Téma: Yeon Woo-jin

Min-Rin 2017 aug. 24. - 16:21:15
(22/742)
A google olykor becsap. Én helyzeti elõnyben voltam, mert a nõi arc ismerõs lévén, azon a szálon keresgéltem, ráadásul mint alább kellõen ecseteltem, láttam a filmet. :)
Min-Rin 2017 aug. 24. - 16:19:07
(21/742)
Szóval: végignéznem :)) Bár úgy is érthetnénk, hogy sikerült végig néznem, azaz megálltam hogy ne csukjam be a szememet.
Firestone 2017 aug. 24. - 16:10:21
(20/742)
Igazad van! :))) Tehát a Gugli nem mindig a jó barátod. :D Nekem a kép keresõ nem ezt adta ki. ;)
Min-Rin 2017 aug. 24. - 16:03:31
(19/742)
Az igazi megfejtéshez sajnos végig kell olvasni alábbi eszmefuttatásomat. :))) Ez alkalommal, kivételesen nem firestone-é a helyes megfejtés.

Bocs, firestone!

Régóta sejtem, hogy a koreaiak humorérzéke nagy mértékben különbözik - sokaknak meg nincs is - a miénktõl. A sorozatokba ugyan gyakorta elhelyeznek nevettetõnek szánt szálakat, a történelmi sorozatokban többnyire két karakterszínész feladata a drámai, sokszor egész egyenesen tragikus jelenetek közötti feszültség oldása, a vígjátékok, tisztelet a nagyon kevés kivételnek, a mi számunkra nem túl nevettetõk. Vagy néhány derûs jelenet után átfordul az egész melodrámába, vagy a történetben olyan durva humort alkalmaznak, hogy a jó ízlésû nézõ alig várja a film végét, esetleg meg sem várja, hanem megelégeli és kilép a buliból.

Mivel Kang Ji-hwan egyike a komédiázó vénájú koreai színészeknek, nemrég nagy bizakodással kezdtem bele a Runway Cop címû filmbe. Ahogy manapság mondani illik, bevállalós színész - aki nemcsak a Rough Cutban, hanem az életben is keveredett érdekes helyzetekbe - ebben a mûben sem hazudtolta meg magát. A kollégái által is széles ívben került, elhízott és ápolatlan nyomozó a kábítószerrel kereskedõ gengszterek kézre kerítésének érdekében nem retten vissza attól, hogy modellként, a kifutóra lépve csípje fülön a gazfickókat. Ehhez nemcsak lefogynia kell, hanem megfürödni is, nem is beszélve az egyéb érdekességekrõl, mint például a borotva használatáról - nem az orcájának simasága érdekében.

A film a fent említett kétféle vígjátéktípus közül az utóbbi csoportba tartozik. Nem szívesen fényezem magam, de büszkén jelentem, sikerült végig néznem a filmet, bár nem sok értelme volt. Azt hiszem, elég egy bájos példát hoznom a film túlhajtott naturalizmusára: a nyomozóról lekerülõ zokni megáll az íróasztalon, a kollégák pedig menekülõre fogják. (A film egyébként erõsen emlékeztet a Sandra Bullock fõszereplésével készült Beépített szépség c. felejthetõ amerikai mûremekre. Ha van közük egymáshoz, akkor ebben az esetben a koreai forgatókönyvírók kapták az ötletet az amerikaitól, mert az amerikai tíz évvel elõzte meg a koreait.)

Ennyi szövegelés után megérkeztem a lényeghez: a kép a Runway Cop címû, sajnálatosan közönséges film egyik jelenetét mutatja.

A dolognak azonban van egy érdekessége. A nõszemély, aki a kétértelmû kép dacára nem azt teszi, amit egyesek feltételeznek, szóval a nõszemély nem más, mint Sung Yu-ri, aki a One Fine Day címû, Gong Yoo és Namgung Min igyekezete ellenére is nézhetetlen sorozatban hervasztóan színtelen leányzót alakított.

