Téma: Yeon Woo-jin

Min-Rin 2017 nov. 01. - 11:30:05
(382/742)
Ez egy másik fajtája a japán cukormûvészetnek. Jelenlegi formájában talán meglepõnek tûnik, de az amezaiku több mint ezer éves múlttal rendelkezik.
https://www.youtube.com/watch?v=g6FosltlFoo

Fantasztikus a készítõ srác ügyessége.
Min-Rin 2017 nov. 01. - 11:28:28
(381/742)
A koreai rizssüteményekrõl már volt szó, beszéljünk egy kicsit a japán édességekrõl is. A wagashi japán desszert, amelynél a japánokra oly jellemzõ gondolatvilág megtalálható: a belsõ és a külsõ összhangja. Ezek az édességek nem csupán az ízekkel, hanem a látvánnyal is elvarázsolnak.

Az alábbi linken a 170 éve ezzel foglalkozó Fukushima családról lehet olvasni.
http://www.diningguide.hu/wagashi-japan-desszertmuveszet/

A videóban pedig megnézhetõ hogy micsoda kézügyességgel, kiforrt technikával, ízléssel készülnek a különbözõ formájú desszertek.
https://www.youtube.com/watch?v=4Fp958dtccA
Min-Rin 2017 nov. 01. - 11:24:47
(380/742)
Mivel olvastad korábbi beszélgetéseinket, biztos láttad azokat is, amelyekben a sorozatokról beszéltünk. Így most inkább azokat említem meg, amelyeket még nem láttam, de felkeltették az érdeklõdésemet. Ilyen például a topik névadójának sorozata, az Introverted Boss. Érdekel a srác másik sorozata is, a Divorce Lawyer in Love, elsõsorban Yeon Woo-jin alakítása miatt.
Most a Girl Who Sees Smellst nézem, csigalassúsággal haladok. A történet ingoványra épült, mivel a fõszereplõ leányzó különleges, mondhatnám irreális képessége az egész alapja. Ami ennek ellenére nézhetõvé teheti, az a színészek alakítása, de elképzelhetõ hogy végül ez nem lesz elég. A történet kacskaringós, de egyelõre nem feszítik túl a húrt.
Nemrégiben belekezdtem az One Fine Day c. sorozatba. A gyanútlan sorozatnézõ azt hihetné hogy Gong Yoo neve garancia, de egy fenéket. Rég láttam ehhez hasonlóan pocsékat. A felénél fel kellett adnom.
sz,andika 2017 okt. 31. - 22:05:25
(379/742)
Sziasztok! Köszönöm a kedves fogadtatást Min-Rin. Nagyon kedves tõled. A My Name Is Kim Sam Soont láttam én is és nekem is nagyon tetszett. Nagyon szeretem a Secret Gardent is, abban a legjobb Hyun Bin. Neked is tetszett ez a sorozat? Hanguktaekwondootól nem ijedtem meg, már régen is olvastam õt is :-) Sokszor vicces. Köszönöm Maryu neked is! Nekem is bejött Hyun Bin melegítõje :-)) Én is láttam olyan sorozatokat amiket alig bírtam végig nézni mert nagyon unalmasak voltak. Jó lenne ha több jó sorozatot tudnék találni. Tudtok olyanokat amik nagyon tetszettek nektek?
Maryu 2017 okt. 31. - 21:28:00
(378/742)
Szia Andika!
Légy üdvözölve a topikban.
Én Hyun Bin-nel valahogy csak egy sorozatot láttam, a "Secret Garden"-t. Nem tartozik a kedven sorozataim közé, de tény, hogy nem lehet elfelejteni. Míg sok másik sorozatról nem lehet ugyanezt elmondani. Soknak még a címét is elfelejtettem már, annyira nem szóltak semmirõl sem. Viszont Hyun Bin mackó felsõje, az igen. Soha nem felejthetõ.
Maryu 2017 okt. 31. - 21:15:34
(377/742)
Ennek a blognak az írója 7 évig élt és dolgozott angoltanárként Japánban.

A blogja nagyon szórakoztató. Én legalábbis élveztem.
http://maji-de.reblog.hu/oldal/18
hanguktaekwondoo 2017 okt. 31. - 19:53:59
(376/742)
olyan nekem is van.

Hát tehetek én arról, hogy hyunbin egy pöcs?!

Andika, üdv a galeriben.
Min-Rin 2017 okt. 31. - 18:45:33
(375/742)
Egyre erõsebb bennem a gyanú, hogy a grüberliket irigyled Hyun Bintõl. :)))
Min-Rin 2017 okt. 31. - 18:33:18
(374/742)
Ne is törõdj hanguktaekwondoo-val, nem harap. Valójában arany szíve van.

