bigfoot 2013 júl. 07. - 11:34:41
(167/407)
zombivá válás elõtt megkéne halniuk és utána visszatérni :) , itt ez kb 10 mp alatt lezajlik :) , említik hogy fejlövés végez csak velük, szóval ezek is zombik - csak gyors zombik, mivel lassu zombival nehéz látványosan bemutatni egy filmet arról hogy kitör a pánik , walkind dead is csak az utána történt eseményekkel foglalkozik, a könyvben nagyon jól leírták, de megfilmesíteni nehéz lett volna azt hogy egy - két zombiból lesz kb 10 millió ha lassúak
offtopic
Marcipáncica_ 2013 júl. 07. - 11:29:42
(166/407)
Ez is jogos, bár az tény hogy ezeket a filmeket azért a közvélemény a "zombis" filmekbe kategorizálja, míg mi akik jobban belemerülünk a témába (elég csak pár Walking dead-es fórumba belenézni) már kategorizálunk, meg filozofálunk azon hogy mitõl zombi a zombi, és melyik az "igazi" zombi, avagy mit csinál, hogyan viselkedik egy zombi. Néha ez már-már olyan szintig fajul, hogy a zombi szervezet kalciumszintjérõl és csontok törékenységérõl szól a történet... de valljuk be, az emberek 90%-ának ez csak egy "zombis film". :DD
offtopic
zottyo534 2013 júl. 07. - 11:26:29
(165/407)
Attól függ, hogy mivé válnak a vírusfertõzéstõl. Ha zombivá, akkor zombis film, ha vámpírrá, akkor vámpíros film, ha farkasemberré, akkor farkasemberes film, ha meghalnak, akkor katasztrófafilm.
offtopic
Marcipáncica_ 2013 júl. 07. - 11:23:28
(164/407)
Igen-igen, a társadalomkritikában ott a pont. A többiben is egyet értek.
8/10
_Freddy_ 2013 júl. 07. - 11:04:08 8/10 Előzmény Vad
(163/407)
Félelem is volt benne, ne mond hogy nem, a többire meg válaszoltam az ezelötti hozzászólásomban.

