metal4ever 2013 júl. 09. - 15:40:22
(187/407)
http://filmtekercs.hu/fokuszban/tullepte-a-negyedmilliard-dollart-brad-pitt-filmje ez csak 1 cikk de sok fele írják. Tuti nem B kategóriás lesz mert Brad Pitt mint láthatod nem csak színészként van jelen ebben a projectben másrészt ha olvastad a könyvet bõven van mivel folytatni, és habár nem olyan ez se mint a könyv még is abból merít rendesen. És még van jó pár jó lehetõség abba a könyveben amivel tudnának még újjat mutatni a zombis filmek körében
greeen 2013 júl. 09. - 14:15:38
(186/407)
A legenda vagyok abszolute nem hasonló témájú film. Annyiban hasonló hogy abban egy vírus miatt tulajdonképpen az emberiség teljesen megsemmisült. A reménytelenség meg azért érzõdik jobban abban a filmben mert az egy alapvetõen posztapokaliptikus film, a remény már meghalt tulajdonképpen... Ez pedig nem az. spoiler.: Itt van remény, van vakcina is stb, és lesz is ha a könyvhöz valamilyen szinten hûek maradnak.
rosa.love 2013 júl. 09. - 13:56:01
(185/407)
SPOILER van benne
A film hatásvadász, de nem kellõképp hatásos, így tudnám összefoglalni. Pl. a Legenda vagyok c. hasonló témájú film sokkal "nagyobbat ütött", sokkal jobban át lehetett érezni a reménytelenséget, pánikot.
Alapvetõen nem pénzkidobás beülni rá, sõt, nagyon látványos és élvezhetõ, de valahogy nem az igazi.
És azt megjegyezném, hogy ez az "oltsuk be magunkat halálosbetegség-koktél vakcinával, hogy ne támadjanak ránk a zombik", több logikai kérdést is felvet, de inkább nem mennék bele, mert nem vagyok orvos...de...csak én érzem úgy, hogy ez baromi erõltetett? És amikor lezuhan a gép, és persze, hogy a félkarú nõ és a pasi is túlélik, és persze, hogy pont ott van a közelben 5 percnyi sétára az a kutatólabor,amit keresnek...hagyjuk már.
Természetesen nem zárták le a végét, hadd legyen öt folytatása. Néha csinálhatnának filmeket szívvel-lélekkel is, nem csak azt szem elõtt tartva, hogy mennyit fog tejelni a közönség.
Popcornnal egy hûvös moziterembe menekülve a hõség elõl elmegy, de még egyszer nem nézném meg, az hét szentség.
Carolin80 2013 júl. 09. - 11:50:53
(184/407)
a Prometheus a marketing költségeket is figyelembe véve, kb fele ennyibõl készült mint ez a film. És amúgy nem is lett igazán sikeres, sõt... A nyitás után megizzasztotta kicsit a producereket a visszaesés...perdig csak a következõ hétre 50% os volt a visszaesés, a Z világháború meg harmadára esett vissza...
10 nap alatt 300 millió? huhh van film ami 3 -4 nap alatt hoz ennyit simán... (Éhezõk viadala, Bosszúállók, Potter filmek, Karib tenger sorozat stb stb). Egyszerûen arról van szó hogy elmaradt a hatalmas bukta amit mindenki jósolt (pl. John Carter )a Z világháborúnak, és az elmaradt nagy veszteség egyfajta nyereségként értékelendõ annak fényében , hogy milyen bonyadalmakon ment keresztül az egész project. Ez eleve biztató dolog. Hogy lesz a folytatás? Hát az még nagyon képlékeny . A filmnek akkor van folytatása ha nekiállnak a munkálatoknak és nem akkor mikor elejtik, hogy esetlegesen terveznek egy következõ részt... A Paramount nem jelentett be szerintem amúgy sehol sem hivatalosan olyant hogy készül a folytatás hamarosan...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 09. - 11:33:48 8/10 Előzmény metal4ever
(183/407)
Ez tuti biztos? Ha lesz folytatás azzal is 7 éven át fognak szórakozni? :D Nem hiszem, hogy lesz ennek folytatása, ha meg lesz az nagyon B kategóriás lesz, vagy rosszabb.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 09. - 11:31:54 8/10 Előzmény metal4ever
(182/407)
Magáról a zombi szóról volt szó, és a 12mp-es idõtartamon belül végbemenõ biológiai halálról (ami lehetetlen,de zombinak azokat nevezzük akik ilyen halált haltak s majd ezután változtak át). De vita lezárva, legyenek zombik...író által megteremtett új dolog, kész.

