Téma: X-Faktor

Alenlau 2012 dec. 16. - 20:28:10
(2933/3153)
ez csodás volt!!!
köszönjük Timi
horleus 2012 dec. 16. - 20:27:59
(2932/3153)
Érdekes, háromnegyed órával ezelõtt még pontosan ugyanitt lehetett olvasni, ahol most ezt. A sorszámot nem jegyeztem meg.Azt sem tudom, mi az a nap-topic.
1/10
offtopic
Semprini 2012 dec. 16. - 20:23:40 1/10
(2931/3153)
Dehogy tûnt, az X-faktor-nap topikra írtad, már két választ is kaptál rá :-)
horleus 2012 dec. 16. - 20:16:50
(2930/3153)
Érdekes módon eltünt, amit az elõbb írtam. Akkor most megismétlem:
Azt meg lehetett tudni, hogy mire gyüjtenek az sms-ekkel? Netán az árva gyerekeknek szánják? Vagy lenyelik?
Azért ritkaság, hogy a rengeteg hirdetés közben végre mûsort is lehet nézni, még ha ilyen végtelenített is. Néha-néha azért belepillantottam egy-egy percre.
Egyébként mivel ez állítólag egy énekverseny, vagyis kinek van szebb hangja, ki tud jobban énekelni, kinek jobb a hangképzése, kár azon agyalni, hogy ki honnan indult és hová jutott, meg milyen nehéz volt a gyermekkora. Itt nézetem szerint egyedül a hangminõség és énektudás kéne, hogy számítson.
1/10
fo.ma 2012 dec. 16. - 20:11:25 1/10
(2929/3153)
Én is jobban drukkolok Gergõnek, de nem fogok eret vágni akkor sem, ha Timi nyer.
1/10
fo.ma 2012 dec. 16. - 20:09:24 1/10
(2928/3153)
Ezt a kib... fos Gangnam izét miért reklámozzák? Annyira rühellem azzal a mozgássérült koreai barommal az élén. SZÖRNYÛ!
Akosh 2012 dec. 16. - 20:08:55
(2927/3153)
Timi mitõl törtet? Mert nyerni szeretne? Gergõ is. És ez egyáltalán nem baj, ezért jöttek.
1/10
offtopic
Semprini 2012 dec. 16. - 20:06:23 1/10
(2926/3153)
Na akkor talán ennyit az ízlésedrõl meg a hallásodról. :-)
1/10
Semprini 2012 dec. 16. - 20:05:02 1/10
(2925/3153)
Mi ez a nyitódal? Ugyanaz az 5 hang ismétlõdik, ekkora szart!...
1/10
Semprini 2012 dec. 16. - 20:00:37 1/10
(2924/3153)
Nem jó a hallásod, és nyilvánvalóan utálod Timit, és elfogult vagy Gergõvel, ez minden egyes hozzászólásod ékesen bizonyítja! :-)
Akosh 2012 dec. 16. - 20:00:07
(2923/3153)
Kezdõdhet a végsõ megmérettetés.
Akosh 2012 dec. 16. - 19:59:09
(2922/3153)
Köszönöm dícséretedet, de a hallásommal semmi gond, azért nehogy már Gergõ százszor jobb legyen mint Timi. Bizony õ is énekelt borzalmasan heteken át. De ez sem vonja kétségbe azt, hogy Gergõben van tehetség ugyanúgy mint Timiben.
1/10
Semprini 2012 dec. 16. - 19:58:55 1/10
(2921/3153)
Én nem nézem az amerikai X-faktort, még az ukrán is jobban érdekelne, komolyan mondom. Amerika egy giga-mega hatalmas ország, persze hogy több jó hang van ott mint itt, a nagy számok törvénye, tudod... Azt meg, hogy a mezõnyt a mentorok következetesen kontraszelektálták, az elõbb írtam le pont. De mivel itt élek, ez a hazám, engem az itthoni énekesek érdekelnek, õket nézem, aztán persze a koncertjükre már nem megyek el, de abba szerintem senkinek nincs beleszólása, h ki mit néz otthon, akár háttértévézésként.
2/10
-greghouse- 2012 dec. 16. - 19:53:41 2/10
(2920/3153)
Ne haragudj, ti tényleg az egész napot két (eddig) ismeretlen énekes showmûsorának nézésével töltitek, akik olyan dalokat énekelnek, amit a kocsiban háttérzeneként sem hallgatok, nem hogy este nézzem képen is? Tényleg érdekes, hogy melyik nyer és melyik másik fog a reggeli showmûsorokban locsogni, és melyik fog két év múlva a Frizbi szerû nyafogó mûsorokban arról nyafogni, hogy nincs elég felkérése és el van adósodva?...Közben meg szenzációs meccsen nyertek a magyar lányok, klasszikusan jó filmek mennek, és egész nap két zseni-jelölt körüli haccacárét nézitek? Miki, tisztellek, becsüllek, de nem hittem volna, hogy a napodat ezzel töltöd. Most lehet engem is leszúrni, mert én bele sem néztem. De mint mondom, maga a mûsor sem, a zene stílusa sem, a szereplõk sem érdekesek.
..Fõleg nem egy egész napig. Mi ez? Olimpia?
