Téma: X-Faktor

Castia 2012 okt. 06. - 20:33:59
(293/3153)
A fiúkból csak Bálintot láttam, az alapján neki továbbjutónak kéne lennie, hacsak a többi nem volt iszonyatosan-fantasztikusan jó.
Lányokból Danics Dóra, Antal Timi és Kvaka Andi. Andi a kedvencem az eddigiek alapján, de most Dóra volt a legjobb.
1/10
Semprini 2012 okt. 06. - 20:04:19 1/10
(292/3153)
Eddig elég gyengus volt. Akiket semmiképp nem vinnék tovább az Szabó Dávid és Fehér Zoltán. A többiek közül majdnem mindegy melyik 3at viszi, nem lesz egy erõs mezõny.
1/10
fo.ma 2012 okt. 06. - 19:52:47 1/10
(291/3153)
A pisze csoki-fiú is ott van a szeren.
1/10
fo.ma 2012 okt. 06. - 19:44:46 1/10
(290/3153)
Hú, ez az Oláh gyerek igazi õstehetség!
csancsy 2012 okt. 06. - 18:41:40
(289/3153)
Továbbjutás

Lányok: Antal Tímea, Csobot Adél, Pál Loretta (ez inkább tipp, hogy õk jutnak tovább, ez a mezõny nálam nem érdekes, mert a többi csajt úgymondd nem lehetett megismerni a korábbi adásokból, ezért ez a 3-as a tippem, mivel õket valamennyire megismertük)...

Fiúk: Meggyes Csaba, Oláh Gergõ, Szabó Dávid (ezt a 3-at szeretném és ezt is tippelem)...

Csapat: Spirit, Like (tutti bejut), Wonderfool (ezt a 3-at szeretném de sztem Wonderfool helyett PJZ jut be, de remélem nem lesz igazam)...

28 éve felettiek: Zámbó Krisztián (tutti bejut), Kiss Ernõ Zsolt, Horváth Sándor (ezt szeretném, de sztem utóbbi valamelyik 2 fiú helyett Lass Bea jut be, de reménykedem, hogy nem így lesz)

Amúgy holnap meg fogjuk tudni (mai elõadásokra is kivi leszek)... Sztem a fiúk csapata a legerõsebb, nem véletlen akarta õket Geszti. Nem lesz könnyû dolga.
5/10
horipapa. 2012 okt. 06. - 18:18:49 5/10
(288/3153)
Te is szépen összefoglaltad, bár ahogy olvastam egy nagyobb dolog volt csak amiben nem értettünk egyet az pedig Emota. (Azért amikor operát énekelt az eléggé megmutatta, hogy õ is tisztán énekel)
Még a kedvenceink is egyformák az írásaink alapján, csak nekem még Andrea is az (a két srác mellett).

Már csak bõ egy óra és kezdõdik, a mai nap után okosabbak leszünk valamivel.
olahmiki1959 2012 okt. 06. - 14:01:29
(287/3153)
Elég alaposan összefoglaltad a versenyzõkrõl a véleményedet, én ilyen mélységig nem mentem bele a részletekbe, inkább csak a jellegzetesebb, valami miatt emlékezetes figurákra koncentráltam.
Alapjában véve, nagyjából egyet is értek veled, egy-két induló esetében viszont nagyon nem.
Azt jól látod, hogy a kereskedelmi tévék a versenyzõk tehetsége mellett, sokszor azt figyelembe sem véve, leginkább a karakteres, érdekes, valami miatt szerethetõ, esendõ, vagy éppen irritáló emberekre "vadásznak".
Mert azok teszik érdekessé, nézhetõvé a mûsort, - gondolják õk, - azokra a figurákra fog érkezni sok sms, akik valamilyen módon megmozgatják a nézõk fantáziáját, érzelmeket keltenek bennük, õmiattuk fog nõni a nézettség, közülük fognak majd néhányan a bulvárújságok címlapjára kerülni.
És itt aztán megnyílik a kiapadhatatlan lehetõségek tárháza.
Fiatalok között kibontakozóban lévõ szerelem, szegény sorból való indulás, beteg kishúg, családját évekkel ezelõtt magára hagyó, börtönviselt apa, kétes, szóbeszédekre okot adó nemi identitás, gyógyíthatatlan betegség, családi drámák, munkahelyi konfliktusok, a teljes anyagi összeomlás fenyegetõ réme, bármi szóba jöhet, ami a legkisebb érdeklõdésre is számot tarthat.

