PheCho 2006 jún. 07. - 07:47:03
(89/369)
Tesó!
Te most utánanéztél vagy így vágod fejbõl? Nekem már kopnak az emlékeim, de ahogy leírtad már eszembe jutottak. Egyébként mindenben igazad van. :)
Tényleg át kéne böngésznem a régi újságokat.
Gambit tényle kétes figura. Viszont bevallom a Bishop részeket már egyáltalán nem ismerem.
Angyal elvileg Apokalipszistól új bionikus szárnyakat kapott és az egyik lovasa volt egy ideig. Akkor lett kék a bõre is.
Vihar a punk korszakában volt a morlockok vezetõje ha jól emlékszem ami az után volt, hogy elvesztette az erejét Forge fegyvere miatt.
Hááát iggen. Szép kiterjedt unniverzum rengeteg egyéni és közös sztorival. Nehéz mindent fejben tartani. Fõleg ha számba veszük a What if és a 2009-es sztorikat. Aki azokba is csak belenéz (lájkmí) az könnyen bekavarja magát. Ráadásul a jelenleg kapható füzeteket bújom mostanság és nem látom az összefüggést a régiekkel. Gyanús, hogy itt is az a szitu mint a pókembernél. Újrakezdés...
Asszem tartok egy emlékeztetõ 7végét magamnak valamikor. :)
Redfield 2006 jún. 07. - 01:40:51
(88/369)
Egyébként (még ha sokak szerint nem is õ volt) Psziché nagyon jó ötlet volt a filmbe. Én a képregényben nagyon bírtam õt, asszem többször is volt Rozsomákkal közös részben, és azok jól meg voltak írva. Aki viszont a legnagyobb kedvencem volt, csak sajnos túl egyáltalán nem illik a karaktere a filmbe, az Longshot volt. (Mázlista). Iszonyúan kivoltam, amikor kerítettek egy gyors véget a képregénynek, és sok másik karakterrel eggyütt, õt is csak úgy kivégezték.
Redfield 2006 jún. 07. - 01:36:41
(87/369)
Szerintem Magneto kerektere a legösszetettebb. Mármint az érzelmei, és ez nagyon jól be van mutatva a filmben. Scott úgysem halt meg, egy ilyen béna "eltûnést" nem engedhetnek meg maguknak hosszútávon. Egyébként érdekes... kezd úgy kinézni, hogy Hugh Jackman mostantól minden látvány-filmje végén lekaszálja a virágot... ha érteni mire gondolok. (lásd: Van Helsing) De mind1, õ tujja. :) Az utolsó jelenetet nem láttam, de elolvastam, és érdekes... nekem sokkal jobban ütött a Magneto-s befejezés még a szöveg elõtt. Az valami hihetetlenül nagy volt, és utána gyors vágás kifelé! :) yeah.
Helios 2006 jún. 06. - 21:51:29
(86/369)
Köszi a linkeket az adattárat böngésztem sokáig. Igazából letölteni nemtudtam <a target="_blank" href="http://adattar.kepregeny.net/sajatmc.html" title="http://adattar.kepregeny.net/sajatmc.html">adattar.kepregeny.net</a> innen nem jutok már sehova valamiért nem nyitja meg a hivatkozást szerintem még nem is adtak talán neki.

Egyébként a morlockok vezetõje elõször Storm volt és õ felajánlotta a mutánsoknak hogy menjenek Xavier iskolájába de õk nem ezt várták hanem hogy kiírtja az embereket és nem kell többé csatornában nevelkedniük, ezután Callisto vette át a morlockok vezetését. Tudni kell még hogy volt valami hatalmas mészárlás Gambit levezette oda Kardfogat meg még nemtudom kicsodákat (akiket Sinister küldött) és ott elkezdtek gyilkolni minden Morlockot, az X-menek állították le õket, de õk is súlyos veszteségeket szenvedte (Angel ott veszti el a szárnyait).

