Téma: Yeon Woo-jin

Maryu 2017 okt. 14. - 22:47:32
(281/742)
Nagy ötlet. Kíváncsi vagyok a végeredményre. Min-rin a Tied biztos nagyon jól fog sikerülni.

Én már rég azon gondolkodom jó lenne, ha valahol kifizethetõ áron lehetne rendelni.

A K-Food SHOP-an állítólag van és tervezik, hogy ki is fogják szállítani. Csak az a kérdés, hogy mikor?!

A bolt már létezik a Bajcsy Andrássy sarkán.
https://www.facebook.com/finomazsia/?fref=ts
Maryu 2017 okt. 14. - 22:35:25
(280/742)
Ha már segg, a legtökéletesebbet Kokugikanban láttuk. A tulajdonosa egy bizonyos mongol fickó. Asashoryu Akinori ...
Maryu 2017 okt. 14. - 22:32:13
(279/742)
Pingvinek nem voltak, csak ezekkel a macskákkal találkoztunk a mosdóban.
hanguktaekwondoo 2017 okt. 14. - 21:34:37
(278/742)
Piacra nem megyek.
mint málhás szamár természetesen rendelkezésre állok.
de csak a bejáratnál.

Egyébként mindig mondtam: a forró ramen utolérhetetlen ízkombinációt alkot a kimchivel
-a tûzforró fûszeres lé a savanyú kimchivel, hozzá a dundi tészta

tripla repetát kérek
utána pedig friss körtét
és mellé is, ha nincs kimchi

https://www.youtube.com/watch?v=1UsI7yjlFcw
hanguktaekwondoo 2017 okt. 14. - 21:23:06
(277/742)
Engem az érdekelne hogy most akkor ki mosott segget a végén a nõ vagy a pingvinek

https://www.youtube.com/watch?v=oZrmKgkQFnI
Min-Rin 2017 okt. 14. - 16:37:53
(276/742)
Ennél még az is jobb, ha az ember papucs nélkül közlekedik a szobában. A fenének lenne kedve állandóan csereberélni a ki-tudja-kik-hordták-már papucsokat! De komolyan! Amikor az alapítványba megyek, tilos utcai cipõvel közlekedni az épületben, ezért olyan ikeás filcpapucsot kell felvenni. Ezért aztán nyári idõszakban, amikor mezítláb, szandálban érkeztem, vittem magammal egy pár zoknit, hogy ne szerezzek ajándékot, mármint egy kis lábgombát.
Min-Rin 2017 okt. 14. - 16:32:32
(275/742)
Én benne vagyok, csináljunk kimcsit! Elsõre a szokásosat gondolod? Mert akkor az elsõ megoldandó feladat hogy tisztességes kínai kelt vegyünk. Ma sem az itteni búbánatos cba-ban, sem a zöldségeseknél nem láttam még nyomát sem, de tegnap a termelõi piacon se volt. Rendes nagy piacra kellene menni - na ettõl leszel azonnal ideges, mert ott sokan tolonganak - vagy a jövõ szombatot megvárva elballagni a biopiacra.

De halszószt ne tegyünk bele, mert az büdös. A felébe fokhagymát, a másik részt anélkül. Gyömbér, koreai paprikaõrlemény van itthon.

A Szépvölgyi úti kifõzdében vettem csütörtökön a barátságos és beszédes asszonyság saját készítésû remekmûvébõl. Már lehet enni, de azt mondta, a legjobb, ha várunk egy hetet, addigra lesz tökéletes. És körte is van benne, méghozzá õ mindig itthoni, azaz magyar gyümölcsökkel készíti!
Az eb izgatottan szaglászott bele a szatyorba, ha hagytam volna, talán tényleg bele is fekszik, de nem hagytam. A dobozból egy kevés lé kiszivárgott a szatyorba, a licsinektár dobozát is összekente, kénytelen voltam lemosni mielõtt megittam.

Maangchi nem éppen koreai kinézetû, talán az anyukája Thaiföldrõl ment férjhez egy koreaihoz?
Maryu 2017 okt. 13. - 23:21:35
(274/742)
Ez így igaz. A barátnõm pont így járt Kiotóban. Amikor megérkeztünk a ryokanba (panzió), nagyon mehetnékje volt a mellékhelyiségbe. A recepciós megmondta merre van, gondoltam én addig elintézem a becsekkolást, amíg õ elintézi folyóügyeit, de a csaj egyszer csak rémülten otthagyott engem, kezemben a papírjainkkal. Kiderült azért szaladt a barátnõm után, hogy figyelmeztesse, a WC-be cserélje le a bejáratnál felvett papucsot, egy a WC bejáratánál elhelyezett papucsra. Majd ha végzett, cserélje vissza az elsõre.

