Téma: X-Faktor

Ezüstliliom 2012 szept. 28. - 23:02:41 Előzmény olahmiki1959
(173/3153)
Remélem, nem haragszol meg, Miki, ha leírom a véleményemet, ami megegyezik Castiáéval: ezek mind feltételezések, nem pedig tények. Lehet, hogy így volt, de lehet, hogy másért juttatták ilyen meg nem érdemelt elõnyhöz Szecsõdit. Ugyanígy egyetértek Castiával abban is, hogy a femininnek tekintett tulajdonságok még nem feltétlen bizonyítékai a homoszexualitásnak. Az embernek kialakul egy képe az illetõrõl, de lehet, hogy téved.
Ezüstliliom 2012 szept. 28. - 22:49:55 Előzmény Seven7Crown
(172/3153)
Feró meg az õ jóízû tréfái... annyira távolálló fogalmak, mint a vidám temetés.:/ Egy tréfáján sem tudtam nevetni. Egyszerûen csak bunkó.
Ezüstliliom 2012 szept. 28. - 22:45:25 Előzmény olahmiki1959
(171/3153)
Furcsa, hogy sokakkal ellentétben rám nem volt ilyen nagy hatással Lass Bea éneklése. De persze egyáltalán nem ciki, ha Rád hatott.:) És mivel nem kerültem a hatása alá, nagyon zavartak a technikai hiányosságok, hamisságok.

A Sade dalát éneklõ hölggyel kapcsolatban teljesen egyetértek Veled. Annak a nõnek semmi önkritikája és ízlése nem volt.

A régi dalok ócsárlása pedig olyan volt számomra, mintha pofonütöttek volna.:( Pedig egyiket sem én írtam ... sajnos.
Ezüstliliom 2012 szept. 28. - 22:34:27 Előzmény Seven7Crown
(170/3153)
Lerágott csont, hogy az eurovíziós szereplés nem a dalok vagy énekesek minõségén múlik. Kár azzal példálózni, hogy Wolf Kati hogy szerepelt ott.
Ezüstliliom 2012 szept. 28. - 22:32:03 Előzmény Seven7Crown
(169/3153)
Nahát! És Neked Cher a mérce az éneklésben?
1/10
Semprini 2012 szept. 28. - 19:49:01 1/10
(168/3153)
"Abban lehet valami, hogy a selejtezõkben láthatjuk a legjobb produkciókat.
Talán az lehet a magyarázat, hogy a selejtezõkre összekapják magukat a versenyzõk, aztán késõbb, - annak ellenére, hogy akkor már mentorok, meg énektanárok foglalkoznak velük, - kivész belõlük az eredetiség, a spontaneitás, és akkor már nem annyira érdekes a produkciójuk.
Én most arra vagyok kíváncsi, hogy akik továbbjutottak, azok mit fognak énekelni másodszorra, mert nagyon sokaknál az lehet a választóvíz.
Meg persze, hogy a zsûri el fog-e követni most is olyan baklövéseket és melléfogásokat, amelyeket bõven elkövetett a régebbi szériákban"

Igen ám, de ha a mentorok semmi másra nem jók, mint hogy kiöljék a spontaneitást, eredetiséget, rutinszerûvé tegyék a produkciókat, magyarán: elvegyék a sava borsát az egésznek, akkor tulajdonképpen mi hasznuk is van igazából?!
Én egyébként feltennék még egy kérdést: miért nem cserélõdtek ki (akár már kétszer is) a mentorok, mert - amint azt írtad is: azért ezeknek voltak ám baklövéseik szép számmal, túl azon hogy mindegyik rettentõ módon elfofgult volt a sajátjaival, a többit meg csak fikázta, és adandó alkalommal ellene szavazott- Én teljese biztos vagyok benne, hogy ezúttal sem lesz másképp.