Zámbó Krisztián.
Szerintem alapvetõen jó hangja van, (az apjáét meg sem közelíti), sokszor erõlködik, és a modorosságait szerintem semmiféle mentori jótanács, vele való foglalkozás nem fogja tudni kigyomlálni belõle.
Láttam a neten néhány klipjét, vagy inkább színpadi szereplését, azt hiszem, õ már évek óta fellép, szerzett egy bizonyos rutint, szerintem a beidegzõdésein, a manírjain, a gesztusain már nem nagyon lehet változtatni.
Ideig-óráig, meg azért, hogy minél tovább versenyben maradjon, talán meg fogja csinálni, amit kérnek tõle, de alapjaiban már nem fog változni.

Lass Bea.
Õ az egyik legnagyobb csalódás a számomra, errõl sokat írtam, nem ismétlem meg.
Abszolút alkalmatlan a színpadi szereplésre, mint énekesnõ, - tudom, hogy színésznõ, nem is arról beszélek, - az arcberendezése, a sírásra hajló szája, az állandóan könnyes szemei, a világfájdalmat sugárzó, a sajnálatra építõ alkata egy-egy megható énekszámra még megfelelõek, de egy énekesi pályát erre a személyiségre építeni nem lehet.
Arról nem is beszélve, hogy elképesztõ technikai hiányosságai vannak a hölgynek, feszít, présel, sokszor üvölt, sokszor negyed és félhangokkal csúszik alá vagy fölé a tiszta hangmagasságnak, ami ha az esetleges drámai elõadást leszámítjuk az éneklésébõl, megbocsájthatatlan és elnézhetetlen szakmai hiba.

Ekanem Bálint Emota.
Szerintem õt totálisan "benézte" a zsûri is, meg azt hiszem, te is.
Neki ugyanis van egy kétségtelenül magával ragadó egyénisége, a ritmust a vérében hordozó õstehetsége, mozgása, amellett egy nagyon helyes, szimpatikus srác, ugyanakkor, ha hátralépsz két lépést, és csak az éneklésére koncentrálsz, akkor rájössz, hogy kellemes hangszíne van ugyan, de a hangok tisztaságával már akadnak gondjai.
Nagyon okosan, eddig úgy választotta meg a számait, hogy a mozgásán és a ritmuson legyen a hangsúly, hörgések, rapszerû szövegek, recsegtetõsre váltott hangú kiáltások, ritmusos szótagok váltogatják egymást az elõadásában, effektív éneklést, dallamot, kitartott hangokat eddig nagyon keveset hallhattunk tõle.
Improvizálni egyáltalán nem tud, ami engem személy szerint meglep, hiszen a fekete srácok általában ösztönösen tudnak rögtönözni, elég, ha csak a dzsesszzenészek végtelen során végigtekintünk, õ viszont egyszer megpróbálta az egyik számban, aztán gyorsan abba is hagyta, és a zenekari bejátszás alatt inkább mozgott valamit.
Drukkolok neki, mert szimpatikus fiú, de félek, hogy az "igazi" éneklési feladatoknál el fog vérezni.

Nem megyek végig mindenkin, sok lenne, inkább a két kedvencemet említem végül.

Horváth Sándor.
Hihetetlenül kellemes, szívet melengetõ, "zsíros" hang, ösztönös zenei érzék, kristálytiszta hangok minden tartományban, megfelelõ hangterjedelem, mi kell még?
Õt inkább - szerintem - a stylistoknak kell majd kezelésbe venniük, hogy még inkább színpadra alkalmassá tegyék, megjelenésben, öltözködésben, egyebekben. Zenei képzésre nem nagyon van szüksége, kérdés, hogy meddig engedik továbbjutni, nem fog-e esetleg áldozatául esni valamilyen háttérben történõ játékoknak...

Oláh Gergõ.
Számomra õ a number one kedvenc, zeneileg minden szempontból teljesen hibátlan, sõt, azon túlmutatóan, elképesztõen tehetséges, hihetetlen ritmusérzéke van, egyetlen hamis hangot idáig még nem hallottam tõle, amellett, - és nekem ezért is különösen kedves, - olyan játszi könnyedséggel improvizál, rögtönöz, frazíroz, hogy valami elképesztõ. Ebbõl a szempontból magasan veri az egész mezõnyt.
Én nagyon drukkolok neki, szerintem a végsõ gyõzelemre is toronymagas esélyes, persze ott már másféle szempontok is fontos szerepet játszanak, ahogyan megtapasztalhattuk az elmúlt években...
1/10
Semprini 2012 okt. 06. - 13:27:22 1/10
(286/3153)
"szerintem ebben a szériában lány fog gyõzni, iszonyatos hangja van 2 hölgynek is."

