Téma: Xena

10/10
xena 2007 okt. 16. - 13:06:25 10/10
(23/743)
Nagyon tévetsz Perdikkas!!!Én nagyon szeretem kiss erikát magyarhangnak,csak éppenséggel az elején olyan nyifi nyafi!Nézd meg a következõ epizódot egy hét múlva,meg nézz bele a Tarzanba!Lucy lawless szerepel benne Kiss Erika a szinkronja!Halgasd meg az akkori és a mostani kiss erika hangját ég és föld!Akkoriban még olyan kis nyávogós hangja volt,mostanra a 3-4-5 évadra olyan szép tiszta és mély lett a magyarhangja!
Egyébként szivesen beszélgetnék a xenáról bárkivel!Van msn-em vegyen fel aki úgy gondolja!
kissaron96@hotmail.com
10/10
Perdikkas 2007 okt. 16. - 00:42:16 10/10
(22/743)
Ha jól emléklszem, Tátrai Zita 5 szezont szinkronizált végig, és csak a 6.-ban jött Agócs Judit. Tátrai Zita is tökéletesen passzolt Xenához, eddig még mindenkinek tetszett. Amikor lecserélték, akkor egy jó ideig nem is tudtam megszokni az új hangot, annyira fura volt ilyen hirtelen váltás annyi év után. Elõször nehéz is volt megbarátkozni vele, de most már úgy gondolom, az új hang sem rossz. Ha nem is éri utol Tátrai Zita hangját(mondjuk errõl senki sem tehet, mindenkinek van egy hangszíne), de azért én azt mondom, hogy az új hang sem volt azért rossz választás, meg lehet szokni, és végülis nem lehet rá panaszunk.

