Kovács kolléga 2016 aug. 14. - 19:34:44
(164/644)
Csak azt tudnám, hogy miért randalíroznak egy Star Wars-topikban olyan emberek, akik gyûlölik a sorozatot. Ebben a trailerben minden benne van, amiért lehet szeretni az SW-filmeket.
Keresztes³ovag 2016 aug. 14. - 12:34:20
(163/644)
nem. Mindenesetre azt már tudjuk, hogy Darth Wader egy egész trilógiára írt alá, és már a legújabb elõzetest is vele próbálják eladni, de még így is érdektelen fos az egész
jani-wan 2016 aug. 14. - 08:44:35
(162/644)
Mint mondtam el kezdtem olvasgatni a HSZ-eket ott. Hát nem jutottam sokáig.
A 800. HSZ-ig olvastam és egy értékelhetõ 'pozitív' HSZ-t találtam a 834.-et

"és hát... nem találom a szavakat! Egyszerûen zseniális lett!"
Oké. Aztán mégis talált szavakat. Ráadásul nem is keveset, és a végére az derül ki hogy mégsem lett zseniális.
"JJ tényleg érti a dolgát, tudtam én, hogy nem fogja hagyni, hogy rossz irányba fusson el az SW"
Egyik alapvetõ kritika hogy ennek pont az ellenkezõje az igaz. JJ csinált egy másolatot, és az irányról fogalmunk sincs mert azt sem tudjuk hol vagyunk, ugyanis mint az is már felmerült, az összekötés a Jedi Visszatér és a SW7 között teljesen hiányzik.
"Elõször is, a látvány, az effektek egyszerûen lehengerlõek ..."
" … ami az elõzmény trilógiában volt rengetegszer"
Vajon miért? A 2D miatt biztos nem. Talán mert van 12 db X-szárnyú a filmben? Vagy mert a TIE vadász szárnya fehér?
Jó nincs benne gagyi CGI Yoda. Oszt kb. ennyi.
Gyakorlatilag az egyetlen pozitívuma a látványnak hogy nem lett pocsék. De se nem lehengerlõ, se nem lenyûgözõ, a kor követelményei szerint.
"Aztán a zene, John Williams hozta a jól megszokott formáját…"
Érdekes mert ennek is az ellenkezõje az igaz sokak szerint. És nem szájhuzogatás miatt, mert pl az elõzmény trilógiában nagyon sok mindent rühelltek nagyon sokan, de a zenét azt nem. Itt meg sokakban, bennem is azonnal megfogalmazódott, hogy hol a zene? Vagy hogy egy dallamot nem tudok visszaidézni, pedig még az elõzmény trilógia zenéje is megfogta az embert.
" Talán annyi, hogy egy kicsit a háttérbe szorult a zene, nem igazán tudom hirtelen visszaidézni az új dallamokat ..."
Hát mint mondtam ezzl nincs egyedül. Szóval akkor így némi önellentmondásba keveredett.
" de ezt inkább betudom annak, hogy …"
Na ez az, amit az ajnározók csinálnak. Ami nem jó azt besöprik a szõnyeg alá.
"John Boyega Finnként szintén egy jól sikerült karakter …"
Újabb sarkalatos pontja a kritikusoknak, hogy ennek az ellenkezõje az igaz.
"...habár hozzáteszem, hogy engem egy idõ után már kicsit zavart el a folytonos poénkodása, ... de néha már sok volt kicsit"
Aha, aha, aha. Akkor ez mégiscsak megint önellentmondás, és szõnyeg alá söprés. Ha egy filmben zavaró egy karakter viselkedése, akkor nem jól sikerült a karakter.
"És hát itt van nekünk még ugye Kylo Ren, na vele egy kicsit bajban vagyok. :/ …"
Hát ezzel nincs egyedül.
"Az elején még nagyon jól indul az õ karaktere, kellõen fenyegetõ és sötét, nem tudunk róla semmit, stb., stb., de aztán ahogy haladunk elõre …" "...nem egészen egy ilyen fõgonoszra számítottam. :/"
Hát ezzel sincs egyedül.
" Snoke-ot pedig egyszerûen nem tudtam komolyan venni, nem értettem … És hogy róla még ennyit se tudunk meg... csak úgy van, mert miért ne legyen, nekem így jött le legalábbis. :/"
És ez egy pozitív hozzászólótól!
"Viszont visszatérve Kylo-ra, kicsit durva, hogy egy Erõ-érzékeny lány, aki még csak éppen ismerkedik az Erõvel, gyakorlatilag elintézi gond nélkül õt …"
kommentár nélkül.
"Rengeteg a kikacsintás az eredeti trilógiából, van, hogy egész jelenet ismétlõdik meg … így visszagondolva nem egy fõelemet átemeltek a IV. részbõl ebbe"
"Halálcsillagra emlékeztetõ bolygó, jó, persze, ki van a filmben is hangsúlyozva, hogy hiába 60× nagyobb, ezt is ugyanúgy csak fel kell robbantani..."
Na ja, az egész film egy másolat.
"... de ezzel nincs baj, mert igazából ez is csak feltûnt, nem zavaró tényezõ volt"
Másoknak viszont kifejezetten zavaró tényezõ volt. És ez így megint egy nagy hiba szõnyeg alá söprése.