Az ominózus jelenet 3:05-nél kezdõdik.
https://www.youtube.com/watch?v=CQaeQOHRhA8&t=1s
Firestone 2017 aug. 24. - 15:37:55
(18/742)
Szerintem tudod te jól melyik sorozatból van. :))))
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Third_Way_of_Love
hanguktaekwondoo 2017 aug. 24. - 14:49:24 Előzmény Min-Rin
(17/742)
Bele-bele kattolgattam, tényleg jónak tûnik. vmikor le kéne futtatni. Nagyon kevés mostanában az értelmes koreai sorozat.
Igényesebb filmvadász lassan a múltból él :-)


mos nem azért de ez melyik filmbõl van?
ez is érdekelne ;-)
a hölgy olyan megható aggodalommal veszi körül a problémát
hanguktaekwondoo 2017 aug. 24. - 14:41:28 Előzmény Min-Rin
(16/742)
Mikhez van szeme az asszonynépnek :-))

Kotorásztam, ezt dobta ki a tube. hát bulvározzunk, belefér :-)

Racoon, ahogy a legtöbben a médiavilágban, szintén egyedül él.
Pár perces betekintés egyik fõétkezésébe.
nekem ez nem túl szimpatikus, még a gyomrába is benéznek, dehát ízlése válogatja.

Annyiban érdekes, hogy az enteriõrben keveredik a keleti és a nyugati vonal,
ugyanakkor itt -ott tükrözi a srác light gothic hajlamait.
A nappali sötét tompabíborja; a függönyök, amelyek úgy vannak elhúzva, hogy azért ki is lehet látni
perzsaszõnyegen koreai asztalka
de szemben már németalföldi hangulatú tálaló.
A kanapé felett Leonardo Utolsó vacsorája
alatta sréen egy aranyozott jón vagy istentudja milyen oszlopfõ torzója, mint kisasztal :-).
valamint óriáis plüssmedve.

A konyha kellemesen kupis, de átlátható és tiszta
ott kapott helyet, nagyon helyesen, Leonardo egyik grafikája
egy guriga budipapír
és a fürdõszobaszõnyeg is.

https://www.youtube.com/watch?v=r7hHXRJJ36w

Akiben kutatóhajlam tombol, lágy reneszánsz flótamuzsikára betekintést nyerhet a csávó késõ középkor-kora reneszánsz hangulatú hálószobájába.
láthatja hogyan kel fel. ami nagy élmény.
és hogyan próbál bedagadt szemekkel kommunikálni az õt faggatóval.
aztán felül a konyhapultra, lábát a mosogatóba teszi és benyakal vmit.
végül pótszunya
és nyavalygás

https://www.youtube.com/watch?v=Y8H4rhrp_Mg
Min-Rin 2017 aug. 24. - 12:55:50
(15/742)
A négy részes Just Ordinary Love Story/Ordinary Love Story/Ordinary Love címû minisorozatban Yeon Woo-jin olyan hoteles :)) alakítást nyújtott, hogy 2012-ben megkapta a KBS a drama special kategóriában a legjobb színésznek járó díjat, mellesleg a nõi fõszereplõ, Yoo Da-in a nõk között ugyanezt érdemelte ki.
Gilnis jóvoltából van hozzá magyar felirat, tehát nem muszáj a youtube-on nézni angol felirattal.

Ahhoz, hogy kedvet kapjunk, azért ez is elég.
https://www.youtube.com/watch?v=_IPmaf2b5Ys

Én már bele is kezdtem, és nemcsak a két szereplõ - egyelõre fõként a srác - megdöbbentõen természetes jelenléte teszi magával ragadóvá a filmet, hanem a történet elején sejthetõ, késõbb kibomló dráma is.
Min-Rin 2017 aug. 24. - 12:47:53
(14/742)
Észrevettétek? Maryu, észrevetted? Van benne egy fergeteges Rain-paródia is. :))

Nézzétek 3:43-tól!
hanguktaekwondoo 2017 aug. 23. - 16:09:08
(13/742)
mosómedve.

