Téma: Záróra

vlina 2008 nov. 13. - 18:51:39
(89/829)
Azt hiszem, ugyanott tartunk, mint az elején. Tvábbra sem írtál butácska kérdést, maradt minden a megfoghatatlan emóciók szintjén. Hát, ez van.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 18:51:17
(88/829)
Milyen érzés erkölcsi hullákkal (P.Szûcs Julianna) beszélgetni?
vlina 2008 nov. 13. - 18:50:01
(87/829)
leagadtál egyetlen területnél, egyetlen témánál.
Ha kiszámítható, ha kisikolás, ha idegesít, nézz mást. Egyáltalán nem értek veled egyet. Annál sokkal több munka van ebben, hogy leckefelmondás legyen. Persze tény, hogy íróval nem szoktam kémiáról beszélgetni, pedig ez elég váratlan lenne, ugye.
vlina 2008 nov. 13. - 18:47:36
(86/829)
Nehéz felkészülni, de nem lehetetlen. Õszintén szólva komolyan ritkán érzem azt, hogy a felkészültségemben hiány lenne. Erre nagyon figyelek.
Az már egy másik kérdés, hogy vannak területek, melyek közelebb állnak hozzám. A különbség inkább ebben érzékelhetõ, azt én is érzem. De azért igyekszem ezeken a területeken is.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 18:46:13
(85/829)
Egyszerûen nem vagy kreatív a kérdésfelvetésben, nem tudsz vártalan, meglepõ fordulatokat vinni a beszélgetésbe. Mindig elõre kiszámítható minden, mint egy eminens tanuló, aki jól felel, csak baromi unalmas az egész. Iskolás. Kisiskolás. Mert ha pl. zenérõl van szó, akkor nem az nem az a legfontosabb, hogy ismerd az illetõ életpályáját tövirõl-hegyire, hanem legyen rálátásod a zenére (vagyis a témára, de nem szakértõként, hanem mûkedveleõként!!). Így lehet bombázni az illetõt jó kérdésekkel.


(majd folyt.köv. a további témákban)
vlina 2008 nov. 13. - 18:43:54
(84/829)
Na, errõl lehet beszélni. Azért amit te mondasz, az a kérdés csak felvetette a témát. Utána jött még jónéhány errõl.
Én úgy éreztem, hogy ami 25 év távlatából még érdekes lehet, arról így vagy úgy beszéltünk. Engem is érdekel a téma, de azért itt egy döntéshelyzet: Bemutatni egy embert 45 perc alatt, azzal együtt, hogy mûvészettörténész, MSZP tag, lapfõszerkesztõ, vagy ebbõl kiemelni egyet. Én az elõbbi verzió mellett döntöttem, de úgy érzem, nem is mentünk el a téma mellett. És, ha jól körülnézel, szinte sehol nem beszélt errõl. Úgyhogy óvatosan kell az ilyen kényesebb témákat megközeíteni szerintem. Mert azért nem az a cél, hogy megsértsek bárkit is, de mégis érdekelnek a gondolataik....
szerinted jobban bele kellett volna menni?
offtopic
efes 2008 nov. 13. - 18:37:18
(83/829)
De alapvetõen arról van szó, hogy nem lehet egy emberbõl felkészülni komolyan annyi idõ alatt. Ezért is mondom, hogy kéne valakivel váltakozni, mint p. az Estében, Kék fényben, stb. is.
offtopic
efes 2008 nov. 13. - 18:27:19
(82/829)
Hát, momentán erre sem idõm, sem kedvem nincs...:) Ehhez bele kellene mélyedni ezekbe a mûsorokba, megnézni mindegyikbõl jónéhányat, hadd hagyjam ezt ki! Csak teoretikusan felvetni merészeltem, hogy mittudomén, P.Szûcs Julianna beszél-e Kulinnal címû téma. Tudom, hogy érintettétek, de a nõ átsiklott a téma felett, én a helyedben rágyógyultam volna, mert szvsz ez az érdekes a csajban. Bár életemben tán egyetlen interjút csináltam, így be is húzom gyorsan a fejem...:)
vlina 2008 nov. 13. - 18:13:04
(81/829)
Na, akkor vesd össze. Témájában, vendégeiben, az általad kitalált szempontok alapján. Állok elébe! Ez érdekelne.
efes 2008 nov. 13. - 18:10:15 Előzmény vlina
(80/829)
Igen, ezekkel (bár nem ismerem mind:) összevethetõ. Én ezeknél mélyebbet szeretnék..:)
vlina 2008 nov. 13. - 18:07:08
(79/829)
Hát én nem így értelmezem. Ez a fajta verseny ugyanis a médiában nem lehetséges. Pl kivel versenyeznek a híradós mûsorvezetõk? Egymással? Kivel versenyeznek a magazinmûsorok vezetõi? (Pl Fókusz, AKtív, vagy komolyabb: Szempont)
E logika szerint az általam felsoroltak sem versenyeznek senkivel. Akkor miért is lógok én ki a sorból?

A verseny szerintem az, ha hasonló mûfajban kérdezõ riportereket/mûsorvezetõket....stb mérünk össze egymással. És nem aszerint, hogy milyen világképû embereket hív meg magához, hanem felkészültség, interjútechnika...és még egy csomó szempont alapján.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 17:57:09
(78/829)
Jó lenne, ha definiálnád a versenyhelyzet fogalmát.

