Téma: X-Faktor

mulao 2012 dec. 02. - 22:14:39
(2373/3153)
Lehet, hogy hülye megjegyzés, de mi van akkor ha szimplán azért Stone-t dobták ki a mentorok, mert már 4-szer párbajozott, vagyis a nézõk jelezték, hogy nem kíváncsiak már rá(?) Viszont Dávidnak meg csak a 2. párbaja volt, szóval a nézõk kibírják még õt nézni és hallgatni egy adásban. Amúgy meg Szabó sokkal jobb volt tegnap, mint Stone.
Egyébként meg simán megnézhették volna a nézõi szavazatokat, akkor kiderült volna, hogy a nézõk még kire kíváncsiak és kire nem.
olahmiki1959 2012 dec. 02. - 19:13:47
(2372/3153)
Szia!
Sok mindent írtál, eléggé indulatosan, amit nem nagyon értek, mert nem hiszem, hogy bántottalak volna.
Az, hogy néha eltér a véleményünk, szerintem belefér, jókat szoktunk dumcsizni, ahogy emlékszem.
A másik, amit nagyon fontosnak tartok megjegyezni, hogy te vagy azon nagyon kevesek egyike, akiknek a véleményére adok itt a porton, egyrészt mert láthatóan értesz hozzá, másrészt, mert ha más is a véleményed néha, mint az enyém, mindig megpróbálok rájönni, hogy vajon mit és miért látsz másképpen mint én, esetleg még tanulhatok is belõle.
Most elõször érzem azt, hogy a benned meglévõ, bizonyos énekesekkel szemben meglévõ személyes ellenszenvedet nem tudod elválasztani az illetõ objektív, szakmai megítélésétõl.
Stone-ról nem azt írtam, hogy végre kiesett, hanem azt, hogy - beidézem, - "Stone kiesése sajnos törvényszerû volt, miután ennyire lecsökkent a versenyzõk száma, reálisan nem lehetett azt várni, hogy elõrébb végezzen, de azt kell mondjam, mindenképpen becsülendõ, hogy eddig eljutott, és az is biztos, hogy egy egyéni, különleges színt vitt bele a versenybe."
Szerintem szerencsés, ha a kritikánkat pontos, és jól értelmezett mondatok nyomán tesszük meg.
Szabó Dávidot te érezhetõen utálod, én sem szeretem, sõt, de - ezek szerint veled ellentétben, - én meg tudom ítélni, ha jól teljesít. Tegnap, ha szépítjük, ha nem, ha meg akarjuk védeni a többieket, ha nem, Dávid volt talán összességében a legjobb.
A Ricky Martin számot elég jól, kevés hibával, a Demjén számot kifejezetten jól, a párbajdalt pedig szintén nagyon jól adta elõ.
Ennyi. Ettõl függetlenül, szinte biztos, hogy a jövõ héten õ fog kiesni, azt is elmondom, hogy miért.
Valószínûleg õ lesz az egyik párbajozó.
A mentorok pedig, - teljesen mindegy, hogy ki lesz az ellenfele, - õt fogják hazaküldeni.
Mert Gergõ és Timi egyértelmûen jobb énekesek, sokszínûbbek, többféle mûfajban is otthon vannak, Csobot Adél pedig színesebb, érdekesebb, a közönség számára hétrõl-hétre az egyik legnagyobb figyelemmel kísért egyéniség, akit a tv meg a zsûri egyszerûen nem engedhet meg idõ elõtt kiesni.
Ezt egy kis logikával valószínûleg elég egyszerûen le lehet vezetni, azt hiszem.
A dolog akkor válik érdekessé, ha véletlenül két másik versenyzõ fog ott állni, Dávid nem lesz köztük, na akkor fõhet a zsûri feje, hogy most hogyan döntsön, kit küldjön haza.
Végül, az a kérdésed, hogyha Stone és Dávid ilyen jól teljesítettek, miért pont nekik kellett párbajozni, egy kissé megmosolyogtató - ne haragudj, nem bántásnak szánom.
Pontosan te, én, és még néhányan vagyunk azok, akik hétrõl hétre kritizáljuk a botfülû, kizárólag személyes szimpátia és szubjektív szempontok szerint sms-t küldõ szavazókat, - lásd, Zámbó Krisztián esetét, aki elképesztõen hosszú ideig bent maradhatott a versenyben, holott, - legyünk igazságosak, - ha a mentorok nem a nevét, és az édesapja emlékét nézték volna, hanem az objektív énektudását ítélték volna meg, már a kezdet kezdetén el kellett volna küldeni, szerintem az egész verseny megcsúfolása volt az õ szereplése.
