7/10
Henci8 2011 jún. 30. - 20:22:53 7/10 Előzmény -csengõzoli--
(87/127)
Te az a csengõzoli vagy?? Akivel Aranka megcsalt az a két fa*t?
Na ide figyelj cimbora, az a nagy büdös helyzet, hogy nem kell így kiakadni, mert ha te kultur embernek tartod magad, akkor figyelembe veszed, hogy bizony ahány ember annyi féle nézõpont és annyi féle hozzáállás. Az, hogy te ezt nem nézed és gúnyolódsz itt nekem az meg téged minõsít.
Ha te nem akarsz azon gondolkodni, ha leülsz elé, hogy ez egy magyar film és hogy bizony ebben a kalapban kell vizsgálni, akkor ne is ülj le egy jó 50 évig magyar film elé, mert nem fogsz jót találni. Attól, hogy te a Valami Amerikát jó filmnek tartod még nem biztos, hogy az, mert képzeld én meg arra mondom hogy egy rakás sz*r. És az Üvegtigristõl sem vágom magam hanyatt, pláne a 2., 3. résztõl! Szóval vegyél egy kicsit vissza...
Egyébként meg igazad is van, mert ha az egyetemes filmgyártás magaslataiból szemléljük a Zimmer Ferit, akkor tényleg nem jó, de még egyszer elmondom, hogy nem érdemes onnan nézni, mert ha igazán õszinte akarsz lenni magadhoz, szerintem te is bevallhatod, hogy akkor a többi magyar filmet is nyugodtan le lehetne húzni a klotyón. Egyedüli szerencséjük a magyar filmeknek, hogy olyan magyarok is nézik mint én, akikben van egy szemernyi hazaszeretet és még akkor is keresnek valami kapaszkodót és rá próbálják fogni, hogy nem is olyan rossz ez. Hogy egy filmes idézettel éljek, hátha így megérted: "az új magyar narancs, kicsit sárgább, kicsit savanyú, de a mienk"!!
-csengõzoli-- 2011 jún. 30. - 19:10:30
(86/127)
Bocsáss meg,mikor én beülök a moziba,akkor muszáj nekem azon gondolkodnom,hogy hol tart ma a magyar filmgyártás?
Hát hol érdekel engem?
Mi az,hogy ezt nekem figyelembe kéne vennem? Humorizálsz?
Az,hogy te egy ilyen minõsíthetetlenül igénytelen vígjátékon kacarászol téged minõsít, egészségedre,de nehogymár számonkérd másokon, amiért picit többet várunk el,mint az ovi poénok, amik téged szórakoztatnak!
Képzeld, minket nem! :)
Nem Hollywoodról van szó, remek magyar filmek születtek régebben is és sok jó készül ma is, nem mentség,hogy szerinted volt ennél rosszabb is. (Tanú, Moszkva tér, Retúr, Kaméleon, Üvegtigris, Valami Amerika amik így hirtelen eszembe jutnak és messze jobbak, mint ZF2)
Ezt a minõsíthetetlen fst meg próbáljuk elfelejteni...
7/10
Henci8 2011 jún. 30. - 18:33:13 7/10
(85/127)
Olvasva a kritikákat és ebbe beleértve a port kritikusát is el vagyok szomorodva. Nem azért mert annyira távol állnak az igazságtól, vagy mert teljes mértékig lehúzzák a filmet, hanem azért, mert nem fogom fel, hogy mért nem lehet ezt a maga módján kezelni.
Induljunk ki abból, hogy hol tart ma a magyar filmgyártás. Amikor olyan filmeket láthatunk a mozikban szuperprodukcióként vetíteni, mint az Európa Express, vagy a Miniszter félrelép - és nem azért nem említek újabbakat, mert nem jut eszembe, hanem mert ezek óta én nem nézek ilyen jellegû filmeket -, akkor nem emlegethetjük egy lapon a magyar filmalkotást, mondjuk egy spanyollal, vagy még egy indiaival sem a hollywoodiról nem is beszélve.
Szóval azt tanácsolom minden kritikusnak és nem csak nekik, hanem aki csak szimplán leül ezt a filmet megnézni, hogy ne ezekkel hasonlítgassa össze, hanem gondoljon arra, hogy ez egy más világ, és fordítsa át a gondolkodását úgy, hogy egy magyar filmet néz.
