Téma: Xena

10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 21. - 09:00:13 10/10 Előzmény boom47
(603/743)
Herkulessel kapcsolatban:
Azokat a filmeket a sorozat után vagy közbe vagy elõtte adták?
Mert Pl. amit novemberbe adott a TV2, ott élt és virult a családja.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 21. - 08:57:54 10/10
(602/743)
Mostmár nincs következõ részek tartalmából, vagy kivágták mert nem volt értelme hisz összevissza volt már jó ideje, vagy már eredetileg se volt.
Már a 3.évadnál tartunk, remélem leadják mind a 6évadát. Még az Epic Fail ellenére is le kellene adniuk.
boom47 2013 febr. 20. - 20:44:42
(601/743)
Nem azt mondtam hülyeség, hanem hogy a sorozatbeli változata eltúlzott.

Valamint az általános elnevezése akupunktúra (a kínai rendszer sokkal fejlettebb volt mint az indiai).

Plusz nem "a test energiája" a dolog nyitja, hanem hajszáleres vérkeringés (eredetileg idegekre tippelt az orvostudomány, de arról kiderült hogy nem helytálló).
10/10
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 20. - 18:25:22 10/10
(600/743)
Azok a test csakrazónái vagy pontjai (energiapontok).
A csakrapontok az idegek mentén húzódnak és látják el a testet energiával. Ha egy ilyen terület fáj, akkor energia elakadásáról - az a a terület nem kap elegendõ energiát - van szó és a csakrapontok stimulálásával lehet azt a területet feltölteni újra.

Mondjuk engem nem érdekel, hogy Bloom47 hülyeségnek tartja, mert én tudom, hogy ez valóban létezik. :-))
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 20. - 18:04:27 10/10
(599/743)
A hasfájásomat mégis elmulasztotta.
boom47 2013 febr. 20. - 17:40:48
(598/743)
Nem derült. Azzal csak a fúriákat csapta be.

Azok a "nyomáspontok" meg úgy mint a filmben nem léteznek. Pl. Xéna halálpontjai a'la Kill Bill nem léteznek. Az olyasmi mint az émelygés csillapítása a Lost Marinerben létezik, de nincs olyan mellékhatása. És fõleg nem raknak helyre törött lábakat.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 20. - 16:47:46 10/10
(597/743)
Ezek a nyomáspontok a valóságban is léteznek.
Furcsa, de aki akarja kipróbálhatja.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 20. - 16:44:54 10/10 Előzmény boom47
(596/743)
Majd kiderül.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 20. - 16:44:23 10/10
(595/743)
A mai részben kiderült hogy Xena is félisten.
boom47 2013 febr. 19. - 19:29:25
(594/743)
Btw, Xéna:

valaki nem tudja a bevezetõ képsorban mikor Xéna Poseidonra rázza a kardját, az honnan van? Unaired pilot, vagy valami?

Mert a helyszín ugyanaz mint az Ulysses/Odüsszeusz epizódban, DE abban Xéna Odüsszeusz/Ulysessel együtt áll a sziklákon...
offtopic
boom47 2013 febr. 19. - 19:21:31
(593/743)
Tehát "bla, bla", de semmi érv, csak sértõdés a vakvilágba, meg sértegetés.

Nem hagynál inkább békén ha csak ennyit tudsz?
boom47 2013 febr. 16. - 21:12:42
(592/743)
Pedig egyszerû.

Xéna és Gabrielle karakterei számomra egyértelmûen (mint a linkben is le van írva) heteroszexuálisak genetikailag. Alapvetõ nemi érdeklõdésük a másik nem iránti, saját nemük iránt alapvetõen nem vonzódnak, azt nem találják vonzónak.

Viszont Xéna és Gabrielle karaktere mondhatni egyértelmûen szerelmi viszonyt ápol egymással, élettársi közösségben élnek, mondhatni házasok. (És lesz@rom hogy az illegálisan vallásos pártok mit mondanak a házasságról. Bár az elnevezést szvsz én is fenntartom a hetero életközösségekre népességnyilvántartási okokból, de egyébként nem látom okát hogy ne adjak ugyanolyan létjogosultságot ÉS JOGOKAT egy azonos nemû kapcsolatnak.) Ezt a sorozat folyamán egyértelmûen ki is mondják ("igazi lelki társak" a sorozat szóhasználata, ami el van magyarázva hogy Életed Nagy Szerelmét jelenti). Hogy ez szexuálisan mennyire manifesztálódik az a nézõk (fanok) képzeletére van bízva, de mivel a kapcsolat két azonos nemû nõi személy között van, így a köztük lévõ kapcsolat leszbikus.

Na ezt most jól körbefogalmaztam. Bár egyszerûbb lett volna elolvasni a linket amit adtam.
boom47 2013 febr. 16. - 21:03:11
(591/743)
Herkules és Iolaos ugyan két férfi fõszereplõ, DE messze nem állítható hogy homoszexuális kapcsolatot folytatnának (ellentétben mondjuk Sherlock Holmes és Wattson esetében), mivel folyamatosan nõznek, folyamatosan heteroszexuálisan viselkednek mindenkivel és egymással is.
Se a viselkedésük, se az éltemódjuk, de a szóhasználatuk nem mutat barátságon túlra. De asszem errõl írva is van az elõbbi linkben.