Az Oláh Gergõ hetek óta tartó mélyrepülésérõl szóló véleményedet erõs túlzásnak tartom.
Tegnap tényleg nem volt igazán jó, - önmagához képest pedig különösen nem, - de például a múlt héten a Csobot Adéllal való duettje eszméletlen jó volt, (visszahallgattam), hibátlanul, tökéletes stílusérzékkel, egymást segítve, tökéletesen kiegészítve, a partnert zeneileg jó értelemben felhúzva énekeltek, abszolút profi volt a produkciójuk.
Közeledik a finálé, drukkoljunk, hogy ha már nem lehetnek itt azok a jó énekesek, akiket mindenféle mondvacsinált ürüggyel, a mentorok szépen egymás után kiszórtak, legalább azoknak az esetében, akik bent maradtak, jó döntés szülessen a végén.
1/10
Semprini 2012 dec. 02. - 17:00:02 1/10 Előzmény olahmiki1959
(2371/3153)
Érdekes, hogy miután agyondicsérted Stone-t meg Dávidot, megjegyezted, hogy Stone végre kiesett, amit az várható is volt, a következõ kiesõ meg alighanem Szabó lesz, de naná, hogy a legjobbak õk voltak. :)
Na mármost, ha tényleg a legjobbak voltak, akkor miért pont nekik kellett párbajozni és kiesni, ha meg nem, - mert szerintem azért a mezõnyt elég szépen alulmúlják még így is - akkor miért ez a dicshimnusz pont most? Önmagukhoz képest tényleg tûrhetõen teljesítettek tegnap, de ez a maximum amit el lehet mondani, nem az, hogy kenterbe verték volna mondjuk Antal Timit, aki szintén tény, hogy nem érte el saját korábbi legjobb produkcióinak színvonalát, de ez a rossz dalválasztásoknak tudható be (ergo: mentori hiba!), és nem pedig azért, mert rosszabb énekes lenne, mint Stone. Persze most már nagyon kevesen maradtak (és nem pont azok, akinknek bent kellett volna maradni), és az is igaz, amint korábban én is megjegyeztem, hogy Oláh Gergõ mélyrepülése bizony legalább 3 hete tart, egyre gyengébbek a produkciói, a Bond-esten a Tom Jones, a múlt heti Piramis, vagy most a Presser-dal kifejezetten nagyon rossz volt.
Akosh 2012 dec. 02. - 16:39:23 Előzmény olahmiki1959
(2370/3153)
Bevallom nem szoktam végigolvasni hozzászólásaidat, de most kivételt tettem. Az általad leírtak minden egyes szavával teljesen egyetértek.
Gergõ: nagyon kedvelem, de azt érzem én is, hogy túl haladta jóval önmagát, néhány adás óta lefelé megy, tegnap zuhant, egyik dal sem tetszett. A bulizós számokban nagyot alkot, de valljuk be nem egy Takács Nikolas.
Adél: a például, te, te címû számban igazán élt a csaj, szerintem õ a faktor után is egy ideig elõtérben marad. Kiszel Tüncivel karöltve megtestesítik a hülye pichát.
Stone: csoda, hogy idáig eljutott, de elég volt belõle.
Dávid: tegnap remekelt, szépen énekelt, fõleg a magyar számokat, jól mozog a színpadon, de valamiért az általa megcélzott latinlover stílus nem jön le a képernyõrõl.
Timi: volt már ennél jobb, de az idei x-faktorban messze a legtehetségesebb.
Bízom benne, hogy a végén Timi-Gergõ döntõ lesz és megérdemelné Timi, hogy nyerjen, de igaz ugyanez Gergõre is.
olahmiki1959 2012 dec. 02. - 13:43:04
(2369/3153)
A mai este egy különleges helyet foglalt el az eddigi adások sorában, ugyanis - némi túlzással, de - mindenki rossz volt.
Árnyalatnyi különbségek persze lehetnek a megítélésben, mondhatjuk, hogy az egyik itt-ott kissé hamis volt, a megszokottnál gyengébben teljesített, esetleg nem illett hozzá a neki kiválasztott szám, egy másikra, hogy az illetõ brutálisan rossz volt, végig hamisan énekelt, és már régen ki kellett volna esnie, de a lényeg ugyanaz.
Ma szinte mindenki a tõle megszokott színvonal alatt teljesített.

