Téma: Yeon Woo-jin

Min-Rin 2017 dec. 30. - 12:24:30
(602/742)
Szerintem senkinek eszébe se jutott meggyanúsítani téged, csak mivel magad nyilatkoztad hogy a Painter jobb volt, így kénytelen voltam feltenni a kérdést. Szóval belenéztél, értem.

Mondd csak, most akkor ez a csinos, de kifejezéstelen arcú Kim Soo-hyun szerinted végülis jó vagy rossz színész? Mert jó, egyetértesz firestone-nal, hiszen rosszat nem engednek kamera elé, de a kifejezéstelen arcon nem süt át érzelem. Becsületszavamra nem akarlak sarokba szorítani, csak nem értem.

Véleményem szerint a srácot lehet nézni, csak ne reménykedjen az ember hogy valamiféle revelációig jut általa. Rendes gyerek - nem lop mozdonyt, mondta volt apám - de a csinos pofikán túl nem képes mást adni.

Mitõl jó színész valaki, és mi a jó színészi alakítás? Ez itt a kérdés. Annál is inkább fontos ez, mert a pontos meghatározások hiányában láthatóan elbeszélünk egymás mellett. A színész, szerepet játszó férfi vagy nõ. A jó színész, a szerepet úgy játssza el, hogy nem csupán elmondja a szövegét, nemcsak megteszi a jelenetben elvárt, megfelelõ mozdulatokat és mozgásokat, hanem a nézõ számára megmutatja a karakter külsõ és belsõ jellemzõit, egyéniséget ad a karakternek, nem csupán szavaival, hanem testtartásával, arcmimikájával, adott esetben tekintetével mutatja meg a megszemélyesített szereplõ érzéseit, gondolatait, vágyait, stb.

Komolyan mondom, eszem ágába se jut ezt a rokonszenves orcájú Soo-hyunt bántani. A sorozat kilenc része sem olyan õrült izgalmas, hogy érdemes lenne túlságosan sokat foglalkozni vele. De mivel az eddigi beszélgetésben a srác deklaráltan egész jónak minõsíttetett, ugyanakkor a kibontásban határozott kritika is megjelent, kénytelen vagyok beszélni a dologról.

Ahogy a videóban 1:44-tõl mondják:
https://www.youtube.com/watch?v=s4-y4iblYlo

Azaz
jó színész a fenti meghatározás alapulvételével,
vagy gyenge, Kim Soo-hyun?

Jó színésznek tartom példának okáért, Gong Yoo-t, vagy topikunk névadóját, Yeon Woo-jint, akik a meghatározásban megfogalmazottaknak általában eleget tudnak tenni.

Különlegesen tehetségesnek találom azokat, akik még ennél is többre képesek, tehát ihletett pillanatokban egy-egy pármásodperces jelenetben testtartásukkal tudják megmutatni lelkiállapotukat, mármint a karakterét. Ide kell sorolnom Kim Nam-gilt, de a jelenkor egyik koreai színészzsenijét, Choi Min-sik barátunkat. Példaként a korántsem extrán kiemelkedõ Springtime c. filmet tudom említeni, amelyben 1:29:37-tõl a tagnak csak a hátát látjuk, miközben a telefonban a kisfiú nagymamájának halálhírét hallgatja, és látunk mindent, a rossz hírt, a szomorúságot. Ide sorolom azokat a méltatlanul elhanyagolt nagyszerû színészeket, akik közül néhányan a sorozatok szinte mindegyikében megjelennek hogy karakterszínészként észrevétlenül lódítsanak egy jókorát a mûvön.

De talán nem szép õket emlegetni Kim Soo-hyun mellett. Elég, a nem éppen gumiarcú barátunkat, So Ji-subot iderángatni. Közismerten rezzenéstelen arca dacára képes belülrõl kivetíteni a karakter érzéseit, pedig "nem õ a legfényesebb elméjû tengeri csillag Bikinifenéken". És mégis.
http://www.fanpop.com/clubs/masters-sun-kdrama/images/37449884/title/masters-sun-ji-sub-gif-fanart

És akkor még nem szóltam a pályafutását eredetileg nem színészként kezdõ Yoochun pajtásról, vagy a Soo-hyunhoz hasonlóan merev arcú Jaejoongról, aki ennek ellenére is kifejezõ(bb) alakításra képes.

