Téma: X-Faktor

offtopic
sanderson 2014 nov. 05. - 16:03:45
(225/385)
Egyetértek veled, én is úgy gondolom, hogy az a legfontosabb, milyen érzéseket ébreszt bennünk egy dal. Érdekes, Zorán zenei világa 20-30 évvel ezelõtt semmilyen hatással nem volt rám, néhány éve pedig újra felfedeztem és rácsodálkoztam ezekre a nagyszerû dalokra. Az sem igaz, hogy Zorán rosszul énekel. Ehhez a stílushoz nagyon is illik az õ énekhangja. Csak példaként két dalt említek, Kell ott fenn egy ország, Volt egy tánc. Az utóbbi egy Leonard Cohen dal feldolgozása. Cohen az egyik legjobb zenei elõadómûvész, pedig az õ énekhangjába is biztosan vannak akik belekötnek. Egyik kedvencem tõle a First We Take Manhattan. Manapság bõven lehetne sorolni olyan énekeseket a magyar könnyûzene világából, akik szinte nem is tudnak énekelni, mégis van rajongótáboruk, például Dopeman, vagy Byealex. Byealex zenéje, és dalainak érzésvilága nekem nagyon szimpatikus. Éreztem például, hogy a dalával nem fogunk leégni az Eurovízión, volt is akkor vitám bõven, amikor védelmembe vettem különbözõ fórumokon. Az X-Faktorra térve, nagyon szomorú vagyok, hogy már megint a nõk esnek ki elsõk között, ráadásul olyanok, akik tehetségesek. Szívesen hallgattam volna tõlük még néhány számot. Végül egy korábbi üzenetváltásunkra térve, nagyon örülök, hogy bár véletlenül, egy kedvenc történeted olyan filmváltozatára hívtam fel a figyelmedet, amit eddig nem ismertél. Abban a filmben nagy valószínûséggel a zenés jelenetekben nem Teri Polo énekhangját halljuk, de azért szerintem jó volt az alakítása.
perry 2014 nov. 05. - 14:04:17
(224/385)
Érdekes dolgok ezek....
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 05. - 07:32:08
(223/385)
"Különben hogy tudna minden évben megtölteni egy stadiont?"

Akkor valószínûleg ravaszkásan csillogó szemû korda gyuri bácsi is nagy értéket képvisel, mert sokan hallgatják.
Mégis csak Lovas Istvánnak lehet igaza!
filoszemitabélus 2014 nov. 05. - 07:29:55
(222/385)
"nem a hangterjedelmük alapján különböztetjük meg az énekeseket, hanem hogy milyen érzéseket ébresztenek bennünk,"

Ez így igaz. Amellett, hogy a fülemmel hallom, milyen gyenge az énektechnikája Zoránnak, még a hasfájásra és az orrdugulásra asszociálok közben.
Vastag Csaba hangja azt az érzést ébreszti bennem, milyen jó, hogy olyanok is énekelnek, akik tudnak énekelni.
https://www.youtube.com/watch?v=7vafd1Ho3kc