Az elsõ rész nagyon jó bevezetõ rész volt. Hiába, csak az eleje volt a legjobb a sorinak. Ez persze szubjektív, de én jobban kedveltem az olyan részeket, amikor még Hellász tájait járták és egyszerû hadurak, királyok ellen harcoltak. Vagy mondjuk mikor olyan méltó ellenfélre talált, mint Callisto. Amikor már nagyon elrugaszkodtak a "valóságtól", elsõsorban Dahakra meg Reményre gondolok, azt már valahogy más érzés volt nézni, nem olyan hangulatos. Igazából Csak Lucy és Renee miatt néztem azokat a részeket is. Persze késõbb is voltak nagyszerû epizódok. Pl. az Altis-részek, vagy ami nagyon király volt, a Livia-s részek az 5. szezon végén. Meg pl. a gyûrû-trilógia és természetesen az összes nevettetõs rész remek volt. De ami tagadhatatlan, hogy míg az elsõ 2 szezonból szinte egy sem akad, amit gyengének éreztem volna, a 4-6. szezonban már több is akadt, bár összességében azért még így is jól sikerült az utolsó 3 szezon is.
10/10
Perdikkas 2007 okt. 16. - 00:26:36 10/10
(21/743)
Gabrielle magyar hangja "szörnyedelem"? Bocs, de ezt most tõled hallom életemben elõször:-( Tudom, mindenkinek az tetszik, ami, ezen nem lehet változatni. De Kiss Erika hangja Gabrielle-hez egyszerûen tökéletes. Olyannyira, hogy Gabby számomra és sztem a Xeniták 99%-a számára elképzelhetetlen Kiss Erika hangja nélkül. Sok más filmben, sorozatban lehet hallani a hangját, és mindenhol nagyon jól passzol a hangja. Amúgy biztos tudod, hogy végig, mind a 6 szezonban Kiss Erika szinkronizálta, így ha ennyire nem tetszik, akkor végigszenvedhetted a 134 részt.
10/10
xena 2007 okt. 15. - 20:43:53 10/10
(20/743)
Nem Xenát Agócs Judit csak a végén szinkronizálta!Elõbb Tátrai Zita!!!Akko te már biztos csak a végét láthadtad mert kb az elsõ 4 évadban Tátrai volt Xena szinkronja!
9/10
dark_angel 2007 okt. 15. - 20:09:14 9/10
(19/743)
szerintem jó volt a Gabrielle hangja,meg a Xena-é is addig amíg le nem cserélték:(
10/10
xena 2007 okt. 15. - 15:58:06 10/10
(18/743)
Nagyon jó volt biztos néztétek ti is!!
De Gabrielle magyarhangja hát az valami szörnyedelem!
10/10
Perdikkas 2007 okt. 10. - 20:21:06 10/10
(17/743)
Csodálkoztam is az 500 Ft/órán, az egy diák meló ára, jobb esetben:-) De gondoltam, baráti alapon megy vagy az illetõ is kedveli a sorozatot, és ezért ilyen kedvezményes ár:-)
De ne viccelj, az 500 Ft/PERC az meg q*va drága. Az 30 EZER óránként. Megnézném én hogy melyik fordító keres ennyit:-)))
10/10
Perdikkas 2007 okt. 10. - 20:18:04 10/10
(16/743)
Köszi a tájékoztatást. Természetesen még mindig érdekelne a DVD, ezért aztán írtam is a forumba.
Mardel 2007 okt. 10. - 19:19:08
(15/743)
Szia süni :-) Am 500Ft/perc az ár amiért a lány elvállalná, jó lenne ha 500Ft/óra lenne... :(
10/10
xena 2007 okt. 08. - 14:50:57 10/10
(14/743)
Még valami Perdikkas!
Azt mondtad bármennyi lenne megvennéd!
Pezse aki ezt a dvd-t csinálja embereket toboroz arra hogy a film mellé extrákat is le lehessen fordítani(azokat az extrákat amiket az usa-ban adtak ki a sorozat mellé pl:audio kommentár,interjúk)de mivel õ nem tudja lefordítani így egy akárki csinálná a fordítást viszont nagyon drágán!(kb.500Ft/óra)Kb.30 ezer forintal kéne beszállnod az extrák fordításába és így még ingyen megkapnád a sorozatot is dvd-n!Ebbõl persze nem 100%hogy lesz vmi mert kevesen vagyunk akik beszállnának ebbe de veled együtt ugye minjárt többen vagyunk!Ezt most mindenkinek mondom aki itt van a fórumon!Szálljatok be és rengeteg extrával együtt tietek lehtne a sorozat 30-40 ezer ft közötti áron!
10/10
xena 2007 okt. 08. - 14:32:45 10/10
(13/743)
Egyet kell értenem mind a kettõtökkel.stjustnak abban van igaza hogy gagyi a díszlet!De hát édes istenem,miért baj ez ha a filmben rengeteg bölcsesség,szeretet jóindulat érzelem van!És itt jön az hogy miért is buta ez a sorozat?Vagy miért igénytelen?Ez a sorozat nem a középkort mutatja be!
Szerinted éltek ilyen szörnyek meg démonok és egyebek?Na ugye hogy nem?A hercules megteremtett egy saját világot,amit aztán a Xena folytatott!És ez nem az a vilég volt ahol a férfiszemeknek akartak kedvezni!Ja és nem is az ami az ivásról szólt!Hanem a szeretetrõl és a kedvességrõl ha úgy tetszik az emberek megvédésérõl!Ha számodra a lerészegeést jelenti a xena akkor ne nézdhanem nézz olyan hülyeségeket mint pl.:a dallas!Ha neked Joky bácsi kalandjai jobban tetszenek akkor annak a topicjába írj ne ide!
