Téma: X-Faktor

Suziy 2014 nov. 02. - 19:31:29 Előzmény Suziy
(205/385)
Fantasztikus !!! Ismét, sõt biztosan "kitermel" 3-4 Európa esetleg világsztárt ez a mûsor.......
charles58 2014 nov. 02. - 17:44:31
(204/385)
Hát ez iszonyat. Két nagyon jó énekes párbajozik, a maszkos majmok meg simán továbbmennek.
papzo 2014 nov. 02. - 05:59:12 Előzmény DrAgy
(203/385)
Mi nem nézzük ezt a mûsort. Addig néztük, amíg megláttuk kik mentek az élõ adásba.
Nincs igazán nagy szám köztük, egyiknek a koncertjére sem vennék jegyet.
Az idõsek csapatában a pasi irritáló, nem is értem hogyan jutott el odáig, hogy még képben van (talán) most is.
A két nõ közül, ahogy látom a hozzászólásokat a jobbik ment haza, az irritáló Juli maradt benn.
A fiúk közül egyik sem volt szimpi, talán csak a csíkszemû, de neten a múlt heti produkciójába belehallgattam és csalódás volt.
a csajok közül nem tudom kik versenyeznek és a zenekarok sem tetszettek már korábban sem.
A mûsorvezetõ személye már csak ha meglátom is irritál.
Marad tehát a távkapcsoló.
10/10
stenimore 2014 nov. 02. - 00:38:07 10/10
(202/385)
Tiszteletre méltó az alaposságod ,ahogy írsz a mûsorról ,de alapvetõ tévedésben vagy amikor a szavazó közönségrõl olyat feltételezel hogy valakit unalmasnak talált és azért küldte párbajozni.Ez aközönség teljesen érthetetlen és logikátlan alapon szavazgat ez tény és nem véletlen hogy hülyéknek tartom õket,ha egyáltalán igaz amit az RTL eredményként állít.a TE VÉLEMÉNYED AZ, HOGY EGY IDÕ UTÁN hORÁNYI UNALMASSÁ VÁLIK,SZERINTEM MEG EGYÁLTALÁN NEM VÁLIK AZZÁ, BÁR ATÖBBIEK LENNÉNEK KÖZEL ANNYIRA UNALMASAK MINT Õ.Õ AZ EGYETLEN EMLÍTÉSRE MÉLTÓ ELÕADÓ AZ EGÉSZ CSAPATBÓL.
King Diamond 2014 nov. 02. - 00:03:50
(201/385)
Nem szóltam eddig még hozzá az X-faktor témához, pedig mindegyik évadot, adást láttam eddig és nézem most is. Olvasgattam a hozzászólásokat is. Most egy kicsit írok a jelenlegi évadról (ami az ötödik, ha jól számolom), illetve a mai döntõrõl, és a versenyzõkrõl, mentorokról. Lehetne írni az elõzõ évadokról is, de úgy vélem, azt annak idején kellett volna.
Nem értem a 'szavazókat/nézõket', de mondjuk az RTL-t sem. Akármennyire meg van manipulálva ez az egész szavazósdi, stb., nem hiszem el, hogy azt akarják, hogy a jók essenek ki. Mivel múlt héten is és most is két jó versenyzõ esett ki. A párbajban (de nem csak ott) a jobb. Én sokkal jobban kiakadtam volna Little G. helyében egy ilyen döntés után.

Nézzük a döntõbe jutott versenyzõket mentoronként:
Little G.: Három mentoráltja közül szerintem egyértelmûen Kállai-Kiss Zsófiban volt a legtöbb potenciál, lehetõség. Horányi Juli szépen énekel, de ez egy idõ után unalmassá válik (számomra mindenképp, de ahogy nézem, a 'nézõk' számára is, mivel most párbajozni küldték). Andelic Jonathan pedig szintén jól énekel, de csak egyfajta stílusban, ami megint csak unalmassá teszi õt számomra. Õ szerintem jól választotta meg a döntõs versenyzõit, mert a többiek nem voltak ilyen jók, ilyen szinten. Horváth Krisztiántól a falra másztam például, annyira nem volt szimpatikus.