1:22 -tõl meg 2:36 -tól ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=Ik9kFSHm62k
Firestone 2017 aug. 23. - 15:57:11
(12/742)
Köszönöm megfogadom. :) Miatta mentem el de nem ér annyit, hogy én ne legyek itt veletek. :)) Azt gondolom Bázisnak több személyisége van. Egyszer úgymond normális aztán a következõben kifordul magából. Tényleg ne foglalkozzunk vele. :)
Érdekes, hogy pont az egyik kedvencem számában találtad meg a rá illõ zenét. :) Jung Joon-young-ot évek óta kedvelem. Bogár 2- nek hívom mert még az elején nagyon hasonlított rá.
hanguktaekwondoo 2017 aug. 23. - 15:38:19
(11/742)
Firestone.
már a Namgil topikban mondtam neked: ne állj le vele csörtézni.
Békemozgalmas opuszokra se pazarold magadat.

Bázis figyelmet akar.
De õ nem kéri, és nem ad cserébe figyelmet és/vagy használható információt, mint más, normális fórumtag,
hanem ki akarja azt szakítani a másik tudatából.
Miért teszi ezt?
Mert a figyelem a szeretet legkisebb építõköve, egyben legalsóbb szintje.
A figyelem szeretetbõl szõtt fényvirág -jóval kevesebb szirma van mint pl. a tiszta alázatnak, vagy önzetlenségnek
de fénybõl van, így a szeretet része.

Bázisnak szeretetre van szüksége.
De, mivel olyannyira rosszban van önmagával és környezete olyannyira nem érzékelteti vele, hogy õ is egy szeretnivaló lény, ezért önmaga ellen dolgozik.
Emiatt, bár a figyelmet, amit -mivel túlélésre játszik- önmagához viszonyítva rafinált módszerekkel ragad el bámész vagy csak jószándékú fórumtagoktól
nem tudja saját javára fordítani.
A fény nem emeli, nem tisztítja,
nem okoz neki szívmelengetõ örömet, köszönetet sem tud érte mondani
-s mivel fél azt befogadni, hiába kebelezi be,
a mohón, diadalmasan bezabált fény csupán szürke hamuként omlik be szívében.
Ekkor kétségbeesik, felpörög
és elölrõl kezdi.

Ha egy embert sokáig nem szeretnek, meggyûlölheti önmagát.
Az önagresszió egy idõ után kifelé csap
az egyén ilyenkor három dimenziós vagy virtuális ámokfutásban keres megkönnyebbülést, vigaszt és a hatalom csalóka illúzióját.
Ilyenkor gyakoriak a nyomdafestéket nem tûrõ köpködések, a zavaros kitörések és csapongások.
Mert ilyenkor még önmagát is odadobva szaggatja egész létezését.

Mielõtt felébredne benned a terézanyu: nem tudsz neki segíteni.
Jelenleg olyan szinten akar maradni, ahol így szerzi meg az energiát.
Mivel retteg, egyre kimódoltabb akar lenni, a monomániával kacérkodik.
Önmagával sakkozik, manipulál
-mindenki eldönti, ipiapacsozik -e vele vagy mással foglalkozik :-)

Ahhoz, hogy ebbõl az állapotból ki tudjon kecmeregni, neki magának kell elõször elfogadnia önmagát.
Meg kell tanulnia, szintén önmagától -saját sérelmeivel és fájdalmaival szembenézve, majd azokon keresztül és átnézve- hogy szeretni jó
és hogy õt is lehet szeretni.

Bázis elsõsorban saját magát akarja elpusztítani. Ezekkel a beírásokkal valójában segítséget kér -de még ott tart, hogy megmarja, aki közelít.
Mindegy neki, az a kéz ellöki -e vagy segíteni akar -utóbbit öngyûlöletétõl ihletve még nagyobb örömmel harapná.

Vákuumba rakta magát.

Nem mi fogjuk felemelni õt. Ahhoz õ kell, nem a környezete.
Bázis jellegzetes tüneteket produkál.

