Téma: Záróra

10/10
sanjust 2011 márc. 02. - 22:01:26 10/10
(569/829)
Csak sajna az emberek nem tanulni akarnak ,hanem szórakozni.Az persze más kérdés ,hogy kinek mi jelenti a szórakozást.van akinek a való Világ, akciófilm,nyilvános kivégzés stb és van akinek egy érdekes ember gondolatai,sorsa, története.Beállítottság és szellemi nivó kérdése.
Egy biztos ,hogy senki sem szereti megerõszakolni magát ,hogy márpedig én ezt nézem ,mert ez a "magas mûsor ".
perry 2011 márc. 01. - 23:03:07
(568/829)
Igen , ellentétben a rengeteg "képernyõbátor" arctalan,
jól értesült,csak kissé gonosz felhasználóval.
10/10
sanjust 2011 márc. 01. - 20:35:13 10/10
(567/829)
Én sajna nem láttam mindet ,így nem tudom ,hogy melyik volt a legjobb.Pl az Andrásfalvyt sem láttam.
10/10
sanjust 2011 márc. 01. - 19:59:16 10/10
(566/829)
Léner Péter jól sikerült.
géGyula 2011 márc. 01. - 09:59:55
(565/829)
Hát, az „arabológus” tudós ügyében(MaróthM) bevallom, én egyoldalúan megértõnek(elfogultnak) éreztem.

