4/10
Dean88 2013 jún. 29. - 10:04:41 4/10
(51/71)
Életemben nem untam még ennyire filmet. Elnézést azoktól akiknek ez tetszett, de az elsõ egy óra vagy másfél, akkora felesleges üresjárat volt, hogy már fájt. Nem értem miért kapott egyáltalán ennyi jelölést, szerintem egy pillanat sincs a filmben ami hatásos lenne vagy érzést váltana ki.
franszoá81 2013 jún. 27. - 01:10:40 Előzmény SouthBronx
(50/71)
márpedig ez a film baromi unalmas. és nem azért mert nincs benne akció, hanem azért mert kb annyi feszultség van benne mint egy stahl-féle fõzõmûsorban. az már csak hab a tortán h két és fél óra, és ennek a nagy része üres locsifecsi. nem is értem mit keresett oscar közelben. a bombák földjén sem egy cgi-akció orgazmus, de az klasszisokkal jobb film.
domark 2013 jún. 26. - 11:40:47
(49/71)
Volt valami geronimo akció, vagy mi. Az nem ugyanez a téma volt?
10/10
SouthBronx 2013 jún. 26. - 11:09:02 10/10
(48/71)
Nagyon jó film, a tavalyi év felhozatal közül szinte a legjobb.
Akik unatkozotak a filmen azok gondolom csak az agyatlan látványfilmeket nézik, mert sajnos itt tartunk csak akkor jó egy film ha beszélõ macik, meg 2 órás CGI szuper-hipergiga látvány betutatót kapunk.
A komolyabb filmek meg unalmas sza@rok mi.
tomes.marcos 2013 máj. 27. - 10:04:30
(47/71)
Hát ez a film baromi unalmas. Még szerencse, hogy nem moziban néztem, mert ott hagytam volna. De így sem bírtam végig. Sokkal jobbat vártam tõle, nem értem, miért csinálnak ilyet? Ne nézd meg!
4/10
Tyrker 2013 máj. 04. - 22:51:14 4/10
(46/71)
Sajnos egyetértek azokkal akik lehúzzák a filmet, el kellett volna dönteni hogy dokumentum filmet, vagy rendes filmet csinálnak. Ha a fele fikció akkor meg felpörgethették volna a tempót. A színészekre nem is lehet annyira panasz,a rendezés, a forgatókönyv viszont nekem nagyon gyenge volt, még ütõsebb zenéket is bele lehetett volna pakolni.
Évibébi 2013 ápr. 06. - 19:52:01 Előzmény molnibalage
(45/71)
Egyetértek.
Nagyon gyenge film volt.
TheGreatDanton 2013 ápr. 02. - 12:11:04
(44/71)
Nem sok film volt amit nem tudtam végignézni, de ez most olyan volt.
1 órát végigszenvedtem, de utána ki kellett kapcsolnom olyan unalmas volt.
Azt hittem, hogy egy Zodiákushoz hasonló filmet fogok látni, de ez meg sem közelíti.
7/10
Sadenal 2013 márc. 18. - 13:56:57 7/10
(43/71)
Hát az én tetszésemet sem nyerte el annyira. Az elsõ órán majdnem elaludtam és a alapvetõen az utolsó 30 percet leszámítva kicsit untam. Igazán kivághattak volna belõle 20-30 percet. :O Chastain-t szeretjük, de õ kevés lett volna ahhoz, hogy egyedül felhúzza a filmet. Szóval nem volt egy nagy szám. Azt meg fõleg nem értem, hogy:

SPOILER

Hogy nem ébredtek föl annyi robbanásra meg még a helikopter is összetört aminek azért volt hangja. :O


7/10
3/10
molnibalage 2013 márc. 17. - 10:34:44 3/10
(42/71)
Ez egy irgalmatlanul szar film volt, sajnos nem jött be az amiben reménykedtem, hogy K.B. megtaul filmet csinálni. A fõszereplõ nõ meg konkrétan totálisan idegesítõ volt. A film hossza ellenére karakterfejlõdés semmi, a fõszereprõlõl kb. azt tudtuk meg, hogy ez tölti ki az életét. Hogy miért, azt nem.