Megjegyzem, a firestone által mutatott videóban egy aranyos gyereket látunk, aki gépészmérnök vagy porszívóügynök lesz nagykorában, így nem kérjük számon rajta a színpadi bohóckodás nagyobb átélését. Ennél csak annyival látok többet, hogy látszik, merhára utálta hogy idétlenkednie kellett a színpadon, és ez rokonszenvessé is teszi.
Firestone 2017 dec. 30. - 11:40:59
(601/742)
hanguktaekwondoo 2017 dec. 30. - 10:25:53
(600/742)
ööÖöö..izé.. engem senki nem gyanúsíthat meg azzal, hogy végignéztem egy gatyapõcös filmet! :-B
öö.. csak belenéztem--

Egy Kim Nam-gilt -gondolok itt a régebbi Kim Nam-gilre- nehéz túlszárnyalni, nem is biztos, hogy kell. Sokszínû kint a paletta,
Közép-Európa huszonöt év alatt nem tudott összehozni annyi jó színészt -akik között sokan mûvészek is- mint aKore egyéves felhozatala.
Más kérdés, hogy Közép-Európának már nem ez a dolga, ezen õk már tovább léptek.
Más a feladat, de ez ez szintén egy másik téma.

Ez a Soo-hyun véleményem szerint azért ilyen eladható, mert középszerû.
Az emberek nagy többsége nagyon kajálja a középszert, mert megnyugtató és nem okoz meglepetéseket.
Ez a csinos pofi mindig megnyugtatóan ugyanaz marad, és, Firestone -nal egyetértek, nem rossz színész õ.
Tehetségteleneket nem engednek kamera elé. magas a mérce, a profitveszteség pedig életük legnagyobb mumusa.
De Soohyun legény mint Bad Guy.. nos igen :-) más szint.

nekem a csávó kifejezéstelen arcával egy nagy bajom volt, a többit megbocsátom:
ezeken a mozdulatlan arclemezeken semmilyen rejtett érzelem nem volt képes áthullámozni.
Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor sikerült vmi olyasmit kipasszírozni magából, mimika nélkül, ami mondjuk egy Zo In-sungnak -most õ jutott eszembe- teljesen evidens.
A mozdulatlan arc mögött lezajló érzelem-tumultus, a kisugárzás ügyes manipulálása annak érdekében, hogy a figura legbensõbb világa is felcsillanjon a nézõ elõtt
mindez a mesterség egyik bámulatra méltó fogása és Soohyun ezt nem tudta kivitelezni.
Ez teszi összetetté a karaktert, ez inspirálja a nézõt gondolkodásra vagy várakozásra, ez vetít elõre olyan dimenziókat, melyek késõbb kibomolva gazdagítják a gyakran vacak forgatókönyvet.
Az árnyalt és/vagy eszköztelen játék menti meg sokszor a filmet és emel méltán magasba közepes stábmunkát.

Én ezt nagyon hiányoltam ebben a filmben -annál is inkább, mert egy már évszázadok óta itt dekkoló idegen bizony sok mindent meg kellett éljen, sok mindent kellett tapasztalnia.
Nekem olybá tûnt, mintha ez a csillagfiú terápiás kezelést igényelt volna, csincsá.
elfojtások, az autizmus enyhébb formája és vastag depresszió. a rejtett fajtája, amelyet nehéz felismerni a szüntelen ténykedés kacabajkája alatt, egyebek

A színésznõ sokkal ügyesebb volt, de gyakran õ is feszélyezetten játszott -béna rendezõvel, értelmetlen, semmitmondó jelenetekben és egy ilyen partner mellett nehéz maximumot nyújtani.
Mindenesetre nem volt rossz, hogy leforgatták és mindenki belerakta ami a puttonyban volt. meg mondtak érdekes dolgokat is, amire jó odafigyelni.