Hát nagyon remélem, hogy így lesz, és azt is hogy a kedvenceim tovább fognak jutni. Antal Tímea sztem is esélyes a gyõzelemre, Kvaka Andrea szintén, õk ketten kiemelkedõt nyújtottak, harmadiknak én Danics Dórát említeném, de valamiért szerintem õt nem viszi tovább Malek. Csobot Adél és Jáger Kinga közül is be fog kerülni valamelyik. Adélt nagyon favorizálják, õ igazi megosztó személyiség, sokaknak nagyon nem szimpatikus, másoknak meg õ a non plus ultra, én valahol középen foglalok helyet, amilyen jó volt a bemutatkozó dala, annyira nem sikerült a másik kettõ, szóval én nem vinném tovább. Akkor már ezerszer inkább Danics vagy Jáger.
A csapatok közül az "Abrosz' trió tetszett, a többi mehet a levesbe tõlem, a fiúk sokkal jobbak mint az elsõ két szériában, de egyik se az a jajde hûha. A 28 felettiekben is van egy-két jó, Zámbó és Lass Bea remélem, nem jut tovább, bár ki tudja. A nõi mezõny magasan a legerõsebb, ahogy ez már lenni szokott...
Csekély értelmû medvebocs 2012 okt. 06. - 13:07:39
(285/3153)
Megasztár vs X-faktor

Mindkét mûsort utálom.De ha választanom kell akkor inkább a Megasztár mert ott az 5.széria is tûrhetõ volt (a 6.már borzalmas volt).Az X-faktornak csak ez 1.szériája volt jó,a 2.-tol megy le felé.Ami itt van az nem zene.A mentorok meg csak pofáznak mikor õk se tudnak jobbat felmutatni.
5/10
horipapa. 2012 okt. 06. - 10:22:25 5/10
(284/3153)
Javítanám magamat mert elírtam, a hölgyek közül természetesen Antal Tímea fog továbbjutni Jáger Kinga kárára.
Illetve, szintén a hölgyeknél egy "kérdés" szó helyett "kérés" szót sikerült írnom.
Természetesen nem szerettem volna így összecsapni írásom és bocsánatot kérek érte.
5/10
horipapa. 2012 okt. 06. - 10:14:26 5/10
(283/3153)
Egy kis összefoglalás.

Elõször is leszögezném, hogy az idei mezõny nem rossz, csak ki kéne szórni a selejteket a mentorok házában és akkor nagyon jók lennének az élõ show-k (amit egyébként nem fognak megtenni).

Kezdjük a 28 év felettiekkel (Mentor Keresztes Ildikó)
Szerintem egy elég erõs csoport ez, csak a gyengék fognak továbbjutni!

Akiknek képességük alapján tovább kéne menni:

Horváth Sándor
Kiss Ernõ Zsolt
Zámbó Kriszitán (nincs más, engem nem gyõzött meg...)

Nekem az egész versenyben Horváth Sándor az egyik kedvencem, iszonyatosan jó hangja van, de tényleg nem színpadra való.
Itt szögezném le, hogy Lass Bea tovább fog jutni, még pedig azért mert különleges (akár negatív szempontból) és eladhatóbb karakter mint Horváth Sándor.
Óriási hiba lenne ezt a lépést meglépni de meg fogják és ki fogják szórni Sándort, aki klasszisokkal jobban énekel mint a fapofa Beáta.

3 továbbjutó szerintem: Lass Bea Zámbó Krisztián és Kiss Ernõ Zsolt.



Csapatok (Mentor Nagy Feró)
Egyértelmûen õk a leggyengébbek, egyszerûen nincs olyan csapat aki nyerhet, vagy akár a legjobb 4-ben legyen.

Itt lehetnek meglepetések, fõleg a 3. továbbjutó helyen.
P.J.Z. ezerszázalékos továbbjutó ( hihetetlen primitív banda,0 éneklés, de tovább fognak jutni az emberek 80%-ának bánatára), most készüljön fel mindenki, nem szeretnék olyanokat olvasni, hogy "pont õk?" "micsoda meglepetés" "ez nem lehet igaz" (Plazmát is nyomatták amíg lehetett.......)
3 (2) továbbjutó képességük alapján:
Like és a Spirit a többiek egyformán rosszak.