Egyébként a szállodaszobába már csak papucs nélkül lehet bemenni (lehetõleg zokniba), viszont itt is ki volt helyezve a WC-ben egy papucs. Lásd kép.
hanguktaekwondoo 2017 okt. 13. - 21:29:19
(273/742)
Ha már az ember kimchit eszik vagy csinál, az egyik felébe nem kéne fokhagymát tenni.
Jó az úgy is, és, ha vhol jelenés van, nem ájul el senki a szagorgiától.
A fokhagymás kimchi meg marad hétvégére vagy ünnepnapokra.
Érthetetlen, csak ennyire kéne figyelni egymásra :-)

Min-Rin, kimchit kellene csinálni.
de a lidlibe meg egyéb szemétlerakóba be nem rakom a lábam.
vmi termelõi piac, ott felpakolni egy nagyobb adagot.

Ha megvan, vmikor ezt a változatot is kipróbálhatnánk.
ez a mangcsi mintha nem is koreai, hanem thai lenne. full thai feje van, fõleg ezzel a vastag vakesszal a fejin.
https://www.youtube.com/watch?v=LBJMJZdZEOQ&t=253s

ebben többféle gyümölcs is.
körtéset már ettem, de ebben más is van
kutyát elzárni, simán belefekszik
Min-Rin 2017 okt. 13. - 20:21:44
(272/742)
Mi tudjuk, hogy mekkora tájékozatlanságot árulna el, ha a disznõk elé a gyöngyöt gondolat nyomán haladnának. Lassan évtizede ismerkedem nagy érdeklõdéssel a koreai kultúrával annak tudatában, hogy pl. az ottani népmûvészet nyomába sem érhet a magyar népmûvészetnek. Ezt persze az idevetõdõ koreai nem tudja, mert tisztelet a kevés kivételnek, körül se néz. Annyi józan eszünk volt, hogy az elõzõ foltvarrós tanárnõnek búcsúajándék gyanánt egy magyar népi hímzésekrõl készült albumot ajándékoztunk. Jobb késõn, mint soha alapon, otthon, Szöulban eltûnõdhet rajta, hol járt.

És hát nekünk azért nem csak egy arirangunk van, még ha annak állítólag 3600 változata is ismert.

A KKK konyhája a magyar látogatók számára kimondatlanul ugyan, de tiltott terület. Az egy órakor kezdõdõ foltvarrás szellõztetéssel indul, mert a konyha melletti teremben - ahol mi ügyködünk - folyik elõzõleg a koreaiak ebédelése, olykor várni is kell, de huzatot csinálni mindenképpen.
hanguktaekwondoo 2017 okt. 13. - 17:09:54
(271/742)
A Koreai KultKözpont teljesítménye nagyon gyenge. Évek óta szégyenletesen alulteljesít.
és idáig nagyon szépen beszéltem.

A Központot mûködtetõ emberek olyannyira el vannak telve saját, szentséges koreaiságukkal, hogy úgy gondolják:
a belépõnek már attól üdvharmatot kell ontania, ha csak belép az intézménybe.

Ez az idea persze az országról alkotott képet is befolyásolja az oda járó magyarok elméjében, de a szerencsétlen gõgzsákoknak idáig már nem terjed.
Egyébként sem jelentõs piac Magyarország
-a kéjpophisztivel kevesebbek agyát lehet átverni és a sorozatok bárgyú, ám annál agresszívabb anyagközpontúsága sem fekszik nagyon sok, szellemi szempontból már elõrébb tartó magyar embernek.

Tehát: nagy rajongótábor nincs, lóvé
az megin nincs /-----úúúúúgy, de úúgy megnézném, mennyi jön át Szöulból és mennyi hasznosul ténylegesen....!/
tehát nem kell nagyon melót meg figyelmet fektetni az egészbe.

Elég lesz a puhány reprezentálás
nézzétek csak meg a sillában meg a királyi házban, vagy akár a namgilben még mindig a hosszú évekkel ezelõtt kapott gittet rágják, nem beszélve a micike sportklub örökös mantrájához a tágssheggû mucushoz.
Hát akkor nincs igaza a Központnak?
Ezeknek, gondolhatják, ennyi is elég..
és mennyire nem járnak messze az igazságtól.

Ja, hogy van egy maroknyi, de kis ráfordítással hizlalható nép, akit Koreából esetleg nem csak a felszín érdekel?
Hogy vevõ lenne némi autentikus tudásra?
Ki
nem
szarja
le?

