Téma: Záróra

vlina 2008 nov. 13. - 17:10:38 Előzmény kalmopyrin
(69/829)
Gondolkodtam még a konkrét példán. Ha jól emlékszem, Bogányi azt mondta a felvetésemre, miszerint érdekes, mennyi hasonlóság van a példakép és õközötte (melnyek egyébként csak egy elhanyagolható részlete volt a politikai szerepvállalás, pusztán egy fél mondat), hogy ez milyen érdekes, erre még nem is gondolt....
Szóval szerintem akkor ez nem akkora ciki. Ha már a konkrét példánál tartunk.

Egyébként, hogy megfordítsam a dolgot, az is egy járható út, hogy leírja, magát mi érdekli a komolyzenébõl. Talán lehetne benne egy-két gondolat, ami beépíthetõ egy következõ interjúba....

(Szerintem amúgy a Gergelynél felmerült témák, pl interakció, közönség és befogadás, a különbözõ országokban megszerezhetõ impressziók beépülése a zenébe...fontos témák)
vlina 2008 nov. 13. - 16:52:18
(68/829)
Amúgy látom, elég sok komolyzenérõl szóló fórum van a porton is. Ha annyira érdekli, ott miért nincs hozzászólása? Kényszeres gyûlölködõ?
vlina 2008 nov. 13. - 16:49:16
(67/829)
Én sem minõsítgetem magát. Maga honnan veszi ehhez a bátorságot?
vlina 2008 nov. 13. - 16:47:45 Előzmény kalmopyrin
(66/829)
Versenyhelyzetre reagáltam.
Ráadásul én nem vetettem fel a mûsorban, hogy Cortot náci. Érdemes lenne visszanéznie.
Jól értem, hogy 3 interjút látott összesen?
És hogy õk mint mondtak a mûsorban, csak a miheztartás végett (bár nyilván hazudok, hiszen nem illik bele a koncepcióba):
1. Esterházy Péter úgy állt fö, hogy köszöni, élvezte, és kifejtette, azét szereti a mûsort, mert nem szájbarág, hanem elgodolkodtat.
2. Bogányi Gergely pedig (bár azt biztos pont nem látta) , ez bizonyos kérdésnél felcsattan, hogy ennél fontosabb témakört el sem tud kpzelni....

Ez nyilván a másik oldala ugyanannak a történetnek, persze evidens, hogy nem is lehet igaz, ugye?
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 16:44:49 Előzmény vlina
(65/829)
Becélzott réteg?

A diplomával rendelkezõ, Alindához hasonlóan nem túl mûvelt városi fiatalság. Mindeki más idegesítõnek találhatja.
vlina 2008 nov. 13. - 16:37:54
(64/829)
És azért bocs, de a felszínesség is csak a legritkább esetben érvényes.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 16:37:08
(63/829)
Hogyne emlékeznék ilyen panaszra, ugyanis a fejemben vannak pl. Esterházy és Kocsis Zoltán utolsó szavai a mûsorból. Nem éppen hízelgõek rád nézve. Ráadásul ripõk módon képes voltál Kocsisnak ellentmondani,
hogy nem volt ez olyan rossz beszélgetés.

De most is ezt csinálod, letagadsz mindent gátlástalanul. Nem, nem, nem.
Ezt jól megtanultad, de érvnek kevés. És hát csúsztatni sem kellene: én ugyanis arról beszéltem, hogy most nem vagy versenyhelyzetben. Ezt rajtad kívül mindneki így látja.