Még a majmokkal is barátságos, hacsak nem húzkodják meg a bajuszát.
Min-Rin 2017 okt. 31. - 18:30:30
(373/742)
Nahát, nem szép dolog így fogadni egy újonnan érkezõt. Ahogy nézem, elég morc hangulatban van ez az oroszlánkölyök.

Bár Andika már valószínûleg tudja hogy a mordulásaidtól nem kell megijedni. :-P)
hanguktaekwondoo 2017 okt. 31. - 18:07:21
(372/742)
Hyunbin egy pöcs.
Min-Rin 2017 okt. 31. - 15:10:44
(371/742)
Szia Andika! Üdv. a topikban. Délelõtt épp azon tûnõdtem, milyen kár hogy nem jutott el hozzám annak idején a szoborátadás híre, mert én is szívesen elmentem volna. Csak jóval késõbb olvastam a szobor leleplezésérõl, meg Ahn Ik-tae-rõl.
Hyun Bin a kedvenced? Akkor biztosan láttad már minden filmjét. Bevallom, nekem leginkább a My Name is Kim Sam Soon tetszett. Bár hanugtaekwondoo kis kritikával illette a filmet, abban ha jól emlékszem megegyeztünk, hogy Hyun Bin nem rossz színész. Ha rossz a kedvem, ez az egyik sorozat, amitõl felderülök. Persze nem nézem végig, csak egy-két részt, azt is úgy hogy indõnként tekerek egy kicsit benne. Kim Sun-a remek tenyeres-talpas, de melegszívû leányzóként.
Gyere máskor is!

A képen Ahn Ik-tae feleségével, Dolores Talaverával és három kislányukkal látható.
sz,andika 2017 okt. 31. - 14:17:06
(370/742)
Sziasztok! Bocsánat hogy így beleszólok, kicsit gondolkodtam rajta, mert elég összeszokott a társaságotok. Régen is olvastalak benneteket az Úticél: Korea topikban, nagyon tetszett. Én inkább k-popot meg sorozatokat nézek. Emiatt nem tudok úgy hozzászólni. A kedvencem Hyun Bin, nagyon szeretem a filmjeit. A Hanguktaekwondooo nemrégen berakott egy képet róla, ezért gondoltam nem lehet nagy baj. De szeretek más színészeket, olyanokat is akik nem olyan helyesek. Olvastam a beírást a koreai himnuszról és ehhez én is hozzá tudok most szólni, mert amikor avatták a szobrot, ott voltam! Csak úgy arra sétáltunk a gyerekkel és nagyon tetszett. Ez már régen volt és szép emlék mert már akkor is hallgattam koreai zenét. Akkor még kevesebb volt a sorozat.
Csak ennyit akartam mondani, sziasztok! A nevem Andi, csak a port még a sz.andira is azt mondta hogy foglalt, ezért lett vesszõs.
Min-Rin 2017 okt. 31. - 12:34:04
(369/742)
Szûk családi és baráti körben :), azaz háromszáz vendég jelenlétében zajlott le a Songok: Song Hye-kyo és Song Joong-ki esküvõje. Az eseményre persze a rajongók is odagyûltek, elsõsorban koreaiak és kínaiak.
A meghívottak egyike Zhang Ziyi (Csang Ce-ji), akire nyilván sokan emlékeznek az Egy gésa emlékiratai (2005) címû filmbõl. A bájos arcú színésznõ játszotta a Forever Enthralled (2008) c. filmben Mei Lanfang szerelmét, így azok számára, akik megtiszteltek vele hogy a fordításommal megnézzék, feltehetõen emiatt is emlékezetes az arca.

http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20171031001069
Min-Rin 2017 okt. 31. - 12:18:32
(368/742)
A fickó nagyszerûen énekel, elfogódottságnak nyoma sincs az arcán. A felvétel igazolja, hogy a sorozatokban gyakori norebang-jelenetekben éktelenül hamisan dalolóknál vannak jobbak is.

Az ELTE PhD hallgatójának írásában a két himnusz szövegbeli hasonlóságáról is olvasni lehet.

A magyar himnusz kezdete:
Isten, áldd meg a magyart, / Jó kedvvel, bõséggel. / Nyújts feléje védõ kart, / Ha küzd ellenséggel.