Ahogy nézem a werkfilmeket, a forgatás alatt legalább jó volt a hangulat
Nekem ez jobban is tetszik, mint a film nagy része :-))

https://www.youtube.com/watch?v=R1AQon_KgWM

https://www.youtube.com/watch?v=dbUzfy8Aw14
hanguktaekwondoo 2017 dec. 30. - 09:59:24
(599/742)
Engem szórakoztat az elemzés,
és ha másokat is, az még jobb ;-)
Az az LYn az hisztizett a desztinivel?
én akkor se tudnék kiadni ilyen hangokat ha a szõrömbe kapaszkodnék vki. tehetséges na.

szóval nyelvet nyújtasz.
Ezt megjegyeztem.
egy életre.
Min-Rin 2017 dec. 29. - 16:16:20
(598/742)
Tekintettel arra, hogy a sorozatnak még csak a kilencedik részét fogom nézni, az általad említett lényegi szakaszba még nem léptem. Amit eddig láttam, nem hozott lázba, egyelõre úgy látom, aránylag tisztességes iparosmunka. Nézhetõ, de semmi szenzácijjó. Régebben már írtam Kim Soo-hyunról a Secretly Greatly kapcsán. Abban az elpuskázott filmben - aki véletlenül ezután akarná megnézni, döntse el, egy szórakoztató vígjátékot, vagy egy véres akciótrillert akar, és ennek megfelelõen vagy az elsõ, vagy a második felét nézze meg, az egészet egyben semmiképpen nem ajánlom. Koreai utazásunk után pár héttel volt a film bemutatója, lépten-nyomon óriásplakátokon reklámozták, s amikor aztán itthon megnéztem, csak pislogtam, hogy lehetett ezt elõállítani. A koreaiak gátlástalanul keverik a mûfajokat, imádják lájtosan indítani a sorozatokat is, hogy aztán menetközben belecsapjanak a szinte horrorisztikusan sötét bosszútörténetekbe. Amit a Secretly Greatlyben mûveltek, az mégis példátlan. Na, mindegy. Kim Soo-hyun a bolondnak álcázott északi kém szerepében egészen jó volt - a film elsõ felében legalábbis - de kiemelkedõnek véletlenül se mondanám.
Mindannyian emlékszünk még Kim Nam-gil ezidáig utolsó remek alakítására a Bad Guyban. Ahogy a Sillában, ebben is lehetõséget adtak neki egy sorozaton belüli jutalomjátékra, a bolond megformálásával. Elkerülhetetlen a párhuzam megvonása: Nam-gil alakítása mellett Soo-hyun labdába se rúghat. Persze kérdés, hova állítjuk a mércét.
Szerintem átlagos tehetségû legény, és a csillagokból jött srácként se tûnik többnek, de megengedem, kinõheti magát a következõ részekben. Szegény, olyan kifejezéstelen arccal néz a világba, hogy az már túlzás. Mert igaz, ez a mi világunk, fõként a koreai, ahol a szerencsétlen négyszáz éve idõz, nem olyan vonzó hely, de ennél azért több érzést csiholhatna ki belõle.
A Coffee Prince orrpiszkálóján nincs mit beszélni: mindig, mindenben jó, mert nem csinál semmit, csak besétál, osztán már meg is teremtette a természetességet a jelenetben.
Ritka alkalom, - eddig három-négy ilyen történt velem - hogy egy sorozatot a nõi fõszereplõ miatt nézem. Jelen esetben Jun Ji-hyun miatt, mert ugyan Soo-hyun és õ nem sokra mennek egymással - de olyan nagyszerûen alakítja a nem túl okos, de nem is fejre ejtett fiatal nõt, olyan természetes humorról tesz tanúbizonyságot, hogy kiemelkedik a koreai doramáknál megszokott, férfiakat középpontba állító mûbõl. Bár a hideg futkos a hátamon, amikor rendszeresen elnyávogja magát hogy "sorry", de végeredményben az is illeszkedik a karakterhez.
Egyébként az anya, na az szuper! Visítva menekülnék egy ilyen nõ társaságából. Minden elismerésem a színésznõé.
A többiekrõl nem szükséges írnom, a véleményem nagyrészt megegyezik a tiéddel.

De most vallj színt! Mi az hogy Painter of the Wind? Mi történt? Belenéztél egy kosztümös, akarom mondani bõgatyás sorozatba???

