Téma: X-Faktor

hunzeek 2012 szept. 30. - 08:24:30
(193/3153)
Látszik,hogy soha nem voltál még hasonló helyzetben! Egy alapos leszidás, fenyegetés használni szokott bármilyen irreális is! Innen nézve hülyén hangzik a mondat de ott benn a versenyzõknek egész más hisz tovább akarnak jutni!
tompika74 2012 szept. 30. - 06:51:44
(192/3153)
Lecseszik az énekeseket, hogy miért jelentkeztek énekes mûsorba, amikor még táncolni se tudnak. Érdekes.
Karriert építeni is kell nekik tudni. Következõ mûsorban falat fognak építeni.
Geszti a táncbemutató után:
- Komolyan mondom, ha nem csináljátok rendesen, haza fogunk küldeni mindenkit.
Ez aztán a fenyegetés! Levágom az aranytojást tojó tyúkot, ha nem tanul meg görkorizni.
És még azt is mondja a válogatásnál, hogy:
- Ezek meg annyira rosszak, hogy azt sem tudom, hogy jutottak el idáig.
Én tudom. Te magad juttattad oda õket, barátom!
1/10
danton-b 2012 szept. 30. - 00:38:32 1/10 Előzmény Ezüstliliom
(191/3153)
teljesen igazad van ,de gondolj csak pl a Mónika showra,ott még meg is verették a szereplõket.Ezek amûsorok már rég nem a tehetségrõl szólnak ,mert abból alig van felhozatal ,hanem arról hogy az iylenek mint mi szerény IQ val ,akik jobb híján belenézünk,addig ott maradjanak,amíg meg tudnak minket tömni reklámmal.
Seven7Crown 2012 szept. 29. - 23:57:31 Előzmény Ezüstliliom
(190/3153)
Szigorú vagy, és nem mérlegelsz!:)
Mert ugye az is elképzelhetõ, hogy Feró, pont nem a megfelelõ koporsóba nézett bele!:)
Seven7Crown 2012 szept. 29. - 23:39:12
(189/3153)
Majd jövõre!:)
Seven7Crown 2012 szept. 29. - 23:36:46 Előzmény Ezüstliliom
(188/3153)
W.Katiról nem is beszélt senki, csak a dalszerzõ munkásságát kritizáltam.
Seven7Crown 2012 szept. 29. - 23:33:26 Előzmény Ezüstliliom
(187/3153)
Miért?:)
Még mindig jól nyomja az öreglány!:)
Vagy megint nem vagyunk egy véleményen?:)
Ezüstliliom 2012 szept. 29. - 21:58:46
(186/3153)
Ez a mai mûsor egy vicc volt. Vagyis még annak is rossz. Mi a f...-t képzel ez a Retek Klub??? Hogy képzeli, hogy így megaláz embereket??? Mi az, hogy megtáncoltatjuk a sok béna énekest, akik nem erre jelentkeztek, nem tudtak róla, hogy ilyesmiben is megméretik õket, és így nem készülhettek rá, hogy jól kibukjanak, és meglegyen a csámcsognivaló??? És Gesztinek még volt pofája szapulni õket, a koreográfusról nem is beszélve! Nem tudom, Geszti mit szólna hozzá, ha addig zárolnák a bankszámláját, amíg végig nem galoppozik a drágalátos Nemzeti Vágtája pályáján egy tüzes telivéren. Ja, hogy õ csak menedzser meg reklámszakember meg ilyesmi? És kit érdekel? Nézzük meg, terhelés alatt hogy viselkedik! Bunkó! Meg hogy õ nem szeretne együtt dolgozni bizonyos jelentkezõkkel. Ja, mert csak a friss pipihusikkal szeret "együtt dolgozni"!:/ Eh! Hányni tudnék ettõl az egésztõl!
Ezüstliliom 2012 szept. 29. - 21:49:23 Előzmény olahmiki1959
(185/3153)
Szia Miki!:)