K.B-tõl a bombák földjén életem legrosszabb mozis élménye voltk, konkrétan az órámra néztem, hogy mikor lesz végre. Történet semmmi, egy kibasztott gyenge színész volt a fõszereplõ és katonai/haditechnikai szemmel is állatság volt. Technikai szempontból a ZDT legelább nem lett akkora marhaság, de K.B még mindig nem tud filmet csinálni. A film legjobb kb. 20 perce az volt, amikor a fõszereplõ nõ egyszer sem bukkant fel, az akció alatt. A reális akciót megcsinálni nem volt nagy cucc miután az egyik résztvevõ könyvére lehetett támaszkodni.

Röviden. KB-nek senki ne adjon pénz filmcsinálásra, láthatólag nem ért hozzá. Ahhoz igen, hogy elhitesse, hogy ért hozzá. Senkinek nem ajánlom a filmet megnézésre.
Verion 2013 márc. 15. - 12:47:06
(41/71)
Amerikai Thriller kategóriában (amiben fel van tüntetve) nevetségesen rossz film...Dokumentumfilmként egész jó de kétlem,hogy fedi a valóságot.Amerikai agymosás 2 és fél órán keresztül.
Arab-Amerikai agyrém egyébként.Nem tudom ki a célközönség de kétlem,hogy lehet élvezni ezt a filmet.Én nem vagyok szkeptikus de tényleg nem jó film. 10/2
8/10
Danijel 2013 márc. 07. - 12:51:27 8/10
(40/71)
A párbeszéd viszi a filmet, fõleg az az érdekes. Minden esetre leszögezném, hogy a valóság korántsem olyan izgalmas, és romantikus vagy akció dús mint a filmekben, tehet ha azt nézzük, legalább a valósághûsége értékelendõ :D
9/10
ShaeLynn 2013 márc. 07. - 10:18:25 9/10 Előzmény verda
(39/71)
A film eleje: már az ötödik percben kiderül, hogy azért kapta meg a feladatot, mert a legjobb elemzõnek tartják.
A film közepe: a csaj már nagyon ideges. Miért is?? Mert amióta kikerült az egyetemrõl ez töltötte ki az életét, semmi mást nem csinált, mint az ügyön dolgozott, és a fejében volt minden sz.r apró részlet. Lehet, hogy volt ilyen elemzõ koponya a CIA-nél lehet hogy nem, lehet hogy nem egy személy volt, hanem egy csoport, sosem tudjuk meg. De nem is ez a lényeg. Ez egy film, fikció.
A film vége: nagy nehézségek. Persze amikor azt látja, hogy a fejesek tologatják egymáshoz a döntést. Számára meg már hónapok óta nyilvánvaló, hogy mit kellene tenni.