Szikora Robi: Nagy kár, hogy a múlt héten kiejtették az egyik jó versenyzõt Ilyés Jenifer személyében, akitõl amúgy nekem Tóth Andi még jobban tetszik. Elképesztõ, amit ez a 15 éves kiscsaj produkál, egyértelmûen a legerõsebb versenyzõje. Jakab-Péter Izabellának már múlt héten ki kellett volna esnie és ezzel róla mindent el is mondtam. A mentor helyében utóbbin kívül én is õket vittem volna az élõ adásokba, Bella helyett meg mondjuk Cseh Andit vagy Gwendolint.

Tóth Gabi: Egyszerûen nem ért a csapatokhoz. A legjobb csapatot már a Táborban(!) elküldték, pedig nagyságrendekkel jobban tudtak játszani a hangszereken és az énekes is jó volt. Õk voltak a Kottán kívüliek. Amit a srác a válogatón gitárszólót lenyomott, azt talán még a Shudras gitárosa sem tudná eljátszani, vagy amit az apuka ledobolt. Én elsõdlegesen a Kottán kívülieket vittem volna be az élõ adásokba, utána a Phoenix Rt.-t, bár õk azért ismerõsek lehetnek rock körökben, mivel többször játszottak már például a Tankcsapda vendégeként is. De szerintem õk jobbak mint a Rock-inger volt. A Pálinka Republik meg nagy tévedés volt, a Spoonnal egyetemben, elõbbit a 'nézõk' igazolták is, már az elsõ adás után mehettek is haza, utóbbi pedig akkora egy nyálas fostenger, hogy öröm lenne nézni, ahogy Puzsér kiosztja õket. Nem igaz, hogy nem jöttek még rá, hogy ez ma már senkit sem érdekel. A Tha Shudras nem olyan rossz, csak eléggé mû a hangzása, lehetne rockosabb is, illetve játszhatnának keményebb számokat is. A maszkjaik nekem tetszenek, ettõl egyedibbé válik az egész produkció. Szóval én a Kottán kívüliek, Phoenix Rt., Tha Shudras hármast vittem volna be az élõ adásokba, a többiek nagyon szót sem érdemelnek, a Rosewoodtól például szintén agyfaszt kaptam, akkor nyálas szar volt az egész.

Alföldi Róbert: Úgy igazából meg vagyok elégedve a döntõbe vitt embereivel, talán én is õket vittem volna. Nagy és Szabó Richárdot mindenképp, mert mindketten szimpatikusak, jól énekelnek. Borbély Richárd eléggé mesterkélt volt eleinte, de próbálja ezt levetkõzni, és egy kicsit már szimpatikusabb, mint az elején. Benji viszont számomra egyáltalán nem szimpatikus, annyira görcsöl a végén, hogy mikor mondják már ki a nevét, meg jusson már tovább, hogy ez nem tetszik benne és nekem, mint énekes sem tetszik annyira, mint mondjuk Nagy Richárd vagy Ricsi bácsi.