Kedves firestone, megértelek. A sorozatokat én sem azért nézem, hogy elemezzem, de menetközben mégis rákényszerülök. Van hogy csak úgy magamban, van hogy igyekszem meg is fogalmazni. Olykor jólesik. :)
Firestone 2017 dec. 29. - 13:51:58
(597/742)
:))))) Még jó,hogy nem egyforma az ízlése az embereknek... Én kifejezettel kedveltem ezt a sorozatot. Bár én nem úgy ülök le egy film elé, hogy elemezem a dolgokat csak belemerülök... :)) A fiú direkt volt ugye olyan merev de nem olyan rossz színész Õ. Jókat mosolyogtam az elemzéseden... :P LYn-nek meg szerintem nagyon jó hangja Van. :P de ez az én ízlésem :)))
hanguktaekwondoo 2017 dec. 29. - 12:17:44
(596/742)
A filmzene az egy Song Shi-kyung dal kivételével kritikán aluli;
vmi hiszterikus nõ rezegteti állandóan hogy jú ár máj desztiní.., kihozta belõlem az állatot, ahogy a vonósok is.

juteszembe a címszereplõ teddy-bear énekelget is a vége felé,
egyáltalán nem rossz, amit csinál abban a pár percben.

Yoon Sang-hyun kitûnõ fõszereplõ lett volna.
A kontraszt kedvéért.
mivel jó színész, képes kifordítani a gúnyát és a merevség nála nem jelent érzelemhiányos állapotot.
Magánemberként nagyon elfogadó, ami minden szerepén átjön
színészként pedig mesterien játszik a lélek húrjain
és közben még hazudni sem kényszerül. mert megéli.

A vége olyan, amilyen
-kicsit túllihegik az itt maradást meg a túlzott távolságtartást a földi emberekkel, ahogyan a külsõ megjelenés, viselkedés jellegzetes vonulatait is.
Akik máshonnan jöttek, azokon nem látszik semmi különös. Erre vigyáznak is.

A távolságtartás szükséges önvédelmi célokat szolgál, illetve az emberek védelmét, akik még nem tanulták meg kezelni az ilyenfajta kapcsolatokat.
Ezáltal fájdalmak, akár tragédiák kerülhetõek el. A rendet óvni kell, a fejlõdési ciklusoknak idõt kell adni a kiteljesedéshez.
A vér és nyálkeveredés valóban fontos kérdés, azzal vigyázni jó.
De elvileg és gyakorlatban simán itt lehet maradni anélkül, hogy az ember idõ elõtt megkrepálna.
hanguktaekwondoo 2017 dec. 29. - 12:13:11
(595/742)
Aki vitte volna hátán a filmet, az a sátáni tekintetû Shin Song-rok lett volna -meg is tette, de hányszor!-

https://www.youtube.com/watch?v=b77Jol4hHMM

büdös Skorpió jupiter, Nap a határon, hozzá egy kegyetlen Bak Mars a csillogó távolságtartó Vízöntõ Holddal.
az egész képletet magához gyengéden magához öleli a redva skorpesz, a Nyilas csak pislog, igaz, akkor masszívan
-magánéletben sem egyszerû. de legalább nem gyilkol.

utána is néztem, milyen filmekben játszott még, hogy azokat elkerüljem.
Vhogy úgy vagyok vele, mint Woo Binnel: elhiszem neki,
csak ne lássam.
https://www.youtube.com/watch?v=mcETsxfUXB0

Megjegyzem, nyugodtan oszthatták volna rá az idegen szerepét és a gyilkosét pedig Soo-hyunra.
Sokkal paprikásabb opusz született volna. kasszasikerrel.
És a színésznõvel is forrt volna a levegõ.
Mindkettõnek elég jó drámai érzéke van. a nõrõl idõnként kiderült: jó a komikai vénája, ami Koreában ritka.
https://www.youtube.com/watch?v=cQH9QeWcR00

Shin Song-rok mesteri alakítása mellett ki kell emelni, mert megérdemli, Park Hae-jin munkáját is.
Az elején kénytelen volt idiotizmusba fullasztani tehetségét, aztán róla is kiderült, hogy komoly teljesítményekre képes.
A legkedvelhetõbb karakter kétségkívül az övé.
Egyébként is szeretem a nagyorrú embereket, bizalmat keltenek bennem az érzelem orientált népek
-kár, hogy vmiért a Hwi-kyung, amolyan kuviknak való nevet adták neki,
hozzá meg narancssárgára festett hajjal és neonrózsaszínre pingált ajkakkal kellett kamera elé állnia.
ezt a férfihoz méltatlan ötletet, illetve annak kivitelezését nem tudom mire vélni, vszleg hyung sem bocsátja meg egykönnyen a rendezõnek. és, tekintve, hogy hyung orra nagy és a szeme kellemesen gülü
igaza van.
én a helyében perelnék.

