Téma: Xena

leopard26 2008 júl. 27. - 18:19:28
(123/743)
amint xéna ráfér egy dvdre
offtopic
Tazsii 2008 júl. 27. - 18:17:52 Előzmény Perdikkas
(122/743)
mikor jelenik meg a xena dvd?
10/10
peejay 2008 júl. 13. - 15:21:46 10/10 Előzmény Perdikkas
(121/743)
most van az a rész... szerintem se a legjobb

én a Lao Ma-s részeket várom már nagyon, szerintem azok a legjobbak :)
10/10
Perdikkas 2008 júl. 09. - 22:42:31 10/10
(120/743)
ok, semmi gond:-) De újra kérdem, tudnál adni egy honlapcímet, ahol meg lehet nézni a forgatási sorrendet? Nem létszükséglet, de azért nem bánnám, ha tudnám, hogy milyen sorrendben tervezik adni a további részeket...
10/10
Perdikkas 2008 júl. 08. - 20:23:26 10/10
(119/743)
Nem gondoltam teljesen végig...persze Livia/Eve révén lehettek Xenának leszármazottjai. Azért szerencsések, 2000 év ide vagy oda, de egyiküknek sem szakadt meg a családfája:-)
10/10
Perdikkas 2008 júl. 08. - 20:17:28 10/10
(118/743)
Nem írtam, hogy Mo.-on már kiadták volna dvd-n. Azt írtam, hogy csak fogják kiadni, de sajnos jó soká, úgy tûnik, csak jövõre:-( Ettõl függetlenül a szinkronnak biztos, hogy meg kell lenni, mert nem hinném, hogy a dvd-re 23 részt szinkronosan tennének, a 24. részt pedig csak angol hanggal és magyar felirattal.
Egyébként is, ha az elsõ 5 percnek megvan a hangja, akkor az egésznek meg kell lennie...

"egyébként az S1E24 nem a csodadoktor volt, mert nekem úgy rémlik mintha lett volna az a rész is, amúgy eddig sz'tem az összes részt leadták csak nem vették figyelembe az évadon belül a epizódszámokat mivel a produkciós sorrend szerint adták"

Nem mondtam, semmi olyat, hogy a 24. rész valamilyen csodadoktoros lett volna. A S1E24 az Is there a doctor in the house? címû epizód volt. A tartalmát meg tudod nézni a whoosh-on. Ebbe volt doktor(bár nem csodadoktor), mégpedig a fiatal Hippokrates...õ meg Gabby ápolták a háborús sebesülteket.

Egyébként köszi, hogy begépelted ezt a produkciós micsodát...Meg tudád mondani, hogy ezt a forgatási sorrendet hol lehet ilyen pontosan megnézni, mert én még nem láttam ilyen listát. A whoosh-on-mint minden más oldalon-csak a vetítési sorrend van feltüntetve, illetve hézagosan fel van tüntetve a forgatási idõ is, de csak hozzávetõlegesen, és nincs ilyen pontos lista...Szóval melyik oldalról szedted ezeket az információkat?
Egyébként igazad van, most hogy nézem, valóban ebben a forgatási sorrendben adja a Viasat3. Bár szerintem sokkal normálisabb lenne, ha a kinti vetítési sorrend szerint adná, egyszerûbb lenne sokkal...
Egy valamiben viszont nincs igazad. Néztem minden részt hétrõl hétre és az 1. évad 24. részét tényleg nem adták le! Ezt elhiheted. Az általad beírt forgatási sorrend szerint adták, azzal a különbséggel, hogy a 24. részrõl szép csendben megfeledkeztek... Egyébként a viasatnak írt e-mailemben ezt nem is tagadták...

OFF: Jó a profilodban a Nightwish album képe, tényleg jó kis csapat, nekem is tetszik:-)
10/10
Perdikkas 2008 júl. 08. - 19:18:22 10/10 Előzmény ndavis
(117/743)
A 2. évad 10.részét: ' The Xena Scrolls', magyarul: "A Xena tekercsek".

1940-ben játszódott a rész, Gabby és Xena leszármazottai(naéspersze Joxer-é) kutattak a Xena tekercsek után 1940-ben. Meg is találták a tekercseket, de közben Ares is majdnem kiszabadult több száz éves fogságából. De persze csak majdem:-) A rész végén mind a 3-an megtudták Arestól, hogy ki kinek a leszármazottja, a legvégén pedig az volt a lényeg, hogy Joxernek x az akárhahanyadikon leszármazottja megmutatta Rob Tapert producernek a tekercseket, és így jött a sorozat ötlete:-))

Joxer 20.sz.-i leszármazottja: Jacques S'Er:-)))
Még volt egy poénos dolog még benne: hogy a fenébe lehetne Xenának leszármazottja, mikor az egyetlen fia, Solan meghalt ugye, õt meg a japán részben meghalasztották és elhamvasztották? Joxernek még érthetõ, mert volt fia(Vergilius), sõt még Gabbynak is elképzelhetõ, hogy Xena halála után volt férfi az életében...de a hamuvá lett Xenának már nehezen:-) Ezért sem kellett volna az utolsó részben meghalasztani, mert akkor passzolt volna a történet.

A másik, amirõl megfeledkeztek a sorozat legvégén a készítõk, hogy itt a 2. évadban Arest évezredekig fogságban tartotta Héphaisztosz szeme. A 6. évadban viszont úgy emlékszem, Ares vidáman élte életét, Héphaisztosz már sehol sem volt, Xenával szokás szerint civakodtak, de semmi több...Szóval írhattak volna a végére egy olyan epizódot, hogy akkor most mégis hogy a fenébe került Ares fogságba???Xena nem tette, másnak meg nehezen ment volna:-)
ndavis 2008 júl. 08. - 13:21:15 Előzmény Perdikkas
(116/743)
Valaki meg tudná mondani, hogy vasárnap melyik részt vetítették (júl. 6-án)?
10/10
Perdikkas 2008 júl. 06. - 12:59:33 10/10
(115/743)
Egyébként sokkal rosszabb az, hogy az 1. évad 24.részérõl teljesen megfeledkeztek. Már vagy 2 hónapja kellett volna adniuk, de szép csendesen kimaradt-úgy tûnik végleg...