A koreai himnuszé:
Isten óvja meg országunkat, / Amíg a Keleti-tengerben lesz víz, / És amíg áll Pekdu hegye. / Éljen Korea!

https://mno.hu/migr_1834/kodaly-es-a-koreai-himnusz-401480

Ahn Ik-tae-rõl szobrot nem találtam, de a spanyolországi Mallorcán van egy emlékmû, ami kicsit furán néz ki
http://kepkezelo.com/images/yya1rwsjw069d4jczwjf.png
és egy utcát is elneveztek róla,
https://www.youtube.com/watch?v=LnhdYwc81i8
ami nem meglepõ, hiszen spanyol feleségével ott élt, megalapította a Mallorca-i Szimfonikus Zenekart, majd ott is halt meg.
hanguktaekwondoo 2017 okt. 31. - 09:43:22
(367/742)
Annak idején komoly hírértéke volt a városligeti Ahn Ik-tae szobor felavatásának.
Kevesen tudják, hogy a koreai himnusz zeneszerzõjének állított emlékmû mindmáig az egyetlen koreai kötõdésû szobor Európában.
Én legalábbis így értesültem róla
-ha vki esetleg elõbbre jár a híreket illetõen és errõl többet tud, az csak jó. Mert az azt jelenti, más országban is ismerik ezt a tehetséges komponistát.

Kodály, Weiner és Schiffer -tanítványként öregbítette mindkét ország hírnevét.
A koreai himnusz mutat némi hasonlóságot a magyarral, ezt már mások is megfigyelték;
nyilván Ahn Ik-tae -re hatott a magyar zenei kultúra és mestereinek mûvei.
De ez nem baj, mert õ akkora egyéniség volt, hogy a mû így is karakteres. Remekül beépítette az ízig -vérig koreai dalba mindazt, amire itt ráhangolódott.
https://www.youtube.com/watch?v=CceXXXubvdE

Kedves és meglepõen színvonalas videót találtam ezzel kapcsolatban.
Egy Budapestet járó koreai turista a zeneszerzõ szobra mellett elénekli a koreai himnuszt.
Érdemes meghallgatni, élmény a csávó.
Derûs, kedves egyénisége és kulturált, képzett hangja rulez!

https://www.youtube.com/watch?v=jkIomywPBYg

A képen a maestro munka közben
hanguktaekwondoo 2017 okt. 31. - 09:29:26
(366/742)
még szép :-))
a valódi szeretetet nem köti béklyóba a test ;-)
Maryu 2017 okt. 29. - 22:24:57
(365/742)
Ez nem szép. Képes lennél megenni az ünneplõket?
hanguktaekwondoo 2017 okt. 29. - 14:29:28
(364/742)
Firestone,
vannak esetek, amikor az ember nem nyújthatja azt, amit oly szomjasan várnak tõle. Hiába próbálkoznak a népek.

Én bázis kezelését nem tudom elvállalni, hiába gyõzködne hónapok óta sajátos virágnyelvén.
Egyrészt minden páciensem esetében tiszta lappal indulunk, hogy valóban a lényegre tudunk összpontosítani.
Így a páciensnek is könnyebb, mert csak akkor, olyan tempóban és annyit tár fel magából, amikor, ahogyan és amit õ akar.

Itt a neten pedig akár egyetlen mondattal megmutatja bárki, milyen mélyen morog a katyvaszban,
lsd. kimchi vagy ki a tehenével.
Másrészt február végéig tele van az elõjegyz., max. ha vki visszamondja.

Ennyit tehát bázisról, akit egyszerûen képtelen vagyok végigolvasni
-mert nem mond semmit, csak segítségért kiált. ahelyett, hogy úszni kezdene.

Tehenes kimbinnek nem terápia kell, hanem férfi.

Micikének nem egy, hanem 3.

Ebben, mint már többször kénytelen voltam megjegyezni: nem segíthetek.
Van ugyanis egy olyan perverzióm, hogy még csak szexuális partnereimnél is imádom, ha minimum kedvelnek.
és azt sem szeretem, ha le akarják harapni.
és bár sillacunci, tudom, azt nyújtotta, ami az õ legjava
hiába, a tehénnyelv sem izgat fel.

Úgyhogy részvéttel és szívbéli jóakarattal biztatok minden kedves szenvedõt:
önmagunkért mi tehetjük a legtöbbet! ;-)
hanguktaekwondoo 2017 okt. 29. - 14:23:31
(363/742)
Kedves Micike.
A Marsom az Oroszlánban áll.
Kedvelem az oroszlánokat: a magasabb szinten álló példányok érzelmi intelligenciájukkal leköröznek számos homo sapiens -lényt.

A mellékelt képpel nem tudok mit kezdeni.
Illetve tudnék,
de szavaimat megformálom, mert még mindig feltételezem, hogy hölgyhöz beszélek.
Tehát hölgy esetében csak aikidó
nem taekwondo.

A születésnapi üdvözlést köszönöm, nagyon kedves Öntõl.
Cserébe elismerem, hogy hunci remek a When A Man Loves -ban
és az sem látszik rajta, hogy meleg.