Téma: Yeon Woo-jin

Min-Rin 2017 nov. 12. - 12:42:45
(442/742)
Amikor a történetrõl beszélünk, nemcsak az a kérdés, hogy elég szórakoztató-e, hanem az is, nem akarnak-e a - sokszor rendkívül izgalmasan, jó értelemben profi módon felépített - történettel olyan módon befolyásolni, ami árt a léleknek. Mivel én elõször a Nine c. sorozatban találkoztam Lee Jin-wookkal, számomra - talán helytelenül, talán nem - a személye összeolvadt azzal a sorozattal, ami minden izgalmas esemény mellett és ellenére ártalmas volt, és ez befolyásolt a Spy Myung Wol közben is.
Ennek nyomán felvetõdik a kérdés, a lélekromboló filmek/sorozatok szereplõi, különös tekintettel a fõsuerepet vállalókra, mennyiben felelõsek azért, ha nem tiszta szándékkal létrehozott alkotáshoz adják a nevüket. Ez a kérdés Kim Nam-gil esetében is sarkalatosnak tekinthetõ, akinek nagyszerû alakításait láttuk korábban hasonlóként nagyszerû filmekben, de most már évek óta csak szívnek-léleknek ártó szarokban - bocs! - szerepel.
Az hogy sokan nem látják meg hogy valóban mûködik-e a kémia a szereplõk között, az a kisebbik baj amellett, hogy sokan gyanútlanul nézik kedvenceiket olyan alkotásokban, amelyeknek megnézésével rosszat tesznek maguknak.
Úgy gondolom, a bibliai Ne ítélj, hogy ne ítéltess, illetve a Buddha által tanácsolt Ne ítélj nem jelenti azt, hogy ne lenne feladatunk védeni magunkat és lehetõség szerint másokat olyasmitõl, ami rossz. Felhívni a figyelmet, kötelességünk, aztán ki-ki maga dönt. A koreai filmek és sorozatok esetében sincs ez másként.

A képen a Tavasz, nyár, õsz, tél és tavasz egyik emlékezetes jelenete. A bûnös elfogására érkezett rendõrök is beállnak segíteni, talán nem csak azért, hogy így hamarabb elvihessék a gyilkost. Nagy kár, hogy Kim Ki-duk évek óta olyan filmeket készít, amelyekkel az ember jó szívvel nem vállalhat közösséget, ünnepelje õt bármilyen lelkesedéssel a nyugati világ.
Min-Rin 2017 nov. 12. - 09:54:38
(441/742)
Igen, szép és igaz gondolatok, ezért is jutottam arra, hogy az angolul nem tudóknak is érdemes megmutatni. Az érdem hanguktaekwondooé, hiszen õ találta a videót, a magot õ ültette el. :)

A Buddha keze elnevezés régi idõkre nyúlik vissza. A képen látható jade kõbõl kifaragott alkotás az ezenyolcszázas években készült.
Min-Rin 2017 nov. 12. - 09:44:38
(440/742)
Én is hanguktaekwondooval értek egyet: nem olyan idegen, nem is ellentétes, csak tudatosan kell törekedni. Mindegyik pont kizárólag rólunk szól, tartalma nem függvénye másoknak, tehát csak rajtunk múlik.
Pár napja eltûnõdtem azon, vajon a tízparancsolat minden igazán fontosat tartalmaz-e. Arra jutottam, hogy igen. Már csak annyit kell tennünk, hogy betartsuk. Mindenkinek van tennivalója, kinek több, kinek kevesebb. Hajlamosak vagyunk úgy tenni, mintha mások cselekedetei akadályoznák ezek betartását, de ezzel csak felmenteni igyekszünk magunkat, mert így könnyebb. Rajtunk múlik.
Min-Rin 2017 nov. 12. - 09:33:45
(439/742)
Olvasgattam róla, találtam is ezt-azt, ha nem is túl sokat. Egy interjúból kiderül, van esze. :) A blogbejegyzés kérdése jó ötlet, megérdemel annyit, hogy a neve ne süllyedjen el itt.
sz,andika 2017 nov. 11. - 23:18:11
(438/742)
Szia Hanguktaekwondoo! Láttam a Shark címû sorozatot és nagyon tetszett. Kim Nam-gilnek új arcát láthattuk benne. Miért nem tetszett neked?
sz,andika 2017 nov. 11. - 23:14:13
(437/742)
Szia Min-Rin! Nagyon tetszett a fordítás, nagyon szépek ezek a gondolatok!
hanguktaekwondoo 2017 nov. 11. - 21:35:22
(436/742)
Nem ellentétesek :-)
Egyszerûen csak legtöbb ember még nem tart ott, hogy az összeset szem elõtt tartva, eszerint éljen.
Ezek iránymutatások -min kell dolgozni, hová kell eljutnia az embernek ahhoz, hogy a Teremtõ szándékának megfelelõen maradandó pozitívat hívjon életre
akár fizikai, akár lelki, akár szellemi szinten.