Akik pedig továbbmennek:
P.J.Z. , Like és az egyik fiú csapat (mert ügye kötelezõ egy fiú csapat a lány szavazóknak...)



Következõ kategória a Fiúk (Mentor Geszti Péter)
Szerintem a legerõsebb csoport a lányok mellett.

Sok erõs hang és jó énekes van, de azért vannak kiemelkedõek. (Ilyen erõs felhozatal a srácokból egy szériában sem volt!)
3 legjobb közülük:

Oláh Gergõ (az egyik favoritom lenne... de szerintem nem fogják nagyon nyomatni)
Meggyes Csaba
Ekanem Bálint Emota

Geszti szerintem fog okozni meglepetéseket.
Õket juttatja tovább:
Nagy Szilárd (no komment, szerintem nagyon kilóg a mezõnybõl..lefele.. De Szerelmes!! :O )
Meggyes Csaba (Õt azért mégis magával viszi, mert mégis csak kell egy olyan akivel nyerhet...:) )
Szabó Dávid (szerintem elviszi magával, pedig Oláh ezerszer jobb nála)



Lányok (mentor Malek Miklós)
Legerõsebb csoport, szerintem ebben a szériában lány fog gyõzni, iszonyatos hangja van 2 hölgynek is.
3 továbbjutó hangja alapján:

Antal Tímea (Kicsit beképzelt, de nálam esélyes a gyõzelemre is)
Jáger Kinga (Nagyon profin adja elõ és jól is énekel, sokáig juthat õ is)
Kvaka Andrea (Nekem õ a kedvencem a lányok közül, jól énekel, szerény és szimpatikus)

Helyettük viszont õk fognak bekerülni (:@):
Jáger Kinga (Malek pontosan tudja, hogy vele nyerhet)
Csobot Adél (a tiniknek is kell valaki, akire szavazhatnak..meg hát ügye õ is Szerelmes!! és hát egy énekes showba ezt a lehetõséget nem lehet kihagyni..Ügye?)
Kvaka Andrea (bár szerintem lehet meglepetés... Danics Dóra is továbbjuthat, ez kérés, kíváncsi leszek, remélem, hogy Andrea jut be!)


Összességében, eddig lezajlottak alapján kijelenthetõ, hogy az RTL Zámbó Krisztiánba, Lass Beában, Csobot Adélban látja a lehetõséget arra, hogy nyomassák õket, minél különlegesebbnek mutassa be, olyan személynek akin lehet sajnálkozni vagy akár egy adott kategória kedvence legyen (tinik: Adél) Jimmy szimpatizánsok (krisztián) vagy akiknek az élet nem úgy alakult és valakit meg kell hogy sajnáljanak mert magukat látják benne (Bea).
Õk tuti továbbjutók lesznek, erre készüljön fel mindenki és ne érje meglepetésként.

Az én kedvenceim (mert még is csak az én írásom..): Horváth Sándor, Kvaka Andrea és Oláh Gergõ.
Nekik tetszett legjobban a személyiségük, hangjuk és szimpatikus fiatal hölgy és férfiak, nekik fogok drukkolni.
Köszönöm, annak aki végigolvasta.
Ezüstliliom 2012 okt. 05. - 09:16:39
(282/3153)
"Miki poénból csapott le Feró beszólására, ami szintén nem volt sértõ, csupán jó ízû tréfa."

Értelmezésem szerint Feró beszólására írtad, hogy jó ízû tréfa. Szerintem meg nem volt az.
Seven7Crown 2012 okt. 04. - 23:09:14 Előzmény Ezüstliliom
(281/3153)
Szerintem csak nem értetted, hogy mire reagáltam.
Seven7Crown 2012 okt. 04. - 22:55:00 Előzmény Ezüstliliom
(280/3153)
Nem W.Katira gondoltam, hanem arra, hogy manapság nincsenek jó számok!
És ez a filmiparban is így van.
Nincs egy normális krimi, thriller, sci-fi!
És természetesen ez nem Kati hibája, hanem azoknak a magukat zeneszerzõnek kikiáltó pancsereké, akik összehoznak egy kritikán aluli dalt, és elénekeltetik vele.

