Téma: X-Faktor

Wimm 2012 okt. 01. - 09:02:15
(233/3153)
Nem sírtam, csak megállapítást tettem, hogy szerintem a többi csoport résztvevõit tekintve nem fair, hogy +1 fõ tovább jutott, aki ráadásul az utóbbi két adásban rontott, a zsûrinek kellett segíteni, hogy megtalálja a megfelelõ hangnemet. Ezért azt gondolom, hogy a többi versenyzõ szempontjából ez nem szép dolog. Mert ennyi erõvel még három résztvevõ (+1 fiú, + 1 28 év feletti és +1 csapat) is kaphatott volna még egy lehetõséget.
Ez legfõképpen akkor fog irritálni, ha a nevezett az élõsóba is továbbjut, pedig amennyire nyomatják van erre esély, nem is kevés.
Zámbó Krisztián esete se túl szimpi, de számomra eltörpül az elõzõ eset mellett, ha azt nézem, hogy õ csak egyszer hibázott. Ezen kívül az is igaz, hogy ezt kevésbbé tudom objektíven megítélni, mivel a rendezõség e kategória résztvevõinek "bemutatását" mintha hanyagolta volna. Ezért csak sejtésem van arról, hogy nála és Lass Beánál voltak felkészültebb jelentkezõk is.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 01. - 07:40:01 5/10 Előzmény Wimm
(232/3153)
úgyis csak 12-en lesznek a döntõben most mit sírsz ? csak esélyt adtak nekik ahogy Zámbónak meg sokmindenki másnak is
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 01. - 07:14:46 5/10
(231/3153)
csak nekem ment el tegnap kb 30-szor a kép és a hang? pont a végén.....
mapk 2012 okt. 01. - 01:20:28
(230/3153)
Ja-ja a sovány szemüveges srác nekem is feltûnt,hogy az meg ki? :D A világosítóra tippeltem.Vagy Király L.Norbi szelleme,vagy új müsorvezetõket is válogattak egyszerre,és talán a jövõheti adásban újra láthatjuk õket,és kiderül. :)
1/10
Semprini 2012 okt. 01. - 00:59:59 1/10
(229/3153)
Ezt én ma már felvetettem, pont a neked válaszképpen írt, 221. hozzászólásban: "A válogatókat egyébként sztem nem jól vágták össze, egész biztosan sokan kimaradtak a legjobbak közül, akiket talán sosem fogunk látni, mert közben már ki is estek."
olahmiki1959 2012 okt. 01. - 00:56:01
(228/3153)
Az is érdekes volt, csak most tûnt fel nekem, hogy amikor sorba állították a versenyzõket, hogy ki esik ki, és ki marad bent, láttam egy csomó olyan ismeretlen arcot, akit eddig nem láttunk, és egy percet sem hallhattunk énekelni, mert nem adtak róluk semmit a selejtezõkben, most meg szépen kiejtették õket. Voltak közöttük kövér lányok, egy idõsebb fekete hajú nõ, egy magas, nagyon sovány szemüveges srác, és mások, csak néztem, hogy kik ezek.
Ennyire nem voltak érdekesek, hogy összesen egyszer ment végig rajtuk a kamera, és soha többet még egyszer nem fogjuk se látni, se hallani õket?
Honnan tudhatjuk, hogy nem volt-e egy-két olyan versenyzõ a kiesettek között, aki bent maradhatott volna?...
mapk 2012 okt. 01. - 00:44:19
(227/3153)
"Lazuljatok már el kicsit! ;-)" ok,de akkor Te is! HA-:D HA-:D
"JOBBAN tudja"? Nem tudom,csak elképzeltem(mint írtam is),mert ha minden nem is,de (többek közt,)EZ nekem gyanús.
Persze lehet hogy neked van igazad,mivel Te tudod. ;) :D
1/10
fo.ma 2012 okt. 01. - 00:40:19 1/10
(226/3153)
Három embert nem engedtem volna tovább az élõ show-ba: Lass Beát, Zámbó Krisztiánt és a vasfogú gyereket! Viszont sajnálok a lányok és a fiúk közül is párat, sajnos nem tudom a nevüket.