A magyar valóságban és filmalkotásban ez bizony sztem nem egy rossz film. És még egyszer mondom próbálom magam én is átállítani egy másik szemléletre. Hiszen mirõl kell hogy szóljon egy mozi? Nem minden körülmények között, de általában, elsõ sorban a szórakoztatásról. Ez a film pedig szórakoztató, a maga nemében. Lehetett volna bele egy kicsit több és sziporkázóbb poént vinni, de ettõl még szerethetõ. Amikor pl az egész család beöltözött szellemnek és úgy riogattak, akkor én nagyon jókat kacarásztam.
Nem is ragoznám tovább, a lényeg, hogy aki leül megnézni ne úgy üljön le, hogy egy hollywood-i produkciót néz, hanem úgy, hogy egy magyar vígjátékot!!

7/10
Superfuzz 2011 jún. 01. - 00:44:34
(84/127)
Még csak fél órája nézem, de inkább a hozzászólásokat nézem : )
Unalmas..nem érdekel a sztori, és az hogy nem történik benne semmi az hihetetlenül felbosszant.
Ezért pénzt tuti nem adnék..aki meg azt hiszi h rejtett meg angol meg finom humor van ebben a filmben az
téved..és bebeszéli magának...remélem nem eröltetik a 3.részt
5/10
h.tibi91 2011 máj. 01. - 17:52:23 5/10
(83/127)
Kissé szedett-vetett alkotás. Az alaptörténet közhelyesek mondható, szellem, kastély, bonyodalmak sora. Igazából semmi újat nem tud a film felmutatni az elõzõ részhez képest. Ugyanazok a poénok, amelyek mai szemmel nézve már nem is annyira viccesek és szerethetõek, mint akkoriban voltak. Kicsit idegesítõ a film vágásbeli összevisszasága, hogy néha felgyorsul az egész, illetve a végén a low budgetes „verekedõs” jelenet megoldása. Egyértelmûen a pénzkeresés volt a cél a már bejáratott címmel, ám talán néha illene megõrizni egy jól sikerült klasszikus méltányosságát, és nem kiparodizálni egy második, harmadik résszel.
Egyetlen „tanulsága” a filmnek, hogyha a szellemeket akarunk idézni, akkor nincs más dolgunk, mint a szavakat visszafelé olvasni.
Nem igazából ajánlom senkinek, nem izgalmas, nem változatos, de még csak nem is vicces. Hagy maradjon meg mindenkinek az elsõ rész, mint A Zimmer Feri!
5/10
littleg11 2011 ápr. 26. - 00:21:20
(82/127)
(2011.04.25, H 19:15) Mult heten vettem meg DVD-n, es batran allithatom, h igazan megerte! Az elso resz nagy rajongoja vagyok, es szerencsere a folytatas is eleget tett minden elvarasunknak. Reviczky Gabor szemelye mar onmagaban vinne a produkciot, a kicsavart poenok pedig szinten jol sulnek el. Ha valaki vevo erre a fajta finom (hangsulyokba, mimikaba elrejtett) humorra, akkor feltetlenul ajanlom, nem fog csalodni!
1/10
Borsii 2011 ápr. 16. - 17:36:57 1/10
(81/127)
Botrányosan rossz!
3/10
beo71 2011 ápr. 03. - 10:57:10 3/10
(80/127)
Balatoni gyerek lévén az elsõ rész természetesen nálam is kultdarabbá érett,minden nap idézzük is nagy vihogások közepette.Ez a sajnálatra méltó próbálkozás viszont fájóan gyenge.Szarvas "fáintos hotel"József és Reviczky"Mi a Rák?"Gábor elsüt egy-egy poént,az is csak az elsõ résznek köszönhetõ,ha meglátom Reviczky-t,vinnyogva röhögök,de mindent elmond errõl a "szellemes"baromságról,hogy a végére elaludtam.3/10.