Viszont tegnap LénerPéter számomra szinte reveláció volt, eddig nem különösebben ismertem, (éppen csak, hogy tudtam róla). Nekem rendkívül rokonszenves , gondolkodó tipusnak tûnt: ideális alany egy ideális reporternek, mint VA.
9/10
Commodus 2011 febr. 28. - 13:07:50 9/10
(564/829)
Nem a demokrácia értelmérõl tudtunk mag az adásban bármi újat, hanem arról, hogy õk miképp vélekednek errõl.Ez segít megérteni néha a hozzáállásukat bizonyos kérdésekhez, eseményekhez, és némiképp rávilágít a társadalmi berendezkedésükre is.
Ez volt a "nóvum", számomra legalább is, mert én ilyen mélységeiben ezt a kérdést boncolgatni még nemigen hallottam.
Ettõl persze még a jelzõs demokráciák nem valódi demokráciák, a mi európai értelmezésünk szerint meg fõképp nem azok.
És attól, hogy Te ezt adott esetben nagyon helyesen, helytelennek tartod :), attól õk még a mindennapjaikban nagyon is valóságosnak élik meg.
Egyébként, ahogy az adásból kivettem ez nem egy erõszakszervezet által rájuk kényszerített "demokráciaféleség", mint például az úgynevezett "népi demokráciák", és õk nem "demokrácia értelmezésnek" tartják, a legtöbben alighanem a szót sem ismerik, hanem az évszázadok alatt kialakult hagyományok rendszere, õk nem a politikai értelmezést tartják fontosnak, nem is tarthatják, hisz ezen országok többségében diktatúra van, vagy volt, és talán lesz is.Félek nehéz ebbõl õket kibillenteni.Minél több lesz ott is az írástudó, kimûvelt, olvasott fiatal, annál nagyobb erre a remény.
Egyébként, miként elhangzott a mûsorban, az arab társadalomban az egymás iránt érzett felelõsség, segítõkészség, mi ezt, úgy hívnánk szociális érzékenység, nem felülrõl, a politikától várt "adomány", hanem alulról szervezõdik, és olyan jól, hogy a hivatalos politikának nem is kell vele foglalkoznia.
Emlékeim szerint erre volt példa: a "szegénységi adó", az elhunyt keresõképes családfõ helyébe lépve, a közösség segíti a családot, iskoláztatja az árván hagyott gyermeket stb., ez a társadalmi szolidaritás az európai országokban, tisztelet a kivételnek, kevésbé van jelen.
géGyula 2011 febr. 28. - 12:03:57 Előzmény Commodus
(563/829)
Valóban sok novum volt az adásban.
De hogy a "demokrácia" értelmérõl megtudtunk volna bármi újat, azt nem írom alá.
Azt szokták mondani, a jelzõs demokráciák nem demokráciák, igaz ez az "arab" jelzõre is.
9/10
Commodus 2011 febr. 25. - 17:30:24 9/10
(562/829)
A közel-keleti "forradalmak" fényében, kifejezetten érdekes, aktuális témájú, és lebilincselõ volt a beszélgetés Maróth Miklóssal.A hangulat is oldott volt, rengeteg információval gazdagodtunk ismét.Legfõképp a számunkra természetes tartalommal bíró, és elménkbe beidegzõdött demokrácia értelmezés és az ettõl szögesen eltérõ arab-muszlim kultúrkör merõben más felfogása volt tanulságos, és bevallom számomra nóvum.
Valóságos "szociális hálót" alkotnak az állam helyett a muszlim vallási szervezetek.
Ám, mint szinte minden mûsorban itt is elhangzott egy érdekes "elszólás", talán pont ezektõl az elszólásoktól, melyek önkéntelen véletlenséggel buknak ki a beszélgetés közben, vagy a riporter vagy a riportalany szájából teszik érdekessé a mûsort.Többek között.
A lehetséges líbiai menekültek kérdése merült fel és Maróth Miklós, úgy fogalmazott hazánk általában nem végcél az illegális, vagy legális menekültek számára, hanem a végcél számukra Európa.
Hmmmm.
Sajnos, bár gondolom ez nem freudi elszólás volt, igaza van, a jelen Magyarországa néha tényleg úgy tûnik, csak földrajzi értelemben Európa része.
Persze ez nyilván túlzás, de ha a rossz irányba mutató folyamatok nem vesznek gyökeres fordulatot, lehet, hogy Budapest is csak annyira lesz Európa része, mint Minszk.Az Európai Unió soros elnökségével járó feladatok ellátása megtisztelõ és szép dolog, de a belpolitikai helyzet, és bizonyos régen nem hallott és azóta sem hiányolt felhangok igen elkeserítõek.
Mondom, talán túlzok és sarkítok, de csak az aggodalom, és az idõnként feltörõ szkepticizmus beszél belõlem.
A mûsor viszont, csak ismételni tudom önmagam, remek volt.
10/10
sanjust 2011 febr. 24. - 20:33:21 10/10
(561/829)
Tréfás György interjú jól sikerült.Kézben volt tarva és mégis ki tudott bontakozni az alany.
10/10
sanjust 2011 febr. 22. - 22:44:40 10/10
(560/829)
Ja most látom, hogy valami Palóc Éva.
10/10
sanjust 2011 febr. 22. - 22:43:27 10/10
(559/829)
Ki ez az apáca-múmia?
csengõ_zoli 2011 febr. 21. - 23:31:51
(558/829)
Tök érdekes volt ez a mai !
10/10
sanjust 2011 febr. 21. - 21:49:27 10/10 Előzmény géGyula
(557/829)
Te is tudsz aztán tõrdöfést bevinni:)
géGyula 2011 febr. 20. - 01:20:37 Előzmény far vik
(556/829)
Miklósa Erikával én is összehasonlítottam, legalább akkora csoda õ is, de az a különbség, hogy egyelõre szép és fiatal.
Majd, ha múlik az idõ, ki tudja, de persze a mostani benyomásokat figyelembe véve, tán õ másként öregszik, jobb a természete.
far vik 2011 febr. 18. - 20:39:24
(555/829)
Csak még egy szót az ünepelt operaénekesrõl: pl. Miklósa Erika is tud valamit, bizonnyal egészségesen büszke is a mûvészetére, mégis kicsit máshogy adja elõ magát. Nekem a nagy mûvész személyiségéhez hozzá tartozik az, hogy nem helyezi magát mindenki fölé. Marton Éva arra számított, hogy mint nagy mûvészt, körüludvarolják, és nem volt képes leszállni a magas lóról, amikor, - mint egy mûvészemberrel, beszélgetni akartak vele az életérõl. Honthy Hanna lehetett ilyen, sõt még ilyenebb.
8/10
sixeol 2011 febr. 17. - 10:44:46 8/10
(554/829)
Kár, hogy késõn adják, sajnos ma nem fogom tudni megnézni, na nem baj majd ha lesz lehetõségem akkor megnézem az ismétlést. Elég jó mûsor, mostanában a közszolgálati adókon egyre értelmesebb és színvonalasabb mûsorokat adnak, végre a nézõknek gyártanak mûsorokat. Ennek örülök. Remélem egyre több és jobb értékes és jó mûsorokat fognak készíteni.
drabál 2011 febr. 17. - 10:36:47
(553/829)
Pont én vethetném utolsónak aszemedre aterjengõsséget,hogy néha nem írok többet az kizárólag gépelési problémáimból adódik,mint az látható is:)
és valóban ,amit utoljára írsz az is stimmel és általában a nagytudású intelligens emberek inkább szerények mintsem nagyképûek.Egy sztori jut eszembe errõl .Hogy Niels Bohr Nobel díjas fizikus is ilyen volt.Egyszer egy talán konferencián v. csak szakmai megbeszélésen felmerült egy probléma ,amin mindenki átsiklott evidensnek fogva fel az akkori tudományos álláspontot.Mire Bohr jelentkezett és szégyenkezve ismerte be ,hogy õ bizony nem érti a dolgot,mint afféle nehézfejû ember.
Belementek a témába és bizony a többieknek akkor lett világos ,hogy õk sem értik a problémát.Minél többet tud valaki ,annál inkább rájön ,hogy mennyire kevés is az.Ez pedig látszik az illetõ viselkedésén többnyire.
9/10
offtopic
Commodus 2011 febr. 17. - 10:19:16 9/10
(552/829)
Egyet is értünk mindenben, csak sajnos néha hajlamos vagyok kissé a terjengõsségre.
Nézd el nekem. ;)