Takács Nicolasnak hülye kalapjai vannak, de ha hallgatom mégsem ez jut eszembe róla.
Cordelia 2014 nov. 04. - 22:35:06
(221/385)
nem a hangterjedelmük alapján különböztetjük meg az énekeseket, hanem hogy milyen érzéseket ébresztenek bennünk, miközben hallgatjuk/látjuk õket. Zorán elég nagy hatással van a közönségére. Vastag Babáról valami joghurt jut eszembe, Nikolászról meg az a sok kalap.
filoszemitabélus 2014 nov. 04. - 18:39:34
(220/385)
Rod Stewart rekedt, Zorán meg nem bír énekelni. A kettõ nem ugyanaz. Sting pedig amellett, hogy énekelni is tud, szerzõnek sem utolsó. És, hogy azt ne hidd, azért tartom õket többre, mert angolok, Vastag Csaba, vagy Takács Nicolas is nyugodtan adhatnának énekleckéket a zor(r)án át éneklõnek.
Cordelia 2014 nov. 04. - 18:03:54 Előzmény filoszemitabélus
(219/385)
Ha Zorán nem tud énekelni, akkor Rod Stewart sem tud. Meg Sting sem. A Modenai lakosok szerint Pavarotti sem...
Cordelia 2014 nov. 04. - 18:01:53 Előzmény filoszemitabélus
(218/385)
Kovács Katinak operaénekes terjedelmû hangja van.
Cordelia 2014 nov. 04. - 17:59:17 Előzmény olahmiki1959
(217/385)
éppen meg akartalak kérdezni. Pásztor Anna kicsoda? Énekes vagy olyan szépnõ vagy bemondó vagy kicsoda? Kellene tudnom?
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 04. - 12:15:40
(216/385)
Elég (lenne), ha õ...
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 04. - 11:41:42
(215/385)
Rettenetesen szégyellem magam, Lovas István nevében is. Viszont hosszú életem során megerõsödött (és napról-napra erõsödik) bennem az a meggyõzõdés, hogy tökéletesen igaza van és még csak nem is túloz.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 04. - 10:46:01 Előzmény filoszemitabélus
(214/385)
OFF
Az emberiségrõl tett nívós megjegyzés asszem elsõsorban a gyártójára (nem énekes) értendõ, õt minõsíti: nem csak és nem elsõsorban eme örökbecsû megállapítása, ami egyébként legalább egy db másik nick régebbi hszában is megjelenik...valszeg mély hatást gyakorolhatott a "kiváló" férfiú az illetõre, ha többen (?) v több nicknéven idézi/k eme örökbecsûjét. Szégyen...khm...nem csupán Õ: ez a másik topik neve.
Edmond Dantes 2014 nov. 04. - 10:34:44 Előzmény olahmiki1959
(213/385)
Ha vmiért, hát azért sajnálom h eddig (s valszeg eztán is) kimaradok az X-bõl, mert számos kedves meg 1-1 "kedvetlen" :o) fórumtárs aktívan eszmecserél itt, én meg max OFF szól(hat)ok hozzá, bár a minap lejjebb már jeleztem, h egy Horányi Juli nevû hölgyet kapcsolgatás közben utcsó elõtti adásban elcsíptem és -legalábbis egy dallal- elbûvölt...remélem, még versenyben van.
OFF
Zenészek szt "a zene megcsúfolása", amit éneklés címen Zorán mûvel. Nem vagyok zenész végzettségû és Zoránnal kb 50 éve (Metró) semmi bajom, vajon miért mondhatták ezt? (Nem énekesek mondták, úgyhogy irigység kb kizárva.) Viszont ha a szövegek dominálnak vkinél, akkor azért Bródy egy (?) klasszissal jobb, nem? Noha õ se egy hangmilliomos.
Kovács Katiról mindig vitáznak, nekem õ 1966 óta nagy hazai kedvenc. Koncz Zsuzsával szokás összehasonlítani itt a fórumon, ld a két topikot, ami sztem vicces, mert két teljesen eltérõ karakter, minden tekintetben és a saját terepén mind2 nagyon jó volt-van. Valszeg egymással is jól elvannak és jót mulatnak a "melyikük-jobb?" típusú vitákon, fõleg most, érettebb korszakukban..
KK egyébként sztem volt zsûritag vhol, nem is olyan régen, ha nem tévedek.
moderator3 2014 nov. 03. - 20:28:10
(212/385)
A legizgalmasabb viták midig az ízlés körül kerekednek.
filoszemitabélus 2014 nov. 03. - 18:11:12
(211/385)
Te valószínûleg jobban értesz a zenéhez, mint én, ezért nem vitatkozom Veled Kovács Katit illetõen. Én kiabálásnak hallom az õ énekét és szerintem intellektuálisan sem lenne alkalmas zsûritagnak. nem mintha Tóth Gabi alkalmas lenne.
Ami meg Zoránt illeti, sem a szöveget, sem a zenét nem õ írja, énekelni meg nem tud. Akkor miben tehetséges?
Megmondom miben: modorosságban. Próbál mélyebb hangon énekelni, mint amilyen van neki, felvette a Rodenstock szemüveget és vele a kissé megfáradt, enervált, városi értelmiség pózát.
olahmiki1959 2014 nov. 03. - 17:59:10
(210/385)
Õket hallgatva mindig õszintén elcsodálkozom, hogy egy Zorán, vagy egy Kovács Kati ki mer állni a színpadra azzal a mérsékelt énektudással és tehetséggel."