Bulldozer nem volt egyébként tudós. Charles mostohatestvére és zsoldos katona meg bûnözõ, de tényleg nem volt mutáns. Egy bizonys Cytorrak kristállynak köszönheti az erejét amitõl olyan lett amilyen. Amire te gondolsz hogy volt egy rész amikor egy tudós megtalálja ugyanazt a kristályt és olyan lesz õ is mint a bulldozer. Gambit tényleg kulcsfigura, de õ késõbb száll be a történetbe hivatalosan (mint mondjuk Callisto is). Gambit egyébkét elég kétes személyiség. A kulcs szereplõk között ott van még Püspök is akit kihagytak, aki szintén alap szereplõ a késõbbiekben de hát nem tudtak ennyi mindent belezsúfolni. Amúgy az X-men Evolutiont ajánlom mindenkinek mert az eléggé hûen tükrözi a képregényt és jól meg is van csinálva (habár mindenkit szépfiúnak csináltak... még Farkast meg Apokalipszist is, és peresze nem spriccel a vér)
detticicus 2006 jún. 06. - 17:12:35
(85/369)
nekem nagyon tetszett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nagyon izgalmas volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!nagyon jó film!!!!!!!!!!!!!!!!!és farkas nagyon édi benne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PheCho 2006 jún. 06. - 06:55:53
(84/369)
Mondjuk tök igazad van az x-génnel kapcsolatban! :) De nekem teljesen az rémlik, hogy tud mindent. Biztos megmagyarázták valahogy. Mentális képesség kifejleszthetõ vagy valami.
Egyébként több dolog nem passzol össze a film és a képregény között. Eredetileg pl Bulldózer nemhogy nem ostoba de igenis okos, mivel hogy valami kutató vagy régész volt, vagy mi. És nem is mutáns. Mert ha jól emlékszem akkor valamiféle ásatáson talál egy krisztályt ami felruházza ezzel a megállíthatatlansággal.
Psziché pedig még nem szerepelt a filmben. Az Callysto. A Morlockok vezetõje. A Morlock sztorikkal sosem foglalkoztam de nem tudok róla, hogy õ amúgy telepata lenne. Azt sem tudom ott milyen képességei voltak.
Viszont most olvastam, hogy egy másik szereplõ X-men is kimaradt a sztoriból. A neve Gambit. Ritka brutál csákó. És a LOST-ban Sawyert játszó színészre bízták volna a szerepet, de nem vállalta, mert "nagyon hasonló karakterek". Kár. Baromira passzolna rá sztem. :)
Redfield 2006 jún. 05. - 22:14:05
(83/369)
Igen, nekem is nagyon tetszett a film. Lendületes menete, és a komoly veszteségek érzelmileg is hatottak rám. :) Tényleg ez lehet a legjobb rész eddig. Psziché-nek már épp itt volt az ideje, hogy megjelenjen, mindenki marha jó volt. a folytatás pedig tök jó, hogy nem kizárt. Nem várt veszteségek voltak, de biztos vagyok benne, hogy Scott szándékosan túnt el csak úgy. Lesz még õ filmben... bezony ám. sztem. :)
Facing.the.Plastic 2006 jún. 05. - 10:23:30
(82/369)
tudod ez azért fura, mármint hogy megmarad a prof ereje, mert a mutációért az ún X gén a felelõs, és ha csak a tudatát menti át egy új testbe, a génállományát már nem..ez nem túl logikus hogy megmarad a prof ereje, ugye? de mindegy..ettõl függetlenül nagyon szeretem a képregényt :) régen..õsidõkben :)...Pszichére csak nagyon halványan emlékszem már :(

