Téma: Yeon Woo-jin

Min-Rin 2017 szept. 21. - 10:44:33
(142/742)
Szöul így, lakóit tekintve óriásira növekedett: tíz és félmilliós nagyváros lett, elõvárosokkal együtt pedig egészen hajmeresztõ, több mint huszonöt és fél millió lakost számlál. A tízmilliónál több koreai egy Budapestnél alig nagyobb - Szöul 605, Budapest 525 négyzetkilométer - területen él, azaz inkább szorong.

A számok alighanem kellõen mutatják, milyen okosan kell gazdálkodniuk a hellyel. A szûkösség enyhítését az utóbbi évtizedekben a magas házak építésével igyekeznek megoldani. Itt kell megjegyezni, hogy a városkép meglehetõsen kusza. A korábban épített 5-6 emeletes házak mellett magasodnak a 20-30 emeletes újonnan épített modernnek mondott csodák.
Min-Rin 2017 szept. 21. - 10:43:39
(141/742)
Mivel a tegnapi hír felkeltette az érdeklõdést, azt gondoltam, talán szívesen olvastok a városi kertekrõl. Másfél éve írtam róla a blogomban, de oda nem mindenki zarándokol el, ezért kicsivel szûkítve - még így is terjengõs - közreadom itt is. Bevallom, annak idején engem lázba hozott a téma. :)

Amikor Choi Chang-Hwan, a 71 éves nyugdíjas, valamikori olajipari munkás reggelente az édes verébcsiripelésre felébred, nem az újságot lapozgatja, miközben a reggelire vár. Szöul északkeleti részében, a Junghwa-dong egyik kétemeletes házában levõ lakásában kiugrik az ágyból, és azonnal a tetõre siet, hogy ellenõrizze a zöldségek növekedését.

Dél-Korea, mint talán közismert, meglehetõsen sûrûn lakott ország. Miközben területe alig nagyobb Magyarországénál, lakóinak száma a miénknek ötszöröse. Ráadásul az ország területének jelentõs része hegyvidék, amely nem feltétlenül alkalmas városok kialakítására. Persze a legfontosabb szempont nem is ez, hanem az elmúlt pár évtizedben bekövetkezett gazdasági-társadalmi változások. Ez eredményezte, hogy az emberek elhagyták, sõt folyamatosan hagyják még ma is el szüleik-nagyszüleik lakóhelyét, és beköltöznek a városokba, lehetõleg Szöulba. A gyors urbanizációt jelzi, hogy míg 1910-ben a lakosság 10%-a élt városokban, mára ez az arány megfordult, jelenleg a népességnek több mint 90%-a 20 ezres vagy népesebb városokban, a túlnyomó rész Szöul 90 kilométeres körzetében lakik.
Min-Rin 2017 szept. 21. - 10:39:41
(140/742)
Hát... nem tudom. A citromot már csak akkor érdemes beletenni, ha kellõképpen lehûlt, pedig most én forrón szeretném inni, vagyis inkább olyan jó, bendõmelegítõ hõmérsékletûn. A rum azonban jöhet. Errõl eszembe jutott az a szörp, amit régen Szlovákiában - vagy talán még Csehszlovákiában - lehetett kapni. Espresso-tea volt a neve, és forró vízzel higítva szuper rumos tea lett a végeredmény.
Maryu 2017 szept. 20. - 19:31:45
(139/742)
Maradt még. Hisz mindent lehet, csak mértékkel.
hanguktaekwondoo 2017 szept. 20. - 18:33:05
(138/742)
Rummal és citrommal az igazi.

https://www.youtube.com/watch?v=IubyrEwPhLc

höhmm. már egész edöméresen érzem magam..

Maryu, mi lett a sörrel?
de csak az igazat..!
hanguktaekwondoo 2017 szept. 20. - 18:28:19
(137/742)
Ez tényleg nagyon jó ötlet!
És a tetõrõl meg, ha esik az esõ, látni lehet ezt ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=ouggzMyf2Og
Maryu 2017 szept. 20. - 17:32:27
(136/742)
Ez nagyon nagy ötlet. Egy ilyen népes városban minden kis helyet ki kell használni.

Nálunk is akad pár lapos tetõs ház, legalább kiskertet lehetne rá csinálni. Az utcáról már eltüntették a fákat, és max. díszfákat ültettek helyébe, aminek alig van lombja.