Nagyon kíváncsi vagyok az általam legjobbnak tartott versenyzõk második produkciójára, meg fõleg arra, hogy vajon hányan jutnak tovább a mentorházba majd pedig az élõshow-ba, ahol aztán elindul a szokásos kontraszelekció és sorban kiesnek elõször a jobbak, aztán a kevésbé jók, a végére meg marad az ocsú...
olahmiki1959 2012 szept. 28. - 19:07:34
(167/3153)
Abban lehet valami, hogy a selejtezõkben láthatjuk a legjobb produkciókat.
Nekem az eddigi, összes X Faktorból a legnagyobb élményem - talán emlékszel rá, - Szabó Mariann bemutatkozása volt, amikor Beethoven: Örömódáját énekelte gospel stílusban. A felvételt a neten már vagy tucatszor láttam, olyan eszméletlenül jó, hogy egyszerûen nem tudok betelni vele. Amikor olyan hangulatom van, akkor megnézem.
Jellemzõ módon, azt a teljesítményt Sz.Mariann nem tudta a késõbbiekben megismételni, egy idõ után ki is esett, ma meg már azt sem tudom, mi van vele.
Talán az lehet a magyarázat, hogy a selejtezõkre összekapják magukat a versenyzõk, aztán késõbb, - annak ellenére, hogy akkor már mentorok, meg énektanárok foglalkoznak velük, - kivész belõlük az eredetiség, a spontaneitás, és akkor már nem annyira érdekes a produkciójuk.
Én most arra vagyok kíváncsi, hogy akik továbbjutottak, azok mit fognak énekelni másodszorra, mert nagyon sokaknál az lehet a választóvíz.
Meg persze, hogy a zsûri el fog-e követni most is olyan baklövéseket és melléfogásokat, amelyeket bõven elkövetett a régebbi szériákban.
Endy88 2012 szept. 26. - 22:25:07
(166/3153)
Elvileg, adásról adásra nõ a nézettség...
tompika74 2012 szept. 26. - 20:37:51
(165/3153)
Azt én sem állítanám, hogy ez a legerõsebb idény. Általában a válogatásokon szoktunk csodákat látni és hallani. Itt a hónapok alatt begyakorolt, tökélyre fejlesztett dalokat hallhatjuk.
Most majd jön pár rossz mentori döntés. Az érdekeset, a szépet engedik tovább a "hang" helyett.
Utána az élõ showban ha a produkciók fele nem lesz hamis, már meg leszek elégedve :)

Sokkal kevesebb a hozzászólás, mint az elõzõ X-faktorokhoz (amit nem bánok, mert gyorsabban végig tudom olvasni :) ). Lehet, hogy a nézettség is ekkora arányban csökkent?
Towner 2012 szept. 25. - 10:04:55 Előzmény olahmiki1959
(164/3153)
Jól mondtad, mindenkinek más tetszik. (Az más kérdés hogy nálunk ha valakinek eltérõ a véleménye azt kiröhögik /lent/ vagy belekötnek, hülyének nézik stb.)
Hétvégén felénk járt Vastag Csaba, és hát kellemesen csalódtam benne. Tom Jones és Frank Sinatra számainak tolmácsolásánál csodálkoztam mennyivel jobban tud énekelni mint anno az elsõ X szériában. (öszekötõ szövegei spontánoknak tüntek és viccesek voltak, sikere volt)
olahmiki1959 2012 szept. 24. - 19:17:05
(163/3153)
"Épp ezért ne tessék megbotránkozni, mert nekem is az idei mezõny tetszik a legjobban."

Eszem ágában sincs megbotránkozni. A tetszés az egy szubjektív dolog, az egyiknek a mákostészta a kedvence, a másoknak a rántott hús, krumplival.
A jelentkezõk színességével, extremitásával semmi baj sincsen, nekem is tetszik a sok eltérõ külsejû, és nagyon hullámzó tehetségû figura, szórakoztat a csetlésük-botlásuk, és örülök, amikor végre egy valódi egyéniséget, valódi tehetséget látok.
A zenei része azonban a versenynek, - én meg ehhez értek, - nagyon megkérdõjelezhetõ. Ha túllépünk a szórakoztató részén a válogatásoknak, akkor kiderül, hogy az idei mezõny bizony nem bõvelkedik a tehetségekben. Ilyen hangú, énektudású fiatalok gyakorlatilag bárhol fellelhetõek, ugyanakkor különleges, lélegzetelállító egyéniségekbõl eddig egyet sem hallhattunk a mûsorban.
Én néhány hsz-szel ezelõtt Lass Beáról írtam egy eléggé szubjektív véleményt, amelyben azt fejtegettem, hogy bár voltak az éneklésében vitatható dolgok, összességében mégis mennyire hatni tudott az érzéseimre.
Aztán tegnap meghallgattam ugyanezt a számot a neten, úgy, hogy felvettem a fejhallgatót, és minden zavaró körülményt kizárva, csak az éneklésre koncentráltam.
Kár volt.
Ha nagy szavakat akarnék használni, azt mondhatnám, hogy egy világ omlott össze bennem. Ilyen hamisan, erõltetett hangon éneklõ, sokszor üvöltõ, némely szót érthetetlenül motyogva kiejtõ énekesnõt régen hallottam már.
A képernyõ elõtt ülve, ennyire megtévesztõ lehet egy hatásosan elõadott produkció. Ilyen sokat számít egy hangulat, egy érzelmeket kifejezõ arc látványa, a szemek sarkából elinduló könnycsepp, hogy az ember önkéntelenül is átveszi az érzéseket, nem hallja meg a hamis hangokat, elfelejti, vagy megbocsájtja a hibákat.
Számomra tanulságos volt a dolog, nem is örülök neki igazán.
Lehet, hogy hirtelen, a nagy lelkesedésben nem lehet, sõt, nem is szabad azonnal véleményt mondani vagy írni egy produkcióról, meg kell várni, amíg leülepszik a hatás, és jó, ha többször is meghallgatjuk az ominózus elõadást.
Olyan részleteket is észrevehetünk, amelyek mellett elõször elsiklott a figyelmünk.
Ennyit az idei mezõnyrõl.
Kíváncsi vagyok, a zsûri kiket hagy majd bent az elsõ kiselejtezések után. Az is biztosan tanulságos lesz.
10/10
jdjlui 2012 szept. 24. - 16:33:37 10/10
(162/3153)
Hogy a lányoknak is legyen mit hallgatni :
EKANEM Bálint : "Long Train..."
http://adf.ly/D8Nq9
És egy elképesztõ Billy J. feldolgozás :
BORBÉLY Richárd:
http://adf.ly/D8NxB
Seven7Crown 2012 szept. 24. - 00:54:35
(161/3153)
Tudtam, és ezzel nem is Téged akartalak ugratni.
olahmiki1959 2012 szept. 23. - 22:43:56
(160/3153)
"Amúgy az idei a legerõsebb mezõny."