Mindenesetre õ is remek alternatíva lehetett volna a csillagcsávó szerepére. láthatóan kedvelik egymást a fõszereplõ hölggyel.
és ez -vagy ennek az ellenkezõje- mindig átjön az alakításokon.
https://www.youtube.com/watch?v=-yN0hXrQOTY

Néhány jelenetben, a vége felé, megjelenik ezen topik névadója, Yeo Woo-jin, visszaemlékezésekben, mint idõsebb testvér.
Yoo In-na, a kedves hörcsöglány, aki a sok plasztikai mûtét eredményeként most már úgy néz ki, mintha mindig náthás lenne, bizonyos, hogy sokat kínlódott legbelül a forgatás alatt.
mert õ bizony filmen kívül is az örök mellékszereplõ -egyszer kapott fõszerepet idáig.
Kedvelem ezt a színésznõt, mert bájos, jószándékú és tehetséges.

A Coffee Prince orrturkálós fazonja természetesen játszik, profi ez a csávó -a mellékszereplõket lehetne sokáig elemezni. megint õk voltak a jobbak, mint oly sokszor.
A nyomozó és az ügyész friss párosa elbírna egy külön sorozatot. a producerek helyében én megfejelném ezt a filmet ennek a szálnak a kibontásával
–amolyan agyalós, de nem álomriasztó krimivel.
skorpesz tesó is befigyelhet néha, az nem fog megártani a filmnek.
hanguktaekwondoo 2017 dec. 29. - 12:06:46
(594/742)
Tehát, akinek van türelme és érdekli az itt élõ, más bolygóról, csillagról, galaxisról érkezõ teremtmények élete, szánjon rá idõt, néhány értékes információmorzsát összeszedhet a végére.
de ez olyan, mint ma az aranymosás a Yukonnál.

A rendezõ elcseszte, a forgatókönyvíró nem tudom hogy tevékenykedhet nemzetközi streamre is kiengedett munkákban, és, sajnos,
nem tudom azt mondani, hogy a szereplõk ezúttal is aranyat csináltak a szarból.

Ebben egyrészt szintén a rendezõpáros a ludas,
másrészt a a fõszerepeket játszó színészek.
Ritka vád ez tõlem; koreai színészek gyakran mentik meg a gyatra cselekményt és gondosan retusálják a rendezõ szakmai szépséghibáit.
Minden tisztelet nekik.
De ez most nem volt így.

A vonzónak és titokzatosnak szánt csillagfiú szerepében karót nyelt Kim Soo-hyun alkalmatlannak tûnt a szerepre.
A rendezõ többszörös hibát követett el vele.
Attól, hogy valakinek tökéletesre -vagy annak tartottra- metéljük a fizimiskáját és ráparancsolunk, hogy "Soo-hyun, nézzél haver mindig mereven!" attól még a nem biztos, hogy az általunk választott személy a legmegfelelõbb választás.
-csak a szájszög-kunkorító mûtétet tudnám feledni; szegény Yoo In-na is vetemedett ilyesmire-

Elõször az volt a benyomásom, hogy hyung egyszerûen rossz színész és mindent arra raktak fel, ahogyan kinéz
és a sok merevedési zavar határozottan a performánsz rovására ment.

Hiteltelen jelentek garmada, egyhangon, monotonon elõadott monológok, nyögvenyelõs párbeszédek és rezzenetlen pofalemezek.
Ha én nõ lennék, engem ez taszítana, mert sem a férfi, sem az ember nem óhajtott megnyilvánulni.

