Téma: Yeon Woo-jin

Min-Rin 2017 aug. 30. - 20:15:05
(62/742)
A hely külön bája, hogy a felhasznált alapanyagok legnagyobb része a vendéglõ saját kertjébõl kerül a konyhába.

A mák helyett a darált fekete szezám használatán jót vigyorogtam. Már többször vettem a Szépvölgyi út elején mochit. A dobozban háromféle töltésû és bevonatú található. Az elsõ alkalommal az egyiknél hosszasan tûnõdtem, végül arra a megállapításra jutottam, hogy mákos nem lehet, pedig a megtévesztésig hasonlított.

Az egyik desszert. Vajon mákos vagy szezámmagos?
Min-Rin 2017 aug. 30. - 19:59:09
(61/742)
A Toyoni tó és a zene olyan szép, hogy könnyes lett a szemem, azonban a szórakoztatásodra elõadott hastáncra várnod kell. Az ilyet én úgy képzelem, hogy a pocakos férfiú kényelmesen elhever puha párnák közt, a nõszemélyek meg körülötte táncikálnak. Szóval míg nekünk a hastáncot kell tanulni, neked megfelelõ méretû pocakról kell gondoskodnod, különben szó se lehet a dologról. Ha nincs pocak, nincs hastánc sem. Punktum.

Tudtátok, hogy Hokkaido csak a 19. századtól tartozik Japánhoz? Azt olvastam, hogy a sziget történelmi látnivalókkal eléggé szûken van ellátva, de kárpótolja az odalátogatót, hogy természeti szépségekben viszont bõvelkedik. Õsszel a ginkgo és a japán juhar lombja olyan színeket produkál, hogy a csodájára járnak.
https://www.youtube.com/watch?v=RkaowYyNBG8

https://www.youtube.com/watch?v=cIJn0QV6VnA
hanguktaekwondoo 2017 aug. 30. - 10:33:40
(60/742)
Az a hajótúra Hokkaidó körül
mindig mondtam hogy jó ötlet! ;-)
Már csak a hastáncot kell begyakorolnotok, hogy méltóképpen szórakoztassatok
engem ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=mbvekDj13Ms


A képen a Toyoni-tó

https://www.youtube.com/watch?v=Ay-td5zDniI


Ez a két videó, fõleg az utóbbi, munkanapba vagy aktív ejtõzésbe beiktatva kitûnõen relaxál :-)
hanguktaekwondoo 2017 aug. 30. - 10:18:56
(59/742)
Min-Rin, ez remek infó, lelkesen olvasgatok!

Nem is tudtam, hogy van Hokkaidón magyar étterem, ráadásul ilyen minõségi!
Azoknak a nevében is köszönöm, akiknek ajánlani fogom: egy yokohamai és egy chibai ismerõsöm is készül idén a szigetre; érdeklõdnek Magyarország iránt
enni szeretnek
biztos, hogy örömmel népszerûsítik majd ezt a helyet!
mert sztem nem fognak csalódni, ahogy nézem.
Mi pedig legyünk büszkék, mert amit ott a magyarok japán koprodukcióban csinálnak, az tényleg elismerésre méltó!

Ez az étterem honlapja, angolul
http://www.tokachi-hills.jp.e.ne.hp.transer.com/

A tripadvisoron is dicsérik
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g1120919-d8673723-Reviews-Farm_Restaurant_VIZ-Makubetsu_cho_Nakagawa_gun_Hokkaido.html

Az étteremhez sétautakkal tagolt farm, veteményes és virágoskert tartozik.
Már ott sétálni élmény!