Miért lenne az jó Koreának, ha a csóresz magyar igazán megismerné a hagyományait?
Miért kéne tudnod neked, kedves Min-Rin, bármit is, megtanulnod rendesen a koreai foltvarrást, horr. dict. szakképzett elõadó/tanár segítségével?
Miért adná át Korea mindazt, ami az övé?

mert megfizeted?

Ugyan már.
amiért fizetsz, azért szerintük csak a felszín jár. a cukros, semmitmondó, gányul csomagolt, de mosoly kíséretében átnyújtott lófasz.
az is cigány módon, kuszálva és rendszertelenül csöpögtetve.
nehogy véletlenül bármi értelmeset is elsajátíts.

ha jól emlékszem annak idején kalligráfia õtanársága is hasonló önazonosság-problémával küzdött
állandóan azon baszkódott, vajon a súlyos ezresekért hogyan tudna minél kevesebbet átadni
esetleg nem is annyira létezõ mint inkább vegetáló tudásából.

Mélységesen szégyellem magamat a Központ vezetõi és munkatársai helyett is.
Lejáratják Koreát.
Idejönnek konkrétan nyaralni a koreai állam pénzén,
otthon elmesélik és kitüntettetik magukat a külhoni kulttevékenységet végzõk sugárzó vidámságával
de addig is, itt
reprezentálnak
billegetik a seggüket
rendeznek néhány kamu, a helyiektõl lélekben teljesen lehatárolt eseményt
és azon túl saját, zártkörû kultúrpalotájuknak tekintik az épületet. egész kedves családjukkal, rokonaikkal, barátaikkal karöltve.

Ez, amellett, hogy a magyarokra nézve végtelenül megalázó -már a tompábbja is kezdi mostanában érzékelni a dolgokat- végtelenül primitív és szûklátókörû hozzáállás.
Ezen pedig a duplaszemhéj -plasztika sem segít.
valami más kéne, koponyacsonttól kicsit beljebb.

Néhány éve már beszámoltam kalandjaimról a csodálatos intézmény falain belül. Pedig én férfi vagyok, a nem kerekszemû hímnek hajbókolnak is.
/a konyhába belépve még nem voltak teljesen képben;
mikor levettem a napszemüveget, akkor lélegeztek fel, hogy nem az itteni magyarufók közül jött be megint vki
komolyan behányok. csak azért is magyarul beszéltem, nesztek rasszista népség./

Semmi nem változott.
A KKK -koreai kurválkodás középszinten- pedig a sok kütyü, plazmakivetítõ és színes puffok meg médiacucc ellenére megérdemelne egy teljes sztrájkot a magyaroktól.

Bár akkor sem kapnának észbe.
A következõ lenne a magyarázat:
a bunkó magyarok nem értékelik kellõképpen a kultúránkat. 진주를 돼지에게 던지는 일, kattognák szorgosan két kimchi között.
csak változtatni ne kelljen.
Mert a végén még adni kéne vmit nekik.

aish emberek de szét tudnék csapni, egyre rosszabb hírét keltik szeretett hangukomnak ezek a hígagyúak.

na, régen volt kistöpszli, most úgy van hozzá kedvem
https://www.youtube.com/watch?v=QZl5aWkF4qQ
Min-Rin 2017 okt. 13. - 16:10:04
(270/742)
Hinni és akarni! - ezzel a két szóval fejezhetjük ki azt, amit a születési rendellenesség miatt ujjak nélkül született Alexei Romanov - nem a tragikus sorsú cárról van szó - vitt véghez. Hallgassátok meg elõadásában Yiruma világhírû dalát, a River flows in you-t. Hallottam már ennél tökéletesebb elõadást, de ez kis botladozásai ellenére is megérintette a szívemet.
Remélem, nem gázolok bele senki lelkébe, amikor azt mondom hogy a rendellenességgel született, vagy egyéb, egészen korai életidõszakban sérültek arcán általában nyomot hagy fizikai állapotuk, mert a lelkükön is nyomot hagy. Ám ennek a 17 éves orosz srácnak az arcán nem látok ilyesmit. Talán mert egyszerûen nem vesz tudomást fizikai korlátairól.

https://www.youtube.com/watch?v=ZUu3sMvXdK0

http://index.hu/index2/#bloghu/fulesbagoly/2017/10/13/csodalatosan_zongorazik_az_ujjnelkuli_kamasz
Min-Rin 2017 okt. 13. - 15:55:59
(269/742)
Eddig is sejtettem, de most már biztos vagyok benne, hogy nem olyan egyszerû az élet Távol-keleten. Most csak képzeljétek el, ha valakinek nagyon kell sietnie a mellékhelyiségbe, de addig nem mehet, míg papucsot nem cserélt! Bele se merek gondolni, milyen baleseteket okozhat ez az akkurátusság.

