Kobe 2006 máj. 27. - 21:07:35
(49/369)
kérem akik nem akarják hogy lelõjék a poént az vegye figyelembe elõzõ hozzászólásaim kiemelt mondatit, intéseit, és a bazi nagy SPOLIER feliratot
Kobe 2006 máj. 27. - 21:06:24
(48/369)
álljon akkor itt filmkritikám, a teljesség igánye nélkül de mégis bõséges infóval
kezdem : X Men 1 4/5 ; X Men 2 5/5 ; X Men 3 3/5
a trilógia legrosszabb darabja, és elnézést de ezt nem tudom spoiler nélkül indokolni, aki akarja továbbolvassa

érdekesség : a film elõtt a Superman film trailere volt feliratosan, olyan szép melléfordításokkal hogy ledöbbentem, fix hogy az ipse a nylevvizsgáját a vursliban lõtte

SPOLIER

na tehát, a film erõsen megszenvedte a rendezõ váltást, hihetetlenül eltérõ alkotói nézet csap arcon, és ezt negatív irányban kell érteni : a film maga nincs összerakva, az elsõ 2/3 a nem más mint félpercenként cikázó történetszálak félperces bevillanásai, mire kezdenéd megérteni egy cselekményszál lényegét, bamm, új helyszín uj szál, és ez így megy az elsõ nagyrészben
a film sokkal durvább mint elõdjei, a fõszereplõk felét szószerint kiirtják, ok nélkül...kezdjük : küklopsz nem kisebb szerephez jut, szószerint kivégzi a Fõnix, akinek elég ellentmondásos a karaktere : a tavi jelenetnél szemrebbenés nélkül megöli kedvesét, de Logan, akit a második részben elutasított, többször túléli a vele való találkozást, ez így nonszensz, nincs értelme, a végén Logan segíti a másvilágra megmentve Jean Grey lelkét
a Fõnix nem kíméli Xavier prosfesszort sem, õt talán okkal öli meg, szószerint elpárologtatja, de túl korán, vagyis küklopsz és x õprofesszor szerepe : benne vannak a filmben de csak azért hogy meghaljanak az elsõ negyed órában
egyéb hülyeségek : a film fõvonala a mutáns gyógyszerrõl szól, ezzel Vadóc él is : a film elején 2 mpercig és nem tovább, látjuk ahogy õrlödik, érthetõ hogy élni akar a szerrel, majd a film végén újabb két mpig visszajön kikúrálva....kitty pridera való féltékenysége miatt, mivel fél hogy jégcsapot elveszti, ugy dönt kikúrálja magát, ám nem tudunk meg semmit arról mi is lesz azután, tartható az állapot közte és jégember közt, mert eléggé eltávolodtak, stb, kár mert Vadóc az egyik kedvenc karakterem...Jégmen pozitivumként ott van a szeren, klassz ahogy jéggel boritja a testét, de a Pyro _ Iceman párbaj rövid és semmitmondó
a film jó oldala : nagyon látványos mozi, de a sztori lehetett volna jobb egy monumentális trilógia befejezéséhez, egy idõ után azt is nehéz felmérni mért is van tulajdonképpen a harc : ott vannak Magnetoék, akik a gyógyszert akarják eltüntetni, ott vannak Ciklonék akik meg akarják védeni bár elutasítják a gyógymódot, ott van Fõnix aki egy rossz mozdulat miatt szószerint kiirtja a fél világot, ok nélkül
tehát, én mint az elsõ 2 rész nagy kedvelõje azt mondom, a trilógia legrosszabb darabja, ez köszönhetõ az új rendezõnek, sztem orbitális hiba volt lecserélni, elszúrták és kész