A magyar séf nem rest maga vágni a fõzéshez használt gyógy- és zöldségnövényeket
https://www.youtube.com/watch?v=S7SYxkdAR14

Itt meg csoroghat a nyálunk
mert az a nõ úgy eszik, de úgy...:-))
https://www.youtube.com/watch?v=vmInJHA8-oQ

Akit érdekel, hogyan fordult a srác sorsa Japán felé, hogyan alakították ki a mostani arculatot és minõséget,
ha szeretne többet tudni hétköznapjaikról, olvasson bele a vele készült interjúba

http://www.diningguide.hu/japanbol-jartam-haza-sztazsolni-interju-moldovan-viktorral/

a helyettese is mond érdekes dolgokat -japán munkamorál vers magyar hozzáállás, egyebek :-)
http://egyszakacsnaploja.blog.hu/2016/06/13/paprikas_csirke_japanban

Harcoltam magammal, hogy a csodás, szívemhez oly közelálló Hokkaidóról tegyek -e be képet
vagy az illusztris kínálatból vmit
és gyõzött
a töltött káposzta ;-))
Maryu 2017 aug. 30. - 02:07:49
(58/742)
Végig kóstolnám az étlapot.
Min-Rin 2017 aug. 29. - 21:49:43
(57/742)
Bízom benne hogy se Yeon Woo-jin, se az ide betévedõk nem veszik zokon, hogy egy kicsit kinézünk kelet-északkelet felé. Az alábbi írás szerzõje ugyanis nem kevesebbet állít, mint hogy ott, Hokkaidón van a legjobb külföldi magyar étterem, amelyben Moldován Viktor magyar séf az elmúlt években meghódította az arrafelé élõ, vagy oda ellátogató japánokat.
Ami nekem a legjobban tetszik: "Viszketek ettõl, hogy újragondolunk ételeket, mert ezt sikerült otthon elcsépelni. Mi ehelyett megpróbáljuk a jelenkort megfelelõen elkészíteni".

http://index.hu/kultur/2017/08/29/tokachi_hills_viz_obihiro_japan_magyar_etterem_michelin_guide/

A Hokkaido szigeti Obihiro és közvetlen környéke, ahogy a kép is tanúsítja, nem kellemetlen hely.
Min-Rin 2017 aug. 27. - 20:10:51
(56/742)
Húúúú, ilyen fordulatra nem számítottam! Az Ordinary Love harmadik részének közepéig lassan csordogál a történet, bár persze egy-egy villanás jelzi a jelenre árnyékot vetõ múltat.

Aztán jönnek e meglepetések. Anya-fia, apa-lánya és még az egyebek.

A vége nem tetszett.
Min-Rin 2017 aug. 26. - 20:21:53
(55/742)
Arra az esetre, ha valaki hozzám hasonlóan törte már a fejét, de még nem nézett utána az idegen - jelen esetben koreai - nevek toldalékolásának, ill. azok helyesírásának, itt van, ni a szabály.
https://www.nyest.hu/hirek/hogyan-ragozzuk-az-idegen-neveket

Hölgyeim és uraim, örömmel jelentem, hogy a helyzet nem könnyebbedett, mert minden esetben tudnunk kell, a név végén van-e nem hangzó betû vagy betûk. Jaejoong esetében, amennyire tudom, az -ng nem hangzó, tehát nem Jaejoonggal, nem Jaejoong-gal, hanem Jaeojoong-val a helyes forma. Nekem elég fura, de ha így kel, akkor így kell.
Min-Rin 2017 aug. 26. - 18:58:07
(54/742)
A nagy igyekezetben lemaradt a lényeg. :))
https://www.youtube.com/watch?v=BZQJNork5Lw
Min-Rin 2017 aug. 26. - 18:56:43
(53/742)
Itt viszont egészen más, és az elõbbieknél könnyebb téma. A koreai középiskolások nem olyan szépfiúk, mint a filmekben látottak, de igazán jópofa dolgokra képesek.