Az is tanulságos volt, hogy mind az öt, még versenyben lévõ énekesnek két dalt kellett elénekelnie, jobban kijöttek a pillanatnyi formából adódó hibák, és a versenyszellemben, a nyomás alatt megmutatkozó erények is.

Oláh Gergõ - és ezt nagyon nem szívesen írom le, mert õ az egyik kedvencem, talán nem véletlenül, - ma volt talán eddig a leggyengébb, pontosabban, ma hibázott talán a legtöbbet, hogy mást ne mondjak, annyi hamis hangot összesen nem hallhattunk eddig tõle, mint a mai este folyamán. (Elmondta ugyan, hogy problémák vannak a torkával, de õszintén szólva, ezt azért nem nagyon hiszem el, mert a halk, finom hangoknál volt hamis, míg amikor - úgymond, - kieresztette a hangját, akkor kristálytisztán énekelt.)
Õ kezdte a mûsort, egy felejthetõ amerikai tucatszámmal, amelyet egy kissé félvállról véve, jó színvonalon odakent, és egy-két helyen komoly problémái akadtak a hangtisztasággal.
Azt hiszem, õ most érkezett el ahhoz a ponthoz, hogy nagyon könnyen elszaladhat vele a ló, a rengeteg dicséret hatására már õ maga is kezdi elhinni, hogy milyen óriási tehetség, - ami igaz, - viszont abba a hibába eshet, hogy elkezdi könnyedébben, nem elég alaposan venni a felkészülést a produkcióira, és ez megbosszulhatja magát.
Remélem, nem így lesz.

Csobot Adél megint lubickolt egy régi magyar szám elõadása közben, jól állt neki a csípõig felvágott, csillogó, talán sötét rózsaszínûnek mondható ruha, viszont a körülötte mozgó fekete nadrágos, bakancsos, borostás, leginkább szabadnapos biztonsági õrökre hasonlító táncosok némileg illúziórombolóan hatottak rám.
Kedves dolog volt, amikor Malek Miklós megemlítette, hogy ez a dal - Például te, te, te - annak idején édesanyja, Toldy Mária slágere volt, csak azt felejtette el hozzátenni, hogy ez a dal eredetileg a "Nem ér a nevem" címû, 1961-ben készült játékfilmben hangzott el, amelyben a kitûnõ színésznõ, Vass Éva énekelte el, évekkel Toldy Mária elõtt...

Stone ma nagyon jó, egyenletes színvonalat hozott, Horváth Charlie számát adta elõ, jól, engem egyedül a színpadi beállása zavart, mégpedig az, hogy teljesen mindegy, hogy egy kõkemény rock nótát énekelt, vagy egy lírai, érzelmesebb, lassú számot, mindig olyan nagyterpeszben állt meg, mintha egy éjszakai szórakozóhely ugrásra készen álló kidobó embere fakadt volna dalra.
Tudom, hogy volt õ régebben az is, de az egész verseny folyamán mélyen alulteljesítõ Keresztes Ildikó legalább ezt az egy rossz beidegzõdést megpróbálhatta volna kinevelni belõle.

Szabó Dávidot sokan nem szeretik, többek között én sem.
Igazán nem tudom megmagyarázni, miért, valami miatt nem szimpatikus, nem tartom igazi nagy tehetségnek, nála sokkal jobb jelentkezõk kiestek már a selejtezõk folyamán, a hangszíne is irritál néha, azonkívül nagyon sokszor észrevehetõen Bereczki Zoltánt próbálja utánozni.
Viszont, ha ha objektívek szeretnénk maradni, - én általában megpróbálok az lenni, valószínûleg nem mindig sikerül, - azt kell mondjam, hogy az este folyamán talán õ volt a legegyenletesebben jól teljesítõ, legkevesebb hibával éneklõ versenyzõ. (Ezt sem hittem volna, hogy egyszer leírom...)
Ez a jó teljesítmény különösen a második, és a párbajdalára volt igaz.
Ricky Martin számát felszabadultan, kevés hibával adta elõ, láthatóan jól érezte magát benne, a színpadkép is rendben volt a formás táncoslányokkal, egy kellemes, különösebben nagy énekteljesítményt nem igénylõ slágert hallottunk tõle.