Szumma szummárum : látványos, helyenként még a sztorinak is van értelme, de csak nagy fanoknak ajánlom moziban megnézni, és készülj fel, ha ugy látod a dolgokat mint én és az elsõ 2 rész a viszonyítási alap, csalódni fogsz
zalan 2006 máj. 27. - 17:53:36
(47/369)
Hello!
Ma láttam a filmet,marha jó.
Sokan mondtátok,hogy nem láttátok az uccsó jelenetet.
Én láttam,(bár tök ciki volt csak én maradtam, már a takarítók is majdnem végeztek, de megérte....)csak annyi történik,hogy X professzor feltámad. Bocs ha lelõttem a poént de már úgy is lellõtték. Mindenki nézze meg! Nagyon jók a színészek,a trükkök és az új rendezõ(talán jobb mint Brian Singer, de azért Brian jobb rendezõ, de akkor is az x3 a legjobb!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Roxy 2006 máj. 27. - 15:50:00
(46/369)
Igen, ezt már én is kérdeztem!!!!!, de nem akarja senki leírni!!!!! ;-(((
total.sec 2006 máj. 27. - 14:44:14
(45/369)
Én is most láttam a filmet és elég jó volt.Bár tényleg egy kicsit összecsapott.A látvány pedig szuper volt szerintem.A végét én sem láttam ami a stáblista után volt.Valaki leírná mi volt benne?
iDerbi! 2006 máj. 27. - 12:37:59
(44/369)
Anyád p****ját!kurva jó hogy lelõtted az összes poént a filmbõl kösz szépen pl.:meghalt X prof meg ilyenek!tudod vannak akik még nem nézték meg a filmet! >( kösz szépen hát ezt jól elqrtad!!!
athius 2006 máj. 27. - 12:03:42
(43/369)
Mar kijott azota egy nyilatkozat, miszerint igenis lesz 4. resz, nem veletlen lett ugy vege ahogy..
Jim Raynor 2006 máj. 27. - 01:21:03
(42/369)
( Illetve misztik csak a képességét veszítette el. )
Jim Raynor 2006 máj. 27. - 01:20:06
(41/369)
Nekem a vége egy kicsit tömény volt. Az utolsó harc. A történetre úgy érzem már nem maradt annyi idõ. Nekem például nem volt világos, hogy miért a mutáns elleni szerrel rendelkezõ csapatot védelmezték Logan-ék, nekik ez miért volt érdekük?
Meg figyeljetek! Szerintem túl sok volt a fontos esemény egy filmhez képest, ebbõl a történetbõl simán lehetett volna két részt is forgatni, úgy hogy jobban odafigyelnek a történetre, a karakterek érzelmi hátterére és egyéb apróságokra, gondoljatok bele : meghalt X professzor, Jean-nek a barátja, a "gonoszok" közül misztik, de azért most belegondolva, le a kalappal tényleg a rendezõ elõtt, mert így is elég sok mindent meg tudott oldani és igen jól, tényleg próbált odafigyelni a karakterek személyiségére, az érzelmeikre, de így is túl sok volt az esemény és szerintem a film vége felé kicsit az akció elnyomta a történeti hátteret.

De a befejezés nagyon tetszett, az utolsó néhány perc, az nagyon el lett találva. Egyébként basszus, az akciójelenetek tényleg elképesztõen látványosak (nekem csak az utolsó nagyon összecsapás nem tetszett annyira), de mikor Magneto kiszabadította misztiket, félresöpörte a kocsikat, uhhhh, az nagyon ott volt. :-)
Meg az elsõ néhány perc, mikor visszaemlékeztek arra az idõre, mikor elõször látogatták meg Jean-t Xavier és Magneto. Tudjátok mi jutott eszembe a filmrõl?
Komolyan... A Harry Potter! Imádom! Ugyanezekért az apróságokért szeretem azt is. Pl. mikor az X-men-ben egy srác végigment a folyosón és a kezével mozgatott maga elõtt a levegõben néhány repülõt és hasonló ínyencségek, ahogy a fantasy tényleg a mindennapok része lesz, természetes, nekem nagyon tetszik ez az életérzés.