Aztán megláttam a részeg jelenetekben és világossá vált, hogy -mivel a rendezõ utasításai szerint itt most nem kell mikrobit játszania- nem lenne ez a Soohyun olyan rossz.
Van civil karakterében ott az abszurd a Vízöntõ Hold miatt -többek között ezért is figyelhettek fel rá- de úgy tûnik, a rossz színészvezetés kudarcpályára viszi az alakítását.
hosszabb oldódási idõre van szüksége, mint az átlagnak.
Belenéztem A Producers c. KBS -felmagasztalásba és ott -bár egyes villanásokban hasonló figurát hoz- kifejezetten érdekelne, mit rak össze az ex-szellemlátó macskanõvel.

A rossz színészvezetés mellett a másik nagy balfogás a partnerek passzítása.
Ez a két ember egész egyszerûen nem illik össze.
Lehetett a forgatáson akármilyen jó a hangulat, ahogy a promo felvételek ezt mutgatják
végig átjött nekem, hogy hyungot teljesen hidegen hagyja a koreai szemmel nem túl vonzó színésznõ
-a hölgy alapjáraton túl szarkasztikus, hajlamos a mélabúra;
feltûnõen erõs benne a nyugati vonó, még több a tapasztalata és belül sokkal idõsebb, mint kívül.

Hyungot pedig az ilyesmi nem hozza lázba. több jelenetben szinte kényszeredetten fordul a hölgy felé.
nagymarha, mert az érett vadkörte nagyon finom tud ám lenni, sõt.

Hyungnak cheongsongi alma az esete, lelke rajta.
Sajnos, ezt a színésznõ is masszívan érzékelte, igyekezett is beleadni mindent s menteni a közös jelenteket, de ehhez két ember kellett volna.
Olykor szinte látszott, ahogy szegény nõ nekidurálta magát a jelenetek elején,
hyung viszont képtelen volt segíteni
mert -foglalkoztathatják õt akármilyen cégek és nyerjen akármennyi díjat
-még nem elég profi.
hanguktaekwondoo 2017 dec. 29. - 12:02:13
(593/742)
Végigpörgettem a You Came from the Stars c. sorozatot.
Vszleg mélyen megbántom az ezernyi csillagfiú-rajongót, de ez a 21 részes unalomverem Jang Tae-yoo rendezõ munkásságát illetõen mélyen a béka segge alatt enyészik.
a péjntör av dö vind jobb volt, na.

Az életmû eme értékesnek kikiáltott darabja több sebbõl vérzik, konkrétan a feléig igényesebb érdeklõdõ számára alig nézhetõ -a forgatókönyvíró Park Ji-eun vagy túlzottan szervilisen hajtotta végre az utasításokat vagy -és hajlok ezen feltevésre- egyszerûen nem pattant elõ elméjébõl egyetlen önálló gondolat sem.

A történet vázát ki ne ismerné, jó volt a reklámja: csávókám lepottyant 400 éve, aztán volt olyan béna, hogy nem húzott el idõben.
Ittragadt, beilleszkedett, sajnálta magát hogy milyen gány helyre került és várta a következõ aszteroidát, hogy megpattanhasson.

Eközben szemernyit nem változott, se kívül, se belül,
de nem is csinált semmi üdvöset a testi-lelki, legfõképpen szellemi sárban fetrengõ emberiség, vagy legalábbis a nemzet felemelése érdekében.

Noha ezt a filmben néhányszor igen szájbarágósan meg is magyarázzák a gondolkodni merészelõ nézõnek
de olyan halavány, mint a púder Ji-hyun kisasszony orráról ránk kacsintó szépségpöttyön.

Úgyhogy az elvtárs azzal töltötte ezt a négyszáz évet, hogy gondosan elkerülte a normális emberi kapcsolatokat és még vészhelyzetben sem avatkozott bele a dolgok sodrába
holott, mint késõbb ezt bõven láthatjuk,
képességeivel akár háborúkat és egyéb nyomorúságokat is bõven csendesíthetett volna.
De nem
neki nem keveredhet vére és nyála a népekkel.
ez a lényeg.
és erre vigyázni kell.