Egy elképesztõen jó kínai példa, a Pekingi Polgári Központ (Beijing Civic Center)
Min-Rin 2017 szept. 20. - 14:42:20
(135/742)
Kevés a hely az épületek között? Akkor irány a tetõtér! Szöul város önkormányzata megadta az engedélyt az elsõ tetõtéri fesztivál megrendezésére. A város épületeinek lapos tetején hosszú évek óta hoznak létre tetõkerteket, amelyek vagy a pihenést, vagy konyhakerti növények telepítését szolgálják. Mostantól október 28-ig - hanguktaekwondoo születésnapjáig :) - öt neves középület tetején lesz lehetõsége a szöuliaknak, hogy a szép õszi idõben szsbad téren jógázzanak, olvasgassanak, görkorcsolyázzanak, de filmvetítések, dzsesszkoncertek, kiállítások is lesznek, sõt, bolhapiac is helyet kap a tetõn - a Szöuli Fõvárosi Könyvtár, Jung-guban a Szöuli Mûvészeti Múzeum, Eunpyeong-guban az Eunpyeong Sharing Center, Jongno-guban a Sewoon Plaza és Mapo-guban a Seoul Startup Hub az az öt épület, amelyeken 5 és 15 ezer won közötti összeg fejében részt lehet venni az összesen tizenhat eseményen.
Min-Rin 2017 szept. 19. - 12:33:46 Előzmény Maryu
(134/742)
Tekintettel a korán érkezett októberre, talán valami ilyesmit kellene innunk.

https://www.youtube.com/watch?v=mwL3VR6R6b8
Min-Rin 2017 szept. 19. - 10:12:53
(133/742)
Annyira tetszik nekem, hogy a port koreai szekciójának némely topikjában "kibeszélnek" egy-egy sorozatot, hogy én is kedvet kaptam hozzá. Ahogy látom, ez többnyire úgy zajlik, hogy valaki képkockákra szabja szét a filmet, a képeket rövid, sokszor kódolt szöveggel toldja meg. Namármost én a két utóbbira nem vállalkozom, de az éppen nézett sorozat negyede után adok egy kis ízelítõt eddigi megállapításaimból azzal az ígérettel, hogy a történetben tovább haladva újra írni fogok róla.

A Queen for Seven Day történelmi sorozat akarna lenni, s bár tagadhatatlanul valós személyek köré épített történetet látunk, amelyben a helyszínek a kornak talán megfelelõk, ez a dorama is csatlakozott az utóbbi idõben egyre gyakrabban láthatókhoz abban, hogy nemcsak a királyi család tagjaival, a miniszterekkel és a jangbanokkal, hanem egész egyenesen a királlyal is egészen hétköznapi módon folytatnak beszélgetést az alacsonyabb osztályok tagjai, ami nyilvánvalóan képtelenség volt azokban az idõkben. Épp korábbi, ilyen vonatkozásban korhûnek tekinthetõ sorozatokból tudjuk, hogy - ahogy ez a világ más országaiban is jellemzõ volt - nagyonis merev szabályok szerint lehetett az uralkodóval szemben viselkedni. Ennek ebben a drámában nyoma sincs, így aztán nem tekinthetõ másnak, mint kosztümös, történelmi hitelességet nem hordozó, csupán a szórakoztatást és nem a mûvelõdést célzó mûnek.

A hallyu egyik korai erénye, hogy a lehetõségeken belül hitelesen, de nem unalmas tankönyvízûen ismertette meg nézõit a koreai történelem korábbi idõszakaival. Persze azokban a sorozatokon sem volt szerencsés számonkérni a valóságot, hiszen a mai nézõ annál fordulatosabb cselekményt tud csak emészteni, de a környezet, amelybe belehelyezték az izgalmakban bõvelkedõ történetet, mégis megadta a hitelesség illúzióját. Illúzió volt az is, mert szinte az összes koreai történelmi sorozat olyan tiszta és illatos, ami egészen biztosan nem volt jellemzõ a régmúlt idõkre, ahogy természetesen a csogori alól kibukkanó keblek látványától is megkímélnek minket, pedig az bizony olyan sokáig élõ gyakorlat volt, hogy az elsõ Csoszonba eljutó magyarok saját szemükkel látták.