Zoránnal kapcsolatban nagyjából egyetértünk, - de csak nagyjából, mert egyáltalán nem tehetségtelen, - az õ zenéjében inkább a szövegek dominálnak, (hogy mást ne mondjak, pl. Bob Dylan éneklése valami katasztrófa, ugyanakkor a szövegei miatt megkerülhetetlen része az amerikai kultúrának), viszont Kovács Kati esetében alaposan melléfogtál, õ ugyanis a magyar énekesnõk között egy abszolút etalon, A TÖBB ÉVTIZEDES PÁLYAFUTÁSA ALATT EGYETLEN EGY HAMIS HANGOT NEM HALLHATTÁL TÕLE!, és hangterjedelemben, stílusérzékben, zenei tehetségben bármelyik mai, felkapott énekesnõvel felvenné a versenyt.

Látod, ha ezek a tehetségkutató versenyek igazán komolyak lennének, akkor egyik-másik zsûriben Kovács Katinak kellene ott ülnie, Tóth Gabik, Pásztor Annák, és más, igencsak megkérdõjelezhetõ figurák helyett...
filoszemitabélus 2014 nov. 03. - 16:40:05
(209/385)
Nem is lehet a valóságshow-okhoz hasonlítani ezeket a zenei tehetségkutató versenyeket. Ezek valódi értékeket közölnek. Én azon lepõdöm meg, hogy már milyen régóta mennek ezek a mûsorok és mégis minden évben elõbukkannak szinte a semmibõl újabb fantasztikus tehetségek. Õket hallgatva mindig õszintén elcsodálkozom, hogy egy Zorán, vagy egy Kovács Kati ki mer állni a színpadra azzal a mérsékelt énektudással és tehetséggel.
Azzal viszont egyáltalán nem értek egyet, hogy közönségszavazás dönt a helyezésükrõl. Lovas Istvánnal szólva, az emberiség jelentõs része értelmi fogyatékos, még, ha van is esetleg jogosítványa vagy bankszámlája. A közízlésrõl jobb nem beszélni, ha pl. a Fluor Tomi opus, a "Két kicsi lego" sikerét tekintjük.


Ruzsa Magdi:
https://www.youtube.com/watch?v=HlRgqWqm20A
filoszemitabélus 2014 nov. 03. - 10:15:42
(208/385)
Mellbevágó volt ez a végkifejlet, de nem okvetlenül manipuláció eredménye. Elõször is, Te küldenél SMS-t?
Tehát eleve, kik szavaznak? Olyanok, akik szeretik hallgatni Zámbó Jimmyt és Korda Györgyöt.
Mivel az elõzõ tehetségkutatókon általában az arra érdemesek nyertek, akkor volt az a gyanúm, hogy a közönségszavazás kamu.
Most egy cseppet sem csodálkoztam, hogy benn maradt a selejt és az egyik legjobb kiesett.
10/10
stenimore 2014 nov. 02. - 23:23:03 10/10
(207/385)
Még valami,egyértelmû hogy az ilyen mûsorokat többször is manipulálták a valós szavazatok meghamisításával ,errõl Majka tudna mesélni.Ha annyira közjegyzõ meg közérdekû adat ,akkor pl miért nem mondják meg konkrétan hogy ki hány szavazatot kapott effektíve?
Horányiról a véleményem fenntartom ,de a kiemelés véletlen volt ,mert a Caps lock billéentyût akaratlanul megnyomtam:)
10/10
stenimore 2014 nov. 02. - 23:02:00 10/10
(206/385)
csak szerinted cáfoltam meg saját magam,ugyanis én azokról beszéltem ,akik szavaztak ,azok a hülyék ,méghozzá ezt mutatja is az eredmény meggyõzõen.Horányi énekhangja magasan a legjobb ,mi köze ehhez hogy milyen a frizurája?
Edit Piaf pl kifejezetten ronda volt és mégis egy zseni ,naugye?