Ez volt a harmadik adás, és eddig két olyan versenyzõ esett ki, akik akár a fináléig is juthattak volna tudásuk alapján. Little G. bent maradt két mentoráltja közül számomra Jonathan színesebb egyéniség, mint Juli, de úgy vélem, hogy utóbbi fog tovább bent maradni. Szikora Robi két versenyzõjébõl egyértelmûen Tóth Andi a jobb, színesebb egyéniség, õt én mindenképp a fináléba várom/várnám. Tóth Gabi két csapata közül remélem, hogy a Tha Shudras jut tovább, akár még a fináléig is, megnyerni nem fogják. Alföldi Róbert négy versenyzõje közül pedig szerintem Nagy Richárd fog a legtovább jutni (szerintem a döntõbe), utána Szabó Richárd, majd pedig Borbély Richárd és Benji. Utóbbi kettõ nem hiszem, hogy döntõzne, Ricsi bácsi esetleg. Én most a döntõbe Tóth Andit, Nagy Richárdot és a Tha Shudrast tenném, ahol utóbbi lenne a harmadik. Remélhetõleg jövõ héten nem megint egy újabb esélyes esik ki...
metan 2014 nov. 01. - 23:09:20
(200/385)
Jól mondod.
És tessék. Most párbajoznia kell neki, meg a Zsófinak, miközben - már elnézést - hozzájuk képest tehetségtelen hangtalan kis pöcsök meg tovább jutottak.
Errõl ennyit.
Semprini 2014 nov. 01. - 23:08:54
(199/385)
A két zenekar, és Jonathán volt a 3 legrosszabb ma (IS), ehhez képest elsõnek mentek tovább (persze nem sorrendben mondják). Még amikor 3 csaj maradt a végére, akkor is azt vártam, hogy Bella párbajozik és megy haza, de ehhez képest õ is továbbment! Tényleg döbbenet!
loma06 2014 nov. 01. - 23:05:50
(198/385)
Kiakadtam..
Semprini 2014 nov. 01. - 23:05:06
(197/385)
Hát ez szuper, a 3 legjobb közül ketten párbajoznak! Hihetetlen, é szinte biztos voltam, hogy mindketten simán továbbmennek! Na persze, az elõzõ faktorok ismeretében ez cseppet sem meglepõ. Kontraszelekciónak hívják az ilyet. Nem szeretem ezt a szót, de sajnos megont nagyon ideillik.
Semprini 2014 nov. 01. - 22:41:40
(196/385)
Na, ahogy vártam, Tóth Andi és Kállai-Kiss Zsófi volt a két legjobb, de fura módon mindketten mintha a tavalyi gyõztest akarnák utánozni, egy az egyben Danics Dóra-stílusban tolták el a számukat. A harmadik legjobb Horányi Juli volt, neki megvan a saját hangja és stílusa. Õk hárman emelkednek ki a mezõnybõl, Futottak még: Jakab-Péter Izabella, Benji és Szabó Ricsi. A két zenekar, Jonathán és a másik két Ricsi mehet a levesbe.
loma06 2014 nov. 01. - 22:11:42
(195/385)
Ez a spoon.... Uhh :S
Semprini 2014 nov. 01. - 21:50:08
(194/385)
A mai adás idáig siralmasan gyenge, vagy a dalválasztás, vagy a feldolgozás rendkívül rossz, olykor mindkettõ. Még Tóth Andiban és Kállai Kiss Zsófiban bízom...
A magam részérõl Borbély Richárd- Andelic Jonathán párbajt szeretnék, és essen ki mindkettõ, hihetetlenül irritálóak, de mehet velük a Tha Shudras is, az is szörnyû. Idén a csapatok a leggyengébbek, de a fiúk is hozzák a szokásos alacsony szintet. Remélem megint nõ nyer (aki 25 feletti is lehet persze.)
DrAgy 2014 nov. 01. - 11:24:23
(193/385)
Milyen álszenteskedés megy.Itt leszólják meg lepontozzák,aztán este meg ott
ülnek a tévé elõtt és bámulják :)
papzo 2014 okt. 28. - 14:46:02 Előzmény olahmiki1959
(192/385)
A remény hal meg utoljára, de nem hiszem, hogy a két ripacs mûsorvezetõ tud jobb lenni, vagy a sok erõtlen, hamisan éneklõ sztárocska tud valami olyat produkálni, amiért érdemes a sok reklámot végigszenvedni 2-3 perc vernyákolásért.
A héten már felvételrõl hallgattunk bele, reklám nélkül, de így is sok és idegesítõ volt a mûsor.
Az énekesek között egyik sem nyûgöz le, aki tetszett anno a válogatón az is mid harmatos volt pl. ma.
Vannak kifejezetten idegesítõ figurák, mint pl. Jonathán, Izabella, a két Richárd (a nagy darab és a színész) de a többi szereplõ sem igazán jön be. Ha belegondolok egyiknek a koncertjére sem hiszem, hogy jegyet vennék.
Edmond Dantes 2014 okt. 26. - 18:19:53
(191/385)
OFF
Tegnap álmos estém volt, Mementot (kommentet ld ott) 5' nézés és 30' alvás után kilõttük, "bed-time" háttérnek, na jöjjön egy kis X. Egyet se néztünk eddig, hsz legutóbb szep.8, akkor is inkább OFF.