Nem sajnálom viszont azt az 50-éves spinét, aki annyira meg volt magával elégedve. Nem is értettem hogy került oda!? Egy ilyen színvonalú mûsorba csak takarítani engedném be.
1/10
Semprini 2012 okt. 01. - 00:37:59 1/10
(225/3153)
Nekem egy nagyon kellemetlen meglepetés volt ma: Arustei Andrea kiesése. Már az 5. Megasztárban felfigyeltem rá, nagyon érdekes hangszíne van, jól is használja, és bár eredetileg trióban indult, a két srácot lekapcsolták róla, azt remélem, hogy ez azt jelenti, szólóban folytathatja. Erre a kapuban kiejtették. Persze még csak 16 éves, lesz még ideje késõbb is befutni, de amilyen tehetséges akár simán döntõs is lehetett volna, ahogy Megasztárt is nyert már nála fiatalabb (igaz, az a TV2, ott nyerhet nõi induló is, az RTL-en csak férfiak.)

Összességében elég jónak tûnik a mezõny, a nõi indulók közt elég sok a nagyon jó, és talán a fiúk közt is jobb hangok vannak mint a korábbi két szériában (bár ezzel még nem sokat mondtam...) A csapatokat elég hamar ki szokták ejteni, úgyhogy vélhetõleg nem ez lesz Feró X-faktora, de meglátjuk, hátha ebben formabontó lesz ez a széria... de nem rosszak ezek a sebtiben összeállított társulások.
Abban egyetértünk, hogy Lass Beát, Zámbó Krisztiánt és a rap-duót már ki kellett volna ejteni, persze még legközelebb is megtehetik, de szerintem várnak még kellemetlen meglepetések ránk, gondoljunk csak vissza: az elsõ szériában Király L Norbi meddig eljutott, vagy a legutóbbi Csillag Születik-ben Plazma...
1/10
fo.ma 2012 okt. 01. - 00:23:49 1/10 Előzmény Castia
(224/3153)
Abszolút egyetértek! Persze van 1-2 jó ott is, de milliószor jobbakat hazaküldtek másik csapatokból.
mmBálint 2012 okt. 01. - 00:22:46
(223/3153)
A legviccesebbek azok a hozzászólók, akik mindent jobban tudnak. :-) Mint a szólásbeli "magyar szakember": nem tudja, hanem JOBBAN tudja. ;-) Na persze: semmi nem úgy van, minden megrendezett, semmi nem igazi - de ÉÉÉN tudom. :-) Hát persze.
Miért kéne egy szórakoztató mûsort jobban manipulálni annál mint amit a helyzet ad? Miért ne lenne önmagában drámai egy erõs válogatás? Miért ne törekedne a csatorna arra hogy ezt a drámaiságot kiemelje? Miért tennének be a zsûri (amúgy is macerás) kiválasztási munkája mellé MÉG EGY szûrõt, ami a színfalak mögött más, mint amit látunk? Ami magában rejtené a kiszivárgás, a lebukás lehetõségét? Mi értelme volna - azon kívül hogy persze sokan "jobban tudják"? :-)
olahmiki1959 2012 okt. 01. - 00:22:11
(222/3153)
Nekem a mai adás kellemes meglepetés volt, szinte mindenki, aki továbbjutott, nagyon jól énekelt, és nekem is tetszett.
Három olyan produkció volt, - amennyire megmaradt bennem a sok versenyzõ közül, - amelyiknél a továbbjutással nem értettem egyet.
Az elsõ, a két reppelõ srác.
Õket ugyanis nem tudom elképzelni, hogy más mûfajban is helytállnának, - ahogy a két idõs, egyébként olasz dalokat nagyon jól éneklõ ikertestvér férfit kiejtették, mert egy tõlük idegen stílusú számot nem tudtak jól elõadni, - a két reppelõ mondjuk el tud-e énekelni egy Frank Sinatra, vagy akár egy Demjén számot?