Az én értelmezésemben a versenynek akkor van értelme, ha 1) közös a cél, 2) a versenyzõk számára azonosak a feltételek.

Ha így nézzük, akkor te az említett személyekkel nem versenyzel. Mert nem ugyanabban a mûsorban vagytok és/vagy nem ugyanabban az idõben vannak a mûsorok. Abban lehet verseny (ennyit megengedek), hogy ki, milyen vendéget tud elszipkázni a másik orra elõl. De ez sem igazi verseny, mert életkori, világnézeti okok miatt valaki eleve szívesebben megy az egyik, mint a másik helyre.
vlina 2008 nov. 13. - 17:56:18
(77/829)
És amúgy, akkor most én is tegyek a te véleményedre, mint Richter a közönségre? Vagy hogy van ez?
vlina 2008 nov. 13. - 17:53:19
(76/829)
És amúgy Bogányi Gergely legújabb kísérletei éppen arról szólnak, hogyan tud egy fellépésén, legyen az a Zeneakadémián, vagy a Grassalkovich Kastélyban,kapcsolatba (verbális kapcsolatba!!!!) lépni a közönségével.
De persze ezt hagyjuk ki, mert Richter egyszer azt mondta, amit? És akkor mindenkinek így kell gondolnia, és a kérdést kár is feszegetni? Miközben Gergelynek meg ez láthatóan fontos? Hát az sem logikus.
vlina 2008 nov. 13. - 17:50:46
(75/829)
Ha láttad az interjút teljes egészében, éreznéd, hogy ott ezek az általad lilaságnak titulált témák hosszú beszélgetés tárgyai. Ha te a felsorolásomat bölcsész butaságnak minõsíted, azzal pontosan az eddigieket támasztod alá. A szavaimat kiforgatva próbálod igazolni önmagad.
vlina 2008 nov. 13. - 17:49:04
(74/829)
Maradjunk annyiban, ha tegezõdünk, akkor így, hogy te csak azt hallod meg, amit szeretnél. Véleményed egyoldalú, és nem vesz figyelembe érveket, melyek nem illenek az elõre gyártott koncepcióba.
A sértgetést gondolod a megfelelõ formának véleményed kifejezésére, miközben csak feltevésekbõl táplálkozol.
Pl Cortot...teát te úgy gondolod, hogy én valamibõl informálódtam, tahát nem is tudhatok többet, tehát rossz a mûsor? Ez a logika nem stimmel. És figyelmen kívül hagyja a kritizált kérdés kontextusát, hogy az hogyan igazodik az egészbe. (Én pedig erre is adtam választ)

Butácska kérdésre továbbra sem kaptam példát, mint ahogy arra sem választ, ami esetleg elõrelépés lehetne, hogy leírhatnád te is a gondolataidat egy témáról.
Ebbõl én arra következtetek, hogy az egészbõl nem a tények az érdekesek a számodra, és messze nem a komolyzene. Ez egy érzelem kinyilvánítása, miszerint te utálsz engem. Ezzel pedg azt hiszem, kár küzdenem.

Csak remélem, hogy érzed, hogy a példáid nem támasztják alá a vélt igazságodat. Nincs csak rossz és csak jó. Minden interjúban van erõsebb és gyengébb perc. Ilyen egy beszélgetés.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 17:41:13
(73/829)
"interakció, közönség és befogadás, a különbözõ országokban megszerezhetõ impressziók beépülése a zenébe...fontos témák)"


Na ez egy tipikus bölcsész lilaság.

Tudod, mi a válaszom erre?
Az ami Szvajtoszlav Richteré. Egyszer megkérdezték tõle, hogy milyen a kapcsolata a közönségggel. A válasz az volt: nekem nem a közönséggel van kapcsolatom, hanem a szerzõvel.

(Ajánlott olvasmány Monsaingeon könyve Richterrõl.)
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 17:29:56
(72/829)
Ugye most viccelsz? Ezt kéred számon rajtam? :))))
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 17:28:15
(71/829)
Onnan, hogy eleget láttam a mûsoraidból. Egyébként mi ez a magázódás?

Fölüttöttél egy pszichológiai szakkönyvet a 'Hogyan bánjanak a tévések a bunkó fórumozókkal?' fejezetnél? Nem vagy túl eredeti...
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 17:21:07
(70/829)
Esterházy: az volt látható a mûsorban hogy a végén valami kis mütyürt vett elõ, amirõl azt mondta, hogy mindig szerencsét hoz neki, és halkan hozzátette, hogy most nem hozott. Ezzel finoman, íróhoz méltón kifejezte a nemtetszését. Dehát az a beszélgetés az õ megjegyzése nélkül is borzalmasnak nevezhetõ. És hát nem igazán releváns a vendégek véleménye közvetlenül a felvétel után, hiszen ha vendégségben vagyok, akkor én is dicsérem a háziasszonyom fõztjét, akkor is ha rossz.

Kocsis egyértelmû, világos.

Bogányi azt is mondta, hogy túl általános kérdéseket kapott, amire nehéz válaszolni. Ez egyértelmûen a riporter hibája, mûveltségbeli hiányossága.

Cortot-ra irányuló kérdés mögött mindenképpen ott volt a politika. Hiszen sokkal többet nem is tudhatsz róla, max. a wikipédiából :))

Egyébként a mûsorfolyamból nem csak ezt a három beszélgetést láttam, úgyhogy joggal és okkal mondom el a nem túl hízelgõ véleményem.