Antal Timi egy magyar népdalt énekelt, élõben, akusztikus hangszerekkel kísérve, szerintem nagyon jól, bár az igaz, hogy talán nem ebbe a mûsorba való volt a produkció, sokkal inkább egy Csillag születik jellegû, szélesebb, többféle zenei mûfajt felölelõ mûsorba tudtam volna elképzelni.
A Szvorák Katalin népdalénekesre emlékeztetõ, kicsit karcos, de rendkívül izgalmas hangszínnel elõadott dal arra mindenképpen jó volt, hogy bemutassa Antal Timi énekesi eszköztárának gazdagságát.

Miután az este folyamán - a résztvevõk kis száma miatt, - mindenki két számot adott elõ, jött a második kör, néhány meglepetéssel, újabb alulteljesítésekkel, és tisztes helytállásokkal.

Oláh Gergõ "A nagy utazás" címû film emlékezetes fõcímdalát adta elõ, akusztikus kísérettel, az elején meglehetõsen gyengén indítva, sok hibával, erõtlenül, néhány észrevehetõen elcsúszott, bántóan hamis hanggal.
Aztán persze belejött az éneklésbe, és végül, összességében egy jó produkciót hallottunk tõle.
Talán fo.ma írta le korábban, - és nagyon igaza volt, - hogy az igazi jó énekes a halk, mély részeknél is tisztán énekel.
Sajnos, azt kell mondjam, hogy ilyen tekintetben szinte minden X Faktorosnak vannak hiányosságai.
Antal Timi éppen úgy hamis a mély hangoknál, különösen akkor, ha még erõlteti is, - a Beyoncé nótában volt ez tettenérhetõ, ahol a szám elsõ része katasztrofálisra sikeredett - mint Gergõ, aki ma szintén beleesett ebbe a hibába.
A "Nagy utazás" még abban is különleges volt, hogy az egyébként nagyon jól játszó gitáros kollégának sikerült néhány hibás, nem oda illõ akkordot is lefognia, ami meglepett. (A szám egyébként nem könnyû, sok, viszonylag bonyolult akkordból áll a kíséret.)
Ez a nap nem Gergõ napja volt, azt hiszem, ezt bátran kijelenthetjük, van ilyen, reméljük, ez egy átmeneti kisiklás volt, és a továbbiakban a tõle megszokott, magas színvonalon fog teljesíteni.

Csobot Adél második produkciója - kis túlzással - egy nagy nulla volt.
Malek Mikinek már régen észre kellett volna vennie, hogy abban a pillanatban, amint olyan számot énekeltet el Adéllal, ami nem igazán fekszik neki, a "csoda", a lányt körüllengõ, titokzatos légkör, a díva karakter azonnal szertefoszlik, és Adél bájos egyénisége megmarad ugyan, de a produkciója a felejthetõ kategóriába kerül.
Ez a gimnáziumi szintû "Lokomotion" elõadás a színes léggömbökkel, az itt-ott elõjövõ hamis hangocskákkal nagyon gyenge lett.
Nem csodálkoztam volna, - bár nem örültem volna neki, - ha ezután a szám után Adél lett volna az egyik párbajozó.

Stone egy angol nyelvû számmal vívott nemes, férfias küzdelmet, a kiejtésben alul maradt ugyan, - hírájem - viszont az éneklését tekintve nagyon szépen, erõteljesen, tisztán adta elõ a dalt. (Angolul meg lehet tanulni, a kiejtésen lehet csiszolni, ezt én nem érzem akkora problémának, mint amekkorának néhányan beállítják.)
Stone kiesése sajnos törvényszerû volt, miután ennyire lecsökkent a versenyzõk száma, reálisan nem lehetett azt várni, hogy elõrébb végezzen, de azt kell mondjam, mindenképpen becsülendõ, hogy eddig eljutott, és az is biztos, hogy egy egyéni, különleges színt vitt bele a versenybe.