Szóval jó volt a film, nagyon tetszett, talán nekem az a rész jelentette a csúcspontot, mikor meglátogatták Jeant újból a régi lakásában, uhhh, iszonyat jól meg volt csinálva. De a történet egy kicsit tényleg össze volt csapva a végére sajnos, két filmre való esemény is lejátszódott, egyszerûen nem volt már idõ odafigyelni a finomságokra, pedig én azokat szeretem, tényleg mikor megjelentek Loganék védelmezni a fiatal srácot, akibõl elõállították az ellenszert, néztem egy nagyoz, nem tudtam, h most mi van, miért õt védik, meg nekem nem hiányzott a nagy harc, a végsõ összecsapás, nekem az csak akkor jön be, hha megfelelõen van idõ a tömegjelenet kidolgozására, vagy úgy, h az összecsapás néhány ember között történik, úgy, h személyes jellegû maradjon az egész... Persze ez csak a saját, személyes véleményem, nem azért írom, h ez így van, egyáltalán nem kell egyetérteni, nem is akarom vitát indítani.
A véleményetekre azért kíváncsi vagyok.

De azért jó volt, tetszett és nem csalódtam, csak szerintem kevés volt az idõ a történetnek, nem volt már idõ arra, h kidolgozzák a megfelelõ motivációs, érzelmi és történeti hátteret a film utolsó 1/3-ában.
Helios 2006 máj. 26. - 19:59:51
(40/369)
Hát. A film tényleg odab****. Én beszartam. Igaz nagyjából már tudtam az alaptörténetet (ez annak köszönhetõ hogy az elõzetest kb 23046556136715267186szor megnéztem szinte már képkockáról képkockára. Azon hogy lesz-e folytatás azon még szerintem fölösleges vitatkozni mert tényleg leginkább a rajongótáboron és a nézõkön múlik. Pl ott van Vin Disel álma amivel azt gondolta örökre beírja magát a történelembe a Riddick és azt sem fejezték be akkora csõd volt a film. Egyébként meg nekem azért fura mert a jó oldalon még rengeteg nyitott ajtót hagynak új kiforratlan (Angyal) meg éppen kiforrott karaktereket (mint pl Ice Man aki a végére érte el a képregényes jégborított formáját)valamint olyanokat akikrõl csak tudjuk hogy vannak (pl. ha emlékeztek Syren és Jubilee a második részben már tizenéves). Viszont a "rosszaknál" már egy csomó mindenkit kinyírtak akik klasszikusnak számítanak (Kardfog, Bulldózer [habár nemtoom õ meghalt e remélem nem én nagyon szeretnék a vásznon már egy Bulldózer vs. Kolosszust látni :D] Misztique). Én szerintem a folytatásba nem kevernek bele Apokalipszist meg ilyeneket mert azt már csak a rajongók értékelnék szerintem. Én abban reménykedem hogy ez az anitmutáns gyógyszer nem végleges és ebbõl indul ki a folytatás. Amúgy meg tényleg igazán jó film volt, pedig véleményem szerint a képregény filmeket elég sûrûn elba****ák. Én a végén bekönnyeztem mikor Jean meghal. Igazából azt sajnálom hogy nem feliratosan láttam Hugh Jackman kicsit hangjában azért jóval nagyobb átélés volt a traileren.

Egyébként van valami oldal ahol meglehet nézni a készülõ képregény filmeket. Én most a Ghost Raiderrõl és a Black Pantherrõl tudok. Az sokak számára ismert tény hogy a Ghost Radiert Nicolas Cage fogja játszani és hát a Black Panthert pedig kedvenc Pengénk :) ... Wesly Snipes. A Transformersbõl is akarnak ha jól tudom filmet csinálni meg néhány apszolút ismeretlen rajzfilmbõl. Nekem eddig az X-men tetszett a legjobban. A Batmanek közül is volt néhány jó rész meg a Spawn ha nem lett volna olya infantilis... folytatással kifejezetten hangulatos lett volna.
Diána 2006 máj. 26. - 19:36:39
(39/369)
Sziasztok!
Én ma láttam az x-men 3-at a mozikban és szerintem nagyon jóó lett a film!Én is olvastam valahol ,hogy lesz x-men 4 meg a 3 is úgy fejezõdött be, hogy folytatást igényel:).Remélem is!Kedvencem a jégember.
Ket 2006 máj. 26. - 17:53:54
(38/369)
Köszi pulzer a tippet! Szombaton mék és remélem nem fogok csalódni!
Nektek ki a kedvencetek?
Roxy 2006 máj. 26. - 13:20:45
(37/369)
Valaki le tudná írni, hogy mi volt a stáblista után, mert én sem maradtam, és nem láttam!!!!!!! Please!!!!!!!
pulzer 2006 máj. 26. - 12:19:41
(36/369)
Folytatás biztos lesz! Már csak ha megnéztétek az utolsó pár képkockát abból is lehet következtetni.

