell elfelejtenünk, hogy vastagon benne van abban, hogy a Zámbó gyerek itt lehet, míg nála fényévekkel tehetségesebbek kiestek.
Amikor tegnap Ördög Nóri ELSÕKÉNT!!! Zámbó Krisztián nevét üvöltötte be az éterbe, mint továbbjutóét, akkor - az elsõ felháborodás, és hitetlenkedés után - megnyugodtam, mert akkor jöttem rá, hogy teljesen felesleges nekünk a szánkat tépnünk, felesleges jószándékú, építõ jellegû kritikákat megfogalmaznunk, hiszen nálunk sokkal nagyobb erõk munkálkodnak a háttérben.
Most már azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy Krisztián az elsõ háromba is bekerüljön, bár megnyerni talán mégsem fogja a versenyt, mert az akkora botránnyal járna, amit talán még az RTL sem mer felvállalni.

Akkor csinálunk butaságot, ha racionális érveket, gondolatokat próbálunk megfogalmazni a végtelenül aljas, manipulatív, a nézõk alantas ösztöneire építõ, és legfõképpen, kizárólag anyagi hasznot a szeme elõtt tartó médiavilág, és kereskedelmi televíziózás történetének egyik mélypontjával kapcsolatban.
Seven7Crown 2012 nov. 18. - 17:25:37
(1897/3153)
Malek sem Dávid nevét akarta mondani.
Akosh 2012 nov. 18. - 17:25:10 Előzmény Towner
(1896/3153)
Miki szerintem taktikázott, így a lányainak már nincs nõnemû ellenfele. Adélka egy szeleburdi kislány, a végén Timinek és Gergõnek kellene maradnia, ha a tehetség számítana.
Seven7Crown 2012 nov. 18. - 17:23:22
(1895/3153)
Nem!
Ez egy üzleti fogás!
Telefonáljál jó sokat, hogy kiessen, de mégsem dobják ki, hanem a következõ adásba is felkínálják a lehetõséget, hogy másokra szavazva, próbáld meg kilökni!
Õk, pedig kaszálnak egy csomó pénz!
Akosh 2012 nov. 18. - 17:22:21 Előzmény fo.ma
(1894/3153)
Szerintem meg igen, Szabó Dávidnak sem szabadott volna a 12-be kerülne, mert iszonyat gyenge. Dávidnál a Like szerintem jobb volt, ha összességében nézem a produkciókat. Hiába táncol jól a srác, az énekén mit sem javít. de úgyis tök mindegy, a versenyzõk közül Antal Timi és Oláh Gergõ fényévekkel jobb mint a többiek.