Aztán, valameddig, kemény munka és sok nevetés árán ;-) elérünk
és köv. inkarnációban...
folyt.köv ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=DSzTD72hsWw
Maryu 2017 nov. 11. - 18:52:06
(435/742)
Köszönöm, hogy ezt leírtad, jó volt olvasni.

Attól félek, hogy ezek ugyan szép gondolatok, de a legtöbb soha nem fog mûködni, mert ellentétesek az emberi természettel. Sajnos.
hanguktaekwondoo 2017 nov. 11. - 15:17:32
(434/742)
No azért a gyenge történeteknél nálam is van határ :-)))
A Family is Comingot én sem néztem végig, mert olyan zsíros pénzszag terjengett a levegõben, hogy az már masszírozta a tûréshatáromat.
Tkp. semmi másról nem volt szó csak a lóvéról meg a süllthúsról.
Hol ezért, hol azért ölték egymást.
nagyon alacsonyrendû érzéseket jelenítettek meg, f o l y a m a t o s a n.
Ilyenkor nagyon szégyellem magam, hogy genetikailag közöm van olyanokhoz, akik mind a mai napig ilyen életformában tapicskolnak és ez természetesen létközegük.
sajnos, még itt itt tartanak. eveznek a sûrûjében.

Köszönöm a bizalmat, de az én véleményem nem mérvadó :-) Ne kérdezz engem, mert lehet, hogy ami neked tetszik, attól én kiborulok,
vagy fordítva: amit te nem bírsz végignézni, azon én kellemesen elrötyögök ;-))
Én csak leírom, amit gondolok. És, ahogy más ember, én is tévedhetek.
Igaz, a képlet nem téved. mert azt nem ember szerkeszti.

Nagyon sokszor olvastam, Korea-szekción belül is, arról a bizonyos kémiáról. hogy van -e, vagy nincs.
Tapasztalatom szerint sokan azt sem tudják, mirõl beszélnek. Van egy elképzelésük arról, mit takar a fogalom, viszont az a gond, hogy nem objektívan nézik a dolgot, hanem saját vágyaikat -gondolataikat vetítik rá pl. a két ellenkezõ nemû fõszereplõre
és teljesen alaptalanul kijelentik: micsoda kémia van kettejük között!
Holott nincsen semmi. gyakran épp az ellenkezõje.

Totál személyes véleményem -de hát erre való a fórum :-)- hogy nem értem: honnan veszik pl. a Secret Garden c. film rajongói, hogy Jiwon kisassszony és Hyunbin között olyan pompás az az ún. kémia?
Mibõl vették ezt észre?
Honnan?
Az egyetlen, erotikusnak szánt csókjelenetbe a nõ szinte összeszorított foggal vetette bele magát. Hyunbin ügyes, ám ilyesmihez õ kevés, mert ilyenkor azér minimum két ember kell.
Az igazság az, hogy nem volt itt semmi kémia.
Hyunbint éppenhogy alapszinten taszította ez az affektáló kis nõ. Ha Ji-won van, hogy akkor sem õszinte, mikor levegõt vesz.
És ritka erotikátlan a karosszéria mögül kilebegõ aura. tényleg fura.
Számomra érthetetlen, hogy ez a rendkívül középszerû, bájtalan hölgy ekkora sztárrá lett puffasztva.
Vagy megint mûködik az örök törvény:
legnépszerûbb az abszolút középszer? ..

