Téma: Záróra

pistiii 2009 aug. 18. - 19:03:10
(229/829)
Fidesznyik? Micsoda humor, hihetetlen. Ha nem tetszik valami, valaki, akkor fidesznyik az ember. Érdekes. Fáj a sok bolseviknak valami?
10/10
kgyuri0 2009 aug. 15. - 00:20:33 10/10
(228/829)
Nem tudom, a mai beszélgetés Bereményivel eredetileg mikor készült, nyilván CsehTamás miatt lett fölelevenítve.
Tetszik, nem tetszik a néhány fanyalgó fapofának, tahónak (hajlamos lehetnék ondok kolléga terminus technikusával egyszerûen tapló ”fidesznyiknek” nevezni õket).
Szóval, ha belegebednek is a hörgõ irigyek, ez a beszélgetés is brilliáns volt!
EGY: Méltó partnere volt Bereményinek, aki talán sokkal inkább rászolgált HankisElemérnél, pláne Vágónál, a „legokosabb magyar ember” titulusára(állítólag olt vali ilyn eredményû közvélméykutatás: Persze Bereményi annál sokkal értelmesebb, mint sem hogy ilyen „siker” elõforduljon vele. Ehhez ugyanis túl sok a barom kis hazánkban.
Az biztos, hogy a beszélgetést Bereményi maga is élvezte, s a figyelmes nézõ is! Egyszerûen remek volt!
KETTÕ: Azt is le kell szögezni, hogy ez az egyik lehetséges, eredeti módja volt annak, hogy CsehTamásra is a legméltóbban emlékezzünk, s mûve elõtt tisztelegjünk.
senkifalvi 2009 aug. 13. - 20:08:48 Előzmény sumi01
(227/829)
Úgy látom,itt-ott igaza van.Ám Bethlen János tekintetében tökéletesen megdöbbentem felkészületlenségén-ez Alindával nem fordult volna elõ-,amikor az LMP EU képviselõjelöltjével készített interjút 1 reggeli mûsorban.Tekintve,h az illetõ 1 igen felkészült nõ-Szabó Tímea-a leereszkedõ,tájékozatlan mûsorvezetõt hallgatásával,s a majdnem elfelejtett kérdésre adott válaszaival rendesen,de kultúráltan helyretette.
Alinda törexik arra,h felkészüljön,s a kultúrális-tudományos élet minél szélesebb skálájával ismertesse meg a nézõt.Nem sajnálja az energiát,s ezt igen tisztelem benne.Nagyon tudom értékelni az értelmes és felkészült,talpraesett nõket.Lényegesen többet kell tenniük az eredményekért,mint hímnemû társaiknak...
9/10
ondok 2009 júl. 28. - 00:30:24 9/10
(226/829)
A kis Alinda zsebre vágta a riporter vetélkedõn a sztárolt Krizsó szilvit.csakhát Szilvike már ott is bedobta magát,akkor még nem volt olyan banyás feje mint manapság.Alinda egy igazi rátermett riporter ,és ezt már sokszor bizonyította is .csakhát van egy fõbibije az õ megítélésének ,hogy sokáig a Klubrádió riportere volt ,és ezérta fidesznyikek most elvbõl fikázzák ,mert õk olyan elfogulatlan szakértõk ,hogy csak na.
euTanázia 2009 júl. 24. - 13:38:15
(225/829)
Ez a fiatal kis mûsorvezetõ igen messze van Heller Ágnes szellemiségétõl. Hallgatva õket olyan érzésem volt, hogy nagyon egyenlõtlen ez a párosítás. Szerencsére a filozófus asszonytól nehéz volt elragadni a szót, egyébként tõle is nehéz elszakadni, bámulatos egyéniség. Külön zavart a többnyire magázó megszólítás, egy idõsebb hölgyet önözni illik!
tamast2 2009 jún. 17. - 22:46:42
(224/829)
Jaja a frizura! Az jo!
Olah Gyorgy nagyon nehez feju volt! Jot szorakoztam rajta. Sehogy nem akarta elarulni, hogyan is lesz a szendioxidbol energia. Kerulgette, mint macska a forro kasat! Alinda minden erejevel probalta kiszedni belole a lenyeget. Nem sikerult! :-) Vegul feladta es temat valtottak. Jo volt!
sumi01 2009 jún. 16. - 03:04:50
(223/829)
Végigolvastam a hozzászólásokat. Tettem mindezt azért, mert engem is izgat a Záróra. Én ritkán nézek TV-t, így csak nemrég fedeztem fel ezt a mûsort. Elsõnek mindjárt Hetesi Zsoltot volt szerencsém látni. Akkor nem tûnt fel V.A. "milyensége", annyira megörültem a vendégnek. Fellelkesülvén nekiálltam módszeresen megnézni a Zárórát, de meg kell mondjam, a 6-7. után már nem volt annyira érdekes. Elõször nagyon tetszett V.A. stílusa: átlagfelhasználó szintjén bemutatni a különbözõ "szakterületek" kiemelkedõ személyiségeit, munkájukat. Kicsit csodálkoztam-irigykedtem is: bár nekem lenne olyan szivacs agyam, hogy naponta újabb és újabb témából, személybõl ennyi infót össze tudjak szedni. Ebbõl a szempontból továbbra is le a kalappal, nem kis teljesítmény minden nap másból felkészülni, függetlenül attól, hogy az a felkészülés mennyire volt sikeres. Ugyanakkor meg kell