Van még egy mondás, ami idevág, bár nem tudom szó szerint idézni, kénytelen vagyok a saját fejembõl összegründolni. :)

Minél többet tud valaki, és minél nagyobb eredményeket ér el, annál inkább hajlamossá kell válnia a szerénységre, és az alázatra, mert a megszerzett bölcsessége okán, egyre inkább tisztában kell lennie vele, mennyi mindent nem tud még, és mennyi mindent nem ért még el.
drabál 2011 febr. 17. - 10:03:30
(551/829)
teljesen aláírom ,én mindössze azt akartam mondani ,hogy a nagyképû jelzõ nem jelenti azt ,hogy nincs mögötte semmi,amire az illetõ joggal lehetne büszke.
Mintahogy a szerény sem jelenti okvetlenül azt ,hogy mögötte jelentõs érték van pedig,mert van ,amikor az illetõnek van mire szerénynek lennie:)
9/10
offtopic
Commodus 2011 febr. 17. - 09:50:26 9/10
(550/829)
Természetesen ez is egy szempont.Méghozzá elfogadható szempont, bár..., akit a televíziós tevékenysége nem gyõz meg?
A másik kérdésben meg nyilván igazad van, a nagyképûség és a büszkeség nem feltétlenül ekvivalens fogalmak, legtöbbször köszönõ viszonyban sincsenek egymással.
A büszkeség, egy saját erõbõl és tehetségbõl elért eredményre, normális emberi érzés, valahol természetes.
Ám a túlzott büszkeség, már egyáltalán nem pozitív tulajdonság, hosszú távon torzíthatja az énképet, vakká, süketté tehet a jó szándékú, építõ jellegû kritikákra is.(Nem feltétlenül szakmai kritikákra gondolok.)

A Magyar Nyelv Értelmezõ Szótára szerint a büszkeség olyan "személyiségjegy, mely pozitív tartalmú, ha reális önértékelés alapján emberi méltóságunk védelmét szolgálja, s nem jár együtt mások egyidejû lebecsülésével; ilyen értelemben megegyezik az öntudattal, önérzettel."


De...:


Valóban létezik egészséges büszkeség, amely boldog megelégedettséggel tölt el bennünket, ha elértünk valami értékeset. Tény azonban, hogy a büszkeség szót manapság gyakran használják pejoratív értelmében is, amikor valaki önmagát túltengõen sokra tartja. Az ilyen ember azonban inkább öntelt, betegesen büszke. A beteges büszkeség túlzott önelégültségben mutatkozik meg


Ugye mindnyájan keveredtünk már olyan vitába, amely azért robbant ki, mert az egyik fél ragaszkodott a saját igazához, figyelmen kívül hagyva a tényeket? S ha idõközben magában igazat is adott vitapartnerének, büszkesége nem engedte, hogy azt hangosan is elismerje.

Azt hiszem ez itt a port.-on sem ismeretlen jelenség, sõt, mondhatnám gyakori. :)

Zárójelben jegyzem meg ezt nem Marton Évával kapcsolatban írtam, mielõtt megsértõdnek a rajongói.Volt már olyan vendége V. Alindának, akit kritizáltam, de Marton Éva személyiségét nem tisztem megítélni, ezt mindenki döntse el maga.

Persze az sem ártalmas ha elõbb megnézik a mûsort, mert többen is hajlamosak csak ösztönbõl reagálni, valódi, tartalmas benyomások nélkül.