A számtalan, iskolában, tanulással töltött óra közben kell egy kis vidámság. Még az alvók is felébrednek és lelkesen csatlakoznak. :))
A zene jó, nem rágógumi.
Min-Rin 2017 aug. 26. - 18:46:58
(52/742)
:))) Ez jó, méghozzá duplán! A Postman to Heaven magyar feliratát épp a napokban néztem át, mert 2012-ben ugyan lefordítottam, de nem volt épp hibátlan - talán még most sem az. Jó azért is, mert a felirat fordítása közben hasonló megállapításra jutottam, mint amit leírtál. Érdekes film, érdemes lenne beszélni róla.
hanguktaekwondoo 2017 aug. 26. - 17:43:33
(51/742)
Jaejoong ebbõl a szempontból unikum.
Belõle a beavatkozás a legjobbat hozta ki eleinte.
A durvább arc nem volt összhangban a meglepõen finom lelkivilággal.
A szabásvarrás mint egy jó smink láthatóvá tette az embereknek, hogy olyan belülrõl, mint egy régi japán tusrajz.
A szélre is lebben, mégis nyomot hagy.

Viszont a sok sminktõl nem láttam az arcát, a yoochun -junsu-jaejoong nóták meg nem egészen az én ízlésem,
amit meg mostanában csinált azzal a bukott angyal -luciferi pózzal -volt egy mélypontja ezt gerjesztve kreálták az egyébként igen sikeres legújabb imázst- az végképp romboló volt.
A késõbbi beavatkozások, ahogy látom, minyóhoz meg namgilhoz hasonlóan jellegtelen vonásokat helyeztek el az arcán.

Érdekes, milyen sokan mondják, hogy jaejoong tehetségtelen. Nézegettem a gyereket, hát jó, elképzelhetõ, mert olyan csinoska, se fiú -se lány cuncimókus, hagyjuk.

Aztán beleakadtam a 11-es Protect The Boss -ba, no, eljött az idõ, hogy lepörgessük. Nem számítottam kiugró teljesítményre.
Ám meglepett, amit láttam.

Asszonyok.
Ki volt az megtévedt kapirgáló, aki ezt a srácot tehetségtelennek bélyegezte?
Kérem, fejtse ki álláspontját. Kíváncsi vagyok az érveire és meglátásaira.
Jómagam ugyanis meglepõdtem rajta, milyen ügyes. Vannak tõle, nyilván, sokkal jobbak. De hogy rossz lenne..?
Kezdek arra a szentségtörõ gondolatra jutni, hogy a véleményezõk nem a saját benyomásaikra alapoztak, hanem a wikipedia szócikkeiben megjelent sajtóvisszhangot kodácsolták vissza.
Ha saját vélemény, akkor oké. de vmi nem stimmel.
Mert Jaejoong egyes jelenetekben jobb volt, mint Ji Sung.
nem a pozitív karakter áldásai miatt.
Vmi egészen más történt.

Jaejoong minden jelenésén érezhetõ, hogy a srác nem kapott kielégítõ, vagy legalábbis minõségi színészképzést.
Gondolták, elég lesz a szexuálcuncus, azzal mindent el lehet adni, minek jae -nek még a mesterséghez is értenie.
Viszont az is kitûnik, hogy a csávó magánúton, tán épp otthon, lelke nagy magányában, sokat dolgozott a figurán.
Világít, hogy a legtöbbet akarta kihozni magából és a legjobbat akarta nyújtani.
Ezért, bár idõnként szinte amatõr módon -mert végeredményben amatõr- bizonytalan, sõt, ritka koreai jelenség kamera elõtt: félénk is
mégis, a szerephez, illetve megformálásához ez csak hozzátesz.
Az már nem jae hibája, hogy a rendezõ meg forgatókönyvíró tömegszokás szerint mélyen a színészek kvalitásai alatt dirigáltak.

Viszont láttam vmit tõle, ami tényleg érték. Jaejoong -nak már ezért a filmért érdemes volt kamera elé állnia.
Már értem, a japán rendezõ miért rá írta a szerepet. teljesen egyetértek vele.

https://www.youtube.com/watch?v=MwfhK2V-vMI
Min-Rin 2017 aug. 26. - 15:30:29
(50/742)
Gondolnak valamit a koreai szórakoztatóipar döntéshozói? Talán annyit: használjuk, ameddig lehet, ha már nem lehet, elõveszünk valaki mást.