Emlékszem, annak idején a sátánban megboldogult ócskaság, a Shark fsz. nõjérõl is himnuszozott vki, hogy micsoda páros Namgil csávóval.
Hol?
Mikor?

Ez nem szubjektivitás kérem, rá kell nézni a két emberre: nincsenek egy hullámhosszon, se fizikailag, se lelkileg,
szellemileg..no az meg egyáltalán nem számít a médiában.
simán átjön minden a monitoron.

Engem nem szabad beengedni a koreai médiába Min-Rin, mert összeomlik :-))
Nemcsak a zsenialitásom miatt ;-), az nyilvánvaló. Hanem ezen eretnek eszmék hideglelésbe taszítanák a jól bevált -vagy annak dalolt- sémákat.
Egyébként tuti, hogy ezekkel a gondoltaokkal nem vagyok egyedül
-mármint a filmekre értem.

Mert azt tudom, hogy zsenialitásomban senki nem kételkedik ;-)

Ji-han alapkaraktere nagyon hasonlít a Family -ben megformált srácéhoz. Skorpió -hangsúlyos Mérleg, akinek a Vénusza -Napjegy bolygója- is a Skorpióban, a generációs Uránusz együtt áll a skorpió Marssal az nagyon betesz. . megbízhatóságát garantálja a szûz szaturnusz, marha sokat melózik; érzelmileg stabil, bár melankóliára hajlamos,ugyanakkor hûséges típus, ezt mutatja a Bak Hold /is/.
Megjelenése tiszteletet parancsol, holott csak létezik. nem szól, de megvan a trónörökös -aura: Jupiter az oroszlánban.
Az ilyen kissé távoli, szomorkás csávó, akit nem lehet megismerni igazán, mégis veszettül kitart a nõ mellett és még csak nem is meleg, az ilyen vonzza a népet.
De igazán nagy sztár sosem lesz a hamis csillogásban, mert amellett hogy valódi trónörökös, mérleg miatt nem fog öklözni, ráadásul férjanyag is.
Vmi ilyesmi volt a filmbeli szerep is, emiatt is hiteles volt.

érdemes megnézni az eredeti arcát mielõtt még nagyon hozzányúltak volna
hanguktaekwondoo 2017 nov. 11. - 15:08:36
(433/742)
Remek nõ; vmiképpen a délikoreai Janis Joplin, bár Choo-ja kisasszonynak azért több esze volt.
Megérdemelne egy komplett blogbejegyzést, gyakorlatilag ismeretlen itthon.
Az élettörténet majdhogynem regényes, mint énekesnõ tehetséges. Egy kis korrajz, egy kis ez meg az. Olvasnák, mert érdekes, kevéssé tárgyalt korszak és jelenség.