Hogy a japánoknak nem kell a szomszédba menni meghökkentõ kiállítások ötletéért, azt igazolja a mellékelt kép. Igen, amit láttok, az pontosan az, amire gondoltok. Egész kiállítást rendeztek a téma körüljárásának céljából.
Maryu 2017 okt. 12. - 16:36:16
(268/742)
A japán üdvözlés (egyik) lényeges eleme a meghajlás (ojigi お辞儀). A szokások közül ez az egyik legfontosabb, és bár elsõre nekünk, nyugatiaknak nem biztos, hogy nehéznek tûnik, mégis rendkívül összetett, bonyolult szabályrendszere van.

A meghajlás módjai és formái sok mindentõl függenek, de leginkább talán a társadalmi státusztól, a kortól és hogy mit akarunk kifejezni vele.

Például: Kissé más a meghajlás férfiak és nõk esetében. A férfiak kezeiket az oldaluk mellett tartják, a hölgyek pedig a kezüket a combjukra helyezve hajolnak meg, úgy, hogy ujjaik összeérnek.

http://zendobudaors.hu/?page=szokasok
Maryu 2017 okt. 12. - 15:49:15
(267/742)
Micsoda skandalum! Késett a vonat!
Min-Rin 2017 okt. 11. - 12:28:14
(266/742)
Országútnak nézett egy vasúti pályát egy idõs japán autóvezetõ, aki több mint egy kilométert tett meg a síneken, és csak a második keresztezõdésnél akadt el. A 83 éves férfi az északi Hokkaidó szigetén, kedden késõ este hajtott fel egy közúti-vasúti keresztezõdésnél a vasúti sínekre, még egy keresztezõdésen is sikerrel átdöcögött, és csak a másodiknál akadt el, 1,2 kilométer megtétele után.
Az autósnak nem esett baja, mert egy közelben járó nõ észrevette az elakadt autót, és megnyomta az állomáson lévõ vészjelzõ gombot, így az autó nyomában haladó tehervonatot még idõben leállította az automata biztonsági rendszer. A "kóbor" autóst a vasút maga nem észlelte, mert az állomások este 6 után személyzet nélkül mûködnek. Az incidens miatt több gyorsvonat késett, egy helyi járatot pedig törölni kellett.
http://index.hu/kulfold/2017/10/11/japan_sin_auto/

A képen Kofuku vasúti állomásépülete. A deszkaépületre felragasztott céduláktól boldogságot remélnek, ahogy a Trevi kútba dobott fémpénzektõl.
Min-Rin 2017 okt. 10. - 16:58:29
(265/742)
A vers remek, és minden szava igaz! :))

Szerintem Gong Yoo mind a tíz, mit tíz, húsz ujját megnyalná, ha ilyet tudna. Marhajó! :)))
Min-Rin 2017 okt. 10. - 16:44:52
(264/742)
A Koreai Kulturális Központ 2012-ben nyitotta meg kapuját az ország iránt érdeklõdõ lelkesültek elõtt. Azt hihetnénk hogy a több mint öt éves múlt tapasztalatain okulva a központ olajozottan mûködik, de ez sajnos nem így van. Manapság már azok is észreveszik hogy valami nincs rendben, akik amúgy évtizedeken keresztül sikerrel tanulták meg hogy a világ nem értük van. Ahogy a budapesti koreai központ sem. Szomorú hogy az az intézmény, amelynek Dél-Korea kultúráját lenne feladata népszerûsíteni, s ezt szem elõtt tartva szeretettel üdvözölni a programokra érkezõ, vagy akárcsak a központtal ismerkedni vágyó látogatót, még ma is alapvetõ tévedésben leledzik. A központ munkatársai ugyanis azt a szemléletet hordozzák, miszerint kegyet gyakorolnak és szívességet tesznek a látogatóknak, ha szóba állnak velük.

Az elmúlt hetekben többek panaszkodtak a kényelmetlen körülmények miatt, mint például hogy az ügyetlenül, egy idõpontra szervezett két tanfolyamon egymást akadályozzák a résztvevõk, de megemlíthetem azt a nagyon egyszerû kérdést is, hogy egyes tanfolyamokon a használt eszközök kimosását sem képes az intézmény megnyugtatóan rendezni. Így akinek pechje van, hazaútban a csomagjából folyatja a világba a tust.

Az ember találgat, és nem jut eredményre: vajon a központ vezetõségének tudtával történnek-e az ilyen és ehhez hasonló - tudok még továbbiakról is - anomáliák, vagy a beosztott munkatársak szintjén elakadnak ezek a kérdések.