Ja és ha elmentek rá moziba, ki ne hagyjátok a legutolsó jelenetet, ami a legvégén, a stáblista után van (kb 5-10percet kell rá várni). Nagy fordulat :)
PheCho 2006 máj. 26. - 09:43:33
(35/369)
Mindfuck!

Kösz, hogy leírtad pont ugyanezt akartam csak én Hugh Jackmanrõl és Halle Berryrõl tudok.

Timke!

Nem biztos, hogy kiírják vadócot. A képregényekben is sok szereplõ van aki egy ideig vagy végleg elveszíti a képességeit de maradnak. Kolosszus például a már említett Infernó történetben "beteg". Nem tud fémmé alakulni. Aztán sikerül neki de ekkor meg sokáig visszaváltozni nem tud. Ezenkívül van egy húga Iljana aki boszi és a démoni dimenziókban utazgat. Egyfajta teleportáció. És Kolosszus barátnõje pedig Kitty. :) Küklopsznak van egy öccse Plazma aki szintén igen hatalmas mutáns és rengeteg történetben szerepelnek együt és külön is.
És akkor még a gonosz mutánsok eredeti testvériségérõl nem is beszéltünk Spirállal és A fehér királynõvel. A Sentineleket is csak felületesen érintették a próbateremben.
Szóval ezekbõl a szösszenetekbõl amiket felvázoltam, mit gondolsz (gondoltok)? Van még esély X-men filmre. :)
Sztem nagyon is van.
Mindfuck 2006 máj. 26. - 08:25:24
(34/369)
"a film az utolsó darabja a trilógiának, többször kijelentették hogy mozifilm több az x men témából NEM készül, folytatás NEM LESZ"

Egyelõre egymásnak ellentmondó találgatások hangzanak el a készítõk szájából. még nem dõlt el a dolog. Lauren Shuler Donner producer például azt mondja, hogy õk képesek lennének elmenni akárhány részig, amíg a nézõket érdekli a téma, mivel kimeríthetetlen forrásanyagot jelentenek a képregények. Plusz Vinnie Jones is elejtette már több interjúban, hogy a 4-re és 5-re is aláírt szerzõdést. Szóval az esély igenis megvan.