De mi a helyzet Jaejoong-val (a koreai nevek toldalékolásával mindig bajban vagyok, mert fogalmam sincs, kiejtés vagy az írott forma szerint kellene)? Az õ arcán is sokat változtattak, egy ideig kiéhezettnek és nagyon szomorúnak nézett ki. Most viszont olyasmit látok rajta, mint Kim Nam-gilen.

Mindannyian emlékszünk rá, milyen leplezetlenül mutatkozott arcán a szeretet iránti vágy, elsõsorban pedig a szeretni akarás vágya. Nem is volt baj a TVXQ, majd a JYJ idõszakában. Amikor a másik két legény útja másfelé kanyarodott, elvesztette a lába alól a talajt, és mintha a számára nélkülözhetetlen szeretet megszerzésének reményében kezdte volna egyre elvadultabban erõltetni a szabást-varrást. Volt egy idõszak, amikor attól lehetett tartani, hogy õ lesz a koreai Michael Jackson.
hanguktaekwondoo 2017 aug. 26. - 14:11:31
(49/742)
a botox alap. azt még az interjúalany is kap felvétel elõtt
A rockergyereket is megfeszítették pofázás elõtt, csak úgy fénylett az arca.
Ahinnál komoly beavatkozások történtek, bár eleinte elõnyére.
A képen, amit beraktál, teljesen rendben van: egyéni és természetesnek hat.

Yoo Ah-in fizikai diszharmóniájának hátterében, ha nem is ugyanaz, de hasonló probléma áll, mint Woobinnél. õ is kezd kiégni ebben az értelmetlen kurválkodásban.

Az erõsen erotikus kisugárzású fiú dolga jelen inkarnációban az lenne, hogy ezt az adottságot sok fénnyel és szeretettel átszûrve felemelje és teremtsen vele
-az alsó csakráktól az energiát felemelni a szívcsakra szintjére
majd a torok és a homlokcsakrán át a koronáig vinni.

Ennek lényege és értelme az lenne, hogy fokozatosan elszakadva az anyagtól a krisztusi ember lényegét megértse és elkezdjen ahhoz méltóvá válni.
Yoo Ah-innak lassanként -egész életre szóló lassú folyamat, nem kell siettetni, de hátráltatni egyenesen nem szabad-
le kell szakadnia az anyagtól.
Érzi õ ezt, mert hajlama arrafelé tereli, hogy segítsen és adjon.
/a körülötte lebzselõ ingyenélõhad, nyilván, ezt kihasználja, de ezzel nem kell foglalkozni. a dögevõk hozzátartoznak a jelenlegi, háromdimenziós élethez./
gandhi, akinek szintén volt -hasonló szexuális- feladata, jól csinálta.

Az az átszexualizált életmód, -ritmus és világ, a turbóra járatott erotika,
az ezzel járó rengeteg pénz és anyagi elõny -haszon, amelyet õ most teljes gõzzel igénybe is vesz, nemhogy nem kedvez annak, hogy a saját útját járja
hanem pontosan az ellenkezõ irányba húzza..
És, noha õt is viszi az ár, nem hülye: mély lelki életet él
-ne, ha hagynák, de már ez is torzul-
és egyáltalán nem érzi magát olyan jól, mint ilyen esetben elvárható lenne. hiszen mindene megvan, ugye.

A csont a Szaturnusz, a Bak. A Szaturnusz a sors, a Tanító. 29-30 évenként /plusz -mínusz 1-1,5 év/ tiszteletét teszi és odabaszik. de nagyon keményen.
megmutatja, mit csinálunk rosszul.
Betegség, emberi kapcsolatok változása, munkahely változás, szakítások, még akár házasság is, van minden.