Ezen a képen mint egy koreai Szûcs Judit :-)
/nem tudom, jól írom -e a nevét/
Min-Rin 2017 nov. 11. - 14:13:39
(432/742)
Dél-Koreában a hatvanas években többnyire illedelmes, hanbokban színre lépõ énekesnõket hallgathattak az elõadótermekben vagy a tévé elõtt ülõk. Amikor 1969-ben debütált Kim Chu-ja, a konzervatív Korea elõször megütközött, aztán pedig beleszeretett a nõiségét, szexuális kisugárzását nyíltan megmutató énekesnõbe. 1969 és 1980 között tizenhat albuma jelent meg, óriási sikerrel. Pályafutása a hetvenes években volt a csúcson, ám a katonai diktatúra nem nézte jó szemmel mûködését. Kim Chu-ja pályájának felívelésében ugyanis jelentõs szerepe volt a koreai rock keresztapjaként ismert Shin Joong-hyun rock gitáros, énekes-dalszerzõnek. A férfi 1972-ben felkérést kapott Park Chung-hee dél-koreai elnöktõl vagy közvetlen környezetétõl, hogy írjon egy dicsõítõ dalt az elnökrõl. Shin visszautasította a felkérést, helyette Korea természeti szépségérõl írt egy dalt (아름다운 강산). Ezt követõen rendõrségi zaklatások, dalok betiltása következett, majd marihuána fogyasztása miatt lecsukták. Döntésének árnyéka rávetült Kim Chu-ja énekesi karrierjére: It’s a Lie c. dalát betiltották, egy tévéshowban elõadott táncára, azaz tánc közbeni kézmozdulataira ráfogták hogy kódolt üzeneteket tartalmaz az északiak számára. Ezeket követõen karrierjének leáldozott. A tetejébe személyes tragédiát is el kellett szenvednie, amikor a menedzsere, akinek házassági ajánlatára Kim Chu-ja nemet mondott, egy törött üveggel felhasította az énekesnõ arcát. A vágást száz öltéssel és hat plasztikai mûtéttel tudták eltüntetni. A sors sötét fintora, hogy õ lett így az elsõ k-pop idol, aki plasztikai mûtétnek vetette alá magát, ha más sokból is, mint a mai, vékony orrú, megkelesztett mellû sztárok. A nyolcvanas és kilencvenes években egyes állítások szerint Busan kikötõi részében élt. 1988-ban volt egy sikertelen visszatérési próbálkozása.
https://www.youtube.com/watch?v=h2U8AAGcL0o
https://www.youtube.com/watch?v=kOCrQLAi4zA
https://www.youtube.com/watch?v=cRC7AqbT95Y
Min-Rin 2017 nov. 11. - 11:12:33
(431/742)
Az a gyanúm, nekem még gyakorolnom kell a gyenge történettõl elvonatkoztatva, csak a színészi alakításra való figyelést. Egyelõre csak arra vagyok képes, hogy egy jó történetben, az ahhoz igazodóan hiteles színészi alakítást értékeljem.
Namgung Min a szagokat látó lányban valóban figyelemreméltó volt, de a sorozat nem volt minõsíthetetlenül pocsék, csak épp irreális alapokból induló és lélektanilag kissé kidolgozatlan. A karakter jól volt megrajzolva, de a háttérre nem fordítottak gondot.
Kicsit hasonlónak láttam a Family Is Comingban Kim Ji-hant, de mivel a történet egy rakás szar, õ sem tudott csodát tenni. Arról pedig gõzöm sincs, hogy Ji-han lelkében mennyire van benne a jóindulatú, sokszor szinte naiv ember.
Yoon Eun-hye véleményem szerint a gyenge történet - jó alakítás kategóriára nem jó példa, mert ennek a sorozatnak a története is remek volt.
Nem értem, miért nem akarsz a koreai castingoknál tanácsadói szerepet vállalni. Igazán kellemesen színesítenéd vele az életedet, habár az így sem unalmas, nem is éppen eseménytelen. Gondold el, közremûködésed eredményeként a bõség zavarában kapkodnánk a jobbnál jobb sorozatok után. A koreai szórakoztatóipar moguljai pedig tejben-vajban fürösztenének téged.
Mindegy, arra számíthatsz, hogy a továbbiakban nem kezdek bele sorozatba anélkül, hogy kikérném a véleményedet. Punktum

Kim Ji-han (eredeti nevén Jin Yi-han) itt épp az általad jogosan nem kedvelt Ha Ji-won társaságában az Empress Ki forgatásakor. A sorozat nem lett a kedvencem, de Ha Ji-won sem tett érte hogy azzá váljon.
Min-Rin 2017 nov. 11. - 11:05:54
(430/742)
Kicsit ugyan megkésve, de ide teszem a videó bölcs tanácsainak magyar nyelvû változatát. A fordítás korántsem tökéletes, de talán lesznek olyanok, akik így is örülnek neki.