ÉS NEM LESZ 2. RÉSZE. Ez egy jó lezárás volt, megvan a fegyver a fertõzöttek ellen is innentõl már az embereknek nyert ügyük van. És ha akarnának se lenne második rész, ezzel is már 2006 óta szórakoztak és csak most mutatták be, értelmetlen lenne a folytatás, remek lezárás volt.
8/10
_Freddy_ 2013 júl. 07. - 11:01:38 8/10
(162/407)
Ez nem horror meg nem is zombis film.
Ez egy akciófilm sok drámával és egy nagyon csipetni horror-al de az is csak az 1-2 helyszín miatt van.
Zombik-nak se nagyon nevezném ezeket, inkább csak fertõzötteknek, az tény hogy zombikból is több fajta van de ezek NEM zombik, és igaz a filmben is elhangzik a zombi szó de a csak az emberi butaság és tudatlanság miatt volt. Ezek fertõzöttek, nem zombik. És ez a 12 mp-es átváltozás során meg is mutatkozik + zombik ne fussanak gyorsan, épp azért zombi a zombi hogy lassúak és éheznek a húsra, de miközbe mennek is rohadnak meg mivel biológiai halált éltek így épp, hogy lassúnak kéne lenniük. A 28 nappal késõbb és a Legenda vagyok "lényei" is CSAK fertõzöttek, nem zombik. Ez a feltételezés hibás úgyhiszem.
Na zombik vannak pl a Walking dead-ben, látod azok biztosan zombik. :D
Szóval aki szerint ez horror vagy/meg zombis film az nagyon el van tévedve.
greeen 2013 júl. 07. - 06:44:56
(161/407)
Az erõs társadalomkritikától azért messze van ez a film. Inkább csak egy kevés irónia van benne ilyen irányban. A szórakoztatás az elsõ cél. Jaaa , a legenda vagyok soha nem volt Zombis film .:) Vagy ma már minden olyan embert akit valamilyen vírus megfertõz és meg se kell halnia, azt zombinak nevezünk?:) Amúgy én se nevezném ezt horrorfilmnek. Bár érdekes , hogy az a nézet alakult ki manapság, hogy azok a filmek a horrorok amik tele vannak jumpscare elemekkel. De ez hülyeség, mert régen egy ilyen filmtõl a mozi totál szétparázta volna magát.1960-as évekre gondolok. Pl Hitchcocks madarak ami azért minõségi is volt abban az idõben. Eltekintve a sok ezer hasonló gagyitól abból a korból. Minek felelne az meg ma? Majdhogynem egy közepesen gyenge horrorelemeket tartalmazó thrillernek. Megváltoztak az ingerküszöbök kissé. Ez itt a fõ ok.
bigfoot 2013 júl. 07. - 06:30:02
(160/407)
Hát igen, mivel itt semmi vér nincs, és inkább rengeteg távoli képet mutat be horrornak nem lehetne nevezni, horror részek vannak benne ( lépcsõház,labor ) ez inkább akció és dráma ahogy lent írták , de ez nem feltétlenül baj hogy nem egy agyatlan darabolós horrort kaptunk, abból már van elég..
Marcipáncica_ 2013 júl. 06. - 21:28:38
(159/407)
Az az igazság hogy már az elõbb sem mentem ebbe jobban bele, egyszerûen mert nincs kedvem vitázni.
Ha valaki "horror film"-re számít, az szerintem csalódottan jön ki a moziból. Ez a film kevésbé horror, sokkal inkább dráma + akció erõs társadalomkritikával... de valóban: horrort is nyomokban tartalmazhat.
Szóval aki hentelésre számít az nézzen klasszikus zombifilmet. (Bááár, itt jegyezném meg hogy kedvenc zombis filmjeim ill sorozatom: Legenda vagyok, 28 nappal késõbb, walking dead..stb SEM sorolhatók csupán a horror kategóriába. Durva plusz mondanivaló és emberi dráma van mindben.)
cellasto 2013 júl. 06. - 20:38:24
(158/407)
szerintem a zombis filmeket lehet sorolni a horror kategóriába.
bár kb 25 éve nem csináltak klasszikus értelemben vett horror filmet.
10/10
Dean88 2013 júl. 06. - 20:04:04 10/10
(157/407)
Ez egy állati jó zombis film. Végre nem a megszokott sablonok ( behúzódunk egy épületbe aztán megunjuk és kitörünk)hanem váratlan akciódús és izgalmas jelenetek. Nagyon állat !!!!!! :D
Marcipáncica_ 2013 júl. 06. - 19:36:58 Előzmény Vad
(156/407)
Ez nem horror film.
metal4ever 2013 júl. 06. - 11:12:03
(155/407)
Nos, igen...azt én is észre vettem az elsõ elõzetesnél, hogy ez nem teljesen fog a könyvre hasonlítani. Inkább úgy lehetne mondani, hogy összehoztak egy saját történetet, aminek alapjául a World War Z címû könyv által megteremtett világban játszódik (pár apró eltérések vannak azért...mert a könyvben nem alakultak ilyen gyorsan át a fertõzöttek, és még a klasszikus totyogós lassú zombik vannak, bár a filmnek nem ártott ez a pár változtatás). Bár én elsõnek arra számítottam, hogy hosszabb film lesz, és esetleg több helyszínen is fog játszódni, mint ahogy a könyv is bemutatott sok helyet és eseményeket. Na de majd a folytatásban biztos lesz még jó dolog...:))
bigfoot 2013 júl. 06. - 09:17:01
(154/407)
A héten néztem meg 3D ben, még tavaly nyáron olvastam a könyvet ami nagyon tetszett, folyamatosan követtem a friss híreket a filmrõl és már az elsõ trailernél láttam hogy ez nem könyv adaptáció lesz, csupán a névben. Pár hete olvastam Brooks nyilatkozatát hogy ez nem az Õ könyve, csupán a nevét és egy két dolgot használ fel. Szóval úgy ültem be a filmre hogy nem volt nagy elvárásom .
Összeségében nagyon tetszett, jó kis post apoc hangulat, akció, horror elemek, nem értek azzal egyet hogy Brad Pitt rambo lenne, ugyanis mindig kísérték , vele voltak a katonák, egyedül a legutolsó jelenetnél maradt egyedül. az viszont igaz hogy a többi szereplõ csak statiszta volt , de ennyi fért bele 2,5 órába sajnos, lehetett volna picit hosszabb :)

SPOILER
végre nem voltak benne hülye jelenetek mint minden Zombis filmben , pl 28 hónappal késõbb, mikor egyedül hagyják a fertõzött csajt egy katonai álomáson.. .
ebben a filmben jók voltak hogy egybõl megzsarolták Brad Pittet és amint azt hitték hogy meghalt kidobták a családját stb
A végét elfogadtam , ez is egy irány , könyben ilyen nem volt ,remélem folytatják , könyvbõl még tudnak meríteni storykat :)
SPOILER OFF