És persze jönnek a Wolverine és a Magneto filmek.
Timke 2006 máj. 26. - 07:55:02
(33/369)
Durva, hogy két napja néztem meg a filmet, s máris kopnak az emlékeim.:) Amúgy poénos volt az elején az a gyakorlat, tetszett ahogy helyettesített Logan.:)
Akkor innentõl kezdve Vadóc is úgymond "kiírodik" a filmbõl?
PheCho 2006 máj. 26. - 07:46:56
(32/369)
Hát iggen! Tetszett! :)
A 4-5-rõl amit írtam azt tényleg OLVASTAM valahol, hogy tervezik, valamiféle szerzõdések is szóba jöttem. Én is meglepõdtem rajta, mivel tudtam, hogy most a Wolverine van soron de állítólag Jackman is beszélt ezekrõl és Halle Berry is. Én úgy érzem szívesen csinálnának még X-men filmet és a lehetõségek tárháza végtelena képregény végett. De ha valakinek más infója van arra is kíváncsi vagyok. Bármi érdekel a képregényfilmekkel kapcsolatban. A színészeket is nagyon bírom. A Gothika, a Kardhal pl hogy csak 2-t mondjak.
A Vadóc dolog sztem egyértelmû mivel ilyen hosszú ideig nem érintkezett még Bobbyval sem. Kézfogás, csók jónéhány másodperc. És ha visszaemlékezel az elejére a "gyakorlatra", ott Kolosszus 1 pillanatra érinti meg és máris mindketten fémmé válnak. Így mindkettõjüket megvédi a nekik csapódó stufftól. Persze ha jól vettem ki ezt Kolosszus tudatosan tette, hogy megvédje Vadócot. Azért kár, hogy a fõharcban nincs jelen. Poénos jelenetek lehettek volna, ahogy lopkodja és használja a morlockok képességeit. :)
Többet kéne a képregénnyel is foglalkoznom. Kopnak az emlékeim. :( hm..hm..
Timke 2006 máj. 26. - 06:57:37
(31/369)
Hy! Örülök, hogy neked is tetszett.:) Féltem attól, hogy én itt áradozom róla, te pedig, aki úgymond "háttérrel" rendelkezik hogy fogsz reagálni minderre. De akkor szerencsére minden oks volt.:)
Nálam is hasonló volt a helyzet a mozi feltöltöttségét illetõen: talán az elsõ sorban nem ültek, s a végére maradtunk vagy 10-15-en. De jó érzéssel töltött el, hogy nem csak én tudok arról a záró akkordról.
Szerinted lesz negyedik rész?
S egy apróbb kérdés: Vadóc ugye elment erre a "gyógyhelyre", de tényleg meggyógyították? Mert ez nekem nem derült ki egyértelmûen - szóval már máskor volt olyan, hogy meg tudta fogni a másik kezét. Lehet, hogy hülye kérdés, de engem érdekelne.:)
PheCho 2006 máj. 26. - 06:21:50
(30/369)
Na jó reggelt mindenkinek!
ÖCCCSÉM!
Ott volt a szeren! :)
"Kobe" kösz a linket. Egyébként 2x is benne volt a jelenet. :)
Azt, hogy várható 4-5 én is valami stábnyilatkozatban olvastam de persze hálivúdban minden megesik. Láttuk már kész prdukciók letiltását is. És elvileg szabad utat fog kapni a Wolverine is. Én várom. Mondjuk valószínûleg lényegesen brutálisabb lesz.
Bár ami ebben is folyt!
Hááát! Néhány jelenet igen brutkó lett.
Egyébként Timkének igaza van abban, hogy olyan látványos, hogy mire körülnézel vége van. Én is azon gondolkodtam mikor kijöttem, hogy ha most mégegyszer megnézném valószínûleg jobban oda tudnék már figyelni a részletekre.
Jók a poénok a karakterek. Kolosszus és Iceman végre hozták igazi "formájukat". A Morlockok sztem kicsit el vannak nagyolva, felületesek.
Amit a végére tippeltem az nem jött be. Én arra gondoltam, hogy kiderül, hogy Sinister vagy Apokalipszis mozgatta a háttérbõl a szálakat, ami tuti folytatást adott volna a sztorinak. Mert hát tudjuk, hogy mirõl is szól az a bizonyos Infernó történet. Angyal sem sok szerepet kapott. Amint írtam is, meghagyták a lehetõségét annak, hogy késõbbi részekben "fõbb" szerephez jusson. Bár Õ az oka az egész konfliktusnak.
Szóval...
Ha újra megnézem biztos találok apróbb hibákat de a lényeg az, hogy amíg nézed nem is gondolkodsz azon, hogy hol lehet hiba, mert egyszerûen leköt.
Ami zavart kicsit, és ez mindhárom részben így van, hogy a repkedõs nagyot ugrós jeleneteken még mindig látszik, hogy húzzák õket. Kár. Persze lehet, hogy csak "vájtszemû" vagyok. :)
Ami nem mindegy, hogy a mammutban este 8-kor 1200 Ft-s jegy mellett csurig volt a terem.
Igaz, hogy a leglegleguccsó jelenetet kb 10-en néztük meg. Tök ufónak néztek akik kimentek, hogy miért ücsörgünk ott. :)
Összegezve: Kira múvi!
A hasonló minõségû folytatásokat szeretettel várom személy szerint minden mennyiségben, mert hát a képregény nyújtotta keretek határtalanok.
Érdemes volt megnézni.

Hozzászólást írta: egy elfogult õsrajongó, vagyis én. :)