Látatlanban azt mondom, hogy nem. Lehet, hogy elhamarkodottan ítélkezem róluk, vállalom. Én lennék a legjobban meglepve, ha rám cáfolnának, és gratulálnék is nekik.
A másik induló, akit szívem szerint eltanácsoltam volna a mai mezõnybõl, az Lass Bea.
Nagyon sokáig drukkoltam neki, védtem is, de azt kell mondjam, a mai teljesítménye alapján, visszagondolva az elõzõre is, hogy egy dolog a szuggesztív elõadás, más dolog viszont az énekesi kvalitás.
A zsûri arcán is lehetett látni a bizonytalanságot, mert Bea sokszor nagyon hamis, a hangja szinte egy dalon belül végig bizonytalan, fel-le csúszkál, és ezt már nem lehet elnézni. Akármennyire is nehéz döntés, és sajnáltam is volna, de az lett volna az igazságos, ha ma elküldik.
Arról nem is beszélve, hogy szerintem õ abszolút nem egy popsztár alkat.
Nem tudom, a táborban meddig fog jutni, de hogy a végsõ gyõzelemre semmi esélye, az teljesen biztos.
A harmadik pedig Zámbó Krisztián, aki a modorosságait továbbra sem tudja levetkõzni, - miért is tenné, hiszen senki nem segít neki, ahogy látom, a saját feje után megy, holott lehet, hogy elég lenne két okos szakmai mondat neki.
A többiekhez képest gyengébb volt. Szerintem csodának kell ahhoz történnie, hogy hosszabb távon bennmaradjon, mert nála sokkal jobbak vannak.
Az erdélyi kislány, Adél nagyon érdekes jelenség. Amellett, hogy kétségtelenül jól énekel, kedves, aranyos, néha egy picit érzésem szerint rá is játszik erre a kedves, szeleburdi egyéniségre, mert szerintem észrevette, hogy ez nagyon bejön a zsûrinek.
Nagyon rosszul választotta meg a mai számát, mert ott gyakorlatilag dobra, és basszus hangokra kell beszállni az éneklésnél, nem pedig akkordokra, aki egy kicsit ért hozzá, az tudja, mirõl beszélek.
Az még komoly, hivatásos énekeseknek is komoly feladat. Nagyon jó fül, és harmóniai érzék kell hozzá. El is ment szépen a hangnembõl, aztán szerencsére visszatalált.
Ez lehet egy kisiklás persze, de ha igazán komoly lenne a verseny, egy ilyen hiba után máshol nem engedték volna tovább. Meglátjuk, mihez kezd az ölébe hullott lehetõséggel...
A sebtében összeállt két-három tagú csapatok között is voltak nagyon tehetségesek, náluk fõleg a különbözõ egyéniségek összehangolása számít, meg az, hogy mennyire tudnak tisztán énekelni több szólamban. Egy nap alatt ilyen teljesítményt letenni az asztalra, le a kalappal elõttük.
Összességében nekem kifejezetten tetszett a mai adás, végre jobbnál jobb produkciókat láthattunk.
Örültem a két roma srácnak, a fehér ruhás Horváth Sándor minden hangfekvésben tisztán, nagyon kellemes hangszínnel énekel, a fekete pólós Oláh Gergõ pedig egyszerûen baromi nagy tehetség, szerintem az egész mezõny egyik legjobbja.
A lányok között is voltak, akik most elképesztõen nagyot énekeltek.
Nem hittem volna, de valóban nagyon erõs az idei mezõny, kicsit optimista lettem, ezúttal talán nem történt, és nem történik majd annyi melléfogás, mint az eddigi szériákban.