1/10
keysme 2012 dec. 16. - 19:53:24 1/10
(2919/3153)
Én csak annyit mondok, hogy tegnap véletlenül az After X után ráakadtam az amerikai X faktorra... hát emberek... ami ott van... MÉRFÖLDEKKEL magasabb a színvonal mint itt. Komolyan, én szégyelltem el magam, hogy Magyarország ezzel a két emberrel képviseli magát az ottani játékosokkal szemben. Olyan jól énekelt ott szinte mindenki, egyik dalon még el is sírtam magam majdnem. Elmondhatatlanul nagy különbség van a két mûsor és a versenyzõk tudása között, ott nem ilyen kamu, hatásvadász, lefizetett mûsor zajlik, mint itt, ebbõl kifolyólag ott szívbõl és hallás után válogatják be az embereket, nem érdekbõl. Ez nagyon meglátszik!
Akosh 2012 dec. 16. - 19:48:51
(2918/3153)
Azért Gergõ is énekelt hamisan, borzasztóan pl. a nagy utazásból sikerült egy borzadályt varázsolnia. Attól mert valaki jól táncol még nem biztos, hogy jó elõadó. Pl. Koncz Zsuzsa vagy Demjén Ferenc sem ugrál a szín padon mégis ikonok. Szabó Dávid Gergõnél százszor jobban mozog, mégsem jobb elõadó.
olahmiki1959 2012 dec. 16. - 19:41:24
(2917/3153)
Egyetértek azzal, amit a kontraszelekcióról írtál, például arról, hogy milyen elképesztõen erõs 12-es mezõnyt lehetett volna kialakítani, ha akarták volna, erre telenyomták a társaságot közepes, vagy kifejezetten gyenge képességû versenyzõkkel.
Én a magyarázatot próbálom megtalálni, mert nem hiszem el, - nem akarom elhinni, hogy tényleg ennyire rosszul ítélkezzenek a mentorok, ennyire ne hallják, hogy ki alapjában hamis, kinek erõtlen a hangja, és ki az, aki született tehetség. Meg azt sem hiszem el, hogy mi, akik kívülrõl nézzük ezt az egészet, ami a szemünk elõtt zajlik, jobban látnánk a dolgokat, mint azok, akik ott ülnek bent, és döntési helyzetben vannak.
Pedig, miután már van rálátásunk, visszamenõlegesen is azt kell mondanom, hogy nagyon sokszor mi láttuk, és látjuk jól a történéseket, ami, - ha jól belegondolunk, - nonszensz.
Mi lehet a háttérben?
Lehet, hogy a producerek, a pénzemberek, a szerkesztõk, a külföldi tulajdonosok gondolkodnak úgy, hogy kell néhány megosztó, indulatokat kiváltó figura a versenyben, mart akkor érdekes a mûsor, akkor beszélnek róla, akkor nõ a nézettség, akkor ad állandó témát a bulvársajtónak, míg ha csak simán, egyszerûen jók az énekesek, az - szerintük - nem annyira érdekes a mûsor szempontjából.
És a mentorok persze, mindenféle, fõként anyagi meggondolásból, meg a szereplési lehetõség miatt is, engednek a nyomásnak, beadják a derekukat, sokszor nyelnek egyet, nem azt mondják, amit valójában gondolnak, hanem azt, amit elvárnak tõlük, igyekeznek nem meghallani a nézõktõl érkezõ, kritikus hangokat, aztán, hogy adás után hogy néznek tükörbe, az más kérdés.
Hogy tudnak elszámolni a lelkiismeretükkel amiatt, hogy tehetséges fiatalok elõl elzárták az érvényesülés lehetõségét, - elég, ha csak azokra gondolunk, akiket felsoroltál, és akiket a mentorházból szórtak ki szisztematikusan, - és mit gondolnak arról hogy a döntéseik miatt jó néhány olyan, megkérdõjelezhetõ tehetségû énekest szabadítottak rá a szakmára, akikre semmi szükség nem lenne.
Viszont arra tényleg kíváncsi vagyok, hogy a ma esti döntõt ki fogja megnyerni.
1/10
Semprini 2012 dec. 16. - 19:40:44 1/10
(2916/3153)
Annyira támadod Timit miközben körömszakadtáig véded Gergõt, hogy ezzel csak az elfogultságodat bizonyÍtod egyre jobban. Az olyan érvek, hogy emelvényre állítják Timit, meg nem játszik hangszeren, egyszerûen nevetségesek, mondvacsinált indokok. Ez nem hangszeres verseny, az emelvényrõl meg nem õ tehet, ráadásul nem is mindig volt emelvényen, tehát baromságokat írsz. Gergõ nem énekel jobban, sõt, az éneklése rekedt üvöltéssé torzul nagyon sokszor a magas hangoknál, a mély lágét meg nem bírja, erõtlen, ráadásul volt már õ is hamis (legutóbb tegnap). Tehát az egyetlen valódi pozitívum, hogy jobban táncol - de akkor talán egy táncversenyt kéne nyernie, nem?
1/10
Semprini 2012 dec. 16. - 19:21:52 1/10
(2915/3153)
Kicsit gyanús, hogy ennyit szajkózod, hogy Gergõ érintette meg a szívedet, én a helyedben nem tenném, de te tudod. Legalább tizedszer írod le, miközben persze Timi iránti ellenszenvedet se rejted véka alá, ez sztem színtiszta elfogultság, szakmai érvek nélkül. Hajtogatod itt, hogy Timi sokszor hamis, amikor tegnap Gergõ volt hamis, Timi egyáltalán nem. Szelektív a hallásod, vagy ennyire elszédített Gergõ?
Ateya 2012 dec. 16. - 19:15:51
(2914/3153)
Mindkettõjüknek nyernie kellene!
Tényleg, mi van akkor, ha egyenlõ szavazatot kapnak? :))
Tudom, hogy kizárt, na, de elvileg akár lehetne is... :)