1) Oszd meg a boldogságot
"Egy gyertya egyszerre meggyújt több ezer gyertyát, és ez a gyertya életét nem rövidíti. A boldogság sem csökken attól, ha megosztják."
2) Ne ítélkezz
"Az égben semmi sem különbözteti meg keletet és nyugatot; az emberek a saját fejükben hozzák létre a különbségeket, azután azt hiszik róluk, hogy igazak. "
3) Ne félj
"Még a haláltól sem kell félnie annak, aki bölcsen él."
4) Engedd el a haragot
"Ha magadban tartod a haragot, az olyan, mintha megmarkolnál egy darab forró szenet azzal a szándékkal, hogy valaki másnak dobd, de te vagy az, akit megéget.
5) Cselekedj
"Nem hiszek abban a sorsban, mely akkor következik be, amikor nem cselekszünk semmit, azonban abban a sorsban hiszek, ami a cselekedeteink után alakul."
6) Legyél rugalmas
"A káosz lehetõsége minden összetett dologban benne rejlik. Legyél gondos."
7) Nézz magadba
"A legrosszabb ellenséged sem árthat annyira, mint a saját ellenõrizetlen gondolataid."
8) Keresd meg a célodat
"Fedezd fel a világban a munkádat, aztán teljes szívvel add át magad neki."
9) Légy együttérzõ
"Egy békét hozó szó jobb, mint ezer szent szó."
10) Segíts másoknak
"Ha egy lámpát gyújtasz valaki másnak, a te utadat is megvilágítja."

A képen a Buddha keze néven ismert citrusféle látható. A nagyon illatos gyümölcsöt helyiségek, ruházat és a test illatosítására használják, de leginkább a buddhista templomokban szokás áldozatbemutatásként elhelyezni õket.
hanguktaekwondoo 2017 nov. 10. - 18:44:43
(429/742)
Figyelem,
ma 10 milliószoros nap! :-)

Csak ügyesen: mindig jóra törekedve, jó szándékkal.

Akármit kívánsz, kiárad

és visszaszáll. :-)

Ma nagyon erõs energiák.

Kalandra fel ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=ie_IUOf9rIM
Maryu 2017 nov. 10. - 01:12:21
(428/742)
Köszi. Most már jó. Érdemes volt megírni. Kijavították.
Min-Rin 2017 nov. 09. - 21:33:01
(427/742)
Engem mindig elbûvölnek ezek a hegyek, a csúcsok között hömpölygõ felhõk. Ezen a felvételen - és a képen - a lófülek is marhajók. :)

https://www.youtube.com/watch?v=ne2DPdN_pbc
Min-Rin 2017 nov. 09. - 21:21:27
(426/742)
:)) A topik még nem esett szét, remélhetõleg nem is fog, de ahogy máskor egy-egy éktelenül hosszú link, most a rengeteg D betû szétcsapta. Kitartás, nem marad így örökre.
Maryu 2017 nov. 09. - 21:08:43
(425/742)
Sziasztok!
Nektek is szétesett ez a topik? Vagy csak nekem lóg ki a képbõl?
hanguktaekwondoo 2017 nov. 09. - 20:21:35
(424/742)
Kegyelem! :-))) még a végén felkérnek hyungék és castingokkal lesz tele a naptáram :-))
A két konkrét embernél pont az ellenkezõje: a napjegy stimmel, de egyebek diszharmóniát hoznak.

Ji-wookkal mi baj .-)) kicsit aggodalmaskodó a csávó, hajlamos az önrágó epéskedésre, nem túl magas önbizalomszint mellett óriási ambíciók.
de rendes gyerek, csak vigyázzon a gyomrára Napszûznél ez gondot okozhat ha sokat kell nyelnie.
A Nine ban engem a nõ izgatott fel -aszittem benyúlok a monitoron át és kiveszem a jelentekbõl.
Ritkán látni ennyire aszexuális, bumfordi, zavaró kisugárzású leányzót.
nem is passzoltak hyunggal, a szerelmi szál totál hiteltelen volt,
jiwook pajtás kifejezetten idegenkedett tõle és átjött a játékon.