ON
Bejött egy nem túl tinikorú szõke nõ, nótára gyújtott..és elbûvölt! A nevét tegnap óta elfelejtettem, de most kikerestem. Horányi Juli. Kell ennél több? Utána másik szobából még hallottam egy hallgatható vkit, "listaáron" õ Borbély Richárd volt és egy fakó ázsiait, de õt már félálomban, talán nem véletlenül...
Ezek szt tegnap jókor voltam jó helyen? :o)
olahmiki1959 2014 okt. 26. - 14:51:26
(190/385)
Igen, ezt akartam mondani...:)
Semprini 2014 okt. 26. - 14:09:33
(189/385)
Szerintem nagyon gyenge a mostani mezõny. Talán hárman emelkednek ki, de nem mernék rá fogadni, hogy közülük kerül ki a majdani gyõztes. Vannak, akiknek még nem jegyeztem meg a nevét, és azt hiszem, már nem is igen fogom, egyáltalán nem vagyok biztos, hogy nézni fogom a további adásokat.
Akiket megjegyeztem - nem feltétlenül pozitív értelemben:
Anfdelic Jonathán: Nem tehetek róla, engem nagyon irritál a srác. Oké, van hangja, de valahogy mégse használja jól, sokszor erõlködik, kiabál. Én õt küldtem volna haza tegnap, bár várható volt, hogy Jennifer fog menni.
Kállai Kiss Zsófi: a hangszíne, énekstílusa kísértetiesen emlékeztet a tavalyi gyõztesre, Danics Dórára. ami talán nem is véletlen, hiszen amint a válogatóból kiderült,jó barátnõk, Dóra el is kísérte Zsófit. Csak az a baj, hogy ami Dóra esetében természetes volt, az itt felvett manírnak tûnik. Persze tehetséges, elég sokáig el is juthat, de nem hiszem, hogy megnyeri, ahhoz túlságosan a tavalyi gyõztes kópiája.
Tha Shudras: Számomra borzalmasak, én biztos nem engedtem volna õket az élõshow-ba. Remélem, hamarosan kiesnek.
Horányi Júlia: Õ az a versenyzõ, aki a leginkább "valamilyen", akinek nem kell kitalálni a stílusát, mert már van neki. Más kérdés, hogy ez vagy bejön valakinek, vagy nem. Elsõre nekem is fura volt, de a tegnapi dala szuper volt, nagyon tetszett.
Benji: Hát, nem tudom, jó hang meg minden, de valahogy még éretlennek tûnik. Egynek elmegy-kategória, de ha kiesik sem fog hiányozni.
Ricsi bácsi: A fiúk közt a legjobb hang, más kérdés, hogy nagyon amatõr, hol meglepõen jó, hol meg nagyon nem. Vagyis borzasztó egyenetlen a teljesítménye.
Tóth Andi: A bemutatkozó száma a válogatón nagyon nem tetszett, mi több, egyenesen ellenszenves volt, de azóta szinte megkedveltem, bár továbbra is nagyon koravénnek és manírosnak tûnik, ami azért meglepõ, mert mindössze 15 éves. Másnak 35 évesen nincs ennyi felvett manírja. Szóval lesz dolga a mentorának vele, és szerintem se nagyon kéne a "felnõtteskedést" erõltetni, mert bármennyire is jól áll neki, még csak egy kislány. Persze ha ilyen dalokat adnak neki, és 20 évvel idõsebbnek sminkelik, akkor nem nagyon lehet mit csinálni.
A többiek a szürke középszer vagy még az se, tényleg nem jegyeztem meg a nevüket.

