Téma: Záróra

%%% 2007 nov. 12. - 16:50:21
(9/829)
Recenzor a **moderálva**, nehéz a magyar nyelv?

"pszihológus" = pszichológus
"iskolába" = iskolában
"szakemberként" után ninncs vesszõ, barom
"Heileger féle": kötõjellel
"családállítási": ez mit jelent?
"Vámos Miklós az Utazások Erotikában c. könyv szerzõjeként" - V. M. U. E. ("az" nélkül!) c. könyve (és utána nincs vesszõ).

Csak ennyi, te félanalfabéta.
miskina 2007 nov. 05. - 23:28:24 Előzmény krumpli
(8/829)
Bevallom, megrökönyödéssel olvasom ezeket a lekicsinylõ szavakat egy csodálatos íróról és emberrõl, akitõl sajnos-talán épp nagysága miatt-szegény Alinda igencsak zavarba jött, és emiatt nem éppen a legjobb kérdéseket tette fel neki, és ezt õ maga is érezte, látszott is rajta. De a lényeg: természetesen tiszteletben tartom mmások véleményét, de ilyesmiket írni Esterházy Péterrõl...enyhén szólva is igaztalan, kemény és tiszteletlen dolog. Az, hogy "leszólta a feleségét" meg, hogy "kicsinyítette Kertész Imre Nobel díjának az értékét", valamint az, hogy nem értette a hatalomról feltett kérdést...nos, az a nézõ és olvasó, aki ilyeneket gondol, szerintem egyáltalán nem érti Esterházy Péter személyiségét és írói tevékenységét, s talán gondolkodjon el azon, mit is akart mondani azzal Esterházy, amit mondott. Mert abban biztos lehet mindenki, hogy nem egy másolómûvész (Ez a "köztudott" összeollózás egyébként nem tudom, hol "köztudott", azt hiszem sokan vitatkoznának ezzel a "köz"-zel) , aki nem tud megfelelni Alinda kérdéseire, s nem is egy feleségét becsmérlõ, kicsinyes alak, aki irigyli a Nobel díjat Kertész Imrétõl.
És ettõl még lehet persze szeretni vagy nem szeretni a könyveit!
Csak egy kis elmélyüléssel adózzunk már Neki, ha másért nem, hát azért, mert ezt mindenki megérdemli.
9/10
clock 2007 okt. 30. - 18:56:36 9/10 Előzmény krumpli
(7/829)
Nem hiszem, hogy Alindával volt a gond. Én úgy éreztem, hogy Esterházy kitért a kérdések elõl, s ilyenkor ezt a fajta beszélgetést kell folytatni (ekkor mondható, hogy Alinda udvariaskodik...), hiszen ez a mûsor nem a provokációról szól, hanem arról, hogy minnél jobban megismerjük a magyar közélet személyiségeit. Mindenkirõl annyit, amennyit magából meg akar mutatni, ha nem sokat enged láttatni, akkor olyan lesz a mûsor, mint 17-én...
Érdekes még a kérdésed, hogy a posztmodern felmentést ad-e...Mivel nem léteznek szabályok, elvileg igen, gyakorlatilag viszont Te döntöd el, hogy elfogadod-e a mûveit mûalkotásnak, ami persze nem kötelezõ...
Anca 2007 okt. 30. - 01:22:18 Előzmény krumpli
(6/829)
Kedves Krumpli!
Tény, hogy nem ez volt a legjobb beszélgetés, sajnos, mert nagyon vártam, azonban - szerintem - hozzászólásod a ló másik oldala.
krumpli 2007 okt. 27. - 11:28:04
(5/829)
Érdekes megközelítés cseresznye, de nekem ez a beszélgetés közelében sem volt a keménységnek, hagyta, hogy Esterházy gyakorlatilag ne válaszoljon semmire érdemben. Olyan volt az egész, mintha egy nagy ködben a falba tapogatódzva próbálnának haladni, de egy hangyányit sem haladnának.
krumpli 2007 okt. 23. - 23:24:12
(4/829)
A zárórát nyugodtan át lehetne keresztelni

VEISZER ALINDA BABÁZÓJÁRA.