A 2004-es Holtak hajnala pedig az egyik legjobb zombis film amit láttam eddig, ott zombik vannak + a történet is nagyszerû. Köszönjük meg Snyder-nek hogy legalább azt jól megcsinálta.
metal4ever 2013 júl. 09. - 10:50:04
(181/407)
Jah és a Paramount bejelentette, hogy lesz folytatás !
metal4ever 2013 júl. 09. - 10:47:24
(180/407)
...ez egy zombis film. Csak felrúgja a hagyományokat és megpróbál újítani. Errõl van szó. Meg úgy beszél itt mindenki, mintha ez lenne az elsõ olyan zombis film ahol rohangálnak a hullák. (pl. Holtak Hajnala 2004-es remake-je, vagy Holtak Napja 2008-as verziója és újabban Kaptár filmekben is lemûvelnek fura dolgokat.)

1. Már a címben ott van a "Z"
2. Attól mert gyorsan alakulnak át attol még meghalnak. Halálhoz nem kell hosszan szenvedni egy szívroham is hamar megölheti az embert.
3. Volt a filmben egy jelent amikor egy elégetett hullának keze még mozgott hol ott már az egész teste elégett. akkor az nem zombi ?
4. A zombik hullák vagy is elkezdenek egy idõután foszlani. Ez egy gyorsan terjedõ vírus és nem hosszú ideje zombik ebben ez az alakok, szóval még korai várni, hogy rothadó végtag nélküli zombik mászkáljanak, max a folytatásban.

Szóval az van tév hitben , hogy ez "nem zombis film"
Carolin80 2013 júl. 09. - 08:45:39
(179/407)
Igen és ez azt jelenti hogy mérsékelt a siker. De reméljük a folytatáshoz elég, bár közel sem biztos.Annak ellenére hogy a nyitó héten elég jól produkált (de sokkal de sokkal jobban is lehetett volna). Ennél sokkal kevésbé beharangozott filmek majdnem fele ekkora költségvetéssel hoztak ilyen bevételt ezerszer kisebb felhajtás nélkül. Lásd például a 2005-ös Világok harca (War of the Worlds) filmet. Na most a film 190 millió dollárba került. Ebben nem szerepel a marketing költség ami kb 60-70 millió dollár volt. Ez azt jelenti hogy 250 millt kellene hozni mindenképpen. Ugye az eddigi kb 370 milliós bruttó bevételrõl azt kell tudni, hogy ez a jegypénztáraknál összesített bruttó bevétel. A mozikat 50% illeti meg, tehát a film nettoban a készítõknek jelenleg 180-190 milliót hozott kb. Bukta már tuti nem lesz, de biztosan sokkal többet vártak volna tõle.
4/10
joey90 2013 júl. 08. - 19:46:09 4/10
(178/407)
Nagy csalódás. Ha már Brad Pitt vállalta a fõszerepet, gondoltam csak minõségi film lehet. De ez enyhén szólva viccesre sikerült. 4/10
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 08. - 07:53:54 8/10
(177/407)
tudom, hogy valójában nem tudna bekövetkezni ilyen xD meg a feltámasztást se kihangsúlyozni akartam, csak elvileg itt is beáll a biológiai halál a filmben+ az átváltozás 12 mp alatt...téma lezárva :D
greeen 2013 júl. 08. - 07:13:20
(176/407)
Akkor olvasd tovább a cikket...