Remélem, észrevetted, hogy ezt én is csak idéztem, és erre reagálva írtam a hsz-t.
Seven7Crown 2012 szept. 23. - 22:20:01 Előzmény olahmiki1959
(159/3153)
"Amúgy az idei a legerõsebb mezõny."
Húú..
Akkor melyik volt a leggyengébb?:D
Seven7Crown 2012 szept. 23. - 22:18:09 Előzmény Castia
(158/3153)
Nagy szerencse, hogy ilyen lágy szívû vagy!:)
De komolyra fordítva a szót, Te eltudod képzelni ezt a csajt, amikor mondjuk rockot kell majd énekelni?
Mert én nem.
Seven7Crown 2012 szept. 23. - 22:14:09
(157/3153)
Hmmm...
Azt hiszem, hogy most sem nyújtott senki értékelhetõ produkciót.
Ezért csak azt tudom mondani, hogy most is a mentorok voltak a legjobbak!
1/10
Semprini 2012 szept. 23. - 18:10:06 1/10
(156/3153)
Amennyi tehetségkutató lement mostanáig a kereskedelmi tévéken, semmi csodálkozni való nincs azon, hogy boldog-boldogtalan benevez, teljesen függetlenül attól, van-e hangja, ritmusérzéke, és egyáltalán bármiféle elõadó vénája.
Mert hát mit is láttunk? Ott volt pl. az elsõ X-faktorban a legfeljebb elrettentõ példának alkalmas Király L Norbi, akinél tehetségtelenbb, utragázabb, irritálóbb, hangtalanabb, füslértõbb figurát keveset láttam, és mégis, Keresztes annyira szárnyai alá vette, hogy már maga is elhitte, hogy van némi hangja és tud valamennyire énekelni. De hát akinek meg van füle az hallja, hogy ez nem hang és nem éneklés! Az átlagember viszont óül a tévé elõtt és azt látja, hogy ez az enyhén szólva sem sínpadra termett külsõvel és hanggal (hangtalansággal) megvert egyénért odavannak a mentorok, a közönség, és horribile dictu: a harmadik(!) helyig jut, hát így nincs mit csodálkozni azon, hogy BÁRKI elhiszi magáról ugyanezt.
Vagy ott van Fekete Pákó, vagy Gyõzike esete. Egyik sem tehetségkutatóban tûnt fel, ott talán még az elõválogatóig sem jutottak volna el, mégis: mindketten ismert médiaszemélyiségek, celebek- zéró hanggal, zéró zenei tehetséggel, utóbbi a mûsorvezetésig, és önálló (ál)reality-show-ig vitte.
Vagy keresgéljünk még lejjebb - mert ugye, mindennél van lejjebb: ott vannak a Kelemen Annák, Kiszel Tündék, hadd ne soroljam tovább, akik aztán végképp semmit nem tudnak felmutatni az égvilágon, mégis idõrõl idõre címlapra- ill. képernyõre kerülnek.
olahmiki1959 2012 szept. 23. - 17:32:28
(155/3153)
"Amúgy az idei a legerõsebb mezõny."