Perdikkas a mui xena fórumja (http://mui.suddenlaunch3.com/index.cgi?board=koki) egyáltalán nem halt még ki!Regisztrálj rá én is ott vagyok.
Egyébként felejtsd el hogy leadják a xena-t beszéltem az axn szerkesztõségével azt mondták egyáltalán nem tervezik a xena leadását!
Viszont ha hivatalosan nem is adják ki dvd-n viszont van egy fickó aki most készíti,usa-ból rendelt dvd alá tesz magyar szinkront!Bõvebb info a mui féle fórumon!
10/10
Perdikkas 2007 okt. 07. - 19:40:53 10/10
(12/743)
Hát eddig lelkesedtem, hogy a Viasat végre ismétli a Xenát, de a lelkesedésem körülbelül ma délutánig tartott. Az látszik valószínûnek, hogy a Viasat ezzel a sorozattal sem fog másképp bánni, mint a többivel, amit vetít. A Herculest is összevissza adja, nem sorrendben, a képminõség ugyan összességében nem rossz, de a Herculesben idõnként voltak furcsaságok a képminõségben, és ez nem hiszem, hogy a Xenával másképp lenne majd. Igazából nagy dilemma elõtt állok, hogy érdemes-e egyáltalán a Viasatról felvenni, vagy megvárjam, amíg ki tudja mikor, elkezdi adni egy másik csatorna. Mondjuk az AXN, amelyik a Hercules 1. szezonját is adta augusztusban. A Herculest is minden valószínûség szerint folytatni fogják, mert amelyik sorit elkezdik, azt általában végig adják, csak idõnként szünetet is közbeiktatnak a szezonok közé. Lehet, hogy elõbb-utóbb a Xenát is vetíteni fogják. Õk sorrendben adják a részeket, a képminõség jobb, 12-es karika pedig nem foglalja a helyet a bal alsó sarokban.
Az igazi persze az lenne, ha kiadnák DVD-n, de erre szinte semmi esély, pedig bármennyibe is kerülne, biztosan megvenném, ha mondjuk olyan kiadás lenne, mint az USA-ban.
3/10
StJust 2007 okt. 05. - 10:23:36 3/10
(11/743)
A fórumok azért vannak,hogy vitatkozzunk,ha a témáról vitázunk,és ezt kultúrált hangnemben tesszük,senkinek semmi joga az orrunkra koppintani,és mivel te sem kezdtél el anyázni,és én sem teszem ezt,ne félj,nem leszünk kimoderálva. Természetesen tiszteletben tartom a véleményed,de nem értek vele egyet.De arra kíváncsi lennék,hogy pl.milyen sorozatokat nem kedvelsz.Megtisztelnél vele,ha leírnád!
A nevemet ért kritikát pedig visszautasítom :-)))))))))))))
10/10
Perdikkas 2007 okt. 04. - 21:24:03 10/10
(10/743)
Nem vettem a bátorságot? Már bocs, de ez nevetséges, az hogy rákattintok a "Válasz" gombra, vagy csak simán hozzászólok a topichoz, semmi köze a bátorsághoz. Ennyi.
Amúgy meg a hsz. csak részben szólt hozzád, a 3 bekezdés közül csak a 2. vonatkozott rád, a másik kettõ mindenki máshoz szólt. A 2. bekezdés vonatkozó szavai pedig szerintem elég egyértelmûek ahhoz, hogy ne kelljen külön Neked címezni a hsz.-t.
Egyébként nem akartam személyeskedni vagy valami, mindenki annyit iszik egyébként, amennyit akar, de baromira tele van már a hócipõm azzal, hogy Magyarországon tipikusan így állnak hozzá a Xenához, mint te. Nem az a bajom, hogy egyes embereknek nem tetszik, mert ez természetes. Nincs olyan film, sorozat, amit mindenki csak dicsérne, de hogy Magyarországon ilyen kollektív setétség legyen, hogy az emberek 90%-a így vélekedjen, az már magáért beszél.
Más fórumban is említettem már, vannak akik csak azért néznek filmet, hogy aztán fikázhassák a film topicjaiban. Ilyenkor persze mindig van valami ürügy(korhûség, díszletek stb.). Valóban nem korhû, sõt a korokat is összevissza keverik, a trójai háborútól a rómaiakig, sõt,a 20. századig. A Herculesben is voltak olyan poénos szövegek, mikor Salmoneus mondta Hercnek, hogy "Van olcsó ukrán, meg vietnámi áruja." Meg a díszleteket is lehet cikizni, hogy ilyen gagyi meg olyan gagyi, de könyörgöm, aki ennyi rész után sem jött rá, hogy ez a sorozat nem errõl szólt, annak tényleg felesleges minden szó.
Ez van. Kinek a pap, kinek a papné. De azért remélem tudod, hogy ostobaság olyan kijelentés, hogy: "akinek nincsenek nagy igényei,azt könnyû kielégíteni egy ilyen buta sorozattal." Fogadjunk, hgy én is találnék olyan filmet, sorozatot, amit te kedvelsz, én viszont ugyanezt tudnám rá mondani.
A névválasztással mi a gond? Csak annyi, hogy amennyire tudom Saint-Just a "nagy" francia forradalom egyik vezéregyénisége volt, és mint jakobinus, nem éppen jó benyomást keltõ nicknév. Csak ennyi.