Reménykedjünk...
mapk 2012 okt. 01. - 00:06:06
(221/3153)
A legviccesebb a puhosgyerek meg a turcsiorr.El tudom képzelni,leült velük Geszti beszélni,hogy: figyu ti kiestek,..ha csak, nem játszátok el hogy egy pár vagytok,mivel nyakunkon a storymagazin és hát ez jó jönne.Na?(Válasz: Igen, jó.Ok benne vagyok.) Látom nagyon akarjátok,ezt szeretem, ez kell ide!Na most turcsi,eljátszuk hogy kiesel,ekkor puhi látványosan fogd a fejed,mintha odaragadt volna a kezed a tarkódhoz,csak téged fog venni a kamera,úgyhogy jó hosszan.Turcsi te meg hozd a formád,és ok.Na csõ,ugyesek legyetek,adjátok bele a maximumot.
mmBálint 2012 szept. 30. - 23:53:23
(220/3153)
Mi az hogy megrendezett? :-DDD Valóban "meg van rendezve", hogy a zsûri kiválasztja a neki tetszõket - ez a dolguk. Meglepetésként ért?.. Vagy miféle titokra jöttél rá? :-)
Lala87 2012 szept. 30. - 23:03:23
(219/3153)
Nekem azzal nincs bajom hogy plussz 1 ember, csak ne pont ez a hisztis irritáló csaj lett volna, hanem mondjuk a Fóris-Ferenczi Gábor. Az eredeti angol, illetve az amcsi verziókban elõfordult már "szabályszegés", nincs kõbe vésve semmi. Olyan is volt hogy 13-an kerültek be az élõ sóba mert Simon úgy gondolta hogy hibázott amiért kiejtette az egyik lányt a mentorok házánál. Szóval én direkt várom hogy ilyesmi elõforduljon évadonként egyszer.
Wimm 2012 szept. 30. - 22:40:28
(218/3153)
Igen, azért ok a zsûri, hogy válasszanak. 24 versenyszámot, de nem 25-t!!! Mert így elvesztik a hitelességüket, ami az én szememben eddig legalább megvolt, de most...
Castia 2012 szept. 30. - 22:39:17
(217/3153)
Ne felejtsd el, hogy a mûsorokat jóval késõbb vágják össze, már a nyár vége óta megvannak a élõ show-s szereplõk. Úgy építik fel az adásokat, hogy õket már ismerje a közönség, mire oda kerülnek, hogy szavazni is lehet rájuk. Még a mentorházban lesz egy kis dráma, kiesik néhány rokonszenves versenyzõ, rontanak a jók és javítanak a gyengébbek, stb., de a lényeg, hogy a következõ héten már mindenki össze tudja passzintani a neveket és az arcokat.
mmBálint 2012 szept. 30. - 22:37:16
(216/3153)
"ezért nyomatják, azért nyomatják..." Ó istenem, a sok okos ember.. :-) Azért "nyomatják" és választják ki õket, mert õk a zsûri, õk a szórakoztató-mûsor - és nem a Világ Végsõ Igazsága. Azért választják ki azokat akiket kiválasztanak, mert elhiszik nekik/róluk hogy a személyiségük megtölt egy színpadot, és mert szeretnének velük együtt dolgozni még hetekig. Fel lehet nõni ahhoz, hogy ez néha nem egyezik az egyes nézõ véleményével. :-)
A kis vágóképek meg azért vannak errõl meg arról, mert a kamerák szinte MINDIG mennek, és NYILVÁN az érdekesebb arcokról vágnak be képeket - naná, majd az unalmasokról. :-) Lazuljatok már el kicsit! ;-)
Wimm 2012 szept. 30. - 22:26:58
(215/3153)
Igen, én ilyen naiv vagyok. Komolyan hittem.
Castia 2012 szept. 30. - 22:23:57
(214/3153)
Csobot Adél esete megint csak mûbalhé, amirõl lehet holnapra cikkeket írni, beszélni a szomszédokkal, meg írni a fórumokon... Mûkönnyek voltak azok a "rontás" után, a mûsoridõ jelentõs részét rá építik, állandóan vette egy kamera. Látod, már kialakulóban van egy friss szerelem is (idei Baricz Gergõ-Kováts Vera) amiben még szintén rengeteg a bulvárlehetõség - komolyan hitted egy percig is, hogy nem fog továbbjutni? Zámbó Krisztiánra ugyanez igaz, young love nélkül. Legalábbis eddig, de még ki tudja, mi alakulhat közte és Lass Bea között a mentorházban. :P