"A filmbéli zombik típusai

A modern horror történetekben a zombiknak két fõ típusa létezik: a feltámasztott halott, illetve a zombivá vált élõ." tehát nem kell feltámasztani a halottat hanem az élõ átalakul egy élõhalottá...

De nem is értem miért kell belemenni ebbe, olyan mintha egy létezõ esettanulmány lenne.:) Elõször az az alapséma, hogy mindenki felfogja zombi semmilyen formában nem létezik. Az hogy van egy nagyon régi mítosz arról hogy mi a zombi és milyen kritériumoknak kell megfelelnie pontosan, azért legyünk õszinték elég nevetséges lenne. Készül egy film amiben egy vírustól ez történik az emberi szervezettel. Nem az õsi mágiával megidézett, napok után feltámadó zombik, és nem is a kedvencek temetõjébõl elõsétáló élõhalottakról szól. Itt van egy film amiben egy ilyen mutáció történik és ezt zombinak nevezik a filmben az emberek, az õsi félelmeik miatt és nem azon fognak vitázni mielõtt elnevezik õket, hogy vajon pontosan megfelel e a megnyilvánulása az 1900-as évek elsõ némafilmjeiben szereplõ fogyatékos holdkóros zombiknak, vagy hogy úgy táncolnak e mint Michael Jackson Thrillerében. Bocsásd ezt meg nekik, hogy nem másképp nevezték el emiatt õket...De ne komolytalankodj már :). 12 másodperc, 12 nap és 12 év alatt se tudna ilyen bekövetkezni, mert egy filmet látsz egy merõben kitalált és lehetetlen jelenetekkel. Nincs mihez ragaszkodni , mert nincs valóságalapja. Olyan biokémiai reakció nem megy végbe egy élõ szervezetben, hogy meghal, majd a holttest feltámad és igaz rohad mert nincs vérkeringés se semmi, de azért mászkálgat. Sokkal irreálisabb dolgok szólnak ilyen marhaság ellen, minthogy azon kellene elgondolkodni, ha lenne ilyen vírus mennyi idõ alatt változnának át. Nem kell megfelelni a vudu papok -tól származó zombiknak. Jó, lehet pár vudu pap majd visszakéri a jegyét a mozipénztáraknál de hát vállalni kell majd ezt a kockázatot is...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 08. - 01:54:26 8/10 Előzmény greeen
(175/407)
A cikk-ben is leírják, hogy biológiai halál után újjáélesztett holttest, tehát biológiai halálnak mindenképp be kéne következnie ha zombikról beszélünk, harapás után 12mp...ennyi idõ alatt ez be tud következni meg még az átváltozás is megy? nagyon durva vírus lehet a filmben
greeen 2013 júl. 07. - 17:07:45
(174/407)
nevetséges nem nevetséges, ma már a filmes vámpírok sem koporsóban alszanak és nem változgatnak át denevérré, a Zombik sem tyúklépésben járnak kimeresztett karokkal nyöszörögve, a godzillák sem a hegybõl kelnek ki hanem atomkísérlet szüleménye, És az ördögöt sem patával meg szarvval ábrázolják minden esetben.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 07. - 15:59:39 8/10
(173/407)
az volt az elsõ hogy elolvastam a wikipédiát :'D de azért köszönöm...szerintem akkor is nevetséges, hogy zombiknak vannak nevezve ezek a baromigyorsan futni tudó fertõzött emberek, én nekem a zombi szóról régen is csak a lassú tempó és rothadó test jutott eszembe...
Acca 2013 júl. 07. - 12:39:45
(172/407)
Sziasztok,

Nekem is tetsztett a film. Csak egy gondolat.