jegyeznem, hogy Alinda személyisége értelemszerûen mégiscsak meghatározza az interjú "ízét". Ez pedig valóban kicsit "naiv", mondhatnám: "gyermekien naív, csodálkozó". Ez olyan esetekben, amikor az interjúalany matematikai precizitással magyaráz, még rendben is van: emészthetõbbé teszi a kicsit "tudományososra" sikerült mondanivalót. Amikor azonban nem számokról van szó - ilyen téma pedig sok van -, amikor a vendég is igyekszik "leereszkedni" a köz-höz, akkor furcsán hat, hogy a kérdezõ még tovább "butítja" a témát. Egy idõ után már felmerül bennem a méltatlankodás: aki a gyõzike-són tudja kisütni az agyát a munka után, az ilyenkor már alszik. Ha már fenn maradtunk, mert érdekel az adott személyiség, akkor 45 percben kicsit több konkrétumot, és kevesebb "rizsát" szeretnénk. Hetesi Zsoltnál jólesett kicsit az emberi oldalra is rákérdezni - addig is legalább volt idõnk felfogni a hallottakat, megdöbbeni, elgondolkodni, bólogatni, hogy: "jéé, tényleg...az anyját! Ez a manusz nem mond hülyeséget!" De amikor kicsit is kevésbé "életbevágó" a téma, akkor olyan érzés a mûsort nézni, mintha az egyébként illatosan gõzölgõ, enyhén megporcukrozott, frissen szelt meggyes rétesünket - épp, mielõtt az élménynek átadnánk magunk - a felszolgáló se szó-se beszéd nyakon öntené egy deci mézzel. Remélem nem kell magyarázni.
Ilyenformán kénytelen vagyok megérteni a méltatlankodókat - bár csodálkozom, hogy ha vki épp az igényességet hiányolja, hogyan tud ilyen bántó módon megnyilatkozni?! Vajon az illetõ mit érezne, ha az õ munkáját pocskondiáznák építõ, az érintett személy számára emészthetõ kritika helyett?
Pl: Kedves Alinda! Minden tiszteletem mellett, és azzal együtt, hogy én valószínûleg nem lennék képes ilyen szinten, naponta felkészülni vkibõl, személy szerint örülnék, mint nézõ, ha kicsit kevésbé igyekezne saját kíváncsiságát kielégíteni ebben a 45 percben. Vagy ha mindenáron szeretné kizökkenteni saját medrükbõl a meghívottakat - ami nem is feltétlenül baj - akkor azt úgy tegye, hogy a felvetett új irány legalább annyira érdekes legyen, mint az eredeti. Adjon új szemléletet, ha úgy ítéli meg, hogy az illetõ túlságosan merev, szemellenzõs. Keressen olyan vonalat, ami az érintett számára is új lehet, ami neki is adhat vmi pluszt, amitõl úgy érzi, nem csak kinyilatkoztatott, mint általában, hanem tényleg BeszélgetetT. Önnel. Én pl. Bethlen Jánosnál tapasztaltam, hogy - amellett, hogy felkészült - tudja "lebegve" követni az alanyt: hagyja, hogy elmondja a mondókáját, bárhová lyukad ki, onnan is át tudja kötni a saját kérdését, de úgy, hogy közben képes felvenni a másik logikáját, nem hagyva menekülési utat a kérdezettnek. /Feltéve hogy az megpróbált kibújni a kérdés megválaszolása alól./
Bár ez a mûsor nem kérdõre von, a módszer, megfelelõen adaptálva jó lehet. Szeretnék sikert kívánni a fejlõdéshez, amihez természetesen idõ kell, vmint csatlakoznék azon barátaihoz, akik óvva intik attól, hogy felvegyen olyan kesztyût, amit sárba dobtak. Mindezek mellett üdítõ színfolt a nõi riporterek palettáján. Szeretnék visszatérni a Záróra nézõtáborába, úgyhogy tessék vmit kitalálni, hogy ne legyen megmézezve az a rétes...
És mégegy megjegyzés: az a tépett frizura zseniális. Ez a jólfésült öregíti. Nem tudom melyik az aktuális, de - tisztelettel - másik fényképet javaslok.
Egykori és (türelmes) leendõ híve:
Árpád
10/10
kgyuri0 2009 máj. 28. - 17:37:21 10/10 Előzmény kalmopyrin
(222/829)
Jó kis prof lehet az is: nem bírja önállóan eldönteni, bírja e a libát vagy sem! Nyilván építõ magasszintû kritikáitokat elolvasva kapott a fejéhez!
10/10
kgyuri0 2009 máj. 28. - 17:34:47 10/10
(221/829)
Szerintem "jelentsétek föl" Alindát!
Az is egy nagyon jó kis testhezálló szó, szerintem szeretni fogjátok.
Hogy miért? Akármiért: kútmérgezés, alacsony magyarságteljesítmény, "óvónénis fellépés" vesszen az ilyen!
Hadd legyen a magyar köztelevízió az egészséges falusi népi fiatalemberek homokozója! (a jó öreg BorosP dumált valahogy így, anno)
10/10
kgyuri0 2009 máj. 28. - 17:27:14 10/10 Előzmény kalmopyrin
(220/829)
Ezt még föltételezni is olyan éltszerûtlen ostobaság, hogy nem jutok szóhoz!

