Csekély értelmû medvebocs 2014 okt. 25. - 19:07:43
(277/297)
Csak nekem tûnt fel a hasonlóság?
Csekély értelmû medvebocs 2014 szept. 20. - 17:27:30
(276/297)
Pozitívumok:
- Nagyszerû film. Számomra nem csak a 3.részt hanem a X-Men kezdetek: Farkas is sikerült felülmúlnia.
- Hugh Jackman cameozása nagyon jó volt.
- Kevin Bacon egész jó fõgonoszt alakít.
- 1000x jobb elõzményfilmmel van dolgunk mint a X-Men kezdetek: Farkas.
- James McAvoy méltó Patrick Stewart fiatalabbik énjének.

Negatívumok:
- Mystique karaktere közel se olyan izgalmas mint a trilógiában, és megmondom õszintén azt reméltem többet is megtudunk róla.
- Michael Fassbender Magnetójában nincs meg az nyugodt zsenialitás ami meg volt Ian McKellenben.
- Túl hosszú lett.
10/10
mudibarát 2014 júl. 17. - 21:20:08 10/10
(275/297)
Szerintem is az eddigi legjobban sikerült X-men film, a másik az "eredeti" trilógia elsõ része talán. Már várom az újat.
9/10
pb69 2014 jún. 08. - 13:46:27 9/10
(274/297)
Korábban már írtam a filmrõl, de így évekkel késõbb újranézve is tartom az akkori álláspontomat. Ez a film szinte tökéletes, önmagában vagy az X-Men részeként is. A színészi teljesítmények kevés kivétellel remekre sikeredtek, jó a látvány, izgalmas, jó történetvezetés, igényesség és jópofa humor jellemzi. Ez már (a korábbi Farkassal ellentétben) hozza a mélyebb filozófiai tartalmat is és maximálisan X-Men feeling.

A képregényeket nem ismerem, és amúgy is különálló alkotásként tekintem a filmeket, így konzisztenciát csak ezeken belül várok el. Szinte mindent sikerült tökéletesen összekötni a késõbbiekkel. Kiemelten a Prof-Magneto viszonyt. De nekem Misztik vagy Bestia elõéletével se volt semmi gondom. A mellékszereplõ mutánsokból szerencsére nem volt annyira sok, hogy csak összecsapottan szerepeljenek. Mondjuk lehettek volna izgalmasabbak, egyik se volt túl nagy durranás.

A 10/9 azért nem 10/10, mert néhány problémám azért akadt. SPOILER!
Hihetetlen, hogy a Farkas után itt is beleestek abba az amatõr hibába, hogy elcseszték a Prof. bénulását. Ez nagyon súlyos logikai hiba. Kénytelen vagyok azt hinni, hogy Singer direkt "állt bosszút" a nem általa jegyzett részeken. Ha így volt, ha nem, ez nagy kiszúrás a nézõkkel.

Továbbra is úgy gondolom, hogy a sztori eljutott arra a pontra, ahonnan már nehéz betölteni a következõ részig eltelt idõszakot. Szerintem vagy kicsit hamarabb kellett volna lezárni az itteni cselekményt, vagy pedig késõbbre tolni az egészet (~10 évvel idõsebb szereplõkkel).

Ezen kívül egy kisebb dolog zavart még, a CIA-s csaj. Valahogy nem éreztem szükségét a karakterének, csak úgy sodródott az árral. Számomra az esetek döntõ többségében felesleges és idegesítõ volt. A színésznõ játéka ráadásul erõsen felejthetõ volt, nem sok életet tudott lehelni a karakterbe.
3/10
Meklód fia 2014 jún. 06. - 19:24:34 3/10
(273/297)
kéne még egy elõzmény film ami ezelõtt játszódik, hogy megtudhassuk Xavier professzor mitõl bolondult meg ilyen szinten. Merthogy valami nincs rendben az agyában, ha még akkor is az embereket védi, amikor azok legszívesebben megölnék.
2/10
Owl 2014 jún. 03. - 00:11:25 2/10
(272/297)
Ezt a filmet csak hardcore képregény rajongóknak ajánlom, akit nem érdekel a téma az max a látványban találhat némi izgalmat. Valahogy érzõdik az egész mûfajon az izzadságszag, a különbözõ megerõszakolt karakterek. Szitakötõlány, meg energiakarikákkal hullahoppozó srác, ultrahangos visítással röpködõ repülõ mókus kosztümös izé. Ördögfarkú ás fejû "lény". MI EZ, VALAMI JELMEZBÁL? Én nem így képzelem el a mutációt, ez ovis színvonal, minden tulajdonsághoz kiszenvedtek egy karaktert. Szinte látom magam elõtt, ahogy a Marvel számlálja a képregényekbõl befolyó dollár kötegeket, "na, erre a hétre is legyártottuk az aktuális hõst az elhízott zsírfejû idiótáknak!".
10/10
peci21 2013 aug. 15. - 00:17:53 10/10
(271/297)
Nekem nagyon tetszett. Szerintem fényévekkel jobb, mint az eddigi X-men filmek. Érdekes az eredeti történet elõzményeit megnézni ( még ha vannak pontok, amikben el is tér az eddigi filmektõl ). A szereposztás is zseniális :
James McAvoy, Michael Fassbender és Jennifer Lawrence is nagyon jót alakít.
10/10
kybuck 2013 júl. 29. - 08:50:04
(270/297)
SPOILEREK!
Gyengébb mint a korábbi X-Men filmek, az érdekes történet ellenére valahogy gyengébb, gyatrább, mint azok voltak, ezen kívül önellentmondásba is keveredik, pl. akkor, amikor Xavier a filmben még fiatalon bénul le, holott a harmadik X-Men film visszaemlékezésében már meglett, középkorú és kopasz emberként jár még a lábain. Az meg már egyenesen szánalmas, hogy a kislány Mistique-t a gyerek Xavier fogadja be, és együtt nevelkednek. Ez kb. olyan, mint ahogy a SW:Baljós árnyakban az ifjú Darth Vader építette 3-CPO-t. Az ilyen "Ifjú XY kalandjai"-féle prequeleknek ez az egyik legszánalmasabb és ezért legbosszantóbb vonása.
8/10
Konicsiva 2013 ápr. 24. - 22:27:00 8/10
(269/297)
Jó volt, de Rozsomáknak kicsit lehetett volna hosszabb cameoja is.Valamint Stan Lee-t is sajnálom :S
10/8
10/10
Sonic8 2013 márc. 29. - 01:12:19 10/10
(268/297)
Legjobb X-men kétség kívül.