Ezt persze szóvá is tettem nekik, mert a Herkulesnél is ugyanígy kezelik a részeket, és ez már egy kicsit sok volt nekem, tehát írtam is a Viasatnak...az egyetlen pozitívum, hogy legalább válaszoltak, méghozzá nagyon gyorsan. Ami a tartalmat illeti, az viszont meglehetõsen semmitmondó volt. Elismerték, hogy igazam van(sokat érek vele), de mentegetõztek, hogy "már régi(?) 10 éves(!) sorozatról van szó, és ezért nem mindegyik részhez van már meg a szinkron.Van ami elveszett, van ami megsemmisült, van ami megrongálódott. De azért 95%-ban az eredeti sorrendben vetítik...."
Na ilyen olcsó dumával akartak lerázni. Az a röhej egyébként, hogy manapság minden sorozatnál ezzel próbálkoznak, hogy "elveszett a szinkron". Ezt persze senki nem tudja ellenõrizni, úgyhogy olcsó kifogásnak megteszi, csak már kissé unalmas. Egyszerûbb egy ilyen gyenge dumát megereszteni, mint beismerni, hogy tévedtek és hülyék voltak...Aztán a végén általában mégis ki szokott derülni, hogy nem is veszett el, valahonnan hirtelen megkerült(lásd: Onedin család 1. évad).
Egyébként is, ha elveszett volna a szinkron, akkor hogyan tudnák kiadni a Xena 1. évadát dvd-n??? Meg akkor hogy tudják mindig beadni a következõ rész 5 perces elõzetesét?
A hülye is tudja, hogy mi a valódi oka az összevisszaságnak...egyszerûen dilettánsok ülnek a kereskedelmi tv-k mûsorszerkesztõségénél. Ennyi. A többi, hogy "elveszett a szinkron meg bla-bla-bla" az csak duma.
Egyébként is gyanús pl. ha azt mondják elveszett, megrongálódott, és 2-3 hét múlva mégis leadják az adott részt...Csak az a baj, hogy mindig akad 1-2 olyan rész, ami teljesen kimarad!
10/10
Perdikkas 2008 júl. 06. - 11:42:17 10/10
(114/743)
Hát ebben az esetben egyáltalán nem bántam, hogy nem az a bizonyos rész következett! Aki látta már korábban, az tudja, hogy az a rész az egész sorozat legundorítóbb része(illetve egyetlen undorító része). Egyszerûen gyomorforgató. Mindezt pedig azért, mert az egyik producernek "olyan" volt az öccse...Épp ezért számomra olyan, mintha a Xena nem 134, hanem csak 133 részbõl állna.

Van egy rossz hírem is:-( Aki szokta nézni a friss dvd-megjelenéseket, az észrevette, hogy az ígértekkel ellentétben nem lesz Xena dvd augusztusban:-( Sõt, a comment:com július 3.-i bejegyzése szerint még az idén sem.
Gratulálok BuFi, ezek szerint kb. 1 év kell, mire képesek vagytok legyártani egy sorozatot dvd-n!
Idén február 1.-jén jelentették be a Xena-dvd-t, és úgy néz ki, hogy bõven kell is 1 év(!!!) hozzá:-(
10/10
peejay 2008 júl. 01. - 11:59:37 10/10
(113/743)
Vasárnap ismételten nem az a rész volt, aminek lennie kellett volna...:( Az a rész lett volna, amikor a Xénát szépségkirálynõvé választják.
junoa 2008 jún. 14. - 18:31:35
(112/743)
:( köszönöm!
Android666X 2008 jún. 11. - 10:14:25 Előzmény peejay
(111/743)
Hát ja, össze-vissza adják.
10/10
peejay 2008 jún. 11. - 10:09:03 10/10 Előzmény junoa
(110/743)
Lényegében a Xena meghal. Csak úgy tudja megmenteni a lelkeket, ha õ is a túlvilágon marad. Így ezt választotta.
Gabi, pedig sírva elhajózik, azzal hogy az õ Xenája örökké szívében él. :)
junoa 2008 jún. 09. - 19:45:57
(109/743)
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a legeslegutolsó rész melyik, és mirõl szól????????
Köszi
10/10
peejay 2008 jún. 09. - 14:53:06 10/10
(108/743)
Tegnap sem a követekezõ rész volt, most annak kellett volna jönnie, hogy a Xenát rémálmok gyötrik Callisto halála miatt.
Köszönjük Viasat :-P
manten 2008 jún. 08. - 13:04:33
(107/743)
Én is Xena a harcos hercegnõ akarok lenni!!!!!!!!!!!!
10/10
peejay 2008 jún. 06. - 17:08:04 10/10
(106/743)
Ja, és az a volt a legjobb, amikor pár hete egymást követõ vasárnap ugyanazt a részt adták le.
Nem tudom, hogy a szerkesztõk agya merre jár ...
geeforce 2008 máj. 31. - 00:52:11
(105/743)
Nem tudjátok a Herculesben már lement az az armageddonos rész, amiben szerepel Xéna (és tán Gaby is)? Arról totál lemaradtam annak idején.
geeforce 2008 máj. 31. - 00:48:22 Előzmény Perdikkas
(104/743)
Bár nem DVD, de ha érdekel, van pár Xénás cucc a Tesz-vesz-en.