Téma: Zombieland

pockettiger 2009 dec. 08. - 17:06:20
(79/319)
A zombis filmek már lerágott csont. Mégis sikerült egy szórakoztató darabot összerakni, ami egyáltalán nem untatott, abszolút jó karakterekkel, teljesen jól. Jókat mulattunk rajta és kikapcsolt. Megérdemli a maximális pontszámot.
9/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 08. - 11:52:54 9/10
(78/319)
A forgatókönyvben van egy olyan jelenet (amikor bemutatják, hogyan írtják a zombik az embereket), hogy egy pár beül a fotóautomatába, az elsõ képen együtt mosolyognak, a másodikon beszáll egy zombi, a harmadikon az életükért küzdenek a negyediken meg vigyorog a zombi a lencsébe.

Erre csak én nem emlékszem, vagy valóban kimaradt a filmbõl? Kár érte... :D
Abonya 2009 dec. 08. - 10:28:44
(77/319)
Kategóriáján belül (zombi-vígjáték:))) 10/10.
Én irtó jót szórakoztam rajta.
Mondanivalót ne várjon senki, minek az egy zombivígjátékba?
Pont jó a hossz, remekek a karakterek, szórakoztató az egész úgy, ahogy van...
Ajánlott:
-azoknak, akik szeretik a zombis filmeket
-akik szeretik a fekete humort
-akik szerint a mozi azért (is) van, hogy szórakoztasson (ez egy popcorn movie, a nagy közönségnek, nem véletlenül nem a Mûvész mozikban adják...)

Nem ajánlott:
-akik minden filmet aszerint veséznek ki, hogy milyen "mondanivalóval bírt" (helló, ez egy zombie-vígjáték!!!:)))
9/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 08. - 08:51:59 9/10 Előzmény ReignMan
(76/319)
Az egy dolog, hogy ha már ennyire tiszteled a filmet, legalább a címét tudhatnád, de igazán azért érdekes a hozzászólásod, mert ebbõl világlik ki igazán, hogy mennyire torz elvárásokat támasztasz a filmmel szemben.

Újszerû az ötlet és tisztességesen ki lett dolgozva. Hiába hadakozol.
9/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 08. - 08:44:13 9/10
(75/319)
Hát ezt érdemes volt megnézni. Jól szórakoztam, voltak benne hatalmas poénok... Bill Murray. Úristen! :D

A srácok sikeresen megtanultak mindent a forgatókönyvírás alapjairól a feszültségteremtéstõl a karakterépítésen át a dramatical needig mindent. És tudják használni. "Elsõ filmhez" ez nagyon helyén volt.