Szóval Én mindenkinek ajánlom , moziban nézõs , 3D egy két jelenet miatt állat
metal4ever 2013 júl. 05. - 15:38:06
(153/407)
"Vad" véleményével annyiban egyet értek, hogy ez nem egy horrorfilm. Ezt ráagaták mert csak zombik vannak benne. De ezt nem lehúzásból mondom mert nekem nagyon tetszik a film. A könyvet is olvastam és azt is csak ajánlani tudom. Nos, a film egyszerre ötvöz több stílus jegyet. A hagyományos zombi filmekkel ellentétben itt nem horror-ra mentek, hanem inkább amolyan akciófilm jellegû dologra, de még ebbe se illik bele teljesen. Innen is onnan is csipeget a mûfajra nézve. Van benne uygan horror (pl. a külvárosi tömbházas rész az eléggé horror-ba illõ rész volt szerintem). De emelett jelen van az egészet átövezõ katasztrófafilm jelleg is, és nem utolsó sorban dráma. Nagyon jól eltalálták a hangulatát is az egésznek. És aki olvasta a könyvet az tudhatja, hogy van némi társadalmi kritikai is a háttérben. Persze a filmben ez annyira nagy mennyiségben nincs jelen. De ez egy kifejezetten jó film. Én vártam már régóta :))
greeen 2013 júl. 04. - 15:16:44
(152/407)
Hát azt a karaktert amit neki kellett hozni azt szerintem nem volt nagyon nehéz. Nem kellett átesnie komoly jellemfejlõdéseken. Ezt a legtöbb színésznõ simán hozza. Azt hogy mennyire jó színésznõ csak akkor tudnánk meg, ha kapna egy olyan szerepet is egyszer...
1/10
Vad 2013 júl. 04. - 14:34:29 1/10
(151/407)
Kiakartam emelni Daniella Kertesz szineszi tevekenyseget, na ot szivesen latnam majd mas filmekben. Rendesen hozta a karakteret.
1/10
Vad 2013 júl. 04. - 14:22:32 1/10
(150/407)
Ez egy B kategorias horror film. Aki szereti(szerette, mert mar nem igen keszitenek jo horror filmeket), annak egyes reszei bejonnek, de osszessegeben atveres az egesz.
Sajna ma mar a meglevo technikai lehetosegekkel manipulalnak, ami keves elmenyt nyujt, felni meg szimplan a hangoktol, kamerarangatastol, kozeli jelenetektol kevesen fognak.

Mennyire is kell a felelem egy ilyen tipusu filmnel? Nagyon. Ez lenne az alap. Helyette a mindent megerto es elfogado papucs ferj foszereplo adhat nemi remenyt, de nem ad.

A maszkok jok, de azok mar mindig jok. A masodik reszet otthon nezem majd meg, nem moziban.
8/10
Catharin 2013 júl. 04. - 12:01:30 8/10
(149/407)
Mindenki úgy lehúzta ezt a filmet, hogy meg se akartam nézni. Szerencsére elolvastam pár kommentárt is így rávettem magam és elmentem a moziba. Nekem semmilyen elvárásom nem volt a filmtõl , sõt igazából rosszabbra számítottam . Nekem igazán tetszett ez a film. Leginkább az tetszett ,hogy nem kellett az elején végig ülni az unalmas bevezetõ részt, hanem kb az elsõ 5 percben belevágtak a közepébe. Ez szerintem hatalmas plusz pont! Egy igazán izgalmas kis zombis filmet láthattunk. Én még sosem láttam jó zombis filmet, mert ultra nevetségesek szoktak lenni, igaz bevallom itt is néha elkapott a nevetés , de ahogy hallottam a teremben nem csak engem :D a zombik sokkal inkább hasonlítottak elmebetegekre :DDD A lényeg az hogy megéri megnézni , és nekem hála már nem 6.7 hanem 6.8 a film értékelés :D de szerintem valójában megérne egy 7.8-8.körülit a film!
7/10
bercesnagy 2013 júl. 04. - 10:56:44 7/10
(148/407)
Sokat vártam ettõl a filmtõl, de nekem csalódást okozott. Összességében nem egy rossz film, de vannak ennél sokkal jobb zombis filmek is. A film eleje kifejezetten jól indult a városi jelenetekkel, utána viszont ellaposodott, bizonyos részei pedig nem voltak eléggé kidolgozottak. Sajnálom, mert ebbõl a történetbõl egy sokkal jobb film is kerekedhetett volna. A Will Smith fõszereplésével 2007-ben készült I am legend (Legenda vagyok) címû film minden tekintetben jobb a World War Z-tõl. A Z világháború nálam még éppen befér a jó kategóriába. 7/10