A tehát már alapból szimpatikus fõszereplõ egy alkalommal kivételt tesz és szívébe zárja -érkezéskor- az akkor tizenöt éves vígözvegyet, akinek nem engedi,hogy a szakadék szélén táncoljon.
A csávó késõbb is ilyen ellentmondást nem tûrõ volt, ebbõl virágoztak ki az izgalmasnak szánt jelenetek.

Az izgalom nálam a 10.rész környékén hágott a tetõpontra
-egyszerûen nem tudtam eldönteni, megvárjam -e a következõ jelentet, vagy rögtön, azonnal, abban a pillanatban
kapcsoljam ki a gépet.


A 10 .rész után vmi megmozdul é a film utolsó, nagyjából 5-6 részében nemcsak történnek dolgok, hanem hasznos információkat közölnek az itt élõ idegenekrõl.
Ezen információk miatt, no meg a felpörgött cselekmények kedvéért érdemes átunatkozni az elsõ tíz részt.

Mert a sorozat, egyes jelenetekben, nem mond ám hülyeségeket.
Maryu 2017 dec. 28. - 22:05:12
(592/742)
Ez a film nagyon jól hangzik. Köszi szépe. Rácuppanok ahogy a végére érek annak, amit most nézek.
Min-Rin 2017 dec. 28. - 19:54:19
(591/742)
Ne tessék nevetni, hiszen nyilván senki - beleértve a film készítõit - nem gondolta hogy egy vágás elég lenne. :)) Mégis, egy gengsztert ilyen helyzetbe belerántani elég éles váltás ahhoz, hogy a történet érdekes legyen.

Ez a Kate nem tetszik, a légies koreai sámántáncos asszonyság annál inkább.
hanguktaekwondoo 2017 dec. 28. - 19:15:14
(590/742)
A fizikai tenyéren lévõ sorsvonal sérülése nem elegendõ ehhez a nagy váltáshoz :-))
de a filmötlet remek, biztos jól sikerült a kibontása.

Mudangról nekem ez jut ezembe
https://www.youtube.com/watch?v=Danrb5rP9Tw

meg a varázslóasszony
https://www.youtube.com/watch?v=ubRo6V4aUc8

ez utóbbi felülmúlhatatlan.
A kis hölgy nagyon ráérzett, együtt rezgett a szellemi tartalommal.
Volt néhány salpurihoz szerencsém, de ez magasan az összes felett.
EZ salpuri.

Egyébként ez az energiával szövés-fonás nem ismeretlen Nyugaton sem, bár kevésbé kifinomultan és korántsem vissazfogottan jelenik meg a produkciókban, mivel az irányzat modern.

https://www.youtube.com/watch?v=BW3gKKiTvjs

https://www.youtube.com/watch?v=-1pMMIe4hb4
Min-Rin 2017 dec. 28. - 17:58:18
(589/742)
Most, hogy távolodunk a Karácsonytól, talán nem botránkoztat meg senkit, ha felhívom a figyelmet a Man on the Edge c. mozifilmre. Pár napja készültem el a magyar felirattal.

A Man on the Edge (Baksoo Gundal,박수건달) fõszereplõje egy bûnbanda fõnökének jobbkeze, akinek egy alkalommal a riválisával való harc során kés sebzi meg a tenyerét. A sérülés megváltoztatja az sorsvonalát. Háromnapos alvás végén rémálomból ébred telefonjának hangjára, majd különös dolgot tapasztal: úgy érzi, követik. A vonakodó gengsztert különös dolgok érik, egyre-másra kapja a furcsábbnál furcsább figyelmeztetéseket, végül kötélnek áll. Ettõl kezdve kettõs életet él, továbbra is tagja a bandának, ám sámánként is tevékenykedik. Ellenségei igyekeznek felfedni kettõs életét, riválisa ilyen módon igyekszik lejáratni ellenfelét. A magyar cím nem csupán a fenti kettõsségre, hanem a valós világ és a szellemvilág határán tántorgó - és közvetítõ - emberre is utal, sõt azt is jelzi, hogy egy bûnözõ hogyan lesz segítõje rászorulóknak.
A film vígjáték, de ahogy koreai alkotások esetében már sokszor tapasztaltuk, melodrámai elemekben is bõvelkedik, tehát hol nevetünk, hol elérzékenyülünk rajta. A fõszerepben Park Shin-yang most sem okoz csalódást. Ez a nem éppen szép fickó remek, kifejezõ arccal és tekintettel, fõként pedig nagyszerû átéléssel képes drámai és vígjátéki szerepek megjelenítésére.
Dél-Koreában minden korábbi tiltás ellenére továbbra is él a szokás, hogy nehéz élethelyzetben sámánhoz fordulnak segítségért. Nemrégiben arról olvashattunk, hogy az ötvenmilliós Dél-Koreában hozzávetõlegesen egymillió sámán (mudang 무당, baksu 박수) tevékenykedik. A nehezedõ gazdasági helyzetben nyilván megnõ azok száma, akik munka nélkül maradva megélhetési sámánok lesznek, ugyanakkor nõ azoknak a száma is, akik igénylik az ilyenféle segítséget.
A Man on the Edge a 2013-as (23.) Fukuokai Nemzetközi Filmfesztiválon a Kumamoto-díjat kapta.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=Z91gw_Vc9Xo