Bevallom, engem a a gyenge történettel operáló sorozatok is le tudnak kötni, ha a színészi játék árnyalt és engedik az aktort játszani.
Nagyon érdekesnek találom, hogyan átjön az adott színész egyénisége a filmbeli karakteren -még akkor is, ha személyiségétõl látszólag homlokegyenest ellenkezõ figurát kell alakítania.
Mert dehogy ellenkezõ az :-)
Ott van az sorozatgyilkos a csodás mosolyú Nam Gungminben, ahogy a Yoon Eun -hye is majdnem beledöglött a forgatás végén, hogy többé nem lehet fiú, etc.
ahány film, annyi példa. ezek lenyûgözõ dolgok.
Hogyan szûri át magán a színész a az árnyalatokat és hogyan sikerül úgy kivetítenie magából, hogy ezt a nézõ felé sugározva a partnerrel is egy hullámhosszra kerüljön.

Vmelyik intelligens színész mondta egyszer, hogy a jó színész kijátssza magából a terheket, a dilemmákat, a negatívat,
így a mindennapokban, megszabadulva a salaktól, tkp. kenyérre lehet kenni.
Bizony, ez így van :-)
Min-Rin 2017 nov. 09. - 19:08:40
(423/742)
Elgondolkodtató, hogy milyen módon mûködik a koreai szórakoztatóipar. A morfondírozást Yoon Eun-hye esete indította el bennem. Õ valahogy a végletek embere, nem azok közül való, akik az elõírások szolgai követésére alkalmasak. Mint tudjuk, a Baby VOX nevû lánycsapatban kezdte pályafutását 1999-ben, majd 2005-ben nem szerzõdött újra, hanem színészként próbált szerencsét. 2006-ban azonnal fõszerepben mutatkozott be a Goong c. sorozatban, ugyanabban az évben a Vineyard Manben mutatta meg egyéni tehetségét, hogy a következõ évben az eddigi legnagyobb sikert arató Coffee Prince-ben elérje népszerûsége csúcsát, melyet a következõ idõkben nem sikerült sem túlszárnyalni, de megismételni sem. Divattervezésbe kezdett, aztán egy szerencsétlen plágium nyomán csak nagyon szórtan foglalkoztatták. A koreai szórakoztatóiparban egy botlás elég hozzá hogy elfeledkezzenek valakirõl. Na persze nem az erkölcsi magaslat hiánya miatt pottyantják, hanem mert egy kisebb botrány is elég hozzá, hogy eladhatatlan portéka váljon belõle, s ha nem hoz elég pénzt, akkor a süllyesztõben a helye, legyen bármilyen tehetséges. Az üzlet mindenek felett.
A mai hír vele kapcsolatban azt jelzi, bizony kínkeserves a visszatérés. Hamarosan a tvN tévécsatorna Dear Pet, We Need to Talk címû mûsorában lesz látható, amelyben a házi kedvencek életét, a gazdikkal való kommunikációját hivatott bemutatni.
http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20171109000949

Legutóbb a Marry Him If You Dare c. sorozatban játszott, amirõl hanguktaekwondoo jelentette hogy vacak - bár nem Eun-hyen múlt. Azt megelõzõen az I Miss Youban játszott, de hiába volt mellette a kedves Yoochun :), azzal sem tudott a Coffee Princebeli alakítás nyomába érni, és az sem rajta múlt.
A plasztikai sebészetek nem az õ arcát mutogatják, nem véletlenül, mert ha igazítottak is talán rajta, hála az égnek nem sikerült semmitmondó babarcot varázsolni neki, maradt az a nem szép, de bizonyos pillanatokban mégis szép, vicces metszõfogakkal is bájos lány, akinek a Coffee Prince-ben megismertük és megszerettük. Õt nem tévesztjük soha össze más színésznõkkel, nem kell törni a fejünket, miben is láttuk, mert van egyénisége, szemben azokkal a szabályos babákkal, akikbõl tizenkettõ egy tucat, s ha tizenhat részen keresztül nézi õket az ember, egy hét után már azt sem tudja, miben látta. Én bizony már jártam úgy, hogy egy színésznõ láttán esküdni mertem volna hogy láttam valamelyik alakítását, aztán kiderült hogy egy fenéket, csak összekevertem egy másik, szinte ugyanolyan pofikával.

Talán lassan itt az ideje, hogy megnézzem a Vineyard Mant.