Annyira eltaláltak mindent...
Az egész szereposztás.
Miachel Fassbender mint Magneto zseniális.Aztán Jennifer Lawrence meg James McAvoy Fantasztikus!

A rendezõ Matthew Vaughnn pedig akkora zseni!
Ez a Kick Ass is mekkora volt.
Le a kalappal.
Várom a Days of The Future Past-ot! Singer mester kezelésbe veszi.
6/10
NADALFAN 2013 febr. 06. - 17:27:33 6/10 Előzmény blue_violet
(267/297)
annyi bõrt lehúznak errõl sorozatról is ,de nekem nem tetszik ez a vissza múltba story.
ráadásul már belekeverik a 2. világháborút meg vasfüggõny korszakot.
jó látványos ezért nézhetõ, de a történet elégtelen osztályzatot érdemel..
blue_violet 2013 febr. 05. - 01:06:46
(266/297)
Hát ez hihetetlen jó volt!!! Sokszor megállítottam, visszatekertem! Mikor Mistique felvillantja a késõbbi, idõsbb verzióját, vagy a Farkas jelenete vagy Darwin halála.. Hûûûû
Bár így összeséggében.. Szegény X professzor egész életében jó volt, az emberek mellett harcolt, de semmit nem kapott cserében. Szívás :(
1/10
Karter 2013 jan. 31. - 12:04:38 1/10 Előzmény James Uram Benson Madame
(265/297)
ez most komoly?:) : "..........nekem nagyon tetszett, lényegében a legjobb X-men film. Nagyon jól a színészek, a konfliktusok, a valós események belekeverése, a humor (ahogy valaki írta, csak Jackman caemója miatt is érdemes megnézni). Nem egy Watchmen, de igényes, élvezetes. Az ember rögtön elkezd agyalni a korábban látott 3 filmen és keresi az összefüggéseket. Meg az utcán keresni a mutánsokat..."

