Téma: X-Faktor

Jessica00 2013 dec. 08. - 20:54:55
(1559/1899)
Alföldi tuti Tündét akarja :)
Jessica00 2013 dec. 08. - 20:52:39
(1558/1899)
Amikor kiesett btw, biztos féltek kevesebb sms-tõl, így vissza kellett õket hozni...
málna-mc 2013 dec. 08. - 20:52:37
(1557/1899)
Csordás teljesen feladta. Nekem elég lagymatag volt.
mushi 2013 dec. 08. - 20:51:51
(1556/1899)
a bõgõ nagyképû vagy a fojtott hangú álszerény? talán inkább a bõgõ... úgyis már csak egy hét
Akosh 2013 dec. 08. - 20:48:47
(1555/1899)
Szikora Robinak Ákost kell hazaküldenie, remélem Alföldi is õt fogja mondani és 3:1 arányban Tünde megy tovább.
malvinkicska 2013 dec. 08. - 20:47:37
(1554/1899)
Krasznai sokkal jobb, mint az a kis gyerek csapat a tinilányok szavazata csinálta ezt úgy sem sokáig fognak tündökölni, mint a többi, nem sokról lehet hallani mikor lemegy a mûsor.
Leen 2013 dec. 08. - 20:45:30
(1553/1899)
Azt hiszem, nem kérdés, hogy ma este ki fog távozni. Remélem, 3-1 arányban Tündét fogják továbbjuttatni. Õ jobban megérdemli szerintem, hogy a TOP3-ban legyen. Igaz, régen nagyon irritált az a nõ, de egy ideje elkezdett tetszeni, amit csinál.
1/10
szabyy 2013 dec. 08. - 20:39:34 1/10
(1552/1899)
Ez így teljesen rendben van.
Jessica00 2013 dec. 08. - 20:27:16
(1551/1899)
mert nekem meg õk nem tetszenek. A többi 3 igen, bár Ákos néha ordít csak.
Ennyi. Te nekik, én másnak szurkolok, ennyi a logika, nagyon nehéz lehetett kitalálni :)
1/10
szabyy 2013 dec. 08. - 20:25:32 1/10
(1550/1899)
:) arra amit õ szeretne nem vonatkozik a saját logikája. Én is azt remélem, hogy Ákos megy haza.
mushi 2013 dec. 08. - 20:22:54
(1549/1899)
akkor meg mégis miért reméled? error, logic not found.
olahmiki1959 2013 dec. 08. - 20:20:19
(1548/1899)
Krasznai Tünde ruhája borzasztóan elõnytelen, olyan, mintha a csaj minimum 6 hónapos terhes lenne.
Ezt a stylist-ok nem vették észre???
Gratulálok!...
Jessica00 2013 dec. 08. - 20:18:37
(1547/1899)
én meg remélem, a btw esik ki.
Jah és egyébként tök mindegy, egy héten nem fog múlni, kit hallok tovább, Veca se lett döntõs, mégis szívesen hallgatom, és van lemeze. Jahhh és nem én kapom a havi egy millát se, tehát tényleg sz.rcsizok rá... ;)
1/10
southwind 2013 dec. 08. - 20:10:53 1/10
(1546/1899)
kezd a dóra nagyon rossz lenni, olyan tótkarrier... már úgy énekel ahogy a varjú károg
mushi 2013 dec. 08. - 20:08:18
(1545/1899)
remélem, hogy nem a bytheway fog ma kiesni. csordásnak kéne, nagyon leeresztett, pedig ezelõtt valamelyik héten valamelyik dalánál felkaptam a fejem, hogy azta, ki énekel ilyen jól? de inkább ereje van a hangjának, nem szépsége. danicson az erõlködés iszonyat látszik, akkora az akarás benne, mintha kínozná a székrekedés. akarja és nyomja, és annál rosszabb lesz. a bytheway sokszor csinált rossz elõadást, sokszor viszont jót, tegnap is jók voltak, az egyik legjobb produkciójuk volt az adásban, meg az összes eddigijük közül is. egyébként megcsinálni, hogy ki hogy és mit énekeljen, halkan vagy hangosan, magasan vagy mélyen, összehangolni az egészet négyen, nem kis teljesítmény, nagyobb odafigyelést és felkészülést kíván, mint az egyéni versenyzõknek, akik "csak" eléneklik a dalukat. krasznai. nem. láttátok a showder klub reklámját, mikor hadházi asszem azt mondja, hogy táncdalfesztivál? na úgy énekel. szal nem. plusz kicsit olyan szaga lenne, mint mikor a kis szegény mesemondó fiú nyert a csillag születikben. tóth gabi is megemlítette, hogy benne volt az éneklésében a múltja, tehát foglalkoznak vele, ha meg megnyerné, azzal csak erõsítenék azt, hogy "segítenek" a múltból kijutással. fúj és most is ismétlik és jaj de csúnya a kiejtése!!!!!
mapk 2013 dec. 08. - 20:03:34
(1544/1899)
Nem hiába hívják belsõ berkekben a forgatókönyvet X-aktáknak. :D
Keeley 2013 dec. 08. - 19:33:09
(1543/1899)
szinte biztos vagyok benne, hogy ma a csapat esik ki! Aztán 3. lesz Krasznai 2. Ákos 1. Dóra. fogadni mernék rá hogy vele nyeretik meg.. ronda külsõ pocsék hang :) nagy orr :D
10/10
helga17 2013 dec. 08. - 18:59:39 10/10 Előzmény kazsagx
(1542/1899)
Hát én nem tudom!Én nem nézem az AfterX-et.
olahmiki1959 2013 dec. 08. - 18:09:26
(1541/1899)
Jó elemzést adtál Danics Dóráról, tulajdonképpen igazából soha nem tudhatjuk meg, mi lakozik valójában egy emberben, aki a média figyelmének a középpontjába kerül.
Lehet, sõt, biztosan egyfajta szerepet játszik, - nem csak õ, - van olyan közismert színész, aki macsónak, nõfalónak mutatja magát, (közben meg mindenki tudja, hogy a saját neméhez vonzódik), van olyan hölgy, aki egész életében valamiféle szupernõnek, bombázónak akarja elhitetni magát, (közben meg olyan csúnya, hogy az embernek az élettõl is elmegy a kedve, ha csak ránéz), aztán olyan is van, aki az elesettségével akar szimpátiát kelteni maga iránt.
Lehet, hogy Danics Dóra is ilyen. Nem tudom, különösebben nem is érdekel.
Ha én egy zongoramûvész briliáns játékát hallgatom, nem érdekel, hogy az illetõ a mélyszegénységbõl, iszonyatos erõfeszítések árán küzdötte-e fel magát a világhírig, vagy egy nagypolgári család minden lehetõséget megkapó, elkényeztetett gyermekeként jutott el ugyanoda.
Abban a pillanatban csak a produkció érdekel, a mûvész családi körülményein ráérek késõbb is elgondolkodni.