----SPOILER----

Arra gondolt valaki még, hogy valószínûleg a spanyol kissrác (talán Tommy) is azért tudott megmenekülni az emeletes házból az elején, mert õ is halálos betegségben szenved? Csak éppen még nem tud róla...
Egy olyan kis lakásban nem sok esélye volt túlélni a támadást és még az apja is egybõl megfertõzõdött. Õ sprintelt elsõnek Pitt után a tetõn.

Vagy csak egy kis mini Chuck Norris a srác? :)
greeen 2013 júl. 07. - 12:07:10
(171/407)
Annyival tudd többet hogy van aki összevissza beszél, és az máris többet tud ha elolvassa. Én nem mondtam azt, hogy ezek a filmben lévõ lények nem felelnek meg a filmes zombi kultusznak.
offtopic
zottyo534 2013 júl. 07. - 11:56:46
(170/407)
Ha az író azt mondja, hogy zombi, akkor miért nem zombi?
http://maxbrooks.com/books-wwz.php
A wikipédia mennyivel tud több tudományos hátteret a zombikról, mint bárki más?
greeen 2013 júl. 07. - 11:46:22
(169/407)
Az elsõ bekezdés Freddy hozzászólása, csak nem tettem idézõjelbe. Arra próbáltam utána válaszolni.:)
greeen 2013 júl. 07. - 11:40:39
(168/407)
Ez nem horror meg nem is zombis film.
Ez egy akciófilm sok drámával és egy nagyon csipetni horror-al de az is csak az 1-2 helyszín miatt van.
Zombik-nak se nagyon nevezném ezeket, inkább csak fertõzötteknek, az tény hogy zombikból is több fajta van de ezek NEM zombik, és igaz a filmben is elhangzik a zombi szó de a csak az emberi butaság és tudatlanság miatt volt. Ezek fertõzöttek, nem zombik. És ez a 12 mp-es átváltozás során meg is mutatkozik + zombik ne fussanak gyorsan, épp azért zombi a zombi hogy lassúak és éheznek a húsra, de miközbe mennek is rohadnak meg mivel biológiai halált éltek így épp, hogy lassúnak kéne lenniük. A 28 nappal késõbb és a Legenda vagyok "lényei" is CSAK fertõzöttek, nem zombik. Ez a feltételezés hibás úgyhiszem.
Na zombik vannak pl a Walking dead-ben, látod azok biztosan zombik. :D
Szóval aki szerint ez horror vagy/meg zombis film az nagyon el van téved

Elõször is magáról a zombiról nem sok fogalmad van, ha ragaszkodni akarsz a klasszikus Zombi legendához. Ha a Zombik kultikus mivoltát néznénk akkor a Walking Deadnek sincs semmi köze a Zombikhoz. Merthogy a zombi a vudu hitbõl származik! Egy halál után újjáélesztett, papok által erõs mágiával feltámasztott szolgalelkû lény. Ennyi. ez egy vallástörténet amibõl ötleteket vettek könyvek és filmek. Innentõl kezdve, ebbõl a mitológiából ezerféle zombitörténet lett, és nem a te megállapításod fogja ezt már bekategorizálni, hanem a rendezõk szabad akarata. Ez olyan minthogy vámpír mint legenda az maga az Õs sztori, a Drakula gróf, de már a filmekben a rendezõk eljutottak a Blade szerû filmekig is és had ne folytassam. A Zombiból mint jelenségbõl egyetlen közös dolgot hagytak meg a filmesek meg a könyvek minden esetben. Mégpedig nem feltétlen a meghalás utáni feltámasztást, hanem ami a végsõ eredményt illeti. Egy olyan humanoid ami valami oknál fogva elvesztette éntudatát, személyiségét. Ezt okozhatja vírus is halál nélkül. A 28 nappal késõbb lényei megfelelnek a filmes zombi kultusznak. A Legenda vagyok-ban semmilyen szinten sem, mert egy új értelmes éntudattal rendelkezõ lény született...

De akár olvasd el wikipédián is mert ez le van írva részletesen. angolul és magyarul is...

http://hu.wikipedia.org/wiki/Zombi