Összefoglalva az egész pozitív hozzászólás valójában negatív, csak a szerzõ meggyõzte magát az ellenkezõjérõl.
Ha te találsz valami értelmes HSZ-t ott ami téged meggyõzött, akkor linkeld ide légyszi, de én ezen a ponton, közel 50 HSZ olvasása után be is fejeztem, mert nem látom sok értelmét. Ugyanaz mint máshol.
1/10
John Trager 2016 aug. 14. - 04:22:18 1/10
(161/644)
Te jó ég ilyen sz*r trailert rég láttam már. Teljesen dögunalmas az egész, a CGI meg annyira f*s hogy még a Bajlós árnyakban is jobb volt. Most komolyan ahogyan felszáll az a gép a talajról, úgy néz ki mint valami xbox 360-as játék.
jani-wan 2016 aug. 13. - 17:08:24
(160/644)
Ezt megint ne mértem hogy kerül ide pl.
"Én pont nem ez a kategória vagyok"
Egy szóval nem mondtam, hogy te, vagy bárki konkrét személy bármelyik kategória lenne.

"Nem is ez volt a célom, hogy ezt igazoljam, csak az Imdb"
De felhoztad indoklásképp, azt viszont hogy ott is a negatív hozzászólások dominálnak, legalábbis mikor utoljára néztem még úgy volt, arról szó sincs, pedig egy normális indoklást tartalmazó HSZ többet ér mint egy gombnyomás.

Bud Spencer Terence Hill igazán Európában népszerû.

Na majd elolvasgatom lassacskán azokat a HSZ-eket. Legalábbis elkezdem.
6/10
caseyjones 2016 aug. 13. - 14:28:17 6/10
(159/644)
"Az IMDB-n az a szám nem reális."

OFF

Nem is ez volt a célom, hogy ezt igazoljam, csak az Imdbn például elég sok filmnek van olyan értékelése, ami szerintem sokkal többet érdemel. (Ott vannak például a Piedone-filmek, mindegyik 6 és 7 közötti osztályzatokat kapott, de ez igaz nagyjából az összes többi Bud Spencer-Terence Hill mûre is. De például a sci-fi klasszikus Nyolcadik utas: a Halál is jobbat érdemel 8,5-nél, ha már a Trónok harca kapott 9,5-öt.) De ez már más kávéház, ebbe ne menjünk itt bele részletesen.
6/10
caseyjones 2016 aug. 13. - 14:20:44 6/10
(158/644)
"ó, Star Wars akkor 10 pont"