Komoly ember(egy akármilyen professzor!), pusztán "szorcsiból" elkészít egy beszélgetést, aztán "letilttatja". Lehet, hogy haverjaid a VA ellenes összeesküvõk erõaszakkal meghátrálásra kényszerítették!
Tudsz valamit??
kalmopyrin 2009 máj. 27. - 22:40:40
(219/829)
Bor Zsolt volt mára beharangozva új vendégnek, de most csak egy ismétlést adnak. Lehet, hogy letiltatta a prof. az adásba kerülést, mert nem bírta ezt a libát elviselni... :))))))
offtopic
issti1 2009 máj. 27. - 14:44:57
(218/829)
Aha, lehet hogy inkább tényleg lottóznod kellene!

..mellesleg megbarátkozhatnál a gondolattal, hogy valakit te jónak és szimpinek találsz, s ettõl még más lehet szögesen ellentétes véleményen: nem azért mert ordas irigység, netán szélsõséges ideológiától áthatott csordaszellem hajtja - egyszerûen csak igy gondolja..

u.i-ként az elõzõ témához: a mûsornak van 2 db rendezõje(Horváth Márk és Szikszay Ottilia, ha jól tudom). Felteszem, azért nekik is lehet némi szerepük a mûsor és ezen belül a kérdések "spontán" alakulásában..

Egyébként Alindával semmi bajom: valszinûleg kitûnõ gyermekmûsorokat tudna vezetni - olyan kis helyes, kedves ovónéni tipus..
offtopic
issti1 2009 máj. 27. - 14:35:56
(217/829)
Akkor jó, most teljesen megnyugtattál..
Most már abban is bizonyos vagyok, hogy a kamerát is õ maga tartja!
10/10
kgyuri0 2009 máj. 27. - 11:37:44 10/10
(216/829)
Ha már így rákérdeztél az energiavámpírra, itt forgolódik a fejemben. Van még ennek a szónak nõ(sténys)ségre utaló bukéja , mely kicsit régies is: a végzet asszonyát szokták vámpírnak,vámpnak nevezni, szintén a kiszívás okán,hogy kiszÍvja a férfiak erejét.
vö MarleneDietrich, mondom, kicsit régies. Persze energivámp formában kissé direkt és inkább túl tréfás lenne.
10/10
kgyuri0 2009 máj. 27. - 11:21:06 10/10
(215/829)
"energiavámpír"??

Jó kis szó. Még soha sem hallottam.

Azt képzelem, olyan valaki, aki elszívja mások energiáját.
Ezt csak azért gondolom, mert ugye a vámpír az kiszívja a véredet.
10/10
kgyuri0 2009 máj. 27. - 11:02:15 10/10 Előzmény issti1
(214/829)
Helló kedves issti1 "tanárúr"!

Már 208-as hsz-ban elõrevetítettelek.
Ha így elõre mindent megmondanék, nyerhetnék a lottón.
10/10
kgyuri0 2009 máj. 27. - 10:59:22 10/10
(213/829)
Helló évi100!!

Kalomopyrin az egyik nick itt a topicon, Alinda-ellenes fõ heccmájszter.
Érdemes végigolvasni a topikot az elejétõl, igen tanulságos!
10/10
kgyuri0 2009 máj. 27. - 10:56:28 10/10 Előzmény issti1
(212/829)
Ez bizony marhaságnak tûnik. Csak nem képzekled,hogy a kérdéseket, esetleg az egész beszélgetést elõzõleg megtanulja, illetõleg megrendezik. Akár tetszik valakinek VA, akár nem, a kérdések spontaneitásához nem fér kétség, ez életszerû felnõtt ítélõképesség kérdése.
10/10
kgyuri0 2009 máj. 27. - 10:52:36 10/10
(211/829)
A vitrays mûsor is nagyon jól sikerült,Vitrayt figyeltem, õ elég "kukacoskodó", de szemmel láthatólag rokonszenvvel élvezte a beszélgetést.
Kalmopyrin és írigy barátai valamint üzletfelei Vitrayra nem terjesztették még ki befolyásukat.
Kár, hogy Friderikusz könyvében írtakra VA még véletlenül sem kérdezett rá. Ha ui annak a fele igaz már az is túl sok: na nem ám, hogy Vitray a hiteles emberek gyöngye!
offtopic
issti1 2009 máj. 25. - 22:40:16 Előzmény ondok
(210/829)
Alinda mindenkivel tegezõdik: ez adja az õ kis diszkrét báját! ;o))

Kiváncsi vagyok, ma Vitrayt is lesz-e arca képentegezni..