Nézz át a beírásain.
Ez a legcélravezetõbb. Így nem tud energiát lopni.

Én már hosszú hetek óta nem olvasom el õket.
Sémát sémára halmoz
-egy idõben tõlem lopkodott szófordulatokat, aztán tótágast állította õket, ki tudja, ma is így tesz -e, de nem is érdekes :-)-
és az obszcén cuccok egyébként is méltóak arra, hogy az ember ne szenteljen nekik figyelmet.

Az elolvasott szavak megmaradnak a tudatban és nyugtalanná teszik az olvasót.
A kíváncsiságnak engedni ilyen esetekben dõreség, mert létezik olyan, hogy szellemi mérgezés. Bázis, mert belül már nem bírja tovább, annyira feszíti a salak és az elhagyatottság
az energialopás mellett gyakorlatilag szellemi mérgezést végez,
ha odafigyelsz rá.
Szuicid tendenciáját figyelembe véve egyértelmûen ott teszi illetve tenné mindezt, ahonnan segítséget vár.
Módszere ellen könnyû védekezni.

Ezt fontos tudatosítani magadban. Más internetes zaklató esetében is ez a vonal.
Csak mellékzöngeként jegyzem meg: akinek kamaszgyereke van, tessék minderrõl tájékoztatni, akár elolvastatni vele ezt a hsz.-t.

Firestone,
bázist és õrjöngését az õ saját érdekében is figyelmen kívül kell hagyni.

https://www.youtube.com/watch?v=WYWCfpNDg28
Min-Rin 2017 aug. 22. - 20:07:18
(10/742)
Úgy nézem, ebben a kosztümös sorozatban is elég hoteles. Ezt nemcsak az alábbi részletek, hanem ahogy olvasom, a magyar nézõk véleménye is alátámasztja. Elég rég néztem már történelmi sorozatot, lehet hogy belecsapok. Még az is kiderülhet, hogy Park Min-young, akinek a Sungkyunkwan Scandal óta nem láttam elfogadható alakítását, ebben nézhetõnek bizonyul. Ki tudja?

https://www.youtube.com/watch?v=pdu5wLQHsFA

https://www.youtube.com/watch?v=ifgpgxONe0c
Firestone 2017 aug. 22. - 19:45:02
(9/742)
Buddha: „Haragod a tenyeredben tartott parázs, téged éget, csak önmagadat pusztítod vele.”
Firestone 2017 aug. 22. - 19:17:47
(8/742)
"Édesem"! Te nem tudsz leszakadni rólam. Már szerenádot is kapok. Öreg lelkem vidul... :))) Légyszíves ne zavard a köreinket ez után... Ha értelmes vagy megérted a szépen kérést. Hagyj magunkra a mi kis világunkban. Ne piszkíts be minden topikot. Nagyon sok kedves ember jár oda olvasni, beszélgetni. Te csak belezavarsz dolgokba amihez nem is értesz... Köszönöm! Nem szeretnék veled foglalkozni többet.......
Firestone 2017 aug. 22. - 19:11:44
(7/742)
hanguktaekwondoo 2017 aug. 22. - 17:53:50
(6/742)
jah, megjelent a fórum házibolondja is :-))
De tréfát félretéve: sztem itt sem fognak tolongani, mert hyung egész lényébõl sugárzik vmi olyasmi, ami pont ellentéte annak, amit a koreai média -az egyébként gyakran tényleg tehetséges- férfisztárokkal akar sugározni.

A srácot mindezidáig nem szabták át
-sose késõ, Gong Yoo-t pl. a Goblin után igazították helyre, mert majdnem úgy maradt :-))-
és nem hajlandó rájátszani sem arra a finom, egyáltalán nem provokáló erotikára, amiben legtöbb esetben kevés a hím, annál több a lélek,
tehát a sajátja.
Az ilyen kevésbé csábító, pl. egy Jae, akit szeretünk
vagy egy túró tudja milyen, begyakorolt pillantású, tetovált -sminkelt lófaszjankó kicentizett cirkuszolása ellenében.