Én pont nem ez a kategória vagyok, mert például a Sith-ek bosszújára, a Klónok háborúja-sorozatra, a Lázadók-sorozatra, a Klónok támadására, meg jó pár Star Wars-könyvre sem adtam meg a 10 pontot.
Egyébként meg itt a fórum, amirõl beszélek, ha már annyira kíváncsi vagy rá: http://www.swsaga.hu/topic/1975-ertekeld-a-filmet/page__st__840
Természetesen itt is kapott több negatív bírálatot az Ébredõ Erõ, de a pozitívak vannak inkább többségben. (Legalábbis az elsõ pár oldalon, amiket én elolvastam.)
6/10
caseyjones 2016 aug. 12. - 23:57:12 6/10
(157/644)
jani-wan 2016 aug. 12. - 13:54:07
(156/644)
Egy komoly háborús filmnek nem muszáj videójátékos zombi hentelésnek lennie.
Nem muszáj szex jeleneteket beletenni.
Nem muszáj k. anyázni.
George Lucas is meg volt ezek nélkül, a Csillagok Háborúja is csak PG.
8/10
MattColors 2016 aug. 12. - 11:55:19 8/10
(155/644)
PG-13 gyerekek... Egy állítólag "komoly háborús film".... Mégis mi a f***ért nem kaphatunk egy R besorolást? A Marvel kiszolgálja a felnõtt rajongóit is, mi meg sz*pjuk le magunkat, ha nem tetszik... Fix, hogy nem moziban nézem.
jani-wan 2016 aug. 06. - 16:27:47
(154/644)
Szerintem akit zavar a Spoiler, azokat valószínûleg már nem érdekli ez a film a SW7 után, akit meg érdekel annak úgyis csak a látvány a fontos.
1/10
nyugiss 2016 aug. 06. - 13:06:24 1/10 Előzmény caseyjones
(153/644)
az szomorúbb, hogy a dizni szétb@ssza a franchise-t...
6/10
caseyjones 2016 aug. 06. - 13:00:51 6/10
(152/644)
Nem tudom, mennyire spoileres tartalom, de mielõtt mindenki lehurrogna, inkább kiteszem.

SPOILER

Jimmy Smith, avagy Bail Organa feltûnik majd a Rogue One-ban.
http://www.swsaga.hu/topic/2123-bail-organa-a-zsivany-egyesben/
6/10
caseyjones 2016 júl. 18. - 21:13:44 6/10
(151/644)
Elég szomorú, hogy húsz ember már értékelt egy olyan filmet, aminek öt hónap múlva lesz csak a premierje. Ráadásul a többségük 1-esre értékelte. Mi értelme van ennek?
6/10
caseyjones 2016 júl. 18. - 21:08:20 6/10
(150/644)
Egy nagyon jó magyar plakát érkezett a Rogue One-hoz. Remélem, a film is lesz legalább ilyen jó. :)
1/10
Alfred White 2016 júl. 04. - 11:38:37 1/10
(149/644)
A disney nem tud és nem is akar normális filmet csinálni. Õk csak megvették a jogokat a Star Wars-hoz, és most évente kifognak sz*rni magukból egy hulladék filmet. Tesznek bele valami sablon történetet, néhány gagyi multikulti karaktert, és kész is van.
1/10
nyugiss 2016 jún. 30. - 07:36:45 1/10
(148/644)
ez valahogy nem meglepõ :D
gyanítom, hogy a régi nagyoknak szinte ugyanez a véleménye :)
Kovács kolléga 2016 jún. 30. - 06:16:37
(147/644)
Nekem meg James Cameronból van már elegem.
1/10
Alfred White 2016 jún. 30. - 03:27:26 1/10
(146/644)
James Cameron utálja az ébredõ erõt: https://www.youtube.com/watch?v=fJKtPJk3b2M
1/10
Cola Energy 2016 jún. 01. - 02:07:12 1/10
(145/644)
HAHA

http://www.gamestar.hu/masvilag/disney-star-wars-rogue-one-211108.html

Komoly gondok akadtak a Star Wars: Zsivány Egyes körül. A Disney megnézte az elsõ verzióját a filmnek, és nem voltak elmosva a látottaktól. A stábnak újra kell forgatnia több jelenetet is.