Késõbb fogok Neked is válaszolni, de most túlságosan felhúztam magam hozzá, hogy értelmes választ írjak.
1/10
danton-b 2012 szept. 29. - 20:49:10 1/10
(184/3153)
Egyre szarabb ez amûsor ,ha lehet még fokozni.Mi ez abohóckodás atánccal?tegnap az M2-n volt a 67-es táncdalfesztivál,ott legalább értékelhetõ produkciók voltak,és nem bohóckodott azsüri.
Bár akkor is volt vitatható döntés.pl hogy Ambrus Kirit elöbbre sorolták mint Sárosi Katit vagy Kordát.Ja és nem ezek az unalmas nigger angol vernyogós számok ,hanem elõfordult dallam is ,ami itt tilos.
McCart 2012 szept. 29. - 20:22:35
(183/3153)
mekkora hülye p*csa ez az erdélyi csaj (Adél?) atyaég.
1/10
fo.ma 2012 szept. 29. - 20:11:30 1/10
(182/3153)
Igen, az nagyon aranyos, de most nem volt jó.
Castia 2012 szept. 29. - 20:03:09
(181/3153)
Az erdélyi lány, akit Malek lecseszett, aztán kint sírdogált egy sort.
1/10
fo.ma 2012 szept. 29. - 19:58:24 1/10
(180/3153)
Az melyik?
Castia 2012 szept. 29. - 19:56:41
(179/3153)
Eddig Csobot Adélt érzem egyedül élõ show-snak.
1/10
fo.ma 2012 szept. 29. - 19:54:00 1/10
(178/3153)
A Jimmy fia totál bizonyítási görcs, amitõl nekem teljesen élvezhetetlenné válik az éneke, hiába van jó hangja. A muzsika öröm, nem szenvedés.
Castia 2012 szept. 29. - 19:53:58 Előzmény olahmiki1959
(177/3153)
Megnéztem végre ezt a Szecsõdi Károlyt, ugyanis a feltételezéseddel szemben nem ismerem a munkásságát, abból a Megasztárból amiben õ szerepelt, tán fél percet se láttam. Ebbõl következõen fogalmam sincs, kik lehettek azok a "nagyságrendekkel tehetségesebb" versenyzõk, akik szerinted miatta estek ki. Tekintve hogy ezt a szériát végül Király Linda öccse nyerte meg, picikét kétlem, hogy Rúzsa Magdi-szintû tehetségek estek ki korábban, akár miatta, akár másért.
Na szóval, 3 dalt néztem meg a youtube-on Sz.K-tól. Egyik se volt tökéletes, akadtak benne hamis hangok, de nem volt hallgathatatlan. Hogy õ lenne minden idõk legtehetségtelenebb, leghamisabb, legakármilyenebb versenyzõje, az nagyon erõs túlzás részedrõl, és inkább személyes ellenszenvbõl táplálkozik, mint objektivitásból. Ehhez jogod van, de összeesküvés-elméleteket felesleges köré gyártani.
Kerepesi Farkas 2012 szept. 29. - 19:40:00
(176/3153)
Hova fossak vajh?
Castia 2012 szept. 29. - 19:35:08 Előzmény Seven7Crown
(175/3153)
Írtam is, hogy talán még 50 közé se jut. Élõ adásba biztos nem, úgyhogy ezzel a problémával nem kell majd megküzdenie.
olahmiki1959 2012 szept. 29. - 03:46:40
(174/3153)
Kedves Lili!
Örülök, hogy újból a körünkben üdvözölhetünk, elég régen jártál errefelé, és kedves dolog, hogy igyekszel felvenni az "utazósebességet".
Már abban az értelemben is, hogy olyan régi hsz-ekre válaszolsz, amiket az ember már el is felejtett. Gondolom, ahogy olvasgatod õket, és idõben egyre közelebb kerülsz a mához, majd aktuálisabb dolgokról is írni fogsz.
De egyébként igazad van, jó ezeket néha feleleveníteni, pláne úgy, hogy valaki új szempontokat is behoz esetleg a beszélgetésbe.
Úgy látom, Lass Beáról te csak az egyik írásomat olvastad el, azt, amikor elõször hallottam õt énekelni, és azt írtam róla, hogy mennyire megérintett az elõadása.
Nos, nem sokkal késõbb írtam egy másikat is, amibõl a lényeget felidézem a számodra.

