Téma: Záróra

10/10
alex4427 2008 nov. 18. - 21:39:54 10/10
(129/829)
Ma este 22.35!
Vendég: Menyhárt Jenõ a legendás Európa Kiadó fõembere, a magyar szellemi elit, kevés hiteles figuráinak egyike! (Akinek persze "könnyû" volt, mert az elmúlt több mint egy évtizedet New Yorkban töltötte.)
Állítólag MJ Agitátor címû könyvérõl (egészen remek könyv! ritka eredeti figura a Jenõ!) is beszélgetnek, a (majdnem!:) mindig kitûnõ Veiszer Alindával.
1/10
hegyjáró 2008 nov. 15. - 11:24:49 1/10 Előzmény vlina
(128/829)
Alinda, sem az alázat, sem a felkészültség nem velünk született tulajdonság. Hogy te ezt nem tudod, az még az eddigi beszélgetésünk után is megdöbbentõ. Vagy ne lepõdjek meg semmin? :(
A jelzett részt még nem volt alkalmam megnézni, de nem felejtettem el.
kalmopyrin 2008 nov. 14. - 15:36:35 Előzmény vlina
(127/829)
Visszatérnék a verseny fogalmára. Szerintem fogalmi zûrzavar van a fejedben. Ezt írtad: "A verseny szerintem az, ha hasonló mûfajban kérdezõ riportereket/mûsorvezetõket....stb mérünk össze egymással."

De ez nem verseny. Ez a szakmai hiearicha defínicója, egy éppen aktuális rangsor, ami erõsen szubjektív, hisz ha egyenként megkérdeznénk õket biztos, hogy nem lenne konszenzus abban, ki hova kerül. Tehát ki dönti el? Tudod a választ?

A verseny viszont valami olyan CSELEKVÉS, amelyben a résztvevõk egy közös cél elérésért a versenyezés szabályait betartva küzdenek, és aminek a végén egy mérhetõ paraméter alapján megállapítják a sorrendet. A médiában mérhetõ paraméter lehet a nézettség, példányszám, klikkelések száma stb.
vlina 2008 nov. 14. - 13:28:11 Előzmény hegyjáró
(126/829)
És nem vagyok dárga.
vlina 2008 nov. 14. - 13:27:29 Előzmény hegyjáró
(125/829)
Jelzem, ezt én talán picit jobban tudom....
1/10
hegyjáró 2008 nov. 14. - 01:12:14 1/10
(124/829)
Drága, amíg azt hiszed, addig biztos nincs benned.
Majd jelentkezem, jó éjt.
vlina 2008 nov. 14. - 01:04:42
(123/829)
én meg hozzáteszem, hogy az alázat és a felkészültség nem tanítható. van vagy nincs. és azt bizton tudom, hogy bennem van.
de most tényleg befejztem
kalmopyrin 2008 nov. 14. - 01:04:37
(122/829)
Hol marad az ÉRVELÉS???????
vlina 2008 nov. 14. - 01:03:02
(121/829)
Amúgy ez tök fölösleges okoskodás, és hülyeség. Rosszindlatot feltételez, és tudod, erre mondják, hogy mindenki magából....
1/10
hegyjáró 2008 nov. 14. - 00:26:52 1/10
(120/829)
Teljesen igazad van. De részemrõl most befejezem; mivel szeretnék kiegyensúlyozott maradni, a pozitívumokról is megemlékezni - tehát ezen a ponton hagyom abba :)
1/10
hegyjáró 2008 nov. 14. - 00:22:33 1/10
(119/829)
P.s.: a privát üzenete miatt Alindának egy nagy plusz.
Õt legalább érdekli a nézõk véleménye, és kész volt beszállni a vitába - amit, belátom, rajta kívül szinte senki sem tenne meg.
Tehát Alinda alapvetõen jóindulatú és érdeklõdõ. Tanítható, hiszen kérdez. A szakmai alázat és felkészültség nem reménytelen a jövõjével kapcsolatban.
Ezt mindenképpen hozzáteszem a korábban leírtakhoz.
kalmopyrin 2008 nov. 14. - 00:16:00
(118/829)
Ez egy klasszikus (és tisztességtelen) fogás az újságírók részérõl. A riporter felszólítja az alanyt, hogy definiáljon valamilyen triviális fogalmat, aminek mindenki számára nyilvánvaló a jelentése. Az alany zavarba jön, hisz nem értelmezõ szótárakat írogat szabadidejében, így ha belesétál a csapdába, a riporter könnyen ellene fodíthatja a definíció pontatlanságait és pusztán formális síkon megnyerheti a vitát. Persze a lényeget illetõen még nem lesz igaza.
1/10
hegyjáró 2008 nov. 13. - 23:41:33 1/10
(117/829)
Jó, Alinda, szállj ki. És légy szíves, ezek után kizárólag azoknak csinálj mûsort, akik elõször bemutatkoznak neked. akiket névrõl és arcról ismersz. Csinálj mûsort otthon.
Valamint, ha a problémáid gyökere az, hogy az általad feldobott szavak értelmével nem vagy tisztában, úgy valóban sürgõs ellátásra van szükséged.
Ha viszont ezekkel a felvetésekkel ("Mi a kérdés?
Mi a bölcsesség?
Mi a küzdelem?
Mi a személyiség?
Mit jelent, hogy méltó?" - szemináriumot próbálsz indítani itt, a porton, oké, Alinda. Próbáld megválaszolni a kérdéseidet, és miután filozófiailag önmagad számára megnyugtatóan definiáltad a fenti fogalmakat, megpróbálhatsz odafigyelni arra is,amiket a fórumozók felvetettek.