Amúgy nem, nem nézem a Herket. Egyszerûen szerintem miután megölték a mitológiában is létezõ családját, unalomba fulladt a sok random kaland miatt.
10/10
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 16. - 19:35:59 10/10
(590/743)
Félre ne értsd, én A-tól Z-ig otthon vagyok az emberi lélek legmélyében, de kíváncsi vagyok a Te véleményedre is! :-)
10/10
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 16. - 19:31:45 10/10
(589/743)
'X. és G. nem leszbik. A kapcsolatuk viszont leszbikus."

Pontosan ez alatt mit is értesz?
Õk maguk nem leszbikusok, de a kapcsolatuk az? Hogyan lehetséges ez??? :-)
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 16. - 19:14:51 10/10
(588/743)
Amúgy , egy olvasás után egybõl rájöttem hogy ez a te blogod ;)
...akkor már csak Elhaym barátunk hiányzik!
annak elhaym.wordpress.com a bloga.
Szerintem is jobb lett volna ha fõbb mûsoridõbe teszik a mûsort, de õk tudják.

Akkor nektek sincs prémium tv elõfizetésetek?
Mert ott lehet visszatekerni és felvenni a Tv mûsort.

A Herkulest Március 2tõl már 13ra teszik.
Ugye nézitek szombatonként a Herket?
Ma volt 2.hete hogy mûsorra került.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 16. - 19:06:39 10/10
(587/743)
Egyébként, Herules és Iolaus kapcsolatáról is állítja xy illetõ hogy egyértelmûen többek barátoknál, de ezt már inkább döntsék el a Fanok.
boom47 2013 febr. 16. - 18:35:00
(586/743)
X. és G. nem leszbik. A kapcsolatuk viszont leszbikus.

http://hungariananarchy.blogspot.hu/2013/01/xena.html
10/10
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 16. - 17:33:29 10/10
(585/743)
"(...) A Xénában pont az a jó hogy a leszbi-szál nem feltûnõ. De folyamatosan ott van olyanokban mint egymás popsijára legyintenek, csókolóznak, közösen fürdenek, vagy az olyan párbeszédekben mint:
"- Xéna sose gondolt arra hogy letelepedjen és megházasodjon?
(Gabi kacag)
- Nem. Túlságosan szereti amit csinálok." (...)"

Honnan veszed, hogy Gábriel és Xéna feltétlen leszbik? :-)
Elvégre Xéna annyi helyen járt, hogy a kultúrán kívül egyéb nem vallási nézetek is átvehetett.
Mellesleg Xéna szült egy gyereket Boriásztól, a szerelmétõl.
Gábriel pedig alapból békés természet, aki képes észre venni a csúnya mellett a szépséget is.
A busidó szerint az a harcos, aki csak a gyilkoláshoz ért mindig sebezhetõ marad. A legjobb japán harcosok gyönyörû haikukat írtak. :-)
Persze itt írhatnék a lélek spirituális mélységeirõl, de félek ezt nem igazán értenék meg mások.
A szépség átélése - akár egy másik emberen keresztül, aki lehet ugyanolyan nemû, mint pl. én - még nem jelent feltétlen leszbikusságot, és az is egy téves sztereotípia, hogy a gyengédség, a szépség, gyengévé teszi az embert.
Buddha sem azért volt képes elérni a megvilágosodást, mert halomra gyilkolta az embereket, vagy uralkodott az embereken. A belsõ szépérzékét fejlesztette egy olyan fokra, ahonnan elérhette a megvilágosodást.
Egyébként a késõbbi Xéna részekben sokszor van utalás erre és Gábriel-Xéna viszonya a példa arra, hogy õk nem csak simán haverok, barátok, hanem lelki társak is. :-)

Nem csak a dugás van a világon, hanem emberi értékek is.
Egy külsõre csúnya embernek is lehet olyan jó természete, hogy az még imponáló lehet másoknak. Ugyanakkor egy külsõre tetszetõs embernek lehet borzasztó természete is. :-)
boom47 2013 febr. 16. - 17:18:28
(584/743)
Xénáék elég sokszor, és a sorozat elõrehaladtávak egyre többször vagy nyilvánvalóbban csinálják amit csinálnak.

A fürdõzésnél pl. talán az 1/19-ben vannak vízban elõször, az még tök természetes.
A 2/15-ben már egymás ölében ülve mossák egymás hátát.
A 6/5-ben pedig echte takarás nélkül láthatjuk mindkét színésznõt.

A 2/15 amúgy talán az elsõ rész amiben komolyan kétértelmû dolgokat halmoztak.


OFF:
Az olyasfajta (leszbikus? vagy mindkét nem egynemû szerelme?) mangának a szakszava "yuri". Nem ismerem a dolgot túlságosan, de ha esetleg budapesti vagy, az Oktogonon keresd a Trillian képregényboltot (a 4-6 villamosról leszállsz, átmész a burgerkinggel szembe, és az elsõ udvarbejáró). A boltvezetõ nagyon készséges, biztosan fog tudni segíteni.
Amerikai képregénybõl azt tudom hogy a Witchblade-nek volt egy komoly szezonja ilyen vonulattal, Batwoman egy az egyben leszbikus, és hát ott van számomra minden idõk legõsibb felállása: Sailor Neptun és Sailor Jupiter a Sailor Moon animebõl :)