"Én néhány hsz-szel ezelõtt Lass Beáról írtam egy eléggé szubjektív véleményt, amelyben azt fejtegettem, hogy bár voltak az éneklésében vitatható dolgok, összességében mégis mennyire hatni tudott az érzéseimre.
Aztán tegnap meghallgattam ugyanezt a számot a neten, úgy, hogy felvettem a fejhallgatót, és minden zavaró körülményt kizárva, csak az éneklésre koncentráltam.
Kár volt.
Ha nagy szavakat akarnék használni, azt mondhatnám, hogy egy világ omlott össze bennem. Ilyen hamisan, erõltetett hangon éneklõ, sokszor üvöltõ, némely szót érthetetlenül motyogva kiejtõ énekesnõt régen hallottam már.
A képernyõ elõtt ülve, ennyire megtévesztõ lehet egy hatásosan elõadott produkció. Ilyen sokat számít egy hangulat, egy érzelmeket kifejezõ arc látványa, a szemek sarkából elinduló könnycsepp, hogy az ember önkéntelenül is átveszi az érzéseket, nem hallja meg a hamis hangokat, elfelejti, vagy megbocsájtja a hibákat.
Számomra tanulságos volt a dolog, nem is örülök neki igazán."

Ezt írtam, és szerintem így már árnyaltabb a kép. Én magam is észrevettem azokat a hiányosságokat, amelyeket te is, éppen ezért írtam azt tanulságképpen, hogy ahhoz, hogy objektíven meg tudjunk ítélni egy produkciót, egyszerûen többször meg kell hallgatnunk, és meg kell néznünk. A nagyon szubjektív elemeket hagynunk kell leülepedni, és valóban csak magára az elõadásra kell koncentrálnunk.
Ilyen szempontból egy kicsit talán kezdem megérteni a zsûrit is, hiszen õnekik egy versenyzõt az elsõ benyomás alapján kell megítélniük, ami sok esetben nem is olyan egyszerû.

Szecsõdi Károly esete már keményebb dió. Túl sokat nem akartam foglalkozni vele, csak az õ esetén keresztül szerettem volna bemutatni egy bizonyos hozzáállást, döntési mechanizmust, gyanakvásra okot adó jelenségeket, háttérben történõ összefonódásokat.
Abban igazad van, hogy ezek feltételezések, csak amikor az ember magyarázatot akar találni teljesen érthetetlen, irracionális jelenségekre, egyértelmûen nem a szakmaiság, hanem valami egészen más dolog alapján történõ döntésekre, akkor más eszköze nem lévén, a logikáját hívja segítségül.
Szecsõdi Károly csúnya, szupertehetségtelen, meleg, és nagyon sokáig továbbengedték. Ennyi.
Nem írom le neked még egyszer, ha van kedved, olvasd el a 161 számú hsz-emet, abban szerintem tökéletesen összefoglaltam, amit errõl az egészrõl gondolok.
Ha meg - ahogy írod - nem ezért, hanem másért juttatták Szecsõdit jogtalan elõnyökhöz, akkor maximum arra tudok még gondolni, hogy szegény drágámnak igen fontos emberek vannak a felmenõi között, esetleg õ maga egy nagyobb összegû, vissza nem térítendõ kölcsönnel támogatta valamelyik zsûritag hétvégi házának a felújítását.

Annak kifejezetten örülök, hogy kezd összeállni a régi csapat. Mások mellett Semprini, Seven7Crown, és most te is felbukkantál, mint egy igazi klubban, ahol egy baromi jó zenekar játszik, és ahová esténként, sorban egymás után érkeznek a régi, kedves arcok, és minden készen áll arra, hogy elkezdõdjön a régóta várt elõadás.
Nagyon szentimentális vagyok, ugye?...