Részemrõl nem akarok vitát indítani, meg személyeskedni, úgyis biztos nemsoká jön valaki, aki szól, hogy "Gyerekek, ne itt vitatkozzatok!". Részemrõl remélem ennek a sorozatnak is lesz újra népszerû fórumja, és sok hsz. keletkezik, most, hogy elejétõl indul újra a sorozat. Kár, hogy a régi fórumok már kihaltak, dehát ennyi év után minden topic így jár.

Azért beszúrnék egy képet is. Ares bácsiról, Gabbyról és Joxerrõl:
Eerika 2007 okt. 04. - 15:31:34
(9/743)
Sziasztok!
Én emlékszem, amikor még csak a Pro7-en ment a Hercules és a Xena. Én minden részt tátott szájjal (füllel nem, mert nem tudok németül) néztem, kb. ki is találtam a történeteket. Olyan rész nem volt, amit nem láttam! Aztán beindult a tv2 és az elsõ sorozatok közt volt a fenti két film is. Nosza, újra megnéztem, immáron magyarul és értettem is és büszke voltam, hogy elég jól silabizáltam ki a történeteket. Aztán ismételtek, azt is megnéztem. Most a Viasat3 - amúgy a legkedvencebb adóm - adja mindkettõt, természetesen ott a helyem a tv elõtt. Nagyon-nagyon jó sorozat mindkettõ. Bár nem tudom, tudjátok-e, hogy elõször csak a Hercules volt, Xena mint mellékszereplõ volt jelen, de a producerek láttak benne fantáziát és így lett belõle a mi örömünkre sok-sok rész.
Üdv.
3/10
StJust 2007 okt. 04. - 10:31:52 3/10
(8/743)
Annak ellenére,hogy nem vetted a bátorságot,hogy nekem címezve válaszolj,én azért reagálnék. Természetes,hogy nem látok tovább,annál,mint,amit leírtam,mert amellett,hogy elittam agysejtjeim döntõ hányadát-ezt a válasz is csak diktálom,mert már írni sem tudok-,nincs is benne több. Persze,persze lehet jönni azzal,hogy hú de tanulságos az egész,meg "a gonosz megfizet mindenért", de könyörgöm,hol van itt a korhûség.A Herkules is,de fõleg a Xena,éhes férfiszemeknek készült,és mint bevallottad te is "részben ezért nézted. A díszletek helyenként nagyon gagyik,na meg mikor hallottál gyönyörû amazonokról,a valóságban olykor még a fél mellük is le volt vágva,vagy legalábbis el volt szorítva,hogy jobban bánjanak az íjjal.Na meg olyan dumák voltak benne,hogy nekem is van "Afrodités matricás albumom",meg ha jól emlékszem valami hotdogárus is föl-föl bukkant benne.Naaagyon csúnyánam amerikaias volt az egész,persze,akinek nincsenek nagy igényei,azt könnyû kielégíteni egy ilyen buta sorozattal.
A névválasztással nem tudom mi a bajod,egyébként nem a Port miatt választott fantázianév,már jóval elõtte ragasztották rám.
Na csak ennyit akartam,további jó Xena-zást!!
10/10
Perdikkas 2007 okt. 03. - 22:22:16 10/10
(7/743)
Na végre, eszükbe jutott a Xenát is ismételni. Már vagy 3 éve adták utoljára, de az 1. szériának a megismétlésére már vagy 7 éve várok:-) Legalább lesz alkalmam végre felvenni.
Ráadásul az is nagyon jó, hogy közvetlenül a Hercules után megy.

Valahogy már nem is tud meglepni, hogy nálunk, Magyarországon sok olyan primitív hozzászóló van, aki csak a dögös csajokat látta a sorozatban. Persze részben én is miattuk néztem a Xenát, de aki csak idáig jut, hogy a felszínnél tovább nem lát, annak nem tudom, hogy miért adtak az égiek 1-nél több agysejtet. Perzse lehet, hogy a sok "Xenára ivás" már inaktiválta a többit.(ráadásul éppen Saint-Just adta az ihletet a nicknév választásakor)

Ugyanazt tudom mondani, mint a Herculesnél, a sok-sok akció mellett érdemes észrevenni a 'komoly' tanulságokat, bölcsességeket is. És ezek nem csupa közhelyekként, frázisokként szólnak a nézõkhöz, hanem olyan remekül megírt dialógusokban, amik tényleg hatni tudnak. És persze nem lehet megfeledkezni a rengeteg poénos jelenetrõl is, mert a drámai részek mellett azért a könnyedebb epizódokból is jutott. Mindazonáltal a sorozat végére egy kicsit valóban kifáradtak az alkotók, az elsõ 3 szezon a legkirályabb, de a késõbbbiekben is sok értékes és feledhetetlen epizód készült. A befejezésnél ugyan a legrosszabb megoldást választották, de összességében még így is az egyik legjobb sorozat.
10/10
Sagitta 2007 okt. 03. - 15:23:04 10/10
(6/743)
Halohóó!
Ismét megy!!
Október 14-én 16:00-kor
:)
10/10
sunike 2007 aug. 29. - 16:42:39 10/10
(5/743)
Kaptál egy prívát üzit olvasd el :-)

Üdv : Süni
filmkritikus1 2007 aug. 29. - 16:08:11 Előzmény duna777
(4/743)
Szia!

èn is minden pénzt megadnék, ha meg lenne nekem a sorozat dvd-n!!

Ha valaki tud segíteni, az nagyon jó lenne.
Angol nyelven sikerült letölteni, de sajnos nincs hozzá felirat, így nem élvezhetö.