jó színészek? konfliktusok?humor? lehet én valami kalóz verziót láttam? mert az olyan bûn rossz volt, hogy ha nem félteném a tv-m, lehánytam volna...
KurtWagner 2012 dec. 26. - 15:53:28
(264/297)
Dramaturgia, hogy legyen egy kis dráma is. Meg, igazság szerint a karakter ismeretében (képregénybõl kiindulva) még az se biztos, hogy meghalt: elvileg az a képessége, hogy mindenhez tud alkalmazkodni...
AvatáR Gil Maerth 2012 dec. 26. - 10:42:26
(263/297)
Nem értem a rendezõt: minek rakja be Darwint ha a karakterét meg is öli, szinte azonnal?
Dramaturgia? :(
James Uram Benson Madame 2012 dec. 09. - 18:09:58 Előzmény KurtWagner
(262/297)
Wow, te aztán kened-vágod a témát :)
Azt esetleg tudod, hogy Stan Lee ezúttal miért maradt ki? Vagy ahelyett rakták be Rozsomák vicces cameóját? Azon az elõttem szólóhoz hasonlóan én is besírtam.
abisztriczky 2012 dec. 09. - 15:09:19
(261/297)
Volt egy aprócska, pár másodperces jelenet, amin jót mulattam. Humorosnak találtam, amikor Magneto (ekkor még nem ezen anéven fut) meg a professzor keresik a mutánsokat, és egy igen csak rövidke jenet erejéig felbukkan Farkas is és jól el küldi õket a csudába. Még ezt az egy mondatát is ugyanaz szinronizálta hál istennek, aki a mozifilmekben.
KurtWagner 2012 dec. 08. - 23:18:42
(260/297)
Hát igen talán szarvashiba. De azért ne feledd el, hogy a harmadik rész, se az kezdetek nem Bryan Singer mûve volt, így abba már lehet, hogy képes beleszarni, más részrõl, az sem lehetetlen, hogy ideiglenesen tudjon járni, hisz a képregényekben is volt rá példa, kettõ is, hogy visszanyerte a járás képességét (plussz az asztrál teste az képes járni, még ez is egy lehetséges magyarázat) és talán ez a második rész vagy majd a harmadik, mert az elsõket is elvileg trilógiának szánják ezt kifejtsék és a második történetében így vagy úgy esetleg még benne is van a lehetõség. Ugye a történet szerint - enyhe spoiler veszély, mivel a képregény fõbb történései meg a karakterek különböznek - egy szenátusi meghallgatáson mutáns ügyben a Rejtély (Mystique) vezette mutáns testvériség - aminek ott a tagja Pyro, Haspók, Lavina és egy mutáns látnok Sors - megöli Xaviert, Moirát és Kelly szenátort (a képregényben itt bukkan fel elõször) és ez egy olyan láncolatot indít el, minek következtében elfogadják a mutáns regisztráció törvényt, aktiválják a robotõröket (a harmadik részben az edzõteremben elvileg Logan egy ilyenek vágta le a fejét), és a mutánsokat táborokba zárják (meg egyébként a hõsöket is), persze az emberekre is veszélyt jelentenek az õrök, mert átveszik a hatalmat, az alapján a logika alapján, hogy a mutánsok az emberek gyermekei, szóval a mutáns veszély megakadályozható az emberek kiirtásával leigázásával is és már az egész világot fenyegetik, mivel amíg csak az USÁ-ban végzik áldásos tevékenységüket ki nem szarja le, de átlépnék a határaikat is és ezért a világ többi része nukleáris ellencsapást fontolgat. Ebben a jövõben a Magnetó vezette néhány túlélõ elkeseredett lépésre szánja el magát, egy részrõl meg próbálják megakadályozni, hogy az õrök végrehajtsák tervüket, amiben a többségük egy tag kivételével az életüket is vesztik, a másik, hogy ennek a tagnak a képessége segítségével visszaküldik az idõs Árnymacska ( a falakon keresztül menõ kis csaj) idõskori énjét, akkori fiatalkori önmagába, hogy akadályozza meg a merényletet és így változtassa meg a jövõt. Elvileg sikerül is, de a Marvelnél a párhuzamos dimenziók (a filmek is ilyen alternatív világok) már jóval a sliders sorozat elõtt létezett. Ha netán egy Marvel rajongóval találkozol gyakran futhatsz bele olyan kifejezésekbe, hogy 616-os univerzum (ez a Marvel fõ univerzuma) vagy Ultimate univerzum, esetleg AOA univerzum, vagy jelen esetben DoFP (Days of Future Past) stb. Szóval az a jövõ alternatív jövõ és hiába sikerül megváltoztatni abban a jelenben a jövõt, az nem az õ múltjuk volt, már eleve sem, mivel az az egy életben maradt tag Rachel Scott és Jean lánya, aki akkor már rég halott volt és ezért eleve meg sem születhetett volna és aki késõbb szintén visszatér a jelenünkbe. Szóval még ebben az alternatív dologban is lehet magyarázat Xavier járóképességére. Ilyen szempontból félek is a filmtõl, mert a képregényt ismerõk nem fognak meglepõdni, sõt valószínûleg várják is a sztorit, a csak a filmet ismerõk viszont lehet, hogy nagyon fogják húzni a szájukat, hogy idõutazás, alternatív valóságok, hogy hatalmat átvevõ robotok, amiknek két egyede Mastermold és Nimród képesek újraépíteni saját magukat, elõbbi a környezõ dolgokból a másik molekuláris szinten, de jóval korábbi, mint a T2-hasonló robotja stb. De majd meglátjuk.
10/10
gab2010 2012 dec. 08. - 18:16:26 10/10
(259/297)
Nekem az a kedvenc X-Men filmem az X-Men 2. mellet 10/10 :) Az X-Men mindig is a csapatról szólt nem pedig szóló hõsökrõl :)
James Uram Benson Madame 2012 dec. 08. - 11:51:50 Előzmény KurtWagner
(258/297)
Igen, de akkor a 3. részben járni tudó Xavier tényleg szarvashiba.
Vagy majd ezt is kibontják? Kapott valami kezelést, amitõl ideiglenesen mégis tudott járni? Végülis nem lehetetlen.