Ahin Marsa a Bakban, és a szintén szaturnuszi -abszurd uránuszi Vízöntõvel kacérkodik. Maga a sorsbolygó a Skorpió -Bak határán áll.
Vénusz -hold-Merkúr mind fullra Skorpióban. A mérleg alig rúg labdába -holott napjegy- legalábbis ezen a téren.

A Vénusz a mûvészetek is, a Merkúr a kommunikáció és a gondolkodás, a Hold a lélek. A Halak jupiter még érzékenyebbé teszi -szociális téren is.
Egyáltalán hogyan gondolták, hogy ezt a fiút letérítve saját útjáról nem kell a környezetnek szembesülnie azzal, hogy idõvel fizikai tüneteket fog produkálni.

Ha filmszakmában marad, teljesen más filmeket kell csinálnia, mint eddig.
Mivel van mondandója, nem lenne gond, ha rivaldafényben marad. De ez nem térítheti le arról, ami a feladata.
Ha nem változtat, szó szerint lelke rajta.

de egyes reklámokban -nem az alábbiban- már annyira érzékelhetõ a mosoly mögött bugyorászó csömör, hogy igen nagy esélye van annak:
nem marad minden ugyanígy.

https://www.youtube.com/watch?v=coAfcnHVdlQ
hanguktaekwondoo 2017 aug. 26. - 13:45:17
(48/742)
Ki ez a fáradt denevér?
néztem a kölyökkori megfelelõjét, nagy kár volt hozzányúlnii. vérperverz az arca így.
Amúgy meg egy helyeske legény volt, csak a haját kellett volna elõnyõsebbre vágni-formázni.
Az a gond ezekkel az átszabásokkal -ha nem csak egy korrekciós cuccról van szó, hanem masszív átalakításról-, hogy a léleknek igen sok munkát ad.

és, mivel az ember elsõsorban lélek és anyagi teste sokadrendû -lsd. Nobel -díjas megállapítást az anyagról- ezért a kicsiszolt fizimiska mögött komoly belsõ harcok dúlnak.

Van, aki pompásan érzi magát a bõribe. Lee Min-horól például sugárzik, hogy szarik az ilyesmire:
az élvezeteit megkapja, népszerûsége egekben, eredeti arcához képest sokkal divatosabb fejet kapott, semmi gond, minden hepi.
Az, hogy már csak nyomokban emlékeztet valódi önmagára,
alig képes mimikával kifejezni ami egy színésznek alapdolga lenne
és arca minden beavatkozás után egyre jellegtelenebbé válik, már nem érdekli.
A népszerûségi mutatók és a bevételek mást mutatnak, és végtére is, ez a lényeg
:-)

Namgilpocok sosem volt klasszikus értelemben szép, de valódi egyénisége a koreai filmnek, ehhez hozzájárult karakteres arca is.
A sok botox meg szikemike viszont lassan egy szép de semmitmondó álarcot fércelt a haja alá
mindenesetre kellemesen mosolyogni és kétértelmûen nézni még tud.
de, ahogy látom, ott is minden rendben. ugye.

Viszont vannak, akik ezt az egész ocsmányságot tudat alatt,felett vagy épp között igen nehezen viselik el.
A bulvársajtó nemrégiben tele volt a hírrel, a The Heirs pompás rosszfiúja daganatos betegséget gyûjtött be.
Közlöm a hitetlenkedõkkel és egyéb tamáskodókkal: Kim Woo bin a rajta tett lelki és fizikai erõszaknak köszönhetõen kezdett ilyen tüneteket kitermelni.
És reakciója, szakmai tekintetben, úgymond "természetes".

Adva van egy jószándékú, tehetséges gyerek.
Kevésbé vérmes, de értelmes pofival, igaz, szeme kicsit tompán fénylik
-ezt a keleti jellegzetességet a legnehezebb eltüntetni vagy formálni, legyen brmilyen erõszakos is a médiaparancs..