A hétnapos királyné esetében a király úgy jön-megy, mintha közember lenne, a címszereplõ - és korántsem csak õ - számos alkalommal hogy úgy mondjam, az utcasarkon botlik bele, és minden elfogódottság nélkül köszön rá. A leányzó ugyan a történetben egy fesztelen, kissé zabolátlan leányka, de azért azt nem hihetjük, hogy hírét se hallotta a királlyal szemben tanúsítandó köteles tiszteletnek, miközben az apja a király legelsõ tanácsadója, tehát a szabályokat szinte az anyatejjel szívta magába. De ahogy említettem, nem csak rá jellemzõ ez a legtájékozatlanabbak számára is minimum meglepõ közvetlenség.

A felnõtt címszereplõt az a Park Min-young alakítja, akit többek között a Sungkyunkwan Scandalban is láttunk, amelyben hamvas fiatalsága és bája feledtette hogy alig több mint középszerû színésznõ. Mostanra leolvadt róla a báj, kicsit furán hat szerintem hogy az arca most hét év elteltével olyan püffedt, mintha beteg lenne. Az is lehet, hogy vaéamelyest túltolták - ahogy manapság mondani szokás - a botoxot, nem értek hozzá. Engem az egész azokra a színésznõkre emlékeztetett, akik viruló ifjúságuk sikerén nem tudtak túljutni, és még évtizedek múlva is azon igyekeztek, hogy a kozmetikai csodaszerek egész tárházát bevetve elhitessék a közönséggel és önmagukkal, hogy egy napot sem öregedtek, még ma is olyan ifjak mint annak idején. Sajnos erre a forgatókönyv és a rendezõ is rájátszik: a Sungkyunkwan Scandalban oly hatásos jelenet - amikor Yoochun megmentése érdekében Park Min-young fiatal kiszengnek öltözik és kirúzsozza az ajkait, amivel aztán kishíján az õrületbe kergeti Chunnie-t - itt most megismétlõdik a hatodik epizódban. Szegény Yeon Woo-jin valahogy nem tudta elhitetni velem, hogy Yoochunhoz hasonlóan elalélt volna a leányzó rúzsos ajkainak látványától, sõt, kissé kiábrándító ahogy letörli a lány száját azzal a megjegyzéssel, hogy a pirosító nélkül szebb.

Lehet hogy csak én érzem úgy, hogy Yeon Woo-jin mérsékelt lelkesedéssel alakítja a kalandos sorsú herceg - késõbb király - szerepét? És mintha Lee Dong-gun is enyhe unalommal viselné a király palástját.

Most olvasom, hogy a vezetõ színész szerepét elõször Lee Jin-wooknak ajánlották fel, aki nemet mondott. Talán jól is tette, az én szemszögembõl mindenképpen, mert ezt a remekmûvet kizárólag Yeon Woo-jin kedvéért vágytam megnézni.

A cselekményben van minden, ami szemnek és szájnak ingere. Az elõzõ király, aki végakarata szerint idõsebb fiát csak addig engedné a trónon maradni, míg az ifjabbik fiú eléri az uralkodásra alkalmas kort, mert õ lesz az igazi, az idõsebb pedig az apa szerint romlásba sodorja az országot. Van kivégzett korábbi királyné - az idõsebb fiú anyja, van anyakirályné, aki a fordításban következetesen királynõ, a kissé õrület felé haladó király közvetlen környezetében levõ hataloméhes ágyas - bár nem teljesen tisztázott, hogy az álnok nõszemély egy ágyas-e valóban. És persze ott jön-megy az apja által annyira értékelt herceg, akitõl bátyja fél, de egy-egy elgyengült pillanatban elandalodva emlékszik megható, régmúlt jelenetekre.

A két fõszereplõrõl majd akkor beszélek, ha belemászom az események sûrûjébe.

Itt van az álkiszeng belépõje. Yeon Woo-jin közeledik, aztán hátrahõköl. Vajon miért?
https://www.youtube.com/watch?v=ty8_PF21km0

A hatodik rész végefelé bizonyítékot kapunk rá, hogy ahogy ez például a könyvnyomtatás kérdésében is volt, Ázsia évszázadokkal megelõzte Európát. A leendõ királyné ellátogat a szabadba, ahol egy mezõn a herceg sírja található. A halvány rózsaszín hanbokhoz erõs pink színû hátizsákot visel.
Min-Rin 2017 szept. 19. - 10:11:37
(132/742)
Biztosan épp egy alacsony sorsú legényt alakít. Majd amikor szerencsésen valamelyik csebolnál igazgatóvá avanzsál, azonnal kiegyenesedik a haja.