Antal Timi, Beyoncé számával folytatta az este rossz hagyományait, - talán a csillagok nem álltak jól, hogy szinte mindenki gyengébb volt a megszokottnál, - a dal elején szándékosan megvastagított, lemélyített, erõltetett, és ezért borzasztóan hamis hangon kezdett énekelni, el sem akartam hinni, hogy jól hallok.
Ez a szám egyébként sem egy nagy durranás, arról szól az egész, hogy Beyoncé, néhány hozzá hasonlóan formás táncoslánnyal együtt énekel valamit alibibõl, és közben rázza a gyönyörû fenekét. (Már nem elõször.)
A dalnak az elsõ fele sem hangilag, a nõies formák tekintetében meg pláne nem jött be Timinek, - ebbõl is kiderül, mennyire fontos egy elõadónak a számok jó megválasztása, - aztán a dal második fele, mikor Timi végre kiereszthette a hangját, és a dallam a felsõ tartományokba ment át, akkor helyreállt a világ rendje, szuper lett az elõadás, és sikerült visszahozni a sírból a produkciót.
A tanulságot, remélem levonják, a mentorával együtt, bár Malek Miki annyi baklövést követett már el eddig is a másik mentoráltjával, Csobot Adéllal kapcsolatban, hogy már ebben sem vagyok biztos...

Szabó Dávid szinte hibátlanul, nagyon magas színvonalon énekelte el Demjén Ferenc számát.
Érezhetõen beleadott apait-anyait, szépen felépítette az egészet, tiszta volt a halk részeknél, erõteljes volt ott, ahol kellett, - a dal egyébként is olyan elképesztõen jó, hogyha Demjén ezt Angliában, vagy az USA-ban írja, ma dollármilliomos lenne a jogdíjakból, - összességében Dávid volt az este legjobban teljesítõ elõadója.
A párbajdalban pedig - ha lehet ilyet mondani, - még erre is rátett egy lapáttal.
Azt hiszem, a jövõ héten valószínûleg õ fog kiesni, de ma még teljesen megérdemelten maradt bent a versenyben.
Mondom ezt úgy, hogy nagyon nem kedvelem õt.

Wolf Kati, mint vendég, szépen elénekelt egy teljesen jelentéktelen számot, amibõl kiderült, hogy jó dalt nem is olyan könnyû írni, a szépen felépített színpadkép még kevés az üdvösséghez, aztán jöttek a párbajdalok, Stone kiesésével, és Szabó Dávid ideiglenes megmenekülésével, a többit pedig majd egy hét múlva meglátjuk.
1/10
bodri23 2012 dec. 02. - 12:39:00 1/10
(2368/3153)
Már itt volt az ideje, hogy Stone távozzon.