Elsõsorban terjedelme miatt ide most nem illesztem be a koreai sámánsággal kapcsolatos ismertetõt, amit a téma iránt érdeklõdõk az alábbi linken olvashatnak el, ahol a felirat letöltési lehetõsége is megtalálható.
http://uticelkorea.blog.hu/2017/12/26/hatarmezsgyen
Min-Rin 2017 dec. 27. - 22:43:36
(588/742)
Hallgattam, tényleg jó. :))
감사합니다
hanguktaekwondoo 2017 dec. 27. - 14:39:23
(587/742)
Kellemes, tartalmas szórakozást nyújt,
inspirál
vagy csak pihentetõ háttérként hullámzik ez a koreai rádió, illetve az általa sugárzott melódiák.

Aki szívesen töltené idejét egy koreai sorozat kellõs közepén ;-)
csak kattintson ide
http://onlineradiobox.com/kr/kmstudioclassical/playlist/?cs=kr.kmstudioclassical&played=1

az élmény garantált :-)

/Figyelem: itt nincsen kéjpop, kiégett szexuális rítusokra emlékeztetõ hangeffektek, nyálfolyatás meg monoton õrjengvények.
aki ilyenre vágyik, annak ízlését kiszolgálja a megszámlálhatatlan, ilyen jellegû, zenének nevezett cummogásokat napi 24 órában öklendezõ internetes rádió, melyek szintén Koreából csápolnak./

a fenti streamen zenét adnak
nagyjából ilyesmit
https://www.youtube.com/watch?v=g64pCotDtAw&list=RDEM86nj67zKnHxek0EqJwrWXA

https://www.youtube.com/watch?v=n40NyaUxmcY
Maryu 2017 dec. 25. - 21:54:10
(586/742)
Nagyon boldog Karácsonyt!
Min-Rin 2017 dec. 24. - 11:08:22
(585/742)
Áldott, békés Karácsonyt minden erre járónak!

https://www.youtube.com/watch?v=4Cwb4BY_erU
Firestone 2017 dec. 24. - 08:55:51
(584/742)
Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)))
Min-Rin 2017 dec. 23. - 20:29:51
(583/742)
"8076 amatõr muzsikus zenélt együtt Szöulban, amivel megdöntötték az eddig fennálló ausztrál világrekordot.

8999-en voltak jelen a kísérletnél, és bár a Guinness felügyelõbiztosa nem mindenkit vett figyelembe, még így is megdöntötték az eddigi 7224-es rekordot, amit Brisbane-ben állítottak fel. A mûsoron egy Elgar-darab, a Pompa és fény induló, a dél-koreai himnusz és további két mû szerepelt. A közös zenélésnek a rekorddöntés mellett más oka is volt, a közelgõ pjongcsangi olimpiára szerették volna felhívni a figyelmet a szervezõk."
https://papageno.hu/intermezzo/2017/12/ez-a-vilag-legnagyobb-zenekara/

Az óriási zenekar egyházi zenekarok amatõr zenészeibõl állt össze.
http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20171217000210

https://www.youtube.com/watch?v=dljq168o60s

Középpontban a klarinétos. :)
https://www.youtube.com/watch?v=FiA8BWjLriI