A tanfolyamok meghirdetése a honlapon néhány kedvcsináló mondatnál többet nem tartalmaz, nem közli hogy egyes esetekben a haladók számára indított képzésnek elõfeltétele a kezdõ szint elsajátítása, majd négy hét után forrázza le a résztvevõk némelyikét, hogy a tanár átsorolja õket a kezdõk közé - nem a tudásuk elégtelen volta miatt, hanem mert rend a lelke mindennek. A tanárok többsége számára lehetetlen teljesíteni a tanfolyami felhívásban ígért képzést, mivel többségében magyarul nem beszélnek, így a tudást szinte reménytelen továbbadni.

Interakcióra nincs lehetõség: a központ honlapján nincs üzenetküldésre mód, a programszervezõnek - mint a meglehetõsen kelletlen, de legalábbis erõsen hárító magyar recepcióstól megtudtuk - angol nyelvû levelet lehet írni, amennyiben kérdés vagy probléma merül fel.

Engem módfelett érdekel, hogy minek a regisztráció, ha a tanár saját hatáskörben dönthet egy az elsõ órára bevágódó jelentkezõ felvételérõl. A haladó foltvarráson ugyanis ez történt. A névsor alapján a maximális 15 fõs létszám megvolt, a lágyszívû tanár azonban hozzájárult egy 16. fõ csatlakozásához. Az ifjú nõ azóta egy-egy hiányzással megjelenik az órán. Még a felületes szemlélõdõ is kénytelen volt rájönni, hogy nem buzog benne a koreai foltvarrás iránti érdeklõdés, annál inkább az angol nyelv gyakorlásának vágya. Vagy talán még ennél is meglepõbb dologról van szó?

A magyarul nem beszélõ tanárnõ a tanoncoktól megköveteli az elkészült munkák bemutatását - mostanra a második mûnek kellett elkészülnie - ám a tizenhatoddikként csatlakozott társnõtõl nem! Õ még mindig az elsõ mûremekkel bajlódik, azaz nem sokat bajlódik. helyette beszél. Minden alkalommal, másfél órán keresztül társalog angolul és fennhangon a tanárnõvel, aki áhítattal hallgatja, maga is cseveg. Néha egy-egy dolgot megmutat azoknak, akik észbekapnak és az asztal túlvégérõl odavágtatnak, aztán visszaül hogy tovább hallgassa beszélgetõtársát. Felmerül a kérdés. Cui prodest? A tanárnõ csiszolja így az angoltudását? Vagy a társalgópartner próbál így koreai kapcsolatokhoz jutni? Vagy ez is, az is?

A legizgalmasabb kérdés, hogy mindez a programszervezõ, netán a központ vezetõségének tudtával, vagy tudta nélkül történik?

Csak mellesleg jegyzem meg, hogy ugyanezen a tanfolyamon többen nyugati foltvarró gyakorlattal, de koreai kezdõ kurzus nélkül érkeztek. Õk tökéletesen lépést tartanak a többiekkel, a tanárnõ által megszabott idõre végzik el a kiadott házi feladatokat, ám a következõ feladatot már nem kaphatják meg. Helyette a kezdõknek szánt feladatot fognak kapni.

Én pedig egyre nagyobb érdeklõdéssel figyelem az eseményeket. Várom, hogy a magán angolórára járó leányzó elkészül-e még ebben az évben az elsõ munkadarabbal, s ha igen, a továbbiakban õ is a kezdõk keserû kenyerét eszi-e majd.

Számomra nem kétséges, hogy a budapesti Koreai Kulturális Központ nem egyenlõ Dél-Koreával. Azok közé a szerencsések közé tartozom, akik jártak ott, s így nem a központ mûködésének alapján ítélik meg az országot. De tessék már megmondani, mi van azokkal, akik csak ennyit látnak Dél-Koreából?
hanguktaekwondoo 2017 okt. 10. - 10:28:33
(263/742)
Kerek popsi, gömbölyded begy
Nõk közt élni igen nagy kegy
Hórihorgas ferdeszemû
Önmagában kész remekmû.

Négy szeme van, sovány hája
Elragadja hölgyek bája.
Belemerül minden jóba
Tojik a sok kóválygóra.

Erkölcstelen dundiságok
Egyre jobban vágyom rátok.
Szeressetek hölgyeim,
banánturmix
szon-
szeng-
nim!

Refr.: Nyamnyamnyamnyam nya
nyaaaam
nyanyammmm....!

https://www.youtube.com/watch?v=OmFlx1IvYD0