Danics Dóra tegnap esti, "Egyszer..." címû, eredetileg Rúzsa Magdi által elénekelt dala engem hihetetlen módon megfogott.
Nem ismertem ezt a dalt, tehát abszolút tisztán, nyitottan, elõismeretek és elõítéletek nélkül hallgattam végig, hagytam hatni magamra a szöveget, az elõadást, a hangzást, a színpadképet, összességében mindent.
És nagyon tetszett.
Az elõadás - esetleges - mesterkéltsége nekem nem tûnt fel, nem zavart, hiszen a Kossuth-díjas színész megrázó alakítása is csak egy szerep, akármennyire is átéli.
De a lényeg.

Meghallgattam ennek a dalnak az általad belinkelt, és 101 százalékosnak minõsített elõadását Rúzsa Magdival, és Presser Gáborral.
(Nagy levegõ).
Azt kell hogy mondjam, hogy - és tudom, hogy nagyon sokan nem fognak egyetérteni velem, - Danics Dóra SOKKAL érzékenyebben, bensõségesebben, hangulatosabban, a szövegben rejtõzõ finomságokat jobban átérezve, a dalban megfogalmazott érzelmeket sokkal jobban átélve adta elõ ezt a dalt, mint Rúzsa Magdi.
Mondom ezt úgy, hogy egyébként meghajtom a fejem Rúzsa Magdi egész eddigi pályafutása elõtt, és elismerem a hangi, emberi, elõadói kvalitásait.

De mondok konkrétumokat is, mert a szubjektív szempontok mellett, vannak szakmaiak is.
1.A tempó.
Ezen a felvételen Rúzsa Magdi gyorsabban, egy egészen picit elkapkodva énekli a dalt, - ez szerintem az õt kísérõ Presser hibája is, jobban meg kellett volna választani a tempót, bensõséges, érzékeny dalt nem lehet nyugtalanul, sietve elõadni, - hozzá képest Danics Dóra nyugodtan, mintegy elbeszélve, elmesélve, a nézõt is bevonva a produkcióba, adta elõ a számot.
2. a dinamika.
Rúzsa Magdi - többször is végighallgattam, nehogy elhamarkodottan mondjak ítéletet, - gyakorlatilag végig ugyanolyan hangerõvel, tisztán, de szinte érzelmek nélkül énekli a dalt, hozzá képest Dóra felerõsödik, lehalkul, mikor mit kíván meg a szöveg, hol hangosan, hol suttogva énekel, felgyorsul, néha meg teljesen szabadon, tempó nélkül énekel, szinte együtt lélegzik a dallal.
És végül a legfontosabb szempont, ami "mindent visz" - legalábbis a számomra, - és ami miatt az a véleményem, hogy ezt a dalt Dóra SOKKAL jobban énekli, mint Magdi.
3. A szövegmondás, az artikuláció.
Rúzsa Magdi egészen pongyolán, sokszor az érthetõség rovására menõen gyatrán énekli a dal szövegét, idõnként elnyeli a szavak végét, néha motyog, elken szövegrészeket, hozzá képest Danics Dóra tökéletesen tisztán érthetõ szövegmondással és értelmezéssel adja elõ a dalt.

Dóra elõadása megfogott, meghatott, elszorította a torkomat, érzelmeket váltott ki belõlem.
Rúzsa Magdinál ez elmaradt.
Természetesen ez a saját véleményem...
fo.ma 2013 dec. 08. - 10:35:18
(1540/1899)
Már régóta nem nézem a Factorokat, de tegnap véletlenül odakapcsoltam, pont amikor Nagy Feró énekelte a 8 órát. Sosem voltam nagy véleménnyel a hangjáról, de most még olyan hamis is volt, h rendesen bántotta a filhallásom. Borzasztó volt!