Tényleg jobb lesz, ha kiszállsz. Ha már itt alkalmatlan vagy egy értelmes vitára, akkor mit képzelsz magadról, hol állsz a vendégeidhez képest? Ha a nézõk iránt nincs benned kellõ tisztelet, ha a kritikájukat hisztivel söpröd félre - miféle tisztelet él benned?
Alinda, ha idáig nem is így gondolkoztam volna rólad - ez a pár oldal is meggyõzne, hogy sajnos az ostobák bátorsága a tiéd.

A külsõd alapján Albert Györgyihez és Horváth Ágneshez is hasonlíthatnálak. A belbecset tekintve sajnos csak az utóbbihoz. Jövõre, remélem, te váltod a "fejre esett sztárt" valamelyik dzsungel mélyén.

Ez utóbbi mondatok valóban személyeskedõk és sértõk voltak. Az idáig leírtak alapján értelmesen is beszélgethettünk volna. De nem kértél belõle, így hát a celeb legyen veled.
vlina 2008 nov. 13. - 23:13:48
(116/829)
Nekem szólt? ne aggódj értem. Én tudok így is.
Csak egyszerûen felháborít, amit ti képzeltek magatokról. Mindig óvnak attól, hogy válaszoljak az ilyen elképesztõ stílusú feletésekre, csak nem bírom megállni. Mert nem értem, hogy emberek miért gondolják, hogy névtelenül sértegethetnek másokat.
Én nem tudok ennyire gyûlölni, mint ti. És nem is akarok ilyenné válni.
Megpróbálok kiszállni. Írhattok, amit akartok. Ígérem, nem kotnyeleskedem többé, holmi indokok igénylésével.
Majd ha névvel, arccal, bemutatkozással is vállaljátok a vélményeteket, esetleg folytatjuk. De igazából ebben a sítlusban úgy sem.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 23:07:59
(115/829)
Nagyon eldurrant az agyad, inkább higgadj le egy kicsit, nehéz így gondolkodni.
vlina 2008 nov. 13. - 23:01:32
(114/829)
Ja, és nekem nem fáj, hogy nem ismertek, csak úgy csináltok, mintha ismernétek. Mit tudsz te rólam, ami alapján megítéled a személyiségemet?
vlina 2008 nov. 13. - 23:00:53
(113/829)
Mi a kérdés?
Mi a bölcsesség?
Mi a küzdelem?
Mi a személyiség?
Mit jelent, hogy méltó?
majd ha definiáltuk ezeket, akkor lehet válaszolni a kérdésre.
1/10
hegyjáró 2008 nov. 13. - 22:40:39 1/10
(112/829)
Rendben, Alinda: mutatkozz be. Ha neked fáj, hogy nem ismerünk. Mesélj a szakmai küzdelmeidrõl. Oszd meg velünk az életed tapasztalatai során összegyûjtött bölcsességeket. Hadd okuljunk. Mutasd be, hogy méltó partnere vagy a vendégeidnek. Kíváncsivá tettél. Bizonyára rejtgetted: hát most leplezd le a nagy titkot, mint egy misztériumot - mitõl lettél te a kiválasztott?
Ó, te NÕ.
vlina 2008 nov. 13. - 22:31:56
(111/829)
Ellentétben veled, aki bölcs, megfontolt, okos, és hát , ami mindent felülír: FÉRFI!
vlina 2008 nov. 13. - 22:30:18
(110/829)
AMúgy meg te sem támasztasz alá semmit. Ez baromi vicces. Dobálóztok, próbáltok megsérteni, de nincsenek érvek. Én ebben a vitában nemigen hiszek. (Illetve ez nem vita, hanem a véleményszabadság félreértelmezése). Szerintem kommunikáljatok ilyen stílusban a családotokkal, és barátaitokkal. Õszintén kíváncsi vagyok, meddig bírják. Én még elég sokáig, de a továbbiakban nem reagálok prekonvepciókra és ócsárolásokra.
Tudjátok, ez is egy olyan jól kiszámítható, butácska nõi játszma.
Hiszen annyira jól ismertek!
Kivált a személyiségemet.
Nevetségesek vagytok.
Fröcsögjetek tovább egymásnak, ahhoz ugyanis nem kellenek érvek:-)
Sokkal nagyobb buli.