Sekypapa 2011 márc. 31. - 20:07:01
(79/127)
Az elsõ részen szétröhögtem magam, de ez elég laposra sikerült, nem igazán jött be.
mdzsonsz 2011 márc. 24. - 17:24:27
(78/127)
Csak ezt a "színész" galerit (egynehány kivétellel) küldenék már el melegebb éghajlatra, a sablonokra építõ forgatókönyvírókkal együtt. Tímár Péter pedig mondjon le!
mdzsonsz 2011 márc. 24. - 17:19:17
(77/127)
5 (öt) percet bírtam megnézni belõle. Ehhez valószínûleg az is hozzájárul,hogy elõtte FILMET néztem, és az agyam nem tudott hirtelen váltani. Helyette megnéztem egy cseh vígjátékot. Hát igen. Valahol valami elromlott nálunk.
9/10
Pünkösdi Kató 2011 márc. 24. - 12:19:24 9/10 Előzmény Bigpapa
(76/127)
A VV-vel, Édennel ne keverd, a kettõ nem ugyanaz, ezeket én sem nézem, kikérem magamnak. :)
9/10
Pünkösdi Kató 2011 márc. 24. - 12:13:30 9/10 Előzmény Attila148
(75/127)
Csak szólok, hogy az elsõ részben is voltak felgyorsított jelenetek...
5/10
Attila148 2011 márc. 21. - 21:52:38 5/10
(74/127)
Hát ettõl a filmtõl többet vártam. Az elsõ részt túlszárnyalni nem lehet,ezért annyira jó nem lesz, ebben biztos voltam.
Hát semmi extrát nem nyújtott ez a film. Voltak benne poénok de nem volt egy nagy durranás.
A felgyorsított jelenetek kifejezetten idegesítettek, nem tudom mi értelme volt...
1/10
Bigpapa 2011 márc. 21. - 21:42:09 1/10
(73/127)
Néha benézek ebbe a szennybe,hogy olvasgassam,kiknek tetszik ez a gané :)És wazze,van,akinek ez átjött,meg tetszik.
Hm,viszont így megértem a VV és az Éden Hotel létrejöttének az okát.Az is bejön egyeseknek és kellõen végig izgulják.Pár napja megpróbáltam felidézni egy jelenetet ebbõl a mocsokból (60pervet láttam),de szerencsére teljesen elhalványultak az emlékek.Van esély,hogy pr hét múlva a címét is elfelejtem. :))) Pedig azt hittem,visszafordíthatatlan károsodást okozott ez a "mû"trágya :)))
1/10
tyrichie 2011 márc. 19. - 16:53:10 1/10
(72/127)
Már meg is néztem, az elsõ 10 perc után végigpörgettem a filmet. Ez egyszerûen minõsíthetetlen. Nagyon idegesített, hogy fel vannak gyorsítva a képkockák. Miért kellett? Azt a pénzt amit ráfordítottak adták volna az egészséügynek.
1/10
tyrichie 2011 márc. 19. - 16:24:55 1/10
(71/127)
Annyi rosszat olvastam errõl a filmrõl, hogy ma meg fogom nézni.
8/10
tcsbp14 2011 márc. 19. - 15:17:13 8/10
(70/127)
Nem ez lesz az örök klasszikus magyar vígjáték....de amennyi moslékot kapunk a jenkiktõl, hogy felüdülés azok közt egy ilyen.
1/10
macusmacus 2011 márc. 18. - 19:37:20 1/10
(69/127)
lehet nem egy filmet néztünk, ilyen rossz, gagyi, szánalmas, hitvány, erõltetett filmet nem sokat láttam még az életemben.
Gondolom a készítõk is elborzadtak, amikor visszanézték( vagy csak az állami lóvé volt a lényeg, nem a film).
Én végignéztem, a döbbenettõl lebénulva, nem létezik hogy ezt az emberek elé merték tálalni.
A színészek pedig az egyik legtehetségesebbek, ezért sem értem hogy miért adták magukat ehez a ....
9/10
Pünkösdi Kató 2011 márc. 17. - 19:09:37 9/10 Előzmény Liza94
(68/127)
Nekem meg pont az - is - tetszett, hogy visszanyúltak az elõzõ részhez, nem abból építkeztek, de mégis megemlítették. A kisfiúról meg annyit, hogy szupertehetség a mostani gyerekekhez, akik filmben vannak vagy épp reklámban, õk borzasztóak, de ezek a gyerekek jók voltak, jobbak voltak.