Legutóbb Bogányi miatt ültem a tévé elé, mert a komolyzenének
mindig is nagy rajongója voltam. Cortot-t pedig annyira jól ismerem,
hogy akár küldhetek néhány mp3-at a felvételeibõl. Persze téged ott se a zene érdekelt, inkább az, hogy francia létére náci szimpatizáns volt és vajon hogy láthatja ezt a dolgot az apolitikus Bogányi. Csakhogy ez a megközelítés abban a szituációban teljesen értelmetlen volt. Mondhatni: rád jellemzõ módon hülyeség.
vlina 2008 nov. 13. - 16:30:59
(62/829)
Szerintem azért a locsifecsitõl is távol állunk. A laikus kérdezõ meg csak abban az értelemben okés, hogy nem vagyok szakértõ. De azon vagyunk, hogy minden témából kihozzuk a 45 percben lehetségeset. Örömmel venném, ha leírná, hogy pl mely adás nem tetszett, mert csacsogást érzett benne. Konkrétumokkal mégis könnyebb egyetérteni vagy vitatkozni.
Szerintem amúgy van versenyhelyzet. Pl. Juszt, Szilágyi, Havas, Csermely, Fókusz portré, az Echo tévén is van ilyen, a Vital tévén Farkasházi Réka vezeti, a Filmmúzeumon Prokopp Dóra készít portrét...szóval ezekkel a mûsorokkal simán összevethetõ a Záróra.
efes 2008 nov. 13. - 16:02:17
(61/829)
Végül is elfogadható a laikus kérdezõ-szerep. Nekem csak az nem tetszik, hogy ha akad egy speciel engem az átlagnál jobban érdeklõ alany, akkor szeretnék vele (rajta, benne) az adott területen mélyebbre is ásni. Az m2 késõ éjszakai sávja szerintem épp erre való. Felszínes locsifecsibõl van épp elég, szerintem lenne minimális igény valamiféle mélyinterjú-dologra is, komoly, érdekes emberekkel. Jelenleg a Juszt van meg Ön, akkor már inkább Ön, de sajnos amikor belecsúszunk a csacsorászásba, az untat a késõi órán. Továbbá, szerintem az Ön karrierjének sem ártana valamiféle verseny-helyzet, bár, az is igaz, hogy ez ebben a szakmában sanszosan a hígulás felé mutat, szokásosan... Azért, kösz a választ.
vlina 2008 nov. 13. - 15:34:09 Előzmény hegyjáró
(60/829)
Érdekelne, hogy vajon maga szerint ki a becélzott réteg? Mert én úgy tapasztalom, vanak, akik szeretik a beszélgetéseket, tehát elvileg megvolna a célközönség, akiknek ez így általában megfelel, esetenként tetszik is.
vlina 2008 nov. 13. - 15:16:04
(59/829)
Kérlek idézz "butácska" kérdést. Ilyen panaszt ugyanis még nem kaptam azoktól, akikkel beszélgettem.
A többi hozzászólásod sajnos elképesztõen elfogult. Én kivel versenyeztem? Mindenkivel. Nekem nincs apukám, ismerõsöm, politikusom, aki oda juttatott volna ahová. Ez a helyzet.
Most kivel versenyzem? Mindenkivel. Úgyhogy hagyjuk ezt az elõítéletektõl és gyûlölettõl terhelt kérdséfelvetést, melyben nyilvánvalóan nincs igazad.
(Egyébként Cortot hiba volt a részemrõl, bár kíváncsi vagyok, hogy a kiejtésen kívül te magad ismerted-e annyira az õ munkásságát, mit én, amikor leültem beszégetni)
vlina 2008 nov. 13. - 15:12:17
(58/829)
Kedves efes!
Ez utóbbi kritikáját igyekszem megfogadni, elfogadom, néha hosszú vagyok, talán mert én magam is gondolkodom közben.
Az elõbbi kritikája viszont szubjektív. Ugynis attól függ, mi a cél. Nálunk az, hogy érdekes, szakmájukkal alázatos embereket kérdezünk, mutatunk be, emberi és szakmai oldalról. Én azt a nézõt képviselem, aki általános mûveltséggel rendelkezik,de sok téma érdekli, így sokat megtud a vendégeitõl. A bulvár szerintem nagyon távol áll tõlünk.
És mégis érdekes felvetés az is, hogy akkor jobb lenne- e a mûsor, ha csak színészek, írók, közéleti kérdéssel fglalkozók vagy politikusok lennének benne? Szerintem így jobb, hogy kémikusok, zongoristák....stb is megfordulnak. Néha egy beszélgetés éppen attól jó, hogy a másik a kívülálló. Néha , elfogadom, éppen ezért nem az. De szerencsére az én vendégeim többnyire jól érzik magukat, és nem én találom ki, hogy sokan szellemi kihívásnak érzik a beszélgetést. És azért ez csak jó jel.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 14:38:06
(57/829)
Váltótársak? Hát ez az! És még van képe azt nyilatkozni a kollégáiról, hogy nem akarnak versenyzni, elbliccelik azt. Õ vajon kivel versenyez? Senkivel! Sem mûsorral, sem kollégával nincs versenyhelyzetben
efes 2008 nov. 13. - 14:24:37
(56/829)
Akkor, ha megenged egy kritikát, kedves Alinda! Kettõ darab van: 1: lehet, hogy nem Önön múlik az, hogy minden adásban Ön szerepel, de ez egyszerûen hiteltelenné teszi magát. Nem érthet mindenhez, mint ahogy gyakran be is bizonyosodik, így viszont átcsúszik a mûsor bulvárba. Annál viszont eggyel feljebb lenne a célkitûzés, gondolom. Kellenének váltótársak.
2: Túl hosszan kérdez, olykor percekig tartó körmondatokba bonyolódik, melyet sokszor meg is válaszol..:) Vegyen példát pl. Vitrayról, szinte alig szólalt meg beszélgetõs mûsoraiban, csupán rövid kérdésekkel, közbevetésekkel terelte partnerét a kívánt irányba...:)

Üdv: efes (név, cím a szerkesztõségben)
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 14:13:41
(55/829)
Ja és hát a Cortot név kiejtésének utánanézhettél volna, legalább nem égtél volna akkorát legutóbb. Apróság ugyan, de árulkodó.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 14:08:57
(54/829)
Megfordult már a fejedben, hogy nem kéne ott ülnöd, mert egyszerûen nem vagy elég jó?

Azt ugyan lehet látni, hogy lelkes és érdeklõdõ vagy, tudsz bánni az emberekkel, de azért legtöbbször mégiscsak felszínes, közhelyes, butácska kérdéseket teszel fel. Nem, nem feltételenül azért, mert felkészületlen vagy, hanem mert részedrõl nincs meg az az általános szellemi kondíció, ami élvezetessé tudná tenni a beszélgetéseket.
vlina 2008 nov. 13. - 12:45:42 Előzmény Silvana
(53/829)
És ez is szánalmas.
Maguk komolyan gondolják, hogy ezt véleménynek hívjuk?
Maguk komolyan gondolják, hogy bántóan sértegetni anoním módon az a szólásszabadság?
Komolyan?
Hát nem is maguknak szól ez a mûsor.
vlina 2008 nov. 13. - 12:42:19 Előzmény dr. Veér Farkas
(52/829)
Tisztelt Fórumozó!
Lehet negatív a véleménye, de a hangnemet kikérem magamnak.
Klasszikus férfi mentalitás. Igazi diszkrimináció. Szánalmas.
Veiszer Alinda
kalmopyrin 2008 nov. 12. - 23:55:33
(51/829)
Bogányinak milyen ostoba, felszínes kérdéseket kellett elviselnie!

Az mtv-nek nem telik jobb riporterre??????
kalmopyrin 2008 nov. 11. - 18:10:36
(50/829)
???