Hajrá Gergõ, Te vagy a legnagyobb X-faktor!!
2/10
nikato 2012 dec. 02. - 09:52:23 2/10
(2367/3153)
Stone-nak semmi hangja! Dávidnak se sok van, de Õ még unalmas is! És felejthetõ! Ha rádióban hallanám, nem ismerném fel. Abból is látszik, hogy még a vezeték nevére sem emlékszem. :D Stone megpróbál rock-olni, de csak próbálkozik.XD
1/10
-csengõzoli-- 2012 dec. 02. - 00:18:53 1/10
(2366/3153)
Bevallom jó ideje háttérzeneként szól szombati baráti összejöveteleken a faktor, az ideit jól elszúrták.
Eleve valahogy az egész díszlet avitt, gagyi, régi.
A mentorokat is le kellett volna cserélni,hogy valami új kerüljön a mûsorba és ne folyton ugyanazokat a százszor ismételt alibi értékeléseket halljuk.
(nem volt benne elég dög, most valami hiányzott, veszek jegyet a koncertedre, odatetted magad stb.)
A versenyzõk is messze az eddigi legrosszabbak.
Egyszerûen rosszakat válogattak a szerkesztõk, jelentkeztek ennél sokkal jobbak!
(pl Ekanem Bálint Emota, pl. Meggyes Csaba, pl. Danics Dóra )
Ha Zámbó Krisztiánt nem válogatják be,már hetekkel ezelõtt érdektelenségbe fulladt volna az egész mûsor,így volt kin megbotránkozni.
A maiból Szabó Dávidot emelném ki,bár nem hallottam mindenkit.
Õt mindenképpen szeretném kiemelni, ugyanis ennyire hihetetlenül rosszul, vérszegényen, mindenféle tûz nélkül még sosem hallottam ezt a Ricky Martin számot.
Egyszerûen katasztrófa volt, zenei környezetszennyezés!
freek82 2012 dec. 01. - 23:43:33
(2365/3153)
Borzasztóan színvonalatlan ez a széria.A korábbiak sokkal jobbak voltak.Én az elõzõ adást néztem elõször végig, meg a mait, hááát..Gesztinek igaza volt adéllal kapcsban, borzasztó unalmas és idegesítõ.
Nem tudom timitõl is mért vagytok így elájulva.Jó oké, hogy ebben a mezõnyben még így is a jobbak közé tartozik,adélnál mindenképp jobban énekel.
Sztem ha a tehetség alapján dõl el, akkor oláh gergõ nyeri.
danton--b 2012 dec. 01. - 23:16:21
(2364/3153)
Az Operettben sok sarlatán is énekel,mondhatnám hogy még a jó hang sem mindíg garancia a jó elõadókészségre ,a hatásos élmény keltésére.itt van pl ez a radics gigi ,aki jobb hanggal rendelkezik mint Dávid oszt mégis unalmas ,egysíkú ,mert csak rikoltozik azzal a jó hangjával.-
lilalibaláb 2012 dec. 01. - 22:35:36
(2363/3153)
Aha...ha te mondod...rettentõ kevés az, ha valaki megtanul viszonylag pontosan énekelni. Ebbõl a Dávid gyerekbõl hiányzik a tûz, szikrája sincs benne. Ha leülteted, és adsz neki egy órát, hogy megtanuljon egy japán verset, korrektül megtanulja és felmondja. Anélkül, hogy lenne arról lövéde, mit jelent. Az éneke, tánca, ugyanilyen betanult sorozat, ami mögött nincs semmi. Semmi. Sem egyéniség, sem kisugárzás, sem tûz, sem íze sem bûze, ahogy mondani szokták.
1/10
fo.ma 2012 dec. 01. - 22:26:59 1/10
(2362/3153)
Nekem sem a kedvencem, de ami az övé az az övé. Tanult, kimûvelt hangja van, még ha a hangszíne nem is tetszik nekem.
mulao 2012 dec. 01. - 22:26:15
(2361/3153)
Nem titok, hogy kik a a kedvenceim: Gergõ, Timi és Dávid. Nekem szinte tök mindegy, hogy ki esik ki, amíg õk bent vannak. De nagyon örülök, hogy Stone-tól végre megszabadultunk. Adél továbbjutásán meglepõdtem, szerintem Stone-nak és Adélnak kellett volna párbajoznia. Viszont ebbõl is sokat lelehet vonni: valószínûleg a top3-ban Adél, Gergõ és Timi lesznek.
Akosh 2012 dec. 01. - 22:24:37
(2360/3153)
Ezt én is olvastam a neten, ha igaz a másik zserbós fiúval él együtt. De nem baj, ez nem von le semmit az elõadásából.
Akosh 2012 dec. 01. - 22:23:18
(2359/3153)
Dávid nem kedvencem, de a mai produkciói messze meghaladták a korábbi elõadásait, a párbajdala meg egyszerûen gyönyörû volt. Örülök, hogy õ jutott tovább. Persze ez nem volt kétséges.
danton--b 2012 dec. 01. - 22:21:57
(2358/3153)
Én már csak a Voice-t fogom nézni ,mert ez érdektelen és szinvonaltalan
danton--b 2012 dec. 01. - 22:20:35
(2357/3153)
Lehet örülni: a nyávogó meleg Dávid továbbjutott.Ez a Stone legalább természetes volt és ha jó dalokat kap, jól teljesít.Ma pl nem volt rosszabb mint Horváth Charlie
1/10
fo.ma 2012 dec. 01. - 22:17:29 1/10
(2356/3153)
Teljesen biztos vagyok benne, h nem tanultál zenét ha ezt mondod.
1/10
Semprini 2012 dec. 01. - 22:16:32 1/10
(2355/3153)
Igen, ott még megvolt az esélye hogy a mentorok egy viszonylag színvonalas 12-t válogassanak össze, aztán ezt is elpuskázták.
5/10
horipapa. 2012 dec. 01. - 22:12:32 5/10
(2354/3153)
A botrány és a hitelesség, színvonal elvesztése a mentor házban volt!