Teljesen rendben van a sztori, nincs itt hézag sehol.
verda 2013 márc. 07. - 04:05:16
(38/71)
Hát, aki azt mondja, hogy ez egy rohadt jó film, az engem utálni fog, de szerintem egyáltalán nem jó film. Végig unalmas volt, bár néhány résznél felrázódtam, mikor már nekem volt kínos. Elhiszem, hogy az egész fikció, de emiatt még rosszabb, mert így nincs mentség arra, hogy miért nincs történet. Kivétel nélkül minden kiszámítható volt, a 160 percbõl semmit nem tudnék mondani, amit ne láttam volna elõre. Spoiler nélkül(remélem), de nem tetszett:
A film eleje: már az ötödik percben kiderül, hogy a csaj okosabb, mint az évek óta terepen lévõ fõnökei
A film közepe: a csaj már nagyon ideges, mert határtalan tehetségét nem hagyják kibontakozni amatõr fõnökei
A film vége: nagy nehézségek árán a csaj meggyõzi a fõnökeit, hogy itt õ az egyedüli profi. Isteni tehetségét felhasználva, végre az õ utasításait követik.
Komolyan mondom, gyakran az volt az érzésem, hogy most nem is egy "nyomozást" nézek, hanem egy drámát az elnyomott tehetségek viszontagságairól.
8/10
Danijel 2013 márc. 06. - 23:43:54 8/10
(37/71)
Maga a rendezõ is világosan megmondta, hogy többnyire fikció ez a film, nem is értem hogy miért háborodtak fel annyian a kínzásos jelenetek miatt.............ami szerintem meg korántsem volt annyira brutális mint egyéb hasonló filmekben...........no mindegy... szegény Jessica Chastaint pedig sajnálom , megérdemelte volna az oscart
A film jó volt, nálam átjött a feszültség:)
5/10
NADALFAN 2013 márc. 04. - 22:40:26 5/10
(36/71)
ami még kiütötte nálam a biztosítékot--SPOILER-- CIA ügynökök hogy lehetnek annyira amatõrök hogy beengednek egy öngyilkos merénylõt ellenõrzés nélkül, a másik csak nagy poén volt Kuvaitba egy megvesztegetésára egy lambhorhgíni-lol...---SPOILER---
5/10
NADALFAN 2013 márc. 04. - 22:16:44 5/10
(35/71)
baromi hosszúra nyújtották, sok az üres járat , végig szenvedtem mert érdekelt a téma .
de erre nem illik az a mondás hogy hiszem ha látom mert láttam de mégsem hiszem:))
propaganda filmnek jó ,hogy aki Amerika ellen fordul az úgyis meglakol-kac kac...
egyébkét nekik mint a világ csendõreinek mindent szabad?
10/10
Deathmaster 2013 febr. 26. - 09:15:39 10/10
(34/71)
Az én véleményem szerint a film hibátlan, függetlenül attól, hogy a történet és Bin Láden igaz vagy sem.
Szerintem mi földi halandók nem fogjuk megtudni soha az igazságot.
7/10
sanderb 2013 febr. 26. - 08:51:21 7/10
(33/71)
Ahol tudott, korrekt és pontos volt a film, mint megjelenítési felület, de mint "szórakoztató" eszköz gyenge lett.
Tudom, a téma kényes, a titoktartás szent, a félelem még mindig jelenidejû, de akkor meg miért kellett ezt erõltetni? A helyzet az, hogy alig van benne plusz információ a napi híreket és a mélyebb elemzéseket olvasók, hallgatók számára. Úgy telik el cirka 10 év a film során, mintha a CIA-nál csak néhány lézengõ dolgozott volna folyamatosan, akár terepen, akár Langley-ben, és a hatásfokuk nekik is erõsen véleményes. Ráadásul egy tökös nõ kivételével mindenki bizonytalan (fél!?!). A készítõknek eszükbe sem jutott, hogy egy izgalmas történethez elengedhetetlen a másik (gonosz) fél, szervezet karakterének megrajzolása is.
Amit látunk, látványban, megjelenítésben, színészi alakítás terén igen erõs, ezért a figyelmet végig fenntartja, csak hát egyenes vonal helyett ív és fordulat kellett volna. 10/7
spidermeeen001 2013 febr. 25. - 01:05:18
(32/71)
Hát ez halál unalmas volt...én aztán nem szeretem Rambó típust, de ez már a másik véglet volt. Érdemes volt megfilmesíteni a semmittevést.
Pont így látta a kommandó is aki elfogta...
SPOILER?

"-Mi lesz a célpont?
-Elkapjuk Bin-ládent.
-Jaa. oké. Lehet késni fogok, mert még ki kell mosnom a zoknimat. Na mit vacsizzunk?
-Együnk húslevest. Postán küldött Julinéni.
-Megvan sózva?
-Húsleves! persze, hogy megvan.
-Mindjárt megyünk, csak kezet mosunk a kosarazás után.
-okay..."

"-hello fönök. Szerintem ott van a házban binláden.
-milyen házban?
-hát ott abban!
-jaa.ok. figyelj már legépelted ezt az oldal?
-ohh persze.
-jól van.
-fõnök mi legyen binládennel?
-mit tudom én, mondjuk szerezz bizonyítékot, hogy tényleg õ az akit soha nem lehet látni, soha nem lehet hallani és nincs nyoma egyáltalán ott.
-de tudom, hogy abban a házban van...
-de honnan tudod?
-jelentkezetem Uri geller mûsorába magyarországon és ugyan nem nyertem meg de azt mondta majdnem sikerült kilépnem a testembõl. Hatoljunk be a házba..nagggyon érzem.
-jah akkor onnan voltál ismerõs. Ez elég ok már, hogy küldjek egy kommandót 3 helikopterrel.
-kösz fõnök nem bánod meg...zárd be az ajtót frenk...hívhatlak frenknek?
"


Spoiler? vége

kb. ennyit ér a film...:D