Hát, erre nem mernék megesküdni. Nekem pont az tûnt fel, illetve inkább az a személyes véleményem, hogy egy picit rutinszerûvé vált az egész, ömlesztve jönnek az önkritika és a tehetség teljes hiányával rendelkezõ szerencsétlenek, akiken jókat lehet röhögni, de persze egy idõ után már az sem érdekes annyira. Sõt, azon vettem észre magam, hogy ezeken a béna, külsejükben, adottságaikban igencsak szerény képességû versenyzõkön már röhögni sem tudok tiszta szívvel, inkább megsajnálom õket.
Lehet, hogy az is megérdemelne egy pszichológiai, szociológiai tanulmányt, hogy mi késztet arra egyeseket, hogy õrületesen hamisan, erõtlen hanggal, mozogni nem tudva, színpadra teljesen alkalmatlan külsõvel jelentkezzenek egy ilyen válogatóra.
Milyen körülmények között élhetnek? Hogyan jutnak el gondolatban addig, hogy azt hiszik, a szegénységbõl a kitörésre a lehetõség a médiaszereplés lesz? Talán látják a tv-ben a celebeknek, a tévés személyiségeknek, az énekeseknek a magyar átlagot jóval meghaladó életszínvonalát, a villákban való életet, a nyugati kocsikat, és fõleg, az állandó csillogást, a médiában való szereplést, az újságok címlapjait, és azt hiszik, hogy kis szerencsével ez õnekik is osztályrészül juthat.
És senki nincs a környezetükben, aki szólna nekik, senki sincs, aki figyelmeztetné õket, sokszor torokszorító látni, ahogy a családtagok összekapaszkodva, zsebkendõket szorongatva reménykednek a színpad mögött a monitort nézve, hogy talán sikerül szegény gyereknek továbbjutnia.
A szerencsétlen, elesett embereken röhögni lehet, csak valahogy egy idõ után ez az egész átcsap egy kellemetlen érzésbe, az ember feszengeni kezd, és lesz belõle egy rossz szájíz, egy kínos szituáció.
De hát persze, errõl szól az egész mûsor. Ha csak a tehetségeket engednék képernyõre, az nem lenne annyira érdekes.
A tegnapi mûsorból a rengeteg Adele számain elvérzõ lány után nekem is a három lány produkciója maradt meg a legjobban, nagyon ötletesen fel volt építve az egész, ahogy szépen egymás után jöttek be a színpadra, és mindhárman jól énekeltek, egyénenként is, és a többiekkel együtt is.
Õmellettük a fekete pólós cigány srác éneklése tetszett a legjobban, aki Stevie Wondernek a "Part time lover" címû számát adta elõ.
Egy egész picit aláénekelt ugyan a magas hangoknál, mert erõlködnie kellett, mivel a hangterjedelmének a felsõ határait feszegette, de összességében elképesztõ zenei érzéke van a srácnak, "benne van a vérében" a zene, a ritmus, és a dzsesszes improvizáció is megy neki, ami a tehetség legegyértelmûbb jele.
Amikor valaki nemcsak mereven, a betanultak szerint énekel el egy számot, amit levett, és megtanult egy világsztár felvételérõl, hanem a saját motívumait, frazírozásait, dallamvariációit is bele meri tenni a produkcióba.
Õbenne látok lehetõségeket, kérdés persze, mint az összes többi indulónál is, hogy mit fog énekelni másodszorra.
Talán a legnagyobb baj a mostani mezõnnyel, hogy az embernek erõsen kell gondolkodnia, ha fel akarja idézni az indulókat. Nem nagyon vannak köztük igazi, nagy egyéniségek.
Ebben a pillanatban jutott eszembe a szilikonmellû hölgy, aki a saját elmondása szerint a Hungária együttesben énekelt egy ideig.
Ahhoz képest még nagy jóindulattal is csak egy gyengécske teljesítményt nyújtott, bár valószínû, hogy Fenyõ, - ha egyáltalán igaz a történet, - nem az énekesi képességei miatt...khm...foglalkoztatta...
Naphinel 2012 szept. 23. - 16:41:33
(154/3153)
Feró marhulásai eszméletlenek voltak, olyan dinka.
A 16. full hamis Adéle számnál már azt hittem, kivágom a tévét, és hogy többet az életben nem akarok tõle egyetlen dalt sem hallani, de a három csajszi (igaz az elsõ eléggé lanyha volt, így legyen kettõ) mentette a dolgot.
Az István király pedig... fúúú, imádom azt a rockoperát, de amit az a csaj mûvelt - fetrengtem az ágyon a röhögéstõl.

Itt is voltak jók, kevésbé jók, meg pocsékak, de egyiken azért, másikon amazért tudtam szórakozni.