És! Évek óta az elsõ amerikai tinirománc, aminek a kibontakozását nem éreztem kínosnak... Ez eleve legalább egy plusz pont! Hogy kinek milyen volt a '97-es éve... nagyon jó ötlet.
9/10
Swarm1 2009 dec. 07. - 23:17:50 9/10 Előzmény Rahar
(74/319)
Érdektelenné válik?Miért mi mást csinálhattak volna?Szerintem abszolút jól van kivitelezve!
6/10
Rahar 2009 dec. 06. - 13:20:18 6/10
(73/319)
Nekem összességében nem tetszik ez a film, a képi megvalósítás nagyon jó, de a történet és a forgatókönyv nagyon gyenge. Attól, hogy vígjáték és hogy zombis még lehetne története, de ez szánalmas. A film egyébként szerintem nagyon jól kezdõdik, de hamar nagyon érdektelenné válik, a végén nekem tetszik az irtás. Ezért én 10 pontból 6 pontra értékeltem.
6/10
Illumination 2009 dec. 03. - 22:24:27 6/10
(72/319)
Nem rossz, körülbelül ennyit is vártam tõle. Ugyan sokkal többet ki lehetett volna hozni a sztoriból, de többször hangosan felröhögtem ami mostanában kevés filmnél történt meg. Úgyhogy 10/6.
6/10
h.tibi91 2009 dec. 03. - 19:28:48 6/10
(71/319)
A szûz, életét szabályokra építõ fiú, az édesszájú tömeggyilkos és a két öntörvényû lány története.
Szerintem nem volt túl nagy durranás a film. Csak egy eszeveszet zombigyilkolás.
Befejezése nem nagyon van talán lesz második rész? Van erre egy utalás a filmben.
6/10
Mese92 2009 dec. 03. - 18:53:14
(70/319)
Szerintem kellemes kikapcsolódást nyújt. Arra nagyon jó, hogy lekössön. A cowboy pasas karaktere tetszett a legjobban. És a szabályok is jópofák voltak.
8/10
yippikaya 2009 dec. 03. - 17:28:21 8/10
(69/319)
,,...csak éppen olyan üres és parttalan az egész történet, hogy az már fáj és a mozikba kerülõ filmek 60%-a már ilyen szemét." Ezzel teljes mértékben egyetértek, csak ennek a filmnek az esetében ha valaki elolvasta a rövid sztoriját és hogy mi a mûfaja, már abból tudhatta hogy jobb ha nem vár mély történetet,és nekem ezért nem is okozott csalódást. A 28 héttel késõbb c. alkotással pedig a zombik az egyetlen közös pont, mert az egy horror, ez pedig vígjáték, ily módon én nem nagyon tudom õket összehasonlítani.
Dius 2009 dec. 03. - 10:41:16
(68/319)
Elfelejtetted a végére: Uff!
:)
ReignMan 2009 dec. 03. - 09:26:23
(67/319)
Én is imádom azokat, akik kikérik maguknak, hogy valaki negatívumokat írjon arról a filmrõl, ami tetszik neki. Engem nem igazán izgat, ha te szereted zsibbasztani az agyadat, de miért vagy felháborodva, ha valaki elmondja a véleményét?
És miért ne lehetne hasonló témájú filmeket összehasonlítani? Nem Te, de talán valaki megnézi az említett Boyle filmet, és rácsodálkozik, hogy 'Ja, ezt így is lehet csinálni?' Nincsenek tökös cowboy dumák, meg CGI animáció, mégis 3 napig azon agyalsz, mi lenne, ha tényleg kitörne egy hasonló fertõzés, a Zombielandre beülsz, végigbambulod, 2 nap múlva nem is emlékszel rá, 3 év múlva pedig senki sem emlékszik már rá. Tudod sokan többet várnak el egy filmtõl...
Fekete humornak is lehet sok mindent nevezni, a Gyalog galopptól a Fekete viperán át a Dr House-ig, és talán valahol legalul ott lehet a Zombieland is.
ReignMan 2009 dec. 03. - 09:09:49
(66/319)
Igazad van, még kora reggel volt.
Dius 2009 dec. 03. - 08:47:34
(65/319)
Kötelez Téged valaki, hogy menj el a moziba és nézd meg a filmet? Senki! Szerencsére a szabad választás joga illet meg a mozimûsor kiválasztásánál is!
Már a bemutató alapján bepillantást lehet nyerni a film stílusába, és ha ez nem tetszik, egész egyszerûen ki kell hagyni és mást megnézni....
Annyira unalmas, hogy ha valaki (pl. Én) leírja, milyen szórakoztatónak találta a filmet saját mûfajában, rögtön jön egy komment, hogy Na persze, ez szar, bezzeg ez meg ez a film, az mekkora volt...! Kit érdekelnek azok a filmek? Egyszerûen csak van, akinek bejön ez a fekete humor-stílus, van, akinek nem...
Igenis, ebben a mûfajban ez egy jó filmnek számít!
Tesza 2009 dec. 03. - 08:28:10
(64/319)
Az 28 nappal késõbb ;)
ReignMan 2009 dec. 03. - 07:49:44 Előzmény yippikaya
(63/319)
Értelek, csak kissé már unalmasak a Hollywoodi szuperprodukciók, amik csillognak és villognak, lassított tûéles felvételen loccsan ki a zombi agya, õrületes kaszkadõrmutatványok, robbanások és komputeranimációk vannak, amiktõl leesik a nézõk álla, csak éppen olyan üres és parttalan az egész történet, hogy az már fáj és a mozikba kerülõ filmek 60%-a már ilyen szemét.
Meg az is unalmas, hogy sokan a szar filmet úgy dícsérik, hogy "ez nem akar több lenni, mint ami". Ha csak összehasonlítod a filmet például a 40 nappal késõbb címû Boyle mozival, a Zombieland csak egy rossz viccnek fog látszódni. Az emberben felmerül, hogy a külcsín mellet azért valami belsõ igényességgel is megtisztelhették volna a nézõt a készítõk.
8/10
yippikaya 2009 dec. 02. - 22:30:15 8/10
(62/319)
És miért kellene minden filmnek komoly mondanivalóval rendelkeznie? Te mondanivalót vártál egy zombis-vígjátéktól? Klasszikus poénok még jó hogy nincsenek benne, egy idei film bármely eleme hogy lehetne máris klasszikus? 10-15 éves távlatban lehet szerintem értlmesen használni ezt a jelzõt filmek esetében. Az utolsó 10-15 perc (25?) pedig valóban hasonlít az FPS-játékokra: nem véletlenül... Nem egy világverõ alkotás,de jókat lehet rajta röhögni, és szerencsére nem kopintotta a Shaun of the dead-et. Woody Harrelson karaktere pedig attól függetlenül nagyszerû, hogy valóban hasonlít! a Született gyilkosokban megformált alakhoz. A blõd tinivígjátékok kedvelõi pedig errõl a filmrõl kimennek,vagy be se ülnek.
10/10
v00 2009 dec. 02. - 15:48:47 10/10
(61/319)
Nekem nagyon tetszett, sokkal jobb volt, mint amire számítottam:)
Dius 2009 dec. 02. - 14:40:44
(60/319)
Szerintem ez a film kizárólag azoknak készült, akik kedvelik a fekete humort. Csak és kizárólag.
Korhatártól függetlenül.