Még ez a két kis csaj is jobb mint az egész bagázs:
http://www.youtube.com/watch?v=Rl5nFUqNAAg&feature=related

És ha már slágereknél tartunk, akkor inkább az lenne a jó, ha valaki ilyet tudna produkálni:
http://www.youtube.com/watch?v=rEeYz1m1FI4
Seven7Crown 2012 okt. 04. - 22:28:42 Előzmény Ezüstliliom
(279/3153)
Nem véletlen, hogy õ a világ egyik legjobb énekesnõje, de hát ugye ízlések és pofonok....
Sokan nem szeretik az erõsebb, és keményebb hangját, de Neki nem kellett X-faktor ahhoz, hogy felfedezzék.
1/10
Gabriella54 2012 okt. 04. - 17:36:32 1/10
(278/3153)
Nem igazán vagyok X-Faktor rajongó, de azok után, hogy Zámbó Krisztiánt továbbjuttatták, nem is leszek! Egyetlen elõadó sem engedhet meg magának ilyen viselkedést. Az egyik Megasztárban cikizték az egyik fiút, hogy megkönnyezte a Fényév távolság c. dalt - hol volt az ehhez képest? Lerohanni a színpadról? Ne röhögtessenek már!
teardrops 2012 okt. 04. - 16:05:30
(277/3153)
...és volt, aki annyira élvezte, hogy újra nekivágott volna. Többször is.:-)

Amúgy azzal kezdtem a mondatomat, hogy nekem is fura volt elõször, de igazából nem számít, hogy nekem elég-e, vagy sem - nem kell velem kiabálnod!
(Én csak szavakat emeltem ki, mert itt másképp nem tudom jelezni, amit hangsúlyozni akartam.)
Ezüstliliom 2012 okt. 04. - 15:26:26 Előzmény Castia
(276/3153)
"Tavaly is volt olyan feladat a táborban, ami a jelentkezõk stressztûrését mérte, ennek is ez volt a lényege, nem az, hogy ki mennyire tud táncolni."

Igenám, de tavaly "szakmába vágott" a stressztûrést tesztelõ feladat.

Példa: egy szakácsot esetleg lehet stressztûrésre tesztelni egy különleges menü összeállításával korlátozott alapanyagválasztékból, de sertéstenyésztéssel vagy pincérkedéssel nem.
Ezüstliliom 2012 okt. 04. - 15:19:45 Előzmény teardrops
(275/3153)
Nem, persze, nem ebbõl ítéltek, "csak" jól kiakasztották, megalázták õket, kifáradtak tõle testileg, idegileg. EZ NEM ELÉG NEKED???
Ezüstliliom 2012 okt. 04. - 15:12:38 Előzmény olahmiki1959
(274/3153)
" "Szegény Pavarotti, ha jelentkezett volna életében, hogy megbukott volna...nem tudott hiphopp táncolni."

Nem is tudod, hogy mekkora igazságot írtál.
A tánctudás felmérésének semmi értelme nem volt, talán arra szolgált, hogy megnézzék a versenyzõk hozzáállását, ki mennyire képes, vagy mennyire hajlandó végrehajtani, amit követelnek tõle.
A világon, és Magyarországon is rengeteg csodálatos hangú elõadó van, akinek életében nem kellett táncolnia, mert nem olyan a testalkata, idegen tõle, vagy egyszerûen az a mûfaj, amit elõad, nem kívánja meg.
Komoly operaénekesek, idõsebb magyarnóta énekesek, virágénekeket, vagy vallásos dalokat elõadóktól soha az életben nem kértek még táncot, de ugyanúgy Koncz Zsuzsa, a Záray-Vámosi házaspár, vagy külföldön mondjuk Elton John, Ella Fitzgerald, vagy Joe Cocker is egészen jól elboldogult néhány évtizeden keresztül anélkül, hogy egyetlen tánclépést is meg kellett volna tennie életében."

A versenyzõk táncoltatása csak hatásvadászat volt, hogy páran kibukjanak tõle, és azon lehessen nyammogni.:/

Egy énekesnek szerintem sem kell feltétlenül tudnia táncolni, bár tényleg szerencsés, ha mindkettõhöz van tehetsége, de vannak olyan stílusok illetve olyan tehetségek, amelyek/akik esetében egyáltalán nem hiányzik a tánc az embernek.

Én sem hittem, hogy továbbjuthat Adél azután a szarvas hiba után, és mégis... Szerintem ez is Geszti mûve volt. (Értsd: pipihusi.)