és jaja Mistique az anyja Árnyéknak :))
PheCho 2006 jún. 02. - 08:10:01
(81/369)
Tökkéletesen megmaradt. Bár eléggé a háttérbe szorul mikor elõkerül Psylock vagyis Bettsy Bradock, aki magyarul Pszihé. :)
Az egyik legügyesebb telepata csajszi.
PheCho 2006 jún. 02. - 08:06:30
(80/369)
Nightcrawler tényleg Árnyék. Egyébként nekem is valami ilyesmi rémlett, hogy a mutterja, csak már régen olvastam és nem akartam nagy hülyeséget írni. :)
Sajnos az oldalon most valami gixer van egy ideje és nincs letöltés. :( Kár. Rengeteg képregényt szedtem le onnan és úgy emlékszem a hazai részek mind fenn voltak. + egy csomó kinti lefordítva. Itt leírások is vannak egyébként.
De ezt is nézd meg asszem ez is király bár régen néztem.
<a target="_blank" href="http://adattar.kepregeny.net/help.html" title="http://adattar.kepregeny.net/help.html">adattar.kepregeny.net</a>
Aztán van egy ilyen:
<a target="_blank" href="http://mano.kepregeny.net/" title="http://mano.kepregeny.net/">mano.kepregeny.net</a>
<a target="_blank" href="http://www.newgen.hu/" title="http://www.newgen.hu/">www.newgen.hu</a>
Ez megint nagy királyság:
<a target="_blank" href="http://www.freeweb.hu/nitro1/" title="http://www.freeweb.hu/nitro1/">www.freeweb.hu</a>
Hát így alaposabban átkutatva a "Kedvencek" menüt a keresõben... (hogy mire nem jó!) :)
Szóval ennyi.
Remélem találsz elég stuffot.
Vasti 2006 jún. 01. - 23:24:53
(79/369)
Tegnap néztem meg a filmet, nagyon jó volt! Az elõzõ részekkel ellentétben ez tele volt akciókkal, a történet menete pörgösre sikerült. Ez mindenképpen így volt jó, hiszen a második részt egy utalással zárták le, hogy Jean Grey feltámad a sötét Fõnix képében. Az a befejezés számomra már azt sugallta, hogy lesz egy nagy leszámolás a 3. részben. Bejött az elképzelésem! :-)
Az biztos, hogy maradt nyitott kérdés elég, lesz mit feldolgozni a 4. részben! A terep mindenesetre elõ van készítve a folytatáshoz, a pénz dõl dögivel, ennél több pedig nem is kell. Egyedül azt sajnálom, hogy Küklopsz nem szerepel a következõben, pedig a képregényben az egyik legfontosabb szereplõ. Bár az õ esetében nem láttuk, hogy meghalt volna...
A legjobb képregény feldolgozás, amit eddig láttam!
makaii 2006 jún. 01. - 22:23:37
(78/369)
makaii 2006 jún. 01. - 22:17:29 Előzmény doome
(77/369)
Elvileg belõtték Misztiket azzal a szerrel, normál ember lett, de a film végén ugye a Magnetofon megmozdítja a bábut, ezzel arra vezetnek rá minket, hogy elmúlik a szer hatása....ergoooooo akár Misztikbõl is kimehet a cucc és újra mókázhat.
Helios 2006 jún. 01. - 19:36:56
(76/369)
A link amit attam, ott ot van mindenkinek a története. És ott van minden családi szál is. És hát ott az van írva hogy Mistique Nightcrawler anyja. És azt hiszem Nightcrawlert fordították Árnyékra.

Amúgy néztem azt az oldalt, regeltem is de nem találtam a letöltéseket. Lehet fölnézek fórumra is majd néha, csak mostanság nincs idõm, meg hát érdekel a képregény csak nem akarok fan lenni mert belebolondulok és rohadt sok idõmet veszi majd el.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 31. - 19:14:17
(75/369)
figyi...a profnak megmarad az ereje?? mármint a képregényben :)
PheCho 2006 máj. 31. - 06:25:07
(74/369)
Sziasztok!

Néhány napig net nélkül voltam. :)
Scott-ot kicsit gyorsan rövidre zárták. Ami azért gond mert a képregényekben egyik kulcs figura. Mivel a Fõnix sztori sem ilyen ott ezért mondjuk ott több szerepe van. Magnetót ott is megbûntetik csak máshogyan. Elvileg csecsemõvé változtatják és egy teljesen fiktív helyen gyorsabban nõ fel. Ebbõl kifolyólag úgymond "kinevelik" belõle ezt a jelentõs gyûlöletet. És ezután egyébként az x-men tagja.

"Doome"

Aképregényszotri teljesen más. Mysticnek ott semmi baja. Elméletileg van valami tisztázatlan köze Árnyékhoz is ami menet közben derül ki.
A képregények itthon havolnta jelennek meg. Kint 2 hetente da talán hetente is a nagyobb számok.