Hogy tud 45 percet úgy végigbeszélgetni például Esterházyval, hogy ne legyen szó gyakorlatilag semmi fontos dologról?

Eltölt vele 45 percet (okt 17-én)úgy, hogy nem szembesíti az alapkérdésekkel: hogyan is ír Esterházy? Egyáltalán írás ez vagy másolás?

Mára már köztudott, hogy Esterházy a könyveinek döntõ többségét más szerzõktõl ollózza össze. De ezt a kérdést Veiszer Alinda gondosan, tapintatosan kerüli. Mire föl a tapintat? Ha ez a dolog vagyis pontosabban ollózás "rendjénvaló dolog" akkor vajon miért nem lehet róla beszélni? Miért kell körbetipegni a tojásokat?

Meg arról, hogy Esterházy miért nem érzi fontosnak elismerni az írókat és szövegeiket, ahonnan, amiket összeollóz...

Ha ezt lehet mûvelni, akkor nyilván rá is lehetne kérdezni, miért érzi Esterházy rendjénvalónak, hogy verseket, novellákat teljes terjedelmükben átvesz szó szerint, de semmilyen formában nem ismeri mindezt el.

De nem, és nem, egyszerûen babázáson, udvariaskodáson, párnázáson kívül semmi nem zajlik ezekben a beszélgetésekben, amit
VEISZER ALINDA folytat a BABÁZÓJÁBAN.

Most a teljes érdektelenségen túl vajon normális dolog orránál fogva vezetni a nézõt, és úgy csinálni, mintha ezek a mûvészeti alapkérdések nem léteznének, különösen Esterházy vonatkozásában?

Mi a posztmodern? Vajon a posztmodernben nem kell jelölni a szerzõtársak szövegeit? A posztmodern mint meghatározás felmentést ad?

Az intertextualitás felmentést ad a másoktól való eltulajdonításra minden mennyiségben?? Az átlag nézõ például megismerkedhetett volna az alapfogalmakkal, amikre állítólag Esterházy az egész írásmûvészetét alapozza, vagyis ezekkel bástyázza körül.

De semmit, semmit sem tudtunk meg Esterházyról, és arról, milyen sajátos módon "mûveli" a mûvészetét, és milyen etikai kérdésekkel kellene szembenéznie!

Az átlag nézõ azt hiheti, hogy Esterházy csak ül és körmöl, ebbõl a beszégetésbõl egyáltalán nem derülhetett ki számára, hogy Esterházy valójában csak ül és másol. Másoktól.
szvetter 2007 máj. 11. - 00:45:51 Előzmény zabosi
(3/829)
A mûsorokat minden hétköznap a déli hírek után az m2-n másnap megismétlik. Ha felmész a Magyar Televízió honlapjára, ott pedig a Záróra archívumai között bármelyik adást a neked alkalmas idõpontban megnézheted ahányszor csak akarod!
A vendégek nevét korábban mindig lehetett tudni a tv-mûsorból, ma ez már nincs..... gondolom olyan tapasztalat alapján, h idõnként a program, az interjúalanyok elfoglaltsága a tervezetthez képest módosult.
Igen, jobb lenne, ha tudnánk ennek ellenére, h ki lesz épp az aznapi mûsorban!
A mûsorhoz pedig õszintén gratulálok, kellemes, tanulságos és szórakoztató! Ehhez nagyban hozzájárul Alinda megnyerõ stílusa, tudása és mindent együttvéve kiváló munkája!
Gratula Alinda!:)))
zabosi 2007 ápr. 05. - 19:32:27
(2/829)
Ez a legérdekesebb mûsorok egyike, de ha éjszaka lemaradok róla, soha nem derül ki, hogy másnap ezt ismétlik-e munkaidõm közben, vagy valamelyik régebbi adást. Nem lehetne legalább itt az idõpontok mellé kiírni a vendég nevét is? Esetleg az eredeti mûsor dátumát?
lámpás 2007 febr. 19. - 14:53:57
(1/829)
Szerintem mindenki nézze ma este, mert Paul Lendvaival fognak beszélgetni és érdemes odafigyelni arra, amit õ mond...