Yeon Woojin akár unalmasnak is tûnhet a rafinált szexszel perzselt virtuális izgalmakra vágyó hölgyközönségnek. Ugyanis õ természetes :-)
Azon csodálkozom, hogy így is kap melót.
talán, mert felismerték: kell egy -egy díszgój is a gyülekezetben.
Õ pedig végzi a dolgát, mégpedig kiválóan.

https://www.youtube.com/watch?v=3mTjH6UCrfQ
Min-Rin 2017 aug. 22. - 17:25:48
(5/742)
Megnéztem Yeon Woo-jint ebben a csillagosban. Különlegesen fejlett angoltudásomat félretéve csak a jelenetre koncentráltam, a szöveget meg se próbáltam értelmezni, de nem is hiányzott. A gyerek nagyon jó, fantasztikus, de a másik srác is, fõként ha összevetem némely más országbeli filmben szereplõkkel. Igazad van, ilyen szempontból a koreaiak zsebre vághatják az európaiakat. Mire jutnának, ha a forgatókönyvek és a rendezés is ezen a szinten lenne...

A világ az átszabott arcú koreai virágfiúkért él-hal, de köztük kevés az, aki színészként is megállja a helyét. Bár néha érik az embert meglepetések velük kapcsolatban is.

A When a Man Loves-ról korábban már beszélgettünk, de a videót megnéztem újra, és megint hátrahõköltem a leány láttán. Sajnos a fiatal színésznõk között kevés a tehetséges. Nem is értem. Az idõsebb korosztályban alig van gyenge. Egyszer csak, varázsütésre átváltoznak? Vagy a most fiatal generáció idõsebben is csapnivaló lesz?

A topik nézettségébõl viszont úgy látom, mások figyelmét is felkeltette ez a nem szép, de nagyon tehetséges legény.
hanguktaekwondoo 2017 aug. 22. - 11:41:08
(4/742)
ez a zavarbaejtõ hotelesség nagyon jó.
Bázis, nincs kedved ráugrani ;-) ?
hanguktaekwondoo 2017 aug. 22. - 11:34:19
(3/742)
A feltörekvõ sztárok kötelezõ gay -vagy hetero, kinek mit juttatnak- beavatásán meglepõen jól teljesített.

Ez a srác hetero, mégis, zavarbaejtõ hotelességgel élte meg a Just Friends? katonájának karakterét. Elismerésem. Nagy feladat volt, csillagos ötösre sikerült.
Mivel felnõttfilm, nem rakok ide linket, ott van a tube -on.

Mostanában rottyadt vackokban szerepel, mert neki is le kell menni a boltba, mint a többikenek,
de van azért néhány film, ahol megmutatta, milyen erõs atmoszféra teremtõ képességgel rendelkezik. ha kell, konkrétan beledöglik a szerepbe.
Ezt kedvelem.
Az ostoba rendezõket meg a futószalag-forgatókönyveket annál kevésbé, de hát ezekbõl van több, ezért kénytelen volt olyan fércmûben is szerepet vállalni,
mint a Marriage Not Dating -ahol a rendezõ igazán figyelhetett volna arra a híres kémiára, mert két össze nem illõbb embert ritkán hoznak össze koreai médiatermékekben-
és a színvonalat tekintve a My Shy Boss is a béka segge alatt csápolt.
Ezekben hyung igen méltatlan melót kapott. persze, az ízlések különbözõek.

A My Love From Another Star -ban, ha rövid ideig is, de hitelesen riszált. Van ebben a csávóban spiritusz.
https://www.youtube.com/watch?v=oOW__XJ1Mds

Az Arangban is szerepelt, meg az idei Queen For Seven Days -ben, de ezekrõl a történelemrajongók tudhatnak többet.

Ez a Just An Ordinary Love Story viszont ígéretesnek tûnik.

https://www.youtube.com/watch?v=_IPmaf2b5Ys