Bekerül a mókuskerékbe; jóbarátok és tanácsadók, no meg a szerzõdés arra indítja, hogy beleegyezzen a szikébe.
Hiszen úgyis mindenki kés alá fekszik -és képzeld csak el, milyen hatásosan fogod tudni elõadni mindazt ami benned van,amit meg akarsz mutatni! wáá..
Ez csak segíti a munkádat
és még szebb is leszel.

No jó, megvannak az elsõ eredmények-pompás, woobin megszépült, elégedett.
Filmrõl kapják a jó visszajelzéseket.

Mivel a mostani trend a filmekben a negatív túlhangsúlyozása és az idõnkénti emberi felvillantásával annak népszerûsítése
ezért ráveszik a szerencsétlent
hogy még"karakteresebb" arcot vállaljon be.
Így leszel csávókám csak az igazán ütõs
-aki látta a The Heirst, tudhatja mire gondolok. nekem kifordulta belem a rendezõ és a producerek szándékától
és woobin kegyetlenül kiégette alakításával a vásznat.

Ütõs is lett.

csakhogy, ez a hüllõ, alapvetõen gonosz vagy gonoszkodó arc már semmi de semmi kapcsolatban nincs hyung személyiségével.

Ha a vízjegy hangsúlyos és az egyén talentumot is kapott, bármit eljátszik.
nem véletlenül van annyi Halak, Rák vagy Skorpió -hangsúlyos sztár a koreai médiapiacon. egy Skorpió országban :-)
A fent említett minyó Rák, namgil Halak, Yoo Ah-in Skorpió -hangsúlyos, Woo bin szintén Rák.
Néztem a képletét és csöppet elszörnyedtem.
Ez a Woo bin valósággal megerõszakolta lényét azzal, hogy erre a mostani sémára adta a fejét. A lélek nem volt hajlandó idomulni a drasztikusan és elképesztõen negatívra alakított archoz.
Ez súlyos belsõ konfliktust eredményezett, melyet elnyomott.
De attól még a probléma ott volt és idõrõl-idõre erõsebben kopogtatott.

Halk, nyugodt, törleszkedõ doberman, aki sokra becsüli a vakargatást és azt akarja, hogy csak szeressék és szeressék.
szívszorító.
Ugyanakkor, mindezek ismeretében egyáltalán nem meglepõ, hogy a fizikai test megálljt parancsolt neki.
Némi aggodalommal várom, vajon felfogja -e a btegség valódi üzenetét és változtat-e.

Itt egy joghurt -majomkodás vele
a duci hölgyek mindent visznek :-))
https://www.youtube.com/watch?v=U7uGMFsi3fY
Firestone 2017 aug. 26. - 04:32:08
(47/742)
Szia Micike :)
Igen én is jobban utána néztem már. A Guglit is biztosan az a jelenet csapta be. :))
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 26. - 02:23:33
(46/742)
Szép estét!
Elõre is elnézést a közbekotyogásért, de a Third Way of Love-ban nincs ilyen jelenet, az meglehetõsen visszafogott, ami a pucérkodást illeti, mindössze ennyit tartalmaz:
https://www.youtube.com/watch?v=IAV1QkDRrlg

Viszont az Obsessed, szintén SSH fõszereplésével valóban tartalmaz hasonlót, bár teljesen más kontextusban...
Ott nem csak egy "ártatlan(nak tûnõ) tapizás" folyik... és SSH-n sincs két alsó... sõt, olykor egy sem... :)
Maryu 2017 aug. 25. - 20:34:27
(45/742)
Hogy szépfiú legyen és hõsszerelmes szereppel is gondoljanak rá.
Maryu 2017 aug. 25. - 20:27:16
(44/742)
Mostanában az egyik legszembeszökõbb átalakulása Lee Soo Hyuk-nak volt. Aki egyébként egy nagyon egyéni, különleges arcú fiú volt. Ezzel a külsõvel általában rossz-fiúkat játszattak vele. Talán ezért döntött a szike mellett.
Maryu 2017 aug. 25. - 20:03:17
(43/742)
Ez nem nagyon édes?