Cuki, ugye?
Maryu 2017 szept. 18. - 17:48:23 Előzmény Min-Rin
(131/742)
Kis borzas.

Be van ondolálva?
Min-Rin 2017 szept. 18. - 11:27:53
(130/742)
Nem vagyok benne biztos, hogy szükséges, de talán mégis érdekes lehet a Yeon Woo-jinnel készült interjú. Egy nyugodt és szelid ember, akinek a személye nem fontos. A szerepei annál inkább.

https://thesunnytown.wordpress.com/2014/12/07/december-2014-nylon-yeon-woo-jin-everything-is-alright-interview/

Mit szóltok ehhez a csini frizurához?
Maryu 2017 szept. 17. - 20:39:57
(129/742)
Nem probléma. Van sör.
Maryu 2017 szept. 17. - 20:26:17
(128/742)
Ráérünk még akkor. Nem öregítünk.
Min-Rin 2017 szept. 17. - 17:38:31
(127/742)
Látom, hanguktaekwondoo megelõzött, pedig én is gondoltam rád. Ha esetleg megfordulsz San Franciscóban, ne mulaszd el felkeresni a helyet. Szerintem tetszeni fog.

http://wgntv.com/2017/05/20/rat-cafe-gives-rodents-a-seat-at-the-table/

Képet nem teszek ide, hadd legyen igazi meglepetés. :)
hanguktaekwondoo 2017 szept. 17. - 17:38:10
(126/742)
Sünsimogató..!!
Ez kell nekem!

olyanok a végén mint két borzas mochi :-))
kókuszos
alatta csoki
hanguktaekwondoo 2017 szept. 17. - 17:29:55
(125/742)
A gépek nyugdíjba mehetnek -nem elõször állapíthatjuk meg. A kínai elvtárs munkatempója és a minõség hazavágja a globalizált-automatizált gyártást. Nemcsak technika és tapasztalat kérdése az egész -felnézek ezekre az ún. névtelen mesterekre. Vmit tudnak az anyagról -szellemrõl, amit gyakorlatban építhetnek be a saját világukba.

megyek és veszek agyagot ;-)
Min-Rin 2017 szept. 17. - 17:28:35
(124/742)
Addig majdnem másfél hónap van. Nem korai még? De hogy mégis kapj valamit...
https://www.youtube.com/watch?v=e-KoOdrGqMM

Ha legközelebb Tokióban jársz, térj be valamelyikbe.
hanguktaekwondoo 2017 szept. 17. - 17:24:19
(123/742)
El kell ismernem, most ügyes voltál :-))
Elolvastam a beírást -esik az esõ, meg ez a szofisztikált nick, nos, beugrottam :-)

szeretem a pontosságot.
Ki is elemezhetsz: regiomontanus online
Írd be: 1976. okt. 28. /de beírhatod akár 73 -at is ;-), muszáj volt a 73 mert az elején pár évvel azelõtt bújtam ki a rezidens -pelenkából, nem vették volna komolyan egyébként bölcs és hasznos tanácsaimat, babika is az érett szellememet kedvelte
ahogy genetikus pofám miatt a bankban is mutogatnom kellett sokáig hogy elmúltam 18. de megsúgom: 79 -ben bújtam elõ :-D
Születési hely: Moszkva
Légy hát vidám! ;-)

Az ascendens Bak -Vízöntõ határán.
Négy bolygóm plusz az Mc együtt tombol a Skorpióban
úgyhogy reszkess.
Látom bázis, hiányoztam :-))
Nyilván: Oroszlán Marsom van
nem tudsz nekem ellenállni ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=WYWCfpNDg28

itt van neked egy rágcsa-fotó, mert kedvellek
de most már találj ki vmi újat mert az impotens -nyugdíjas -magányos- buzi már sokszor volt ;-)
bár nem ígérem hogy elolvasom 미안



Tényleg. mi lehet babikával?