"Helios"

Köszi a linket ez már nekem is megvan. Jó fórum.
<a target="_blank" href="http://kepregeny.net" title="http://kepregeny.net">kepregeny.net</a> itt rengeteg képregény van. Per pill a letöltés épp szünetel valamiért de az egyik legjobb fórum ami van.

FIGYELEM!

AKI NEM LÁTTA A FILMET AZ INNENTÕL NE OLVASSA TOVÁBB!!!!

Szóval az uccsó 10 mp:
Egy magánkórteremben vagyunk ahol az ágyon egy beteg látszik akinek nem
látjuk az arcát. Közben egy (szerintem Moira McTaggert de lehet hogy nem) doktornõ állítgatja a mûszereket
amik pittyognak. :)
Aztán megszólal a beteg és csak annyit mond: Moira. Asszem. De a poén
az, hogy a professzor hangján!!!
Szóval a film elején Õ tette fel a kérdést, hogy ha megtehetnék a
tanítványok, hogy a tudatukat új testbe tegyék vagyis egy családapára
utal aki halálos beteg, akkor ez etikus e. Õ maga válaszolja meg a
kérdést azzal, hogy a végén megszólal. Õ megtette! És ezzel megadta a
löketet a folytatásnak is. ;)
Ami ezután felmerült bennem, hogy vajon Jean is megtehette?
Elvileg igen.
A képregényben a prof megtette és Jean története sem ilyen igazán, ott
fizikailag is kettéválik és a Fõnix igazi gonosz akitõl kitelik, hogy
elhiteti meghalt. A Prof pedig új testet kap és járni is tud késõbb.
Szóval bármi elõfordulhat.
Na röviden ennyi. Én így értelmeztem a dolgokat.
Helios 2006 máj. 30. - 23:01:12
(73/369)
Scott kitérdekel, nem is karakter :D. Nem hullajtottam érte én sem könnyeket. Egyébként szerintem meg lehet érteni Magnetot. Mind a képregényben mind a filmben át kellett élnie a holokauszt borzalmait és nem akarja hogy mégegyszer megjelöljék és kiírtsák a fajtáját csak mert más mint a többi. Szerintem Magneto gyûlölete érthetõ és elfogadható. Egyébként meg kizártnak tartom hogy azok mûanyag bábuk voltak. Akkor hogy mozgatta õket?
Timke 2006 máj. 29. - 21:10:30
(72/369)
Nekem ez a "Mit tettem?!" elég nyálasnak tûnt, nagyon nem éreztem odavalónak, erõltetett volt az egész.
A film persze fantasztikus.:)
Buldózer 2006 máj. 29. - 20:05:40
(71/369)
a sakkfigura nem biztos,hogy fémbõl volt hanem inkább mûanyagból volt. Folytatás lesz,mert teljes mértékben nyitva maradt a film vége. Brett Ratner végre egy igazi X-Men filmet csinált nem úgy mint Bryan Singer. Megfelelõ mértékben adagolta a kemény akciót. A számítógépes trükkök miatt én Oscar-díjra jelölném a filmet. Profi volt amikor a Golden Gate hidat Magneto vitte. Jean meg jobban néz ki mint az elsõ kettõ filmben :))))) Buldózer meg no comment :o
Facing.the.Plastic 2006 máj. 29. - 19:23:29
(70/369)
hát nem tudom..mikor magneto a végén látja amint Jane/Phoenix belekezd a pusztításba..azért ott rádöbben valamire, talán a saját önfejûségére és elvakultságára..és ezt mondja "Mit tettem!" ez egy igazi bûnbánat :)

szval...sajnáltam én is magnetot. Amúgy meg a végén nem egyértelmû, hogy teljesen elvesztette-e volna a képességét......nem az ujával mozgatta a sakk figurát :))))))))

hééééé követelem hogy fejezzék be egy negyedik résszel, vagy akár többel...csak így olyan idegesítõ, hogy nem tudni mi van Xavierrel, és a többiekkel...sok az elvarratlan szál.