A mentorok: Tóth Gabi továbbra is irritálóan elõtérbe tolja magát, ugyanakkor az is feltûnõ, mennyire nincs önálló véleménye, mennyire csak végszavaz alföldinek, szajkózza a szavait. Szikora no comment, a nagy rutin és a bájolgó negédeskedés elegyeként továbbra se tudom hova tenni. Alföldi is fõszereplõnek képzeli magát, kevesebb több lenne belõle is, ráadásul nála a legfeltûnõbb, hogy mennyire nem ért a zenéhez, énekléshez és mennyire rendezõ- vagy színészfejjel gondolkodik, ugyanakkor mennyire kinyilatkoztatásnak szánja a mondatait, amelyek valójában pusztán laikus vélemények. Little G a leghozzáértõbb, de nem jobb mint Malek Miki volt. többet vártam tõle, de még így is messze õ a legkevésbé irritáló és legrokonszenvesebb mentor.
malvinkicska 2014 okt. 26. - 13:26:27
(188/385)
Az RTL nézését hanyagolom fõleg mióta celebeznek amúgy is ilyen mûsorokkal, hogy akar nézettséget, ez a Szabó Zsófit még mûsor vezetõnek tette, hát nagy butaság volt még rendesen beszélni sem tud, nem akarok vulgáris lenni, de ez minõsíthetetlen volt az a pár perc amit láttam belõle. Nagyon kérem aki tud ellene tenni tegyen ez a nõ ne vezessen többet mûsort, mert ez a csatorna látlelete. Ördög Nóra cipõ pucolója sem lehet, az Istenes gyereket még csak nem is minõsítem.
loma06 2014 okt. 26. - 10:17:52
(187/385)
Akarod mondani, "kifelé áll a rúdja", nem?
olahmiki1959 2014 okt. 26. - 00:00:18
(186/385)
A mai adás kifejezetten rossz volt.
Szinte mindenki - mintha most fogyott volna el az erõ, a kreativitás, az ötlet, - hamisan, erõtlenül énekelt, aki pedig nem, az egyéniség nélkül, szürkén csinálta végig az estét, a dalok kiválasztása valami katasztrófa volt, nem véletlen, hogy az egész mûsor magasan legjobb produkcióját Horányi Juli varázsolta elénk egy õsrégi, de a mai napig csodálatos Simon & Garfunkel dallal, (Híd a zavaros víz fölött), amit kristálytisztán!!!, hitelesen, mély átéléssel, hatalmas élményt nyújtva adott elõ.
A többiek - kis túlzással - mehettek a levesbe, Ricsi bácsinak nagyon kifelé áll a szénája, benne valószínûleg ennyi volt, a négy jóképû srácból álló, és baromi jól éneklõ Spoon fiúzenekar ma erõtlen volt, szürke, a daluk nagyon rosszul lett kiválasztva, a Tha Shudras viszont tetszett - fõleg a zenészek miatt, - bár az énekes kicsit több életet vihetett volna bele az elõadásába.
Benji, a helyes vietnámi fiú egyre több hiányosságot árul el, nagyon kellemes a hangja, de sokat kell dolgozni azon, hogy valóban mindig megbízható teljesítményt nyújtson, sok még a bizonytalanság az éneklésében.

A párbaj valami borzasztó volt!
Mindkét énekes szinte végig hamis volt, Ilyés Jenifer nem tudott felnõni a feladathoz, - haza is küldte a zsûri, - Jonathán pedig annyira akart, hogy sokszor éneklés helyett inkább üvöltött, és persze, a nagy akarásban rengeteg ide-oda csúszkálás, hamisság volt a hangjában, ugyanolyan erõvel õ is hazamehetett volna.
Szerintem egy-két hét, és õ is távozik a versenybõl.

Rossz szájíz, hiányérzet és valamiféle közömbösség maradt bennem a mai adás után, Horányi Juli éneklésén kívül szinte alig emlékszem valakire.

A két túlpörgõ, szellemeskedni próbáló, a közönség hangzavarát állandóan túlüvöltõ mûsorvezetõ - Istenes Bence, és a szerencsétlen Szabó Zsófi - volt a mûsor egyik mélypontja, õket sajnos kénytelen elviselni az ember, nekem meg egész adás alatt a kezemben volt a távirányító, és feszülten figyeltem, hogy azonnal lejjebb tudjam venni a hangerõt, amikor ezek megszólalnak, és még így is elõfordult, hogy majdnem szétment az agyam a hirtelen felüvöltéstõl...:)
Szabó Zsófi ma még kegyelembõl kapott itt, a "nagy" RTL-en egy adást, a jövõ héttõl kezdve meg elküldték a sufniba, az RTL II.-re, nehogy már zavarja Istenes Bence vizeit...:)

Lehet, hogy ma valamilyen rossz csillagzat alatt folyt a mûsor, de ennek a szériának magasan ez volt